Україна
Донецький окружний адміністративний суд
УХВАЛА
про закриття провадження у справі
13 жовтня 2023 року Справа №200/4309/23
Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Череповського Є.В., розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (84122, Донецька область, м. Слов'янськ, пл. Соборна, 3, ЄДРПОУ 13486010), третя особа: Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області (21100, м. Вінниця, вул. Замостянська, 7, код ЄДРПОУ 13322403) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,-
ВСТАНОВИВ:
08.08.2023 року ОСОБА_1 звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області, третя особа: Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області, в якому просив суд:
визнати бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України у Донецькій області у формі рішення про відмову в призначенні пенсії по інвалідності протиправною; скасувати Рішення про відмову від 23.06.2023 року з причини відсутності підтвердженої інформації про місце проживання; зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Донецькій області прийняти довідку № 07.02-08/383 від 15.06.2023 року виданою Виконкомом Лука-Мелешківської сільської ради Вінницького району Вінницької області, та Акт обстеження фактичного місця проживання від 26.05.2023 затвердженого Сільським головою Лука-Мелешківської сільської ради, як документи, які підтверджують місце проживання особи для здійснення призначення пенсії по інвалідності;
зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Донецькій області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо призначення пенсії по інвалідності № 15833 від 16.06.2023 року з урахуванням визнання довідки № 07.02-08/383 від 15.06.2023 року виданою Виконкомом Лука-Мелешківської сільської ради Вінницького району Вінницької області, та Акт обстеження фактичного місця проживання від 26.05.2023 затвердженого Сільським головою Лука-Мелешківської сільської ради, як документи, які підтверджують місце проживання особи для здійснення призначення пенсії по інвалідності.
Позивач відповідно до довідки МСЕК серії 12 ААГ №332070 є інвалідом 2-ї групи та згідно до п.9 ст. 5 Закону України “Про судовий збір” звільний від сплати судового збору.
Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 14.08.2023 року відкрито провадження за правилами спрощеного позовного провадження, без проведення судового засідання та повідомлення осіб (виклику) учасників справи.
Від відповідача до суду надійшов відзиву, в якому він просить закрити провадження у справі на підставіп. 8 ч.1 ст. 238 КАС України. В обгрунтування зазначив, що 30.08.2023 року Позивач повторно звернувся із заявою про призначення пенсії по інвалідності, надавши витяг з реєстру територіальної громади. З огляду на це, рішенням від 07.09.2023 року №024950007603 ОСОБА_1 було призначено пенсію по інвалідності з 30.03.2023 (дати встановлення інвалідності).
Розгляд вказаного клопотання судом здійснюється у порядку письмового провадження.
Дослідивши матеріали справи та вивчивши подане представником відповідача клопотання, суд дійшов наступних висновків.
Статтею 238 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) передбачено, підстави з яких можливе закриття провадження у справі.
Згідно з п. 8 ч.1 ст. 238 КАС України суд закриває провадження у справі щодо оскарження рішень, дій або бездіяльності суб'єкта владних повноважень, якщо оскаржувані порушення були виправлені суб'єктом владних повноважень і при цьому відсутні підстави вважати, що повне відновлення законних прав та інтересів позивача неможливе без визнання рішень, дій або бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправними після такого виправлення.
Аналіз викладеної норми дає підстави для висновку, що беззаперечною підставою для закриття провадження на підставі п. 8 ч.1 ст. 238 КАС України є виправлення суб'єктом владних повноважень оскаржуваних позивачем порушень.
До матеріалів справи відповідачем долучено копію протоколу, відповідно до якого на виконання рішення № 024950007603 від 07.09.2023 року Позивачу з 16.06.2023 року Відповідачем було призначено пенсію по інвалідності відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» у розмірі 2 520,00 грн.
Враховуючи викладене, суд зазначає, що оскаржувані порушення були усунені суб'єктом владних повноважень, а повне відновлення законних прав та інтересів позивача можливе без визнання рішень, дій або бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправними після такого виправлення, що є підставою для закриття провадження у справі згідно із п. 8 ч. 1 ст. 238 КАС України.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про наявність підстав для закриття провадження, визначених п. 8 ч. 1 ст. 238 КАС України, тому клопотання представника відповідача підлягає задоволенню.
Керуючись статтями 238, 239, 243, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України,-
УХВАЛИВ:
Клопотання відповідача про закриття провадження у справі задовольнити.
Закрити провадження в адміністративній справі № 200/4309/23 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області, третя особа: Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії.
Ухвала суду набирає законної сили негайно після її підписання суддею.
Ухвала суду може бути оскаржена до Першого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її складення.
Суддя Є.В. Череповський