ЗОЛОТОНІСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
12 жовтня 2023 рокуСправа №: 695/3317/23
Номер провадження 3/695/2628/23
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 жовтня 2023 рокум. Золотоноша
Суддя Золотоніського міськрайонного суду Черкаської області Бойко Н.В. за участю особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши матеріали, які надійшли з Золотоніського РВП ГУНП в Черкаській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, РНОКПП в матеріалах справи відсутній, не працюючого, зареєстрованого та фактично проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 187 КУпАП, -
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ № 840473 від 24.08.2023 гр. ОСОБА_2 , будучи особою, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, повторно, протягом року після накладення адміністративного стягнення за адміністративне правопорушення, передбачене частиною першою статті 187 КУпАП, 24 серпня 2023 близько 12 години 15 хвилин перебував в закладі громадського харчування, де продаються спиртні напої на розлив, а саме за адресою: м. Золотоноша, вул. Шевченка, кафе-бар «Роксолана», чим порушив обмеження, встановлені ухвалою суду про адміністративний нагляд.
Дії ОСОБА_1 органом поліції кваліфіковані як адміністративне правопорушення, передбачене частиною 2 ст. 187 КУпАП.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ № 840474 від 25.08.2023 гр. ОСОБА_1 , будучи особою, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, повторно, протягом року після накладення адміністративного стягнення за адміністративне правопорушення, передбачене частиною першою статті 187 КУпАП, 25 серпня 2023 року о 10 годині 00 хвилин перебував в закладі громадського харчування, де продаються спиртні напої на розлив, в кафе-барі « ІНФОРМАЦІЯ_2 », що за адресою: м. Золотоноша, вул. Шевченка, чим порушив обмеження, встановлені ухвалою суду про адміністративний нагляд.
Дії ОСОБА_1 органом поліції кваліфіковані як адміністративне правопорушення, передбачене частиною 2 ст. 187 КУпАП.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ № 840476 від 26.08.2023 гр. ОСОБА_1 , будучи особою, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, повторно, протягом року після накладення адміністративного стягнення за адміністративне правопорушення, передбачене частиною першою статті 187 КУпАП, 26 серпня 2023 року о 09 годині 30 хвилин перебував в закладі харчування, де продаються спиртні напої на розлив, що знаходиться за адресою: м. Золотоноша, вул. Черкаська, кафе-бар «Берлога», чим порушив обмеження, встановлені ухвалою суду про адміністративний нагляд.
Дії ОСОБА_1 органом поліції кваліфіковані як адміністративне правопорушення, передбачене частиною 2 ст. 187 КУпАП.
У судовому засіданні гр. ОСОБА_1 вину визнав повністю, щиро розкаявся, просив об'єднати матеріали в одне провадження.
Вислухавши особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, дослідивши наявні у справі докази в їх сукупності, суд приходить до наступного.
Відповідно ст.36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом, стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених, а тому, суддя вважає за можливе об'єднати адміністративні справи: №695/3317/23 провадження №3/695/2628/23 (на підставі протоколу про адміністративне правопорушення серія ВАВ № 840473 від 24.08.2023), №695/3336/23 провадження №3/695/2230/23 (на підставі протоколу про адміністративне правопорушення серія ВАВ № 840476 від 26.08.2023), №695/3380/23 провадження №3/695/2629/23 (на підставі протоколу про адміністративне правопорушення серія ВАВ № 840474 від 25.08.2023), щодо притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за скоєння адміністративних правопорушень, передбачених ч.2 ст.187 КУпАП, в одне провадження, присвоївши об'єднаній справі № 695/3317/23 провадження № 3/695/2628/23.
Відповідно до положень ст. 1 КУпАП завданням Кодексу України про адміністративні правопорушення є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством.
Згідно з положеннями статті 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Положеннями ст. 251 КУпАП передбачено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються, зокрема, протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, речовими доказами, іншими документами.
Зі змісту ст. 9 КУпАП слідує, що адміністративним правопорушенням визначається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено відповідальність.
Відповідальність за ч. 2 ст. 187 КУпАП настає за порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд. вчинене повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення.
Враховуючи викладене, суддя приходить до висновку, що гр. ОСОБА_1 вчинив адміністративні правопорушення, відповідальність за які передбачена ч. 2 ст. 187 КУпАП як порушення правил адміністративного нагляду особою, щодо якої встановлено такий нагляд.
Винність ОСОБА_1 підтверджується сукупністю зібраних по справі доказів, а саме: вищевказаними протоколами про адміністративне правопорушення; письмовими поясненнями ОСОБА_1 ; ухвалою Золотоніського міськрайонного суду Черкаської області від 23 червня 2023 року по справі № 695/2194/23 провадження 1-в/695/137/23 про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_1 ; постановою Золотоніського міськрайонного суду Черкаської області від 19 червня 2023 року по справі № 695/1676/23 провадження 3/1192/23 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 187 КУпАП
При накладенні стягнення, суддя відповідно до ст. 33 КУпАП враховує характер та ступінь суспільної небезпеки вчиненого правопорушення та особу правопорушника, ступінь вини, майновий стан, обставини, що обтяжують і пом'якшують відповідальність.
Обставиною, що пом'якшує відповідальність ОСОБА_1 за адміністративне правопорушення згідно ст. 34 КУпАП є щире каяття.
Обставин, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, згідно ст. 35 КУпАП, судом не встановлено.
Згідно з положеннями ст.36 КУпАП при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо. Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Враховуючи вищенаведене, з урахуванням особи правопорушника, майнового стану, та згідно положень ст.36 КУпАП, суд дійшов висновку, про необхідність накладення на ОСОБА_1 адміністративного стягнення в межах санкції ч. 2 ст. 187 КУпАП.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладання адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення з правопорушника підлягає стягненню судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що з 01.01.2023 року складає 536,80 грн.
Доказів того, що ОСОБА_1 відноситься до осіб, які підлягають звільненню від сплати судового збору суду не надано, а відтак, з нього належить стягнути судовий збір у сумі 536,80 грн. (п'ятсот тридцять шість гривень вісімдесят копійок).
На підставі викладеного, та керуючись ст.ст. 36, 38, 40-1, 187, 247, 284, 294 КУпАП, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Об'єднати в одне провадження адміністративні справи: №695/3317/23 провадження №3/695/2628/23 (на підставі протоколу про адміністративне правопорушення серія ВАВ № 840473 від 24.08.2023), №695/3336/23 провадження №3/695/2230/23 (на підставі протоколу про адміністративне правопорушення серія ВАВ № 840476 від 26.08.2023), №695/3380/23 провадження №3/695/2629/23 (на підставі протоколу про адміністративне правопорушення серія ВАВ № 840474 від 25.08.2023), щодо притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за скоєння адміністративних правопорушень, передбачених ч.2 ст.187 КУпАП, в одне провадження, присвоївши об'єднаній справі № 695/3317/23 провадження № 3/695/2628/23.
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2 ст.187 КУпАП, та на підставі ст. 36 КУпАП накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що в грошовому еквіваленті становить 170 (сто сімдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 536,80 грн. (п'ятсот тридцять шість гривень вісімдесят копійок).
Відповідно до ч. 1 ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення особі постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Роз'яснити ОСОБА_1 , що у випадку несплати накладеного на нього штрафу у передбачений законом строк, до нього може бути застосовано подвійне стягнення штрафу в порядку ст. 308 КУпАП, тобто у випадку примусового виконання постанови суду.
Постанова може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду через Золотоніський міськрайонний суд Черкаської області протягом 10 днів з дня її винесення.
Суддя Н.В. Бойко