Справа № 177/1191/23
Провадження № 3/177/857/23
ПОСТАНОВА
Іменем України
12 жовтня 2023 року
Суддя Криворізького районного суду Дніпропетровської області Коваль Н.В., розглянувши матеріали, які надійшли від Полку ПП в м.Кривий Ріг УПП в Дніпропетровській області Департаменту патрульної поліції про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,12 жовтня 2023 року зі слів не працюючого;
за ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 , 14.06.2023 о 09 годині 17 хвилин, в Дніпропетровській області Криворізькому районі на території Лозуватської територіальної громади на трасі Н-23 (103км + 970м), керував ТЗ Daewoo lanos д.н.з. НОМЕР_1 в стані алкогольного сп'яніння. Огляд на стан сп'яніння проводився у встановленому законом порядку із застосуванням спеціального технічного приладу газоаналізатору алкотестер Drager 6820 на місці зупинки. Результат тесту становить 0,82% проміле, тест № 890. Від керування ТЗ відсторонений, шляхом передачі ТЗ тверезому водієві.
Своїми діями ОСОБА_1 порушив п. 2.9.А. ПДР України.
ОСОБА_1 та його захисники в судове засідання не з'явилися, про день та час розгляду справи повідомлялися у встановленому законом порядку за номерами моб.телефонів які містяться в матеріалах справи (а.с.10, 11, 19), про що свідчать довідки про отримання судових повісток через додаток «Viber» (а.с.39,40,41).
Так, справу розглянуто за відсутності ОСОБА_1 та його захисників, що не суперечить вимогам ст.268 КУпАП.
Суддя, дослідивши письмові матеріали справи, приходить до наступного.
Відповідно до п. 2.9 А ПДР України, водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Як видно з протоколу про адміністративне правопорушення серії ААД № 261854 від 14.06.2023, ОСОБА_1 , 14.06.2023 о 09 годині 17 хвилин, в Дніпропетровській області Криворізькому районі на території Лозуватської територіальної громади на трасі Н-23 (103км + 970м), керував ТЗ Daewoo lanos д.н.з. НОМЕР_1 в стані алкогольного сп'яніння. Огляд на стан сп'яніння проводився у встановленому законом порядку із застосуванням спеціального технічного приладу газоаналізатору алкотестер Drager 6820 на місці зупинки. Результат тесту становить 0,82% проміле, тест № 890. Від керування ТЗ відсторонений, шляхом передачі ТЗ тверезому водієві.
Фіксування обставин вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення зафіксовано на боді камеру 475173, 475174 та відеореестратор Xiaomi.
З акта огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів від 14.06.2023, видно що у зв'язку із виявленням ознак алкогольного сп'яніння у водія ОСОБА_1 (порушення мови, тремтіння пальців рук) за допомогою спеціального технічного засобу ALCOTEST 6820 проведено огляд на стан сп'яніння, який мав позитивний результат, а саме 0,82 % проміле, що також підтверджується результатом тесту № 890.
Відповідно до акта огляду від 14.06.2023, ОСОБА_1 з результатами огляду погодився поставивши особистий підпис. Крім того згода ОСОБА_1 із результатами огляду зафіксована на відеозаписі з боді камери.
Відповідно до п. 6-7 Розділу 1 Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції - огляд на стан сп'яніння проводиться поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом (далі - спеціальні технічні засоби); лікарем закладу охорони здоров'я (у сільській місцевості за відсутності лікаря - фельдшером фельдшерсько-акушерського пункту, який пройшов спеціальну підготовку).
У разі відмови водія транспортного засобу від проходження огляду на стан сп'яніння на місці зупинки транспортного засобу або його незгоди з результатами огляду, проведеного поліцейським, такий огляд проводиться в найближчому закладі охорони здоров'я, якому надано право на його проведення відповідно до статті 266 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - заклад охорони здоров'я).
Так, з матеріалів справи видно, що ОСОБА_1 поголився пройти огляд на стан сп'яніння на місці зупинки ТЗ та погодився з результатами огляду.
Крім того, як видно з відеозапису з боді камери, ОСОБА_1 запропоновано пройти медичний огляд на виявлення стану сп'яніння в медичному закладі, на що останній відмовився.
З 24.02.2022 на території України, Указом Президента № 64/2022 введено воєнний стан.
Обов'язок перевірки на блокпостах документів, передбачений затвердженим постановою КМУ від 29.12.2021 № 1456 Порядком перевірки документів в осіб, огляду речей, транспортних засобів, багажу та вантажів, службових приміщень і житла громадян під час забезпечення заходів правового режиму воєнного стану.
Крім того, обов'язок перевірки працівниками документів, що посвідчують особу передбачений ЗУ «Про національну поліцію».
Так, 14.06.2023 о 09 годині 17 хвилин, на блокпосту розташованому на території Лозуватської ТГ, було зупинено ТЗ під керуванням ОСОБА_1 , для перевірки документів, які посвідчують особу, під час забезпечення заходів правового режиму воєнного стану, що свідчить про правомірність зупинки ТЗ на блокпосту.
Дослідивши письмові матеріали справи, суд приходить до висновку про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП за ознаками керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, сп'яніння.
При визначенні виду та розміру адміністративного стягнення, суд бере до уваги характер вчиненого адміністративного правопорушення та його суспільну небезпечність. Обставин, які пом'якшують чи обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення судом не встановлено.
Оцінюючи вищевикладене, суд вважає за необхідне піддати ОСОБА_1 адміністративному стягненню у виді штрафу в межах санкції ч.1 ст. 130 КУпАП, з позбавленням права керування транспортними засобами.
Згідно ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Керуючись ст.ст. 27, 40-1, 130 ч. 1, 283, 284, 289 КУпАП, -
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 визнати винуватим за ч. 1 ст. 130 КУпАП та накласти на нього стягнення у виді штрафу в розмірі 17000 (сімнадцять тисяч) гривень 00 копійок, з позбавленням права керування транспортними засобами на строк - 1 (один) рік
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 536 (п'ятсот тридцять шість) грн. 80 коп.
Постанова може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду протягом 10 днів з моменту її винесення шляхом подання апеляційної скарги через Криворізький районний суд Дніпропетровської області.
Відповідно до ст. 305 КУпАП питання, пов'язані з виконанням постанови про накладення адміністративного стягнення, вирішуються органом (посадовою особою), який виніс постанову.
Згідно ст. 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.
Суддя: