Рішення від 12.10.2023 по справі 120/8670/22

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Вінниця

12 жовтня 2023 р. Справа № 120/8670/22

Вінницький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Заброцької Людмили Олександрівни, розглянувши у письмовому провадженні в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Гайсинської районної державної адміністрації про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

До Вінницького окружного адміністративного суду звернулася ОСОБА_1 (далі - позивачка) з адміністративним позовом до Управління соціального захисту населення Гайсинської районної державної адміністрації (далі - відповідач) про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити дії.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивачка є особою, яка користується пільгами передбаченими для осіб, які є членами сімей загиблих ( померлих ) ветеранів війни, у відповідності до статті 15 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», зокрема має право на отримання щорічної одноразової грошової допомоги до 5-го травня у розмірі 5-ти мінімальних пенсій за віком. Однак, за наслідком звернення до відповідача, а в подальшому до ГУ ПФУ у Вінницькій області щодо нарахування та виплати їй вказаної допомоги за 2022 рік у визначеному законом розмірі, позивач отримала відмову, яка мотивована тим, що грошова допомога у 2022 році була нарахована та виплачена органом Пенсійного фонду України у відповідності до п. 2 постанови Кабінету Міністрів України від 07.05.2022 року № 540 "Деякі питання виплати у 2022 році разової грошової допомоги, передбаченої Законом України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" і "Про жертви нацистських переслідувань".

Не погоджуючись із діями відповідача щодо невиплати у 2022 році одноразової грошової допомоги до 5 - го травня у встановленому законом розмірі, позивачка звернулася до суду з даним адміністративним позовом.

Ухвалою суду від 31.10.2023 року позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі та призначено до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у письмовому провадженні), а також встановлено сторонам строки для подання заяв по суті справи.

23.11.2022 відповідачем подано відзив на позовну заяву, відповідно до якого просить відмовити в задоволенні позовних вимог. Відповідач зазначає, що Управління соціального захисту населення Гайсинської районної державної адміністрації не може бути відповідачем у цій справі, оскільки виплата позивачу щорічної разової грошової допомоги до 5 травня у 2022 році здійснювалася не Управлінням соціального захисту населення, а Головним управлінням Пенсійного фонду України у Вінницькій області.

29.11.2022 представником позивача подано відповідь на відзив, згідно з якою просить відхилити відзив через його необґрунтованість та задовольнити позовні вимоги. Також представник зазначає, що розпорядником бюджетних коштів з виплати спірної грошової допомоги є регіональні органи соціального захисту населення та центри по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат.

Ухвалою суду від 28.12.2022 залучено до участі як другого відповідача Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області ( далі - відповідач 2 ). Цією ж ухвалою встановлено строк для подання відзиву.

04.01.2023 до суду надійшов відзив Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області, відповідно до якого відповідач 2 просить відмовити в задоволенні позовних вимог. Відповідач зазначає, що Постановою Кабінету Міністрів України від 07.05.2022 № 540 “Деякі питання виплати у 2022 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” і “Про жертви нацистських переслідувань” (далі - Постанова № 540) затверджено Порядок використання у 2022 році коштів державного бюджету, передбачених для виплати щорічної разової грошової допомоги ветеранам війни і жертвам нацистських переслідувань (далі - Порядок № 540).

З метою захисту в умовах військової агресії Російської Федерації персональних даних про одержувачів грошової допомоги ветеранам війни і жертвам нацистських переслідувань, Кабінет Міністрів України у Постанові № 540 надав повноваження органам Пенсійного фонду України одноразово здійснити виплату грошової допомоги у розмірі, визначеному цією постановою. При цьому з метою уникнення формування окремих переліків (списків на виплату) осіб, що зокрема належать до учасників бойових дій, відповідно до пунктів 3, 5 Порядку № 540 зазначені виплати підлягали включенню органами Пенсійного фонду України у відомості (списки) на виплату пенсій за червень 2022 року однією сумою (ці види виплатних документів залежно від способу виплати пенсії одержувачу передбачені відповідно Порядком виплати і доставки пенсій та грошової допомоги за місцем фактичного проживання одержувачів у межах України організаціями, що здійснюють їх виплату і доставку, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 16.12.2020 № 1279, та Порядком виплати пенсій та грошової допомоги через поточні рахунки в банках, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.1999 № 1596).

Також зазначає, що Головне управління виконало Постанову №540 в межах виділених асигнувань у червні 2022 року в повному обсязі. Всі інші претензії щодо виплати разової грошової допомоги в сумах, що перевищують розміри, встановлені Порядком, мають спрямовуватись до органів Мінсоцполітики, як розпорядника бюджетних коштів та відповідального виконавця бюджетної програми.

Ухвалою від 20.02.2023 року провадження в цій справі зупинено до набрання законної сили судовим рішенням Верховного Суду у справі №380/12369/22, а ухвалою від 11 жовтня 2023 року провадження в справі поновлено.

Суд, з'ясувавши доводи сторін, викладені в заявах по суті справи, вивчивши матеріали справи та оцінивши наявні у ній докази встановив, що позивачка, як член сім'ї загиблого (померлого) ветерана війни, що підтверджується посвідченням серії НОМЕР_1 від 29.05.2017 року, має право на пільги визначені ст. 15 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», зокрема на отримання щорічної одноразової грошової допомоги до 5-го травня.

Не отримавши станом на вересень 2022 року щорічну одноразову грошову допомогу до 5 травня у розмірі, встановленому Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», позивачка 10.09.2022 звернулася до відповідача 1 із заявою про виплату їй вказаної допомоги за 2022 рік в повному обсязі.

Однак, за наслідком звернення до відповідача 1 щодо нарахування та виплати їй вказаної допомоги за 2022 рік в повному обсязі позивач отримала лист - відповідь, в якому зазначено, що відповідно до п. 2 постанови Кабінету Міністрів України від 07.05.2022 року № 540 "Деякі питання виплати у 2022 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" і Про жертви нацистських переслідувань" (далі - Постанова) особам, які перебувають на обліку в територіальних органах Пенсійного фонду України як особи, яким призначено пенсію станом на 5 травня 2022 року, виплата щорічної разової грошової допомоги до 5 травня у 2022 році здійснюється органами Пенсійного фонду України шляхом включення у відомості на виплату пенсії.

Оскільки ОСОБА_1 перебуває на обліку та отримує пенсію в Головному управлінні Пенсійного фонду України у Вінницькій області, то виплата щорічної разової грошової допомоги до 5 травня у 2022 році управління соціального захисту населення Гайсинської районної державної адміністрації ОСОБА_1 не здійснювалась.

Згідно п. 8 Порядку використання коштів державного бюджету, передбачених для виплати щорічної разової грошової допомоги ветеранам війни і жертвам нацистських переслідувань, затверджених Постановою, особи яким не виплачено грошову допомогу станом на 1 липня, мають право звертатися щодо її виплати до місцевого органу соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання та отримати її до 30 вересня поточного року.

При цьому позивачці рекомендовано першочергово звернутись із заявою щодо виплати вказаної одноразової грошової допомоги до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області.

Листом Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області за наслідком розгляду заяви позивачки від 23.09.2022 щодо нарахування та виплати позивачці вказаної допомоги за 2022 рік у визначеному Законом України розмірі, позивач отримала відмову, яка мотивована тим, що грошова допомога у 2022 році була нарахована та виплачена їй в червні 2022 року у розмірах, встановлених постановою Кабінету Міністрів України від 07.05.2022 року № 540 "Деякі питання виплати у 2022 році разової грошової допомоги, передбаченої Законом України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" і "Про жертви нацистських переслідувань". Іншого чинним законодавством не передбачено. Також вказано, що Головне управління виконало Постанову №540 в межах виділених асигнувань у червні 2022 року в повному обсязі. Всі інші претензії щодо виплати разової грошової допомоги в сумах, що перевищують розміри, встановлені Порядком, мають спрямовуватись до органів Мінсоцполітики, як розпорядника бюджетних коштів та відповідального виконавця бюджетної програми.

Надаючи оцінку спірним правовідносинам, що виникли між сторонами, суд враховує таке.

Правовий статус ветеранів війни визначає Закон України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" № 3551-XII від 22 жовтня 1993 року (далі - Закон України №3551-XII).

01 січня 1999 року набрав чинності Закон №367-ХІV, яким статтю 15 Закону №3551-XII доповнено частиною четвертою в такій редакції: "Щорічно до 5 травня членам сімей, зазначеним у пункті 1 статті 10 цього Закону, а також дружинам (чоловікам) померлих інвалідів війни, які не одружились вдруге, виплачується разова грошова допомога у розмірі п'яти мінімальних пенсій за віком. Дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій, учасників війни, визнаних за життя інвалідами від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружились вдруге, щорічна разова грошова допомога виплачується в розмірі трьох мінімальних пенсій за віком".

В подальшому, Законом України від 28 грудня 2014 року № 79-VІІІ "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо реформи міжбюджетних відносин" (набрав чинності 01 січня 2015 року) розділ VІ "Прикінцеві та перехідні положення" Бюджетного кодексу України доповнено пунктом 26, яким встановлено, що норми і положення, зокрема статей 12, 13, 14, 15 та 16 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України, виходячи з наявних фінансових ресурсів державного і місцевого бюджетів та бюджетів фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування.

На виконання зазначених приписів Бюджетного кодексу України з метою забезпечення виплати разової грошової допомоги ветеранам війни, особам, на яких поширюється дія Законів України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" і "Про жертви нацистських переслідувань", Кабінетом Міністрів України прийнято відповідну постанову від 07.05.2022 №540 Деякі питання виплати у 2022 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” і “Про жертви нацистських переслідувань”, якою передбачено, що особам з інвалідністю внаслідок війни ІІІ групи у 2022 році виплата разової грошової допомоги до 5 травня, передбаченої Законами України Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту, проводиться у розмірі 3391 гривні.

Водночас, рішенням Конституційного Суду України від 27 лютого 2020 року № 3-р/2020 у справі №1-247/2018(3393/18) визнано таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним), окреме положення пункту 26 розділу VI "Прикінцеві та перехідні положення" Бюджетного кодексу України у частині, яка передбачає, що норми і положення статей 12, 13, 14, 15 та 16 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., № 45, ст. 425) застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України, виходячи з наявних фінансових ресурсів державного і місцевого бюджетів та бюджетів фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування.

У цьому ж рішенні зазначено, що окреме положення пункту 26 розділу VI "Прикінцеві та перехідні положення" Бюджетного кодексу України у частині, яка передбачає, що норми і положення статей 12, 13, 14, 15 та 16 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., № 45, ст. 425) застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України, виходячи з наявних фінансових ресурсів державного і місцевого бюджетів та бюджетів фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування, визнане неконституційним, втрачає чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення.

Отже, з 27 лютого 2020 року норми і положення, зокрема статей 12, 13, 14, 15 та 16 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", не застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України, виходячи з наявних фінансових ресурсів державного і місцевого бюджетів та бюджетів фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Таким чином, з 27 лютого 2020 року застосовуються положення статті 12, 13, 14, 15 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" в редакції Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" від 25 грудня 1998 року № 367-XIV (з урахуванням рішення Конституційного Суду України від 22 травня 2008 року № 10рп/2008).

Відтак, виплачуючи позивачу в 2022 році оспорювану допомогу Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області, на переконання суду, протиправно керувалося нормами Порядку №540, а не нормами Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту".

Аналогічні за змістом висновки щодо необхідності застосування при визначенні розміру разової грошової допомоги до 5-го травня саме положень Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" відображені в рішенні Верховного Суду від 29.09.2020 за наслідками розгляду зразкової справи №440/2722/20.

Згідно з вимогами частини третьої статті 291 КАС України при ухваленні рішення у типовій справі, яка відповідає ознакам, викладеним у рішенні Верховного Суду за результатами розгляду зразкової справи, суд має враховувати правові висновки Верховного Суду, викладені у рішенні за результатами розгляду зразкової справи.

Окрім того, такі висновки відповідають правовій позиції Верховного Суду, що викладена у постанові Верховного Суду у складі Судової палати з розгляду справ щодо захисту соціальних прав Касаційного адміністративного суду від 13.06.2023 у справі №560/8064/22.

Так, у вказаній постанові Верховний Суд сформулював правовий висновок відповідно до якого, оскільки на час виплати позивачу у 2022 році щорічної разової грошової допомоги до 5 травня одночасно діяли положення статті 13 Закону № 3551-XII і Порядку №540, які по-різному визначають розмір виплати щорічної разової грошової допомоги до 5 травня, з огляду на положення частини третьої статті 7 КАС України, якою визначаються загальні засади пріоритетності законів над підзаконними актами, для визначення розміру разової грошової допомоги особам з інвалідністю внаслідок війни у 2022 році слід застосовувати не Порядок № 540, а Закон №3551-XII, який має вищу юридичну силу та є спеціальним законом у цій сфері відносин.

Верховний Суд у постанові від 01.08.2023 у справі №380/12369/22 дійшов аналогічного висновку зазначивши, що позивач має право на отримання щорічної разової грошової допомоги до 5 травня у 2022 році у розмірі п'яти мінімальних пенсій за віком.

Аналогічна правова позиція у подібних правовідносин викладена в постанові Верховного Суду від 21.06.2023 у справі № 580/4476/22.

Згідно з частиною 5 статті 242 КАС України при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.

При цьому, надаючи оцінку зверненню позовних вимог до Управління соціального захисту населення Гайсинської районної державної адміністрації та визначаючись щодо належного відповідача в цій справі, суд зауважує таке.

Підпунктом 2 пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України “Деякі питання виплати у 2022 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" і "Про жертви нацистських переслідувань" №540 від 07 травня 2022 року установлено, що виплата грошової допомоги у 2022 році здійснюється органами Пенсійного фонду України - особам, які перебувають на обліку в територіальних органах Пенсійного фонду України як особи, яким призначено пенсію (щомісячне довічне грошове утримання), станом на 5 травня 2022 р., шляхом включення у відомості (списки) на виплату пенсій.

Механізм використання коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою "Щорічна разова грошова допомога ветеранам війни і жертвам нацистських переслідувань та соціальна допомога особам, які мають особливі та особливі трудові заслуги перед Батьківщиною", для виплати щорічної разової грошової допомоги ветеранам війни і жертвам нацистських переслідувань (далі - бюджетні кошти) визначає Порядок використання у 2022 році коштів державного бюджету, передбачених для виплати щорічної разової грошової допомоги ветеранам війни і жертвам нацистських переслідувань, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 07 травня 2022 року № 540 (далі - Порядок № 540).

Пунктами 2 та 3 Порядку №540 встановлено, що головним розпорядником бюджетних коштів та відповідальним виконавцем бюджетної програми є Мінсоцполітики.

Розпорядниками бюджетних коштів нижчого рівня, щодо виплати щорічної разової грошової допомоги ветеранам війни і жертвам нацистських переслідувань, які перебувають на обліку в територіальних органах Пенсійного фонду України як особи, яким призначено пенсію (щомісячне довічне грошове утримання), станом на 5 травня 2022, - Пенсійний фонд України.

Пунктом 5 Порядку №540 передбачено, що бюджетні кошти розподіляються Мінсоцполітики в межах бюджетних призначень і спрямовуються:

Пенсійному фонду України - відповідно до поданої ним заявки щодо сум грошової допомоги, що включені у відомості (списки) на виплату пенсій за червень 2022 р., на підставі інформації, що обробляється в базах даних одержувачів пенсій (електронних пенсійних справах), та витрат на оплату послуг, пов'язаних із виплатою та доставкою грошової допомоги, що проводиться організацією, що здійснює виплату і доставку пенсій та грошової допомоги за місцем фактичного проживання;

регіональним органам соціального захисту населення - відповідно до поданої ними інформації щодо сум грошової допомоги, сформованої на підставі інформації місцевих органів соціального захисту населення та центрів по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат, для проведення виплат особам, зазначеним у абзаці першому підпункту 2 пункту 3 цього Порядку, за місцем їх проживання чи одержання грошового утримання;

кошти для виплати грошової допомоги територіальними органами Пенсійного фонду України перераховуються Мінсоцполітики на окремий рахунок Пенсійного фонду України, відкритий в АТ Ощадбанк.

Аналіз вищевикладеного дає підстави вважати, що Мінсоцполітики перераховує кошти Пенсійному фонду України відповідно до поданої ним заявки щодо сум грошової допомоги або регіональним органам соціального захисту населення відповідно до поданої ними інформації щодо сум грошової допомоги, сформованої на підставі інформації місцевих органів соціального захисту населення та центрів по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат.

При цьому органом, який зобов'язаний завершити процедуру проведення розрахунків шляхом виплати допомоги, є орган Пенсійного фонду України для осіб, які перебувають на обліку в територіальних органах Пенсійного фонду України як особи, яким призначено пенсію (щомісячне довічне грошове утримання), станом на 5 травня 2022 року.

Таким чином, суд зазначає, що у спірних правовідносинах щодо виплати позивачці грошової допомоги за 2022 рік відповідачем має бути орган, що здійснив позивачу виплату вказаної допомоги, яким у відповідності до приписів Порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07.05.2022 №540, в цьому випадку є Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області.

Відтак, оскільки разова грошова допомога до 5 травня за 2022 рік виплачена позивачу саме Головним управлінням Пенсійного фонду України у Вінницькій області, що визнається сторонами у справі, то відповідно до зазначених вище норм останнє і є належним відповідачем за цим позовом.

Таким чином, оскільки Головним управлінням Пенсійного фонду України у Вінницькій області в 2022 році разову грошову допомогу до 5 травня виплачено позивачу в розмірі меншому, ніж передбачено статтею 15 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", суд доходить висновку про порушення прав позивача на отримання такої допомоги у належному розмірі та, як наслідок, наявність підстав для зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області нарахувати та виплатити позивачу разову грошову допомогу до 5-го травня за 2022 рік у розмірі п'яти мінімальних пенсій за віком, з урахуванням виплачених сум.

За приписами вимог пункту 4 частини першої статті 5 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом визнання бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправною та зобов'язання вчинити певні дії.

Відповідно до положень статті 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Згідно з нормами частин першої, другої статті 77 КАС України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Перевіривши юридичну та фактичну обґрунтованість доводів сторін, оцінивши докази суб'єкта владних повноважень на підтвердження правомірності своїх дій та докази, надані позивачем, суд доходить висновку про наявність підстав для задоволення даного адміністративного позову.

Враховуючи відсутність судових витрат у даній справі питання про їх розподіл судом не вирішується.

Керуючись ст.ст. 73, 74, 75, 76, 77, 90, 94, 139, 241, 245, 246, 250, 255, 295 КАС України, -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов задовольнити.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області щодо нарахування та виплати ОСОБА_1 разової грошової допомоги до 5 травня за 2022 рік у розмірі меншому, ніж передбачено Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області здійснити перерахунок та виплату щорічної разової грошової допомоги до 5 травня за 2022 рік ОСОБА_1 в розмірі п'яти мінімальних пенсій за віком, з урахуванням виплачених сум.

Рішення суду набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 255 КАС України.

Відповідно до ст. 295 КАС України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Інформація про учасників справи:

Позивач: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 )

Відповідач: Управління соціального захисту населення Гайсинської районної державної адміністрації (вул. 1 Травня, 40, м. Гайсин, Вінницька область, 23700, код ЄДРПОУ 03191934)

Головне управління пенсійного фонду України у Вінницькій області (вул. Хмельницьке шосе, 7, м. Вінниця, 21028, код ЄДРПОУ 13322403).

Суддя Заброцька Людмила Олександрівна