КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
12 жовтня 2023 року м. Київ № 640/26609/21
Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Головенко О.Д., розглянувши в порядку письмового провадження заяву про роз'яснення судового рішення у справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
До Окружного адміністративного суду м. Києва звернувся ОСОБА_1 з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії, в якій просив:
визнати протиправною відмову Головного управління Пенсійного Фонду України в м. Києві, оформлену листом від 31.08.2021 №2600-0202-8/138495 у перерахунку ОСОБА_1 пенсії за заявою від 13.08.2021 №104;
зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві провести з 01.04.2019 перерахунок пенсії ОСОБА_1 за заявою від 13.08.2021 №104, виходячи з відсоткового значення розміру пенсії 86% сум грошового забезпечення.
Рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва від 15.06.2022 адміністративний позов ОСОБА_1 задоволено частково та виходячи за межі позовних вимог, визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві щодо зменшення ОСОБА_1 встановленого розміру пенсії з 86% до 70% від грошового забезпечення при проведенні перерахунку пенсії з 01.01.2018 та зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві за період за період з 01.01.2018 встановити, провести перерахунок та виплатити ОСОБА_1 пенсію виходячи з розрахунку - 86% відповідного грошового забезпечення, з урахуванням проведених виплат, в решті позовних вимог відмовлено.
Надалі, до Київського окружного адміністративного суду від позивача надійшла заява про роз'яснення судового рішення.
У вказаній заяві позивач просить роз'яснити періоди перерахунку пенсії та чи необхідно пенсійному органу враховувати усі види грошового забезпечення вже встановленні позивачу до перерахунку.
Відповідно до положень ч. 3 ст. 254 КАС України суд розглядає заяву про роз'яснення судового рішення у порядку, в якому було ухвалено відповідне судове рішення. У разі необхідності суд може розглянути питання роз'яснення судового рішення в судовому засіданні з повідомленням учасників справи та державного виконавця.
Таким чином, суд вважає за можливе розглянути подану заяву в письмовому провадженні без повідомлення учасників справи.
Розглянувши подану заяву, суд виходить з наступного.
Відповідно до ч. 1 ст. 170 КАС України, якщо судове рішення є незрозумілим, суд, який його ухвалив, за заявою осіб, які беруть участь у справі, або державного виконавця ухвалою роз'яснює своє рішення, не змінюючи при цьому його змісту.
Вказана норма процесуального права передбачає можливість роз'яснення судом ухваленого ним рішення з метою усунення такого недоліку, як незрозумілість судового рішення (наприклад, можливість неоднакового тлумачення висновків суду), що перешкоджає його належному виконанню.
Незрозумілість судового рішення є оціночним поняттям, а доцільність роз'яснення судового рішення приймається за розсудом суду, який має відштовхуватись від раціональних критеріїв (здоровий глузд, зрозумілість для звичайної розумної людини без юридичної освіти).
Конкретного і вичерпного переліку критеріїв для визнання рішення незрозумілим правова норма не містить, а зі змісту норми вбачається, що їх має навести особа, яка звертається із заявою про роз'яснення судового рішення.
З мотивувальної частини рішення Окружного адміністративного суду м. Києва від 15.06.2022 у справі № 640/26609/21 вбачається, що судом зазначено мотиви, з яких суд дійшов до висновків, та закону, яким він керувався, постановляючи рішення.
У свою чергу, резолютивна частина зазначеного рішення містить чіткий висновок суду за наслідками розгляду позовної заяви позивача, строк і порядок набрання рішення законної сили та його оскарження.
Заявником в обґрунтування власної заяви про роз'яснення рішення суду не наведено суду жодних обставин, які б об'єктивно свідчили про неясність чи невизначеність судового рішення, та не зазначено які припускаються варіанти тлумачення рішення і як це впливає на його виконання.
Таким чином, заявником суду не доведено, що рішення суду є незрозумілим, у зв'язку з чим, суд дійшов висновку, що заява задоволенню не підлягає, оскільки судове рішення є чітким, зрозумілим, належно обґрунтоване в мотивувальній та резолютивній частині і не потребує додаткового роз'яснення.
Керуючись ст. 240, 243, 248 КАС України, суд
УХВАЛИВ:
У задоволенні заяві про роз'яснення рішення Окружного адміністративного суду м. Києва від 15.06.2022 у адміністративній справі № 640/26609/21 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії - відмовити.
Копію ухвали надіслати (видати) особам, які беруть участь у справі.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення. Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або у судовому засіданні у разі неявки учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженнні, набирає законної сили з моменту її підписання.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо у судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом п'ятнадцяти днів з дня складення повного тексту ухвали.
Суддя Головенко О.Д.