ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
13 жовтня 2023 року Справа № 280/6058/23 м.Запоріжжя
Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Сацького Р.В., розглянув в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу
за позовом - ОСОБА_1
до - Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області
про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
01 серпня 2023 року до Запорізького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 (далі по тексту - позивач) до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (далі по тексту - відповідач), в якому позивач просить суд:
- визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області щодо відмови ОСОБА_1 у нарахуванні та виплаті з 01.05.2023 доплати до пенсії згідно постанови Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 № 713 «Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб» в розмірі 2 000,00 грн;
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області здійснити нарахування та виплату з 01.05.2023 ОСОБА_1 щомісячної доплати до пенсії у розмірі 2 000,00 грн відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 № 713 «Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб», яка враховується під час подальших підвищень розмірів пенсій, визначених відповідно до статей 13, 21 і 36 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 № 2262-ХІІ, з урахуванням раніше виплачених сум;
- у визначеному законодавством порядку здійснити розподіл судових витрат. Інших судових витрат, крім сплати судового збору за подачу цього позову, позивачем не понесено.
В обґрунтування позовних вимог зазначено наступне. Позивач є пенсіонером та отримує пенсію за вислугу років, яка призначена йому відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 № 2262-ХІІ (далі Закон № 2262-ХІІ). Зауважено, що на виконання постанови Кабінету Міністрів України «Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб» від 14.07.2021 № 713 (далі Постанова № 713) з 01.07.2021 позивачу встановлено щомісячну доплату в розмірі 2000,00 грн., яка враховується під час подальших підвищень розмірів пенсій відповідно до норм Закону № 2262-ХІІ. Після здійснення на виконання судового рішення перерахунку пенсії позивача виплата щомісячної доплати була припинена. Звернувшись до відповідача із заявою про поновлення виплати такої доплати, позивач отримав відмову. Вказані дії відповідача позивач вважає протиправними та такими, що порушують його право на отримання пенсії у розмірі, передбаченому Законом та суттєво погіршують його фінансове становище. На підставі викладеного позивач просить позов задовольнити у повному обсязі.
Ухвалою судді від 04.08.2023 відкрито спрощене позовне провадження у справі без повідомлення (виклику) сторін та проведення судового засідання за наявними у справі матеріалами в порядку, визначеному статтею 262 КАС України. Відповідачу запропоновано у 15-денний строк з дня отримання ухвали надати відзив на позовну заяву.
Відповідач позов не визнав, 21.08.2023 на адресу суду надіслав відзив за вх. № 36219, у якому, зокрема пояснює, невиплату щомісячної доплати в сумі 2000 гривень згідно відповідних положень постанови Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 № 713 - у разі коли пенсія особи переглядається (перераховується) після 1 березня 2018 року, у тому числі на виконання судових рішень, щомісячна доплата не виплачується, крім випадків, коли розмір пенсії після такого перегляду (перерахунку) збільшився менше ніж на 2 000 гривень. Оскільки розмір пенсії внаслідок перерахунків, проведених на виконання рішень Запорізького окружного адміністративного суду у справі № 280/1368/23 було збільшено на суму, що перевищує 2 000 гривень, то щомісячна доплата згідно постанови Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 № 713 у складі пенсії не встановлюється. Відповідач просить суд відмовити у задоволенні позовних вимог у повному обсязі.
Враховуючи приписи частини 5 статті 262 КАС України справа розглядалася за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи (у письмовому провадженні).
Датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складання повного судового рішення (частина 5 статті 250 КАС України).
Згідно з частиною 4 статті 229 КАС України у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши надані докази, суд встановив наступне.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , отримує з 2013 року пенсію в разі втрати годувальника у відповідності до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та перебуваю на пенсійному обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Запорізькій області (в подальшому - ГУ ПФУ).
3 прийняттям постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», на підставі частини 3 статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», якою передбачено право звільнених зі служби осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції) на перерахунок пенсії з урахуванням видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених для поліцейських, та за правилами, визначеними у пунктах 3 - 5 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб», ГУ ПФУ в Запорізькій обл. проведено перерахунок призначеної мені пенсії, з доплатою сум пенсії згідно проведеного перерахунку починаючи з 01.01.2016.
При цьому, згідно пункту 3 Постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 (в подальшому - ПКМУ № 103) при перерахунку пенсії у належному розмірі були враховані лише основні види грошового забезпечення (оклад за посадою, оклад за спеціальним званням та надбавка за стаж служби).
З 01.01.2016 ГУ ПФУ здійснило перерахунок позивачу пенсії з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення та премій виплачених поліцейським станом на січень 2016 року.
Це було викликано тим, що пункт 3 ПКМУ № 103, передбачав перерахунок пенсії з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення та премій виплачених поліцейським у січні 2016 року, хоча фактично додаткові види грошового забезпечення поліцейським були затверджені лише у травні 2016 року наказом МВС України № 260 від 06.04.2016.
Проте, рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва від 14 травня 2019 року у справі № 826/12704/18, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 19 листопада 2019 року, визнано протиправним та скасовано пункт 3 ПКМУ № 103.
З огляду на вищевикладене, на підставі рішення Запорізького окружного адміністративного суду від 31.03.2023 у справі № 280/1368/23, яке набрало законної сили, ГУ ПФУ здійснило перерахунок позивачу пенсії з 01.12.2019 на підставі довідки про грошове забезпечення № 33/28-4015 від 19.01.2023, яка видана Державною установою «Територіальне медичне об'єднання МВС України по Запорізькій області».
На підставі постанови Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 № 713 особам, яким призначено пенсію до 01.03.2018 відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», до розміру пенсії з 01.07.2021 запроваджено щомісячну доплату в сумі 2 000, 00 гривень.
Листом від 21.06.2023 № 9583-9253/Г-02/8-0800/23 та доданими до цього листа розрахунками пенсії ГУ ПФУ у Запорізькій області повідомило позивача, що щомісячна доплата в сумі 2 000,00 грн, передбачена постановою Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 № 713, до розміру пенсії не встановлювалась.
Невиплату щомісячної доплати в сумі 2 000, 00 гривень ГУ ПФУ обгрунтовує тим, що згідно відповідних положень постанови Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 № 713 - у разі коли пенсія особи переглядається (перераховується) після 1 березня 2018 року, у тому числі на виконання судових рішень, щомісячна доплата не виплачується, крім випадків, коли розмір пенсії після такого перегляду (перерахунку) збільшився менше ніж на 2 000,00 гривень. Оскільки розмір пенсії внаслідок перерахунків, проведених на виконання рішення Запорізького окружного адміністративного суду у справі № 280/1368/23 було збільшено на суму, що перевищує 2 000, 00 гривень, то щомісячна доплата згідно постанови Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 № 713 у складі пенсії не встановлюється.
Надаючи правову оцінку вказаним обставинам, суд зазначає наступне.
Абзацом першим пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 № 713 «Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб» (далі - Постанова № 713) установлено з 01.07.2021 особам, яким призначено пенсію до 01.03.2018 відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закон) (крім військовослужбовців строкової служби), до розмірів їх пенсій, визначених відповідно до статей 13, 21 і 36 Закону станом на 01.03.2018, щомісячну доплату в сумі 2 000 гривень, яка враховується під час подальших підвищень розмірів пенсій, визначених відповідно до статей 13, 21 і 36 Закону.
Абзацом другим пункту 1 Постанови № 713 установлено, що особам, яким призначено (поновлено) пенсію після 01.03.2018, розмір якої обчислено відповідно до статей 13, 21 і 36 Закону (крім військовослужбовців строкової служби) з грошового забезпечення, визначеного станом на 01.03.2018 або до цієї дати, встановлюється щомісячна доплата, передбачена абзацом першим цього пункту.
Абзацом третім пункту 1 Постанови № 713 передбачено, - у разі коли пенсія особам, зазначеним в абзацах першому і другому цього пункту, переглядалася (перераховувалася) після 01.03.2018, щомісячна доплата, встановлена абзацами першим і другим цього пункту, не виплачується, крім випадків, коли розмір пенсії після такого перегляду (перерахунку) збільшився менше ніж на 2 000,00 гривень. Якщо сума збільшення пенсії під час її перегляду (перерахування) не досягала 2000 гривень, щомісячна доплата, передбачена абзацом першим цього пункту, встановлюється в сумі, якої не вистачає до зазначеного розміру.
З огляду на вищевикладені положення Постанови № 713, виникла необхідність навести відповідні норми законодавства, які регламентують підстави та порядок перерахунку пенсій особам, звільненим з військової служби.
Так, частинами 1, 2 та 4 статті 63 Закону України від 09.04.1992 №2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (в редакції чинній на період спірних правовідносин, в подальшому - Закон України № 2262-ХІІ) визначено:
«Перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться задокументами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку (ч. 1 ст. 63 Закону від 09.04.1992 № 2262-ХІІ).
Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону (ч. 2 ст. 63 Закону від 09.04.1992 № 2262-ХІІ).
Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій (ч.4 ст. 63 Закону від 09.04.1992 № 2262-ХІІ).
Положеннями частини З статті 43 Закону № 2262-ХІІ передбачено, що пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Наведена норма статті 43 Закону № 2262-ХІІ міститься в розділі V «Обчислення пенсії», тобто в загальному розділі, а тому визначає вихідні дані відносно визначення грошового забезпечення для встановлення розміру як призначуваних пенсії, так і для перерахунку останніх, що є однорідними правовідносинами, виходячи зі змісту процитованих норм Закону.
Такий висновок міститься у постанові Верховного Суду від 12.11.2019 у справі № 826/3858/18.
Крім того, положеннями частини 18 статті 43 Закону № 2262-ХІІ визначено, що у разі якщо на момент призначення або виплати пенсії відбулася зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення та/або були введені для зазначених категорій осіб нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підви ення) та премії у розмірах, встановлених законодавством пенсія призначається з урахуванням таких змін та/або нововведень, а призначена пенсія підлягає невідкладному перерахунку.
Аналіз вищенаведених та інших положень законодавства щодо пенсійного забезпечення осіб, звільнених з військової служби, дозволяє прийти до наступних висновків:
- право на перерахунок раніше призначеної на умовах Закону № 2262-ХІІ пенсії пов'язане із настанням певної обставини (юридичного факту) - підвищення грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців;
- під підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців слід розуміти зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення та/або введення для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплати, підвищень) та премії.
Аналогічний висновок міститься у абзаці 2 пункту 29 рішення Верховного Суду від 06.08.2019 у справі № 160/3586/19.
11.11.2015 Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» (далі - ПКМУ № 988), пунктом 1 якої установлено, що грошове забезпечення поліцейських складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премії та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
29.12.2015 набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей від 23.12.2015 № 900-VIII, яким статтю 63 Закону від 09.04.1992 № 2262-ХІІ доповнено новою частиною третьою, згідно з якою перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.
Таким чином, виникли, передбачені вищенаведеними положеннями статті 63 Закону від 09.04.1992 № 2262-ХІІ, підстави для перерахунку пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції).
Пунктом 7 вищезгаданої ПКМУ № 988 Міністерству внутрішніх справ України за погодженням з Міністерством соціальної політики та Міністерством фінансів доручено затвердити у двотижневий строк порядок та умови виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам навчальних закладів Міністерства внутрішніх справ із специфічними умовами навчання.
Проте, у встановлений ПКМУ № 988 двотижневий строк уповноваженими особами Міністерства внутрішніх справ України не було затверджено порядку і умов грошового забезпечення поліцейських.
Такий порядок було затверджено наказом Міністерства внутрішніх справ України від 06.04.2016 № 260 «Про затвердження Порядку та умов виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та здобувачам вищої освіти закладів вищої освіти із специфічними умовами навчання», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 29.04.2016 за № 669/28799, який набрав чинності 27.05.2016 (далі - Порядок № 260).
Таким чином, у січні 2016 року поліцейські фактично не отримували доплат, додаткових видів грошового забезпечення через неприйняття уповноваженими особами Міністерства внутрішніх справ України відповідного нормативно-правового акта.
Проте, Кабінетом Міністрів України було видано постанову від 21.02.2018 №103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» (в подальшому - ПКМУ від 21.02.2018 № 103), яка набрала чинності 24.02.2018, абзацом першим пункту 3 якої передбачено, - перерахувати з 01.01.2016 пенсії, призначені згідно із Законом № 2262-ХІІ, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) за прирівняною посадою з розміру грошового забезпечення поліцейського, враховуючи відповідні оклади за посадою, спеціальним званням, відсоткову надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, за січень 2016 року відповідно до ПКМУ № 988. Розмір премії визначається у середніх розмірах, що фактично виплачені за відповідною посадою (посадами) поліцейського за січень 2016 року.
Отже, наведеними положеннями ПКМУ від 21.02.2018 № 103 порушувалось право на належний перерахунок пенсії з урахуванням усіх складових грошового забезпечення, визначених статтею 43 Закону № 2262-ХІІ, оскільки, як зазначалось, у січні 2019 року поліцейські фактично не отримували відповідних додаткових видів грошового забезпечення через неприйняття уповноваженими особами Міністерства внутрішніх справ України відповідного нормативно-правового акта.
Так, пунктом 3 розділу 1 Порядку № 260 передбачено, що грошове забезпечення поліцейських визначається залежно від посади, спеціального звання, стажу служби в поліції, інтенсивності та умов служби, кваліфікації, наукового ступеня або вченого звання. До складу грошового забезпечення входять: 1) посадовий оклад; 2) оклад за спеціальним званням; 3) щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер); 4) премії; 5) одноразові додаткові види грошового забезпечення.
Зокрема, пунктами 4 - 10 розділу ІІ Порядку № 260 установлено такі додаткові види грошового забезпечення: надбавка за специфічні умови проходження служби в поліції; надбавка за безперервний стаж на шифрувальній роботі; надбавка за виконання функцій державного експерта з питань таємниць; надбавка за службу в умовах режимних обмежень; надбавка за почесне звання заслужений; доплата за науковий ступінь з відповідної спеціальності; доплата за вчене звання; доплата за службу в нічний час.
Проте, частковим рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 14.05.2019 у справі № 826/12704/18, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 19.11.2019, визнано протиправним та скасовано пункт 3 ПКМУ № 103.
Згідно з правовою позицією Верховного Суду положення нормативно-правових актів, які не відповідають Конституції та законам України, незалежно від того, чи оскаржувались такі акти в судовому порядку та чи є вони чинними на момент розгляду справи, не можуть застосовуватися (постанови від 12.03.2019 у справі № 913/204/18, від 10.03.2020 у справі № 160/1088/19).
Отже, при перерахунку пенсії з 01.01.2016 її розмір повинно було бути обчислено з урахуванням розмірів та видів грошового забезпечення (включаючи додаткові), що передбачені ПКМУ № 988 та Порядком № 260, що не було зроблено ГУ ПФУ у зв'язку із застосуванням відповідних норм ПКМУ від 21.02.2018 № 103, які визнані судом протиправними та були такими з моменту їх видання, а тому не підлягали застосуванню.
Аналіз вищенаведених норм права, а також мети прийняття Урядом вказаної Постанови № 713 свідчить про те, що перерахунок пенсії, проведення якого згідно з абзацом третім пункту 1 Постанови № 713 є обставиною, що виключає можливість нарахування щомісячної доплати у розмірі 2000,00 грн до розмірів пенсій, визначених відповідно до статей 13, 21 і 36 Закону України № 2262-ХІІ, має бути обумовлений підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом № 2262-ХІІ на підставі нормативно-правого акта компетентного органу, оскільки в такий спосіб досягається мета, яка слугувала підставою для ухвалення Постанови № 713, а саме зменшення диспропорцій в розмірах пенсій, визначених на законних підставах. Натомість перерахунок пенсії, проведений на виконання судового рішення з метою усунення порушеного права особи на належний розмір пенсії, право на отримання якої у особи виникло до 01.03.2018, не є перерахунком пенсії у зв'язку із зміною складових грошового забезпечення чи інших показників основного розміру пенсії.
Оскільки перерахунок моєї пенсії, проведений відповідачем з 01.12.2019 на виконання вищенаведених судових рішень у справі № 280/1368/23 направлений виключно на відновлення належного розміру пенсії, право на отримання якого у мене винило до 01.03.2018, а отже не є перерахунком пенсії у зв'язку із зміною складових грошового забезпечення чи інших показників основного розміру пенсії, що відбулось після 01.03.2018, то відповідно я маю право на щомісячну доплату до пенсії в розмірі: 2 000,00 грн відповідно до Постанови № 713, яка має виплачуватись з 01.07.2021.
Аналогічна правова позиція викладена у постанові Верзовного Суду від 08.11.2022 у справі № 420/2473/22 (провадження № К/З90/1 7953/22).
Таким чином, з урахуванням правових висновків Верховного Суду у справі № 420/2473/22, вищевикладених обставин та наведених норм законодавства слід прийти до висновку, що невиплата відповідачем щомісячної доплати до пенсії на підставі Постанови № 713 є протиправною, в зв'язку з чим наявні усі підстави зобов'язати відповідача провести нарахування та виплату позивачу з 01.05.2023 щомісячної доплати у розмірі 2 000,00 грн відповідно до Постанови № 713 й після перерахунку пенсії на виконання рішення Запорізького окружного з адміністративного суду від 31.03.2023 у справі № 280/1368/23.
На підставі системного аналізу положень законодавства України, доказів, наявних в матеріалах справи, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог позивача.
Відповідно до частини 1 статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Позивачем сплачено судовий збір у розмірі 1073 грн 60 коп, згідно квитанції до платіжної інструкції на переказ готівки № 5437-25-017/С від 25 липня 2023 року.
За таких обставин, враховуючи задоволення позовних вимог, сплачений позивачем судовий збір у розмірі 1 073,60 грн підлягає відшкодуванню позивачу за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області.
Керуючись статтями 2, 5, 72, 77, 139, 241, 243-246 та 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (69057, м. Запоріжжя, просп. Соборний, буд. 158 - Б, код ЄДРПОУ 20490012) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити у повному обсязі.
Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області щодо відмови ОСОБА_1 у нарахуванні та виплаті з 01.05.2023 доплати до пенсії згідно постанови Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 № 713 «Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб» в розмірі 2 000 грн.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області здійснити нарахування та виплату з 01.05.2023 ОСОБА_1 щомісячної доплати до пенсії у розмірі 2 000,00 грн відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 №713 «Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб», яка враховується під час подальших підвищень розмірів пенсій, визначених відповідно до статей 13, 21 і 36 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 № 2262-ХІІ, з урахуванням раніше виплачених сум.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області на користь ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 1 073,60 грн (одна тисяча сімдесят три гривні 60 копійок).
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається безпосередньо до Третього апеляційного адміністративного суд протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.
Рішення виготовлено у повному обсязі та підписано суддею 13 жовтня 2023 року.
Суддя Р.В. Сацький