Постанова від 21.09.2010 по справі 3050/10/2170

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 вересня 2010 р. Справа № 2-а-3050/10/2170

Суддя Херсонського окружного адміністративного суду Ковбій О.В., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у м. Херсоні до ФОП ОСОБА_1 про стягнення фінансових (штрафних) санкцій,

встановила:

Державна податкова інспекція у м. Херсоні (далі - позивач) звернулась до суду з адміністративним позовом до ФОП ОСОБА_1 (далі - відповідач) про стягнення суми штрафних санкцій у розмірі 2660,00 грн.

Позивач в судове засідання не прибув, надав заяву про розгляд справи без участі його представника в порядку письмового провадження, позовні вимоги підтримує в повному обсязі. Свої вимоги обґрунтовує тим, що 05.07.2009 року посадовими особами ДПС проведено перевірку кафе, яке належить відповідачу. Під час перевірки встановлено порушення Закону України від 06.07.95 № 265 "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (далі - Закон №265), Закону України від 19.12.95 № 481 "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" (далі - Закон № 481), Закону України від 23.03.96 № 98 "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності" (далі - Закон № 98), за які до відповідача застосовані штрафні (фінансові) санкції.

Відповідач в судове засідання не прибув, письмових заперечень на позов не надав, про дату, час та місце слухання був повідомлений належним чином.

Відповідно до ч.6 ст.128 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні в разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Виходячи з вищевикладеного суд вважає за можливе розглядати справу в порядку письмового провадження.

Дослідивши матеріали справи, суд прийшов до висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню з огляду на наступне.

Судом встановлено, що 05 липня 2009 року посадовими особами ДПС проведено перевірку кафе, яке належить відповідачу, розташованого за адресою: АДРЕСА_1, база відпочинку.

Перевірка була проведена в присутності бармена ОСОБА_2, якому пред"явлено перевіряючими службові посвідчення та направлення на проведення перевірки. В ході перевірки встановлено, що бармен є особою, яка не досягла 18 років, тому другий примірник Акту було надіслано відповідачу поштою.

За результатами перевірки складено акт від 05 липня 2009 року №0762/21/22/23/2845019110/581, в якому зафіксовано порушення: п. 1 ст. 3 Закону № 265, а саме, проведення розрахункової операції без застосування РРО на суму 16,00 грн.; п. 6 ст. 3 вищезазначеного Закону, а саме, не зберігання КОРО (не надано інспекторам); п. 10 ст. 3 вищезазначеного Закону, а саме, не зберігання контрольних стрічок (не надано інспекторам); п. 13 ст. 3 вищезазначеного Закону, а саме, невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахункових операцій сумі, яка зазначена в денному звіті РРО; ст. 15-3 Закону № 481, а саме. продаж алкогольних напоїв особою, яка не досягла 18 років; ст. 7 Закону № 98, а саме, порушення порядку використання торгового патенту (оригінал торгового патенту знаходився в недоступному для огляду місці (не надано).

На підставі складеного акту та виявлених порушень винесено рішення про застосування штрафних санкцій: від 28.07.09р. № 0007842307 на суму 640,00 грн., № 0007852307/0 на суму 320,00 грн., № 0007862307 на суму 1700,00 грн., які надіслані поштою та отримані відповідачем 05.08.2009 року.

Визначаючись щодо позовних вимог, суд виходить з наступного.

Відповідно до статті 1 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" реєстратори розрахункових операцій застосовуються фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності або юридичними особами (їx філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами), які здійснюють операції з розрахунків в готівковій та/або в безготівковій формі (iз застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також уповноваженими банками та суб'єктами підприємницької діяльності, які виконують операції з купівлі-продажу іноземної валюти.

Стаття 2 зазначеного Закону містить визначення термінів, а саме: розрахункова операція - приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу), а у paзi застосування банківської платіжної картки - оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або, у разі повернення товару (відмови від послуги), оформлення розрахункових документа щодо перерахування коштів у банк покупця; розрахунковий документ - документ встановленої форми та змісту (касовий чек, товарний чек, розрахункова квитанція, проїзний документ тощо), що підтверджує факт продажу (повернення) товарів, надання послуг, отримання (повернення) коштів, купівлі-продажу іноземної валюти, надрукований у випадках, передбачених цим Законом, i зареєстрованим у встановленому порядку реєстратором розрахункових операцій або заповнений вручну.

Відповідно ст. 3 вказаного Закону, суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані, зокрема:

- проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок;

- забезпечувати зберігання використаних книг обліку розрахункових операцій та розрахункових книжок протягом трьох років після їх закінчення;

- друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) контрольні стрічки і забезпечувати їх зберігання протягом трьох років;

- забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.

Згідно зі ст. 15-3 Закону № 481 забороняється продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових та тютюнових виробів особами, які не досягли 18 років.

Статтею 7 Закону № 98 встановлено, що торговий патент повинен бути розміщений на фронтальній вітрині магазину, а у разі її відсутності - біля касового аппарату. Торговий патент має бути відкритим та доступним для огляду.

Пункт 6.5 Інструкції про порядок застосовування та стягнення сум штрафних (фінансових) санкцій органами державної податкової служби, передбачає, що у разі порушення юридичними особами та фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності норм, визначених Законом України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", законами з питань зовнішньоекономічної діяльності та іншими законодавчими актами, контроль за виконанням яких покладено на органи державної податкової служби, штрафні санкції застосовуються в розмірах, передбачених відповідними законодавчими актами.

Так, за не зберігання контрольних стрічок (не надані інспекторам та до ДПІ), що є порушенням пункту 10 статті 3 Закону № 265, відповідно до пункту 5 статті 17 вказаного Закону сума фінансової санкції становить 10 * 17грн. = 170 грн.; за не зберігання книг обліку розрахункових операцій (не надані інспекторам), що є порушенням пункту 6 статті 3 Закону №265, відповідно до пункту 3 статті 17 вказаного Закону сума фінансової санкції становить 20 * 17грн. = 340 грн.; за проведення розрахункової операції без застосування реєстратора розрахункових операцій на суму 16,0 грн., що є порушенням пункту 1 статті 3 Закону №265 відповідно до пункту 1 статті 17 вказаного Закону сума фінансової санкції становить 16,0 * 5 = 80,00 грн.; за невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахункових операцій сумі, яка зазначена у денному звіті РРО, що є порушенням пункту 13 статті 3 Закону № 265, відповідно до статті 22 вказаного Закону та податкового роз'яснення, затвердженого наказом ДПА України від 14.01.02 №20, сума фінансової санкції становить (106,0 - 100,0 - 16,0) * 5 = 50,0 грн.; за продаж алкогольних напоїв особою яка не досягла 18 років, що є порушенням ст. 15-3 Закону №481, відповідно до ст. 17 вказаного Закону застосовано штрафну санкцію у розмірі 1700,0 грн.; за порушення порядку використання торгового патенту, а саме на час проведення перевірки оригінал торгового патенту знаходився в недоступному для огляду місці (не надано), за порушення ст. 7 Закону №98, відповідно до ст. 8 вказаного Закону застосовано фінансову санкцію у розмірі вартості торгового патенту за один календарний місяць, в даному випадку 320,0 грн.

Загальна сума за актом 2660,0 грн.

Згідно ч.1 ст.9 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Таким чином, застосування штрафних (фінансових) санкцій за виявлені під час перевірки порушення, відповідають вимогам чинного законодавства України.

Проаналізувавши матеріали справи, суд дійшов до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 8, 9, 12, 19, 128, 158-163, 167 КАС України, суддя -

постановила:

Адміністративний позов задовольнити.

Стягнути з ФОП ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_3) фінансові санкції в сумі 2660 (дві тисячі шістьсот шістьдесят) грн. 00 коп. до державного бюджету, код платежу 21080900, на р/р 31118104700002, держказначейство у м. Херсоні у м. Херсоні, код ЗКПО 24104230, в установі банку УДК у Херсонській області, м. Херсон, МФО 852010.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення. В разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя Ковбій О.В.

кат. 6.6.5