Справа 229/6842/23
Номер провадження 3/229/3640/2023
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 жовтня 2023 року м. Дружківка
Суддя Дружківського міського суду Донецької області Панова Т.Л., розглянувши матеріали, які надійшли з ВП №1 Краматорського РВП ГУНП в Донецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , громадянку України, зареєстровану та проживаючу за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч.3 ст.156 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ВСТАНОВИВ:
25.09.2023 р. о 16:46 годині під час дії правового режиму воєнного стану, у магазині " ІНФОРМАЦІЯ_2 ", розташованого за адресою АДРЕСА_2 , продавець ОСОБА_1 здійснила продаж горілки "Blueice", об'ємом 0,5л., міцністю 4,5% обертів за ціною 220 грн. громадянину ОСОБА_2 , чим порушила вимоги ст.15 ЗУ № 481/95-ВР від 19.12.1995 року та п.1 Наказу командування оперативно-стратегичного групування "Хортиця" № 16од від 09.07.2022 року "Про заборону торгівлі на території Донецької області алкогольними напоями та речовинами на спиртовій основі", чим вчинила правопорушення, передбачене ч.3 ст.156 КУпАП.
ОСОБА_1 в судове засідання не з'явилася, про час та місце розгляду справи повідомлена належним чином.
Відповідно до ст.268 КУпАП, присутність особи-правопорушника при розгляді справи про адміністративне правопорушення передбачене ст.156 КУпАП не є обов'язковою, суддя вважає, що справу можливо розглядати без особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Згідно зі ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Статтею 280 КУпАП передбачено, що необхідною умовою для притягнення особи до адміністративної відповідальності є встановлення на підставі належних та допустимих доказів факту вчинення певного діяння такою особою та наявність в діянні цієї особи, що є суб'єктом правопорушення, всіх обов'язкових ознак складу певного адміністративного правопорушення.
Диспозиція частини 3 ст. 156 КУпАП передбачає відповідальність, зокрема, за торгівлю пивом (крім безалкогольного), алкогольними, слабоалкогольними напоями, тютюновими виробами, електронними сигаретами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, пристроями для споживання тютюнових виробів без їх згоряння з рук, з лотків, у приміщеннях або на територіях, заборонених законом.
Відповідно до наказу командувача оперативно-стратегічного угруповання військ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » від 09.07.2022 № 16од «Про заборону торгівлі на території Донецької області алкогольними напоями та речовинами, виробленими на спиртовій основі», на території Донецької області заборонено на період дії правого режиму воєнного стану торгівлю алкогольними напоями та речовинами, виробленими на спиртовій основі (за винятком лікарських засобів, дозволених до застосування та включених до Державного реєстру лікарських засобів, та дезінфекційних засобів).
Факт скоєння адміністративного правопорушення підтверджується дослідженими у судовому засіданні доданими до матеріалів справи протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАВ № 909434 від 25.09.2023 року, поясненнями ОСОБА_1 , поясненнями ОСОБА_2 , протоколом огляду від 25.09.2023 р. приміщення магазину " ІНФОРМАЦІЯ_2 " за адресою : АДРЕСА_2 в присутності понятих ОСОБА_3 та ОСОБА_4 за участю та в присутності ОСОБА_1 , протоколом огляду від 25.09.2023 р. ОСОБА_2 за участю та в присутності понятих ОСОБА_5 та ОСОБА_6 .
В долучених до протоколу письмових поясненнях, ОСОБА_1 заперечила факт продажу 25.09.2023 р. о 16 годині в магазині "Надія" алкогольної продукції.
ОСОБА_2 в наданих письмових поясненнях, підтвердив факт придбання в магазині " ІНФОРМАЦІЯ_2 " за адресою: АДРЕСА_2 , 25.09.2023 р. пляшки горілки "Blueice" об'ємом 0,5 л., міцністю 40%, за ціною 220,00 грн., які він добровільно видав поліцейським для огляду та вилучення. З протоколу огляду ОСОБА_7 вбачається, що він добровільно видав, придбану ним в магазині " ІНФОРМАЦІЯ_2 " за адресою: м. Дружківка, вул. Гвардійська , пляшку горілки.
До матеріалів справи долучено протокол огляду від 25.09.2023 р. при понятих ОСОБА_3 та ОСОБА_4 за участю та в присутності ОСОБА_1 , з якого вбачається, що 25.09.2023 р. в магазині " ІНФОРМАЦІЯ_2 " за адресою: АДРЕСА_2 громадянка ОСОБА_1 здійснювала торгівлю алкогольними напоями, які в неї були вилучені.
Так, оцінивши в сукупності всі наявні у справі докази, суд доходить висновку, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст.156 КУпАП, а саме торгівля алкогольними напоями на територіях, заборонених законом.
При обранні розміру стягнення, передбаченого ч.3 ст.156 КУпАП, відповідно до положень ст. 33 КУпАП, враховано характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини та майновий стан.
Враховуючи вищевикладене суд дійшов висновку, що на ОСОБА_1 необхідно накласти адміністративне стягнення, передбачене санкцією ч.3 ст.156 КУпАП, у вигляді штрафу у розмірі, що становить 400 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією предметів торгівлі.
Відповідно до ч. 6 ст. 283 КУпАП, постанова по справі повинна містити вирішення питання про вилучені речі і документи, а також вказівку про порядок і строк її оскарження.
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення від 25.09.2023 року працівниками поліції було проведено особистий огляд та огляд речей, передбачені ст. 264 КУпАП , що були у ОСОБА_7 , та згідно зі ст. 265 КУпАП виявлені у нього речі вилучено, а саме: пляшка горілки "Blueice", об'ємом 0,5 літра за ціною 220 грн. При огляді приміщення магазину " ІНФОРМАЦІЯ_2 " за адресою АДРЕСА_2 за участю понятих та в присутності громадянки ОСОБА_1 було вилучено пиво "Львівське" об'ємом 0,5л. - 104 штук, пиво "Холстен" об'ємом 0,5 л. - 12 штук, пиво "Преміум" об'ємом 0,5 л. - 2 штук, Рево об'ємом 0,5 л. - 16 штук, пиво "Львівське" - об'ємом 2,4 л. - 30 штук, коньяк "Амбер" об'ємом 0,5 л. - 10 штук, горілка Бау айс об'ємом 0,5 л. - 10 штук, коньяк об'ємом 1,0 л. - 8 штук.
Відповідно до ч. 1 ст. 265 КУпАП вилучені речі і документи зберігаються до розгляду справи про адміністративне правопорушення у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України за погодженням із Державною судовою адміністрацією України, а після розгляду справи, залежно від результатів її розгляду, їх у встановленому порядку конфіскують, або повертають володільцеві, або знищують, а при оплатному вилученні речей - реалізують.
Суд прийшов до висновку, що вилучені речі підлягають конфіскації.
Крім цього, відповідно до ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
За правилом ст. 283 КУпАП, постанова суду (судді) про накладення адміністративного стягнення повинна містити положення про стягнення з особи, щодо якої її винесено, судового збору.
На підставі п.5 ч.1 ст.4 ЗУ «Про судовий збір» з ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб встановленого законом на 1 січня календарного року, в сумі 536 грн. 80 коп.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 40-1,ч. 3 ст. 156, 221, 283-285, 294 КУпАП,
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст.156 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу
в сумі 6 800 (шість тисяч вісімсот) грн з конфіскацією предмета торгівлі.
Речі, виявлені та вилучені для тимчасового зберігання згідно ст. 265 КУпАП, а саме: горілки "Blueice", об'ємом 0,5 літра, пиво "Львівське" об'ємом 0,5л. - 104 штук, пиво "Холстен" об'ємом 0,5 л. - 12 штук, пиво "Преміум" об'ємом 0,5 л. - 2 штук, Рево об'ємом 0,5 л. - 16 штук, пиво "Львівське" - об'ємом 2,4 л. - 30 штук, коньяк "Амбер" об'ємом 0,5 л. - 10 штук, горілка Бау айс об'ємом 0,5 л. - 10 штук, коньяк об'ємом 1,0 л. - 8 штук. конфіскувати в дохід держави.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 536 (п'ятсот тридцять шість) грн. 80 коп. в дохід держави.
Адміністративне стягнення у виді штрафу підлягає сплаті на номер рахунку UA808999980313000106000005694, отримувач коштів- Донецьке ГУК/Дружківська МТГ/21081100, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37967785, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), кодкласифікації доходів бюджету- 21081100, найменування кодукласифікації доходів бюджету: "Адміністративні штрафи та інші санкції".
Реквізити для сплати судового збору на користь держави:
Отримувач коштів-ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, Код отримувача (код за ЄДРПОУ)-37993783, Банк отримувача-Казначейство України (ЕАП), Рахунок отримувача-UA908999980313111256000026001, Код класифікації доходів бюджету-22030106, Призначення платежу *;101;_________(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті);Судовий збір стягнутий з ___________ (ПІБ чи назва установи, організації з якої стягується судовий збір) на користь держави, за рішенням №_/_/__(номер рішення про стягнення судового збору).
Постанова про адміністративне правопорушення може бути пред'явлена до виконання протягом трьох місяців з наступного дня після набрання постановою законної сили.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Дніпровського апеляційного суду протягом 10 днів з дня її винесення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги.
Суддя: Т.Л.Панова