Постанова від 16.10.2023 по справі 639/5999/23

Справа № 639/5999/23

Провадження № 3/639/2236/23

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 жовтня 2023 року м. Харків

Суддя Жовтневого районного суду м. Харкова Курило В. О., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов із Відділу поліції № 1 Харківського районного управління поліції № 3 ГУНП в Харківській області, про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м. Харкова, громадянки України, яка працює реалізатором, зареєстрована та фактично мешкає за адресою: АДРЕСА_1 ,

за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. ч. 1 ст. 164 КУпАП

ВСТАНОВИВ:

На розгляд до суду надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії ВАВ № 876108 від 09.10.2023, згідно якого 03 жовтня о 13 годині 50 хвилин за адресою: АДРЕСА_2 , ОСОБА_1 здійснювала продаж алкогольного пива без ліцензії, чим порушила порядок провадження господарської діяльності.

Протокол про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 складено за ч. 1 ст. 164 КУпАП.

Перевіривши надані матеріали у порядку, передбаченому ст. 278 КУпАП, приходжу до висновку про необхідність повернення матеріалів для належного оформлення, з огляду на таке.

Згідно п. 2 ч. 1 ст. 278 КУпАП, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання, зокрема: чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.

Відповідно до статті 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення, зокрема, є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності із законом.

Згідно з статтею 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати, зокрема: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності.

Статтею 251 КУпАП визначено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.

Відповідно до статті 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.

За змістом ст. ст. 279, 280 КУпАП, справа про адміністративне правопорушення має суддею розглядатись у межах тих обставин, які зазначені у протоколі про таке порушення.

Згідно з ч. 1 ст. 164 КУпАП передбачена відповідальність за провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб'єкта господарювання або без подання повідомлення про початок здійснення господарської діяльності, якщо обов'язковість подання такого повідомлення передбачена законом, або без отримання ліцензії на провадження виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, або у період зупинення дії ліцензії, у разі якщо законодавством не передбачені умови провадження ліцензійної діяльності у період зупинення дії ліцензії, або без одержання документа дозвільного характеру, якщо його одержання передбачене законом (крім випадків застосування принципу мовчазної згоди).

Диспозиція цієї частини статті КУпАП є бланкетною та вимагає при формулюванні суті правопорушення посилання на нормативно-правовий акт, який регулює порядок проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, в галузі фінансів і підприємницької діяльності.

Натомість, у протоколі про адміністративне правопорушення від 09.10.2023 неповно викладено фабулу (суть) адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164 КУпАП, оскільки не зазначено нормативно-правовий акт, який регулює порядок проведення господарської діяльності щодо здійснення продажу алкогольних напоїв, приписи якого було порушено ОСОБА_1 .

Крім того у протоколі про адміністративне правопорушення та долучених до нього матеріалах відсутні відомості про те, чи є ОСОБА_1 суб'єктом господарської діяльності.

Таким чином, направлені до суду матеріали справи про адміністративне правопорушення містять наступні недоліки в їх оформленні, а саме:

1)у протоколі про адміністративне правопорушення серії ВАВ № 876108 від 09.10.2023 стосовно ОСОБА_1 неповно викладено фабулу (суть) адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164 КУпАП, оскільки не зазначено нормативно-правовий акт, який регулює порядок проведення господарської діяльності щодо здійснення продажу алкогольних напоїв, приписи якого було порушено ОСОБА_1 ;

2) відсутні відомості з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців про те, чи зареєстрована ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , як суб'єкт господарювання (фізична особа - підприємець);

3) копії документів, долучених до протоколу про адміністративне правопорушення (довідка, рапорт, заява, письмові пояснення), не посвідчені належним чином, не містять підпису особи, яка їх засвідчила, та печатки органу;

4) відсутня довідка «АРМОР» з відомостями про те, чи притягувалася ОСОБА_1 раніше до адміністративної відповідальності.

Вищевказані недоліки в оформленні матеріалів та їх неповнота перешкоджають всебічному, повному та об'єктивному з'ясуванню обставин справи, унеможливлюють прийняття законного та обґрунтованого процесуального рішення по справі, встановити наявність (чи відсутність) в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164 КУпАП.

Таким чином, адміністративний матеріал необхідно повернути до Відділу поліції № 1 Харківського районного управління поліції № 3 ГУНП в Харківській області для належного оформлення та надання додаткових матеріалів.

На підставі викладеного, керуючись вимогами ст. ст. 245, 278, 280 КУпАП, суддя

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний матеріал стосовно ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164 КУпАП, повернути до Відділу поліції № 1 Харківського районного управління поліції № 3 ГУНП в Харківській області - для належного оформлення та надання додаткових матеріалів.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя В. О. Курило