Постанова від 02.08.2023 по справі 690/454/23

Справа № 690/454/23

Провадження № 3/690/247/23

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 серпня 2023 року м. Ватутіне

Суддя Ватутінського міського суду Черкаської області Линдюк В.С., розглянувши матеріали відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адреса реєстрації місця проживання: АДРЕСА_1 , паспорт НОМЕР_1 , виданий 06.10.1999 року Катеринопільським РВ УМВС України в Черкаській області, освіта середня спеціальна, одружений, офіційно не працевлаштований, за фактом вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 160 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

До Ватутінського міського суду Черкаської області із Звенигородського РВП ГУНП в Черкаській області надійшли матеріали відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за фактом вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 160 КУпАП.

Відповідно до змісту протоколу про адміністративне правопорушення від 05.07.2023 року серії ВАВ № 841338 - ОСОБА_1 05.07.2023 року близько 13 год. 20 хв. здійснював роздрібну торгівлю медом та молочною продукцією в невстановленому місці - навпроти будинку № 2 по вул. Ювілейна в м. Ватутіне, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 160 КУпАП.

ОСОБА_1 не визнав свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 160 КУпАП, та надав суду пояснення за змістом яких зазначив, що він періодично приїжджає у м. Ватутіне для реалізації меду та молока, та продає їх на міні-ринку по вул. Ювілейна, 2, м. Ватутіне, оскільки знає від місцевих жителів, що органом виконавчої влади тут визначено місце для сезонної торгівлі. Додатково вказав, що мед, який він продає, з його особистої пасіки, а домашнє молоко має всі сертифікати відповідності.

ОСОБА_1 має власну пасіку, що підтверджується рішенням Катеринопільського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області про державну реєстрацію потужності від 31.08.2020 року № 20 та довідкою старости Лисичобалківського старостинського округу від 19.01.2023 року № 12.

Відповідно до ветеринарного свідоцтва серії НОМЕР_2 , виданого 28.06.2023 року Катеринопільським РДЛВМ, надане ОСОБА_1 молоко збірне від 2 корів приватного сектору придатне для реалізації.

Згідно змісту рішення виконавчого комітету Ватутінської міської ради Черкаської області від 09.11.2020 року № 263 та додатку № 2 до нього, внесено зміни до рішення виконавчого комітету Ватутінської міської ради Черкаської області від 22.10.2020 року № 258 «Про визначення обсягів пайової участі власників тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення в утриманні об'єктів благоустрою», яким встановлено місце торгівлі на розі проспекту Ватутіна та вулиці Ювілейна м. Ватутіне Черкаської області.

Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , всебічно, повно і об'єктивно дослідивши матеріали адміністративної справи, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, керуючись законом та правосвідомістю, суд вважає, що провадження в справі про адміністративне правопорушення відносно неї за ч. 1 ст. 160 КУпАП підлягає закриттю, в зв'язку з відсутністю події і складу даного адміністративного правопорушення.

Згідно ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.

Відповідно до ст. 245 КУпАП передбачено, що завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Положеннями ст. 280 КУпАП України передбачено, що необхідною умовою для притягнення особи до адміністративної відповідальності є встановлення на підставі належних та допустимих доказів факту вчинення певного діяння такою особою та наявність в діянні цієї особи, що є суб'єктом правопорушення, всіх обов'язкових ознак складу певного адміністративного правопорушення.

Згідно з ч. 1 ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Диспозицією ч. 1 ст. 160 КУпАП передбачено відповідальність за торгівлю в містах з рук на вулицях, площах, у дворах, під'їздах, скверах та в інших невстановлених місцях.

Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 251 КУпАП доказами у справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених ст. 255 цього Кодексу.

Однак долучена до матеріалів справи роздруківка фотографії підлягає критичній оцінці, оскільки вона містить зображення столу, на якому стоять скляні, пластикові ємності та електронні ваги, а поруч сидить ОСОБА_1 , без жодних пояснювальних написів щодо дати та місця її виготовлення, а також обставин, які на ній зображені.

Відеозапис, долучений до матеріалів справи не може вважатись належним доказом, оскільки на ньому лише зафіксовано факт складення протоколу про адміністративне правопорушення від 05.07.2023 року серії ВАВ № 841338, а не обставини вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення.

Вказане загалом узгоджується з позицією Верховного Суду, викладеною у постановах від 08.02.2018 року в справі № 760/3696/16-а та від 18.07.2019 року в справі № 216/5226/16-а.

При цьому, територію на розі проспекту Ватутіна та вулиці Ювілейна в м. Ватутіне Черкаської області рішенням виконавчого комітету Ватутінської міської ради Черкаської області від 09.11.2020 року № 263 визначено місцем торгівлі.

Крім того, санкцією ч. 1 ст. 160 КУпАП передбачено альтернативну можливість застосування додаткового адміністративного стягнення у вигляді конфіскації предметів торгівлі.

Водночас, під час оформлення протоколу про адміністративне правопорушення від 05.07.2023 року серії ВАВ № 841338, працівниками Звенигородського РВП ГУНП в Черкаській області, за наявності достатніх підстав, на їх думку, вважати, що ОСОБА_1 вчиняється адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 160 КУпАП, у порушення ч.ч. 1, 2 ст. 265 КУпАП не вилучено предмети (продукти харчування), які були безпосереднім об'єктом правопорушення.

За змістом ст.ст. 7, 254, 279 КУпАП розгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється щодо правопорушника та в межах протоколу про адміністративне правопорушення, який є підставою для притягнення особи до адміністративної відповідальності

Відповідно до змісту ст. 62 Конституції України передбачено, що ніхто не повинен доводити свою невинуватість, та необхідність тлумачення усіх сумнівів щодо доведеності вини особи на її користь.

Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі відсутності події і складу адміністративного правопорушення.

З огляду на вказане, вважаю, що надані до суду матеріали справи не містять належних та достатніх доказів, які підтверджують факт вчинення 05.07.2023 року ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 160 КУпАП, а тому провадження в даній справі підлягає закриттю.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 7, 9, 160, 245, 247, 251, 252, 280, 283, 284 КУпАП, суддя

ПОСТАНОВИВ:

Закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за фактом вчинення 05.07.2023 року адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 160 КУпАП, у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку на її апеляційне оскарження.

Постанова може бути оскаржена особами, визначеними ч. 2 ст. 294 КУпАП, до Черкаського апеляційного суду через Ватутінський міський суд Черкаської області протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя Линдюк В.С.