Справа № 131/1244/23
Провадження № 3/131/638/2023
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16.10.2023 року м. Іллінці
Суддя Іллінецького районного суду Вінницької області Коваль А.М., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від Управління державного агентства меліорації та рибного господарства у Вінницькій області про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , громадянина України,
до відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 85 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ВСТАНОВИВ:
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення №000608 від 07 червня 2023 року, ОСОБА_1 , 07 червня 2023 року, о 04:00 год., на р. Сіб, поблизу с. Слобідка Іллінецького району Вінницької області, спільно з гр. ОСОБА_2 здійснювали незаконний вилов риби забороненими знаряддями лову - зябровими сітками в кількості 3 шт., у результаті чого виловили цінні види риби: карася сріблястого в кількості 30 екземплярів, загальною вагою 6 кг, чим нанесли збитки рибному господарству України. ОСОБА_1 , зокрема, нанесено збитки на суму 23715 грн.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ч. 4 ст. 85 КУпАП - грубе порушення правил рибальства.
Розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд дійшов слідуючого висновку.
Відповідно до статті 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є, зокрема, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Згідно статті 7 КУпАП провадження у справах про адміністративне правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Так, 05 жовтня 2023 року до суду надійшла справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 4 ст. 85 КУпАП.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення №000608 від 07 червня 2023 року за ч. 4 ст. 85 КУпАП, подія грубого порушення правил рибальства ОСОБА_1 мала місце 07 червня 2023 року.
Разом з тим, відповідно до ч. 2 ст. 38 КУпАП, адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення.
Отже, протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 4 ст. 85 КУпАП надійшов до суду після закінчення строків притягнення до адміністративної відповідальності.
Згідно п. 8 ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст. 38 цього Кодексу.
Таким чином, оскільки вказана у протоколі про адміністративне правопорушення подія мала місце 07 червня 2023 року, провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 слід закрити у зв'язку із закінченням на час її розгляду, встановленого законом строку накладення адміністративного стягнення.
На підставі викладеного, керуючись ст. 38, ч. 4 ст. 85, 247, 283, 284, 287 КУпАП,
ПОСТАНОВИВ:
Закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 4 ст. 85 КУпАП внаслідок закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків накладення адміністративного стягнення, передбачених ч. 2 ст. 38 КУпАП.
Постанова судді по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови до Вінницького апеляційного суду через Іллінецький районний суд Вінницької області.
Суддя: