Постанова від 14.09.2010 по справі 2-а-5566/10/2270

< для копії >

Справа № 2-а-5566/10/2270

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 вересня 2010 рокум. Хмельницький

Хмельницький окружний адміністративний суд

в складі:головуючого-суддіМихайлова О.О.

при секретаріМельничук В.В.

< за участі >< перелік сторін >

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом < в особі > < в чиїх інтересах > Товариства з обмеженою відповідальністю "Айленд Оіл" < 3-тя особа > до Державної податкової інспекції у м. Хмельницькому < 3-тя особа > про визнання незаконним та скасування рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій за № 0003272303/0/4844 від 01.07.2010 року, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся з позовом до державної податкової інспекції у м. Хмельницькому про визнання незаконними та скасування рішення суб'єкта владних повноважень, вважає, що відповідач в порушення вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» застосував штрафні санкції у розмірі 1995,40 грн.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі.

Відповідач надав заперечення на адміністративний позов та просив відмовити у задоволенні позовних вимог.

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що в задоволенні позову позивача слід відмовити з наступних підстав.

Судом встановлено, що державною податковою інспекцією у м. Хмельницькому було проведено позапланову виїзну перевірку товариства з обмеженою відповідальністю «Айленд Оіл» з питань дотримання суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), а також вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій.

Відповідно до матеріалів справи, а саме з акту перевірки за дотриманням суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій від 17.06.2010 р. вбачається, що у ході перевірки було виявлено порушення п. 12 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а саме: порушено порядок обліку товарних запасів за місцем їх реалізації.

На підставі зазначеного Акту перевірки від 17.06.2010 року було винесено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 01.07.2010р. № 0003272303/0/4844 у розмірі 1995,40 грн.

Відповідно до ч.1 ст. 15 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.

Відповідно до п. 12 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій формі при продажу товарів у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, зобов'язані, зокрема, вести у порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів, які відображені в такому обліку, за винятком продажу товарів особами, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку обсягів реалізованих товарів (наданих послуг).

Статтею 21 цього ж Закону встановлено, що до суб'єктів підприємницької діяльності, що не ведуть або ведуть з порушенням встановленого порядку облік товарів за місцем реалізації та зберігання, застосовується фінансова санкція у розмірі подвійної вартості необлікованих товарів за цінами реалізації, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

З аналізу наведеної норми закону вбачається, що облік товарних запасів ведеться на складах та/або за місцем їх реалізації. Протиправним є відсутність такого обліку або порушення його порядку.

Викладені Позивачем обставини щодо невірного оформлення акту перевірки не тягнуть за собою нечинності прийнятого на підставі акту перевірки рішення та відповідно не можуть розглядатись як докази на спростування виявленого під час перевірки порушення. Заявлені позовні вимоги у даній справі зобов'язують адміністративний суд здійснити розгляд по суті виявлених порушень у сфері здійснення розрахунків, за наявністю яких відповідним органом податкової служби в силу законів «Про державну податкову службу в Україні», «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та інші, застосовані штрафні санкції. Предметом оскарження у справі є рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій, що винесене Державною податковою інспекцією у Солом'янському районі м. Києва.

Відповідно до ч.1 ст. 9 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Аналогічна норма закріплена і в ч.2 ст.19 Конституції України.

Відповідно до ч.1 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 72 цього Кодексу.

Відповідно до ч.2 ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

За таких умов суд вважає, що заявлені позовні вимоги необґрунтовані, через що не підлягають задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 94, 158 - 163, 167, 254 КАС України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні позову товариства з обмеженою відповідальністю «Айленд Оіл» до державної податкової інспекції у м. Хмельницькому про визнання незаконним та скасування рішення про застосування штрафних санкцій відмовити.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАСУ, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Повний текст постанови виготовлено 17 вересня 2010 року

< чи набрала законної сили > < Дата набрання законної сили >

Суддя< для копії >О.О. Михайлов

< для копії >< для копії >