Справа №766/8412/23
н/п 1-в/766/254/23
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13.10.2023 року Херсонський міський суд Херсонської області у складі:
Головуючого судді ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 ,
Старшого ДОП СП ВП № 2 ХРУП ГУНП ОСОБА_3 , в Херсонський області засудженого ОСОБА_4 розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Херсоні подання начальника відділу поліції №2 Херсонського РУП ГУНП в Херсонській області полковника поліції ОСОБА_5 про встановлення адміністративного нагляду відносно: ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого та проживаючого: АДРЕСА_1 , уродженця м. Херсон, громадянина України, офіційно не працевлаштованого, раніше судимого:
- 05.01.2016 року Комсомольським районним судом міста Херсон за ст.185 ч.3, ст.15 ч.2, ст.185 ч.3, 70 КК України, 3 роки 6 місяців позбавлення волі, залік з 20.10.2015 року по 05.02.2016 рік у силу ст.72 ч.5 КК України, на підставі ст.81 КК України від відбування покарання звільненний умовно-достроково, не відбутий строк покарання:11 місяців 20 днів),-
ВСТАНОВИВ:
Начальник відділу поліції №2 Херсонського РУП ГУНП в Херсонській області полковник поліції ОСОБА_5 звернувся до суду із поданням про встановлення адміністративного нагляду по відношенню до ОСОБА_4 .. В обґрунтування подання посилається на ту обставину, що ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , перебуває в Херсонському РУП ГУНП на обліку як раніше судима особа, після звільнення з місць позбавлення волі на шлях виправлення не став, продовжує вчиняти правопорушення та неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності, а саме 16.02.2023 за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 178 КУпАП (Розпивання пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв у заборонених законом місцях або поява у громадських місцях у п'яному вигляді), накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі - 51 грн.; 09.10.2023 за вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 175-1 КУпАП (Куріння тютюнових виробів у заборонених місцях) та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі - 51 грн.; 11.10.2023 за вчинення правопорушення, передбаченого ст. 176 КУпАП (Виготовлення, зберігання самогону та апаратів для його вироблення), накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу - 51 грн.; 12.10.2023 за вчинення правопорушення, передбаченого ст. 173 КУпАП (Дрібне хуліганство) направлено на розгляд до Херсонського міського муду Херсонської області.
ОСОБА_4 неодноразово попереджався працівниками ВП № 2 Херсонського РУП ГУНП в Херсонській області про можливість встановлення відносно нього адміністративного нагляду, але він належних висновків не зробив, на шлях виправлення не став. За місцем проживання характеризується посередньо, а саме: схильний до вчинення правопорушень, зловживання алкогольними напоями.
Старший ДОП СП ВП № 2 ХРУП ГУНП в Херсонський області ОСОБА_3 в судовому засіданні подання підтримав, просив його задовольнити.
Засуджений ОСОБА_4 в судовому засіданні не заперечував проти задоволення подання, обставини, викладені в поданні не оспорював.
Відповідно до ст. 3 ЗУ «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Пунктом «в» ст. 4 Закону визначено, що підставами для встановлення адміністративного нагляду є матеріали органів внутрішніх справ.
Згідно ч. 1 ст. 5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється щодо осіб, зазначених у пункті «в» статті 3 цього Закону, - в судовому засіданні одноособово суддею районного, районного у місті, міського та міськрайонного суду за місцем проживання особи, звільненої з місць позбавлення волі, за поданням начальника органу внутрішніх справ.
Згідно ч. 1 ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» - адміністративний нагляд встановлюється у визначеному ст. 5 Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості.
У разі, коли є підстава вважати, що особа, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, залишається небезпечною для суспільства, адміністративний нагляд за поданням відповідного органу Національної поліції може бути продовжено у визначеному цим Законом порядку кожного разу ще на шість місяців, але не більше терміну, передбаченого законом для погашення або зняття судимості.
З роз'яснень, які містяться в п. 6 Постанови Пленуму Верховного Суду України №3 від 28.03.1986 р. «Про практику застосування судами України законодавства у справах про порушення правил адміністративного нагляду щодо осіб, зазначених у п. «в» ст. 3 Закону, належить перевіряти дані про вчинені ними правопорушення, а також законність та обґрунтованість застосування до них заходів стягнення. При цьому слід мати на увазі, що адміністративний нагляд може бути встановлений за умови, що після звільнення з місць позбавлення волі особа, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушує громадський порядок, права інших громадян чи вчиняє інші правопорушення і за кожне правопорушення притягувалась до відповідальності у встановленому Законом порядку.
Як вбачається з матеріалів подання ОСОБА_4 у минулому судимий. Після звільнення по відбуттю строку покарання поведінка ОСОБА_4 свідчила, що він не бажає стати на шлях виправлення, за місцем проживання характеризується посередньо, схильний до вчинення правопорушень, зловживання алкогольними напоями.
Крім того, у продовж 2023 року останній чотири рази притягувався до адміністративної відповідальності за порушення громадського порядку. Враховуючи наведене, а також те, що ОСОБА_4 за місцем проживання характеризується посередньо, не працевлаштований, перебуває на обліку як особа, яка притягувалася до адміністративної та кримінальної відповідальності, суд вважає за необхідне застосувати відносно останнього адміністративний нагляд строком на 1 рік з застосуванням відповідних обмежень, оскільки існують належні та допустимі дані про те, що ОСОБА_4 залишається небезпечним для суспільства, а тому існують достатньо підстав, визначені п. «в» ст. 3 Закону для встановлення адміністративного нагляду відносно нього.
Керуючись п. «в» ст. 3, ст. ст. 4 - 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Подання начальника відділу поліції №2 Херсонського РУП ГУНП в Херсонській області полковника поліції ОСОБА_5 про встановлення адміністративного нагляду відносно: ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , - задовольнити.
Встановити відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адміністративний нагляд терміном на 1 (один) рік.
Застосувати до ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , під час здійснення за ним адміністративного нагляду такі обмеження:
- реєстрація у відділі поліції №2 Херсонського РУП ГУНП в Херсонській області два рази на місяць, а саме кожної першої та третьої середи місяця упродовж року з 09:00 години до 13:00 години;
- письмово повідомляти працівників поліції, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи, адреси проживання як в межах населеного пункту так і за його межами;
- заборона залишення місця проживання з 21:00 години до 05:00 години;
- заборона відвідування торгівельних закладів, які проводять реалізацію алкогольних напоїв на розлив, з метою їх вживання та придбання;
- заборона виїзду за межі м. Херсон в особистих справах, без дозволу працівників відділу поліції №2 Херсонського РУП ГУНП в Херсонській області;
- з'являтися за викликом працівників поліції у вказаний термін і давати усні та письмові пояснення з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду.
Роз'яснити ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення особі постанови судді про встановлення адміністративного нагляду.
Ухвала може бути оскаржена протягом 7 (семи) днів з дня її проголошення до Херсонського апеляційного суду через Херсонський міський суд Херсонської області.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
СуддяОСОБА_1