ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ
_____________________________________
_______________________________________________________________
майдан Путятинський, 3/65, м. Житомир, 10002, тел. (0412) 48 16 20,
e-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, web: https://zt.arbitr.gov.ua,
код ЄДРПОУ 03499916
УХВАЛА
Від "10" жовтня 2023 р. м. Житомир Справа № 906/1232/22
Господарський суд Житомирської області у складі судді Костриці О.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву Головного управління ДПС у Житомирській області від 13.03.2023 за № 1190/06-30-13-04 з урахуванням уточнень від 08.09.2023 за № 3359/06-30-13-04 з вимогами до боржника на суму 1 969 148,00 грн у межах справи про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Галактік",
за участю представників сторін:
- від заявника: Бучинська І.В. - представник Головного управління ДПС у Житомирській області (витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осі-підприємців та громадських формувань);
- від кредиторів: не з'явились;
- від боржника: не з'явились,-
ВСТАНОВИВ:
у провадженні Господарського суду Житомирської області перебуває справа про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Галактік" (далі - ТОВ "Галактік", боржник).
Ухвалою господарського суду від 14.02.2023, зокрема, відкрито провадження у справі про банкрутство ТОВ "Галактік"; введено процедуру розпорядження майном боржника строком на сто сімдесят календарних днів; призначено розпорядником майна боржника арбітражного керуючого Григор'єва В.В.
14.02.2023 оприлюднено повідомлення про відкриття Господарським судом Житомирської області провадження у справі № 906/1232/22 про банкрутство ТОВ "Галактік".
02.03.2023 до Північно-західного апеляційного господарського суду надійшла апеляційна скарга ТОВ "Галактік" на ухвалу Господарського суду Житомирської області від 14.02.2023.
Враховуючи надходження до Господарського суду Житомирської області запиту Північно-західного апеляційного господарського суду, усі матеріали справи №906/1232/22 про банкрутство ТОВ "Галактік" було надіслано до апеляційного суду.
14.03.2023 до господарського суду надійшла заява Головного управління ДПС у Житомирській області від 13.03.2023 за № 1190/06-30-13-04 з вимогами до боржника на суму 1 760 045,47 грн (т. 4 а.с. 32-85).
Ухвалою господарського суду від 16.03.2023 відкладено вирішення питання відносно прийняття до розгляду заяви Головного управління ДПС у Житомирській області від 13.03.2023 за № 1190/06-30-13-04 з вимогами до боржника на суму 1760045,47 грн до повернення матеріалів справи №906/1232/22 про банкрутство ТОВ "Галактік" до Господарського суду Житомирської області (т. 4 а.с. 94).
25.05.2023 до господарського суду надійшло клопотання Головного управління ДПС у Житомирській області від 25.05.2023 № 2025/06-30-13-04 про долучення до матеріалів справи платіжної інструкції від 19.05.2023 № 682 на суму 5368,00 грн (т. 5 а.с. 87-89).
07.08.2023 матеріали справи про банкрутства повернулись до Господарського суду Житомирської області.
Ухвалою господарського суду від 04.09.2023 заяву Головного управління ДПС у Житомирській області від 13.03.2023 за № 1190/06-30-13-04 з вимогами до боржника на суму 1 760 045,47 грн залишено без руху; встановлено Головному управлінню ДПС у Житомирській області п'ятиденний строк з дня вручення даної ухвали для усунення виявлених недоліків заяви, а саме: надати суду докази направлення заяви з вимогами до боржника розпоряднику майна боржника арбітражному керуючому Григор'єву В.В. та боржнику (т. 5 а.с. 147-148).
08.09.2023 до господарського суду надійшов супровідний лист Головного управління ДПС у Житомирській області від 08.09.2023 № 3363/06-30-13-04 з доданими документами на підтвердження надсилання заяви з вимогами до боржника розпоряднику майна боржника арбітражному керуючому Григор'єву В.В. та боржнику (т. 5 а.с. 164-172).
Також, 08.09.2023 до господарського суду надійшли уточнення Головного управління ДПС у Житомирській області від 08.09.2023 № 3359/06-30-13-04 до заяви Головного управління ДПС у Житомирській області від 13.03.2023 за № 1190/06-30-13-04 з вимогами до боржника у яких кредитором додатково заявлено грошові вимоги до боржника на загальну суму 209102,71 грн з єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а саме 205 744,81 грн основго боргу та 3357,90 грн штрафних санкцій (т. 5 а.с. 173-243).
Ухвалою господарського суду від 11.09.2023 прийнято заяву Головного управління ДПС у Житомирській області від 13.03.2023 за № 1190/06-30-13-04 з вимогами до боржника з урахуванням уточнень від 08.09.2023 № 3359/06-30-13-04 та призначено її до розгляду в судовому засіданні 21.09.2023 об 11:30 год (т. 5 а.с. 244-245).
14.09.2023 на електронну пошту господарського суду надійшов супровідний лист розпорядника майна боржника арбітражного керуючого Григор'єва В.В. з доданим листом повідомленням від 14.09.2023, у якому повідомлено про визнання вимог Головного управління ДПС у Житомирській області на суму 1 691 798,32 грн (третя черга), 71605,05 грн (шоста черга), 205744,81 грн (друга черга без права вирішального голосу на зборах та комітеті кредиторів), 5368,00 грн судового збору (перша черга) (т.6 а.с. 7 на звороті).
19.09.2023 до господарського суду надійшли пояснення Головного управління ДПС у Житомирській області від 18.09.2023 № 3447/06-30-13-04 з доданими документами (т. 6 а.с.14-21).
У судовому засіданні 21.09.2023 представником Головного управління ДПС у Житомирській області підтримано заяву від 13.03.2023 за № 1190/06-30-13-04 з вимогами до боржника з урахуванням уточнень від 08.09.2023 № 3359/06-30-13-04 у повному обсязі, надано пояснення щодо підстав виникнення кредиторських вимог до боржника в частині окремих податків та зборів. Також, представником кредитора заявлено клопотання про долучення до матеріалів справи доказів, яке задоволено судом.
Ухвалою господарського суду від 21.09.2023, зокрема, відкладено розгляд заяви Головного управління ДПС у Житомирській області від 13.03.2023 за № 1190/06-30-13-04 з вимогами до боржника з урахуванням уточнень від 08.09.2023 № 3359/06-30-13-04 на 10.10.2023 о 15:30 год (т. 6 а.с. 81-82).
03.10.2023 до господарського суду надійшов лист Головного управління ДПС у Житомирській області від 02.10.2023 № 3633/06-30-13-04 з доданими документами (т. 6 а.с. 113-123)
09.10.2023 на електронну пошту господарського суду від розпорядника майна боржника арбітражного керуючого Григор'єва В.В. надійшло клопотання від 09.10.2023 про проведення судового засідання без його участі (т. 6 а.с. 161).
Розглянувши клопотання розпорядника майна боржника арбітражного керуючого Григор'єва В.В. від 09.10.2023 про проведення судового засідання без його участі, заслухавши думку заявника, господарський суд дійшов висновку задовольнити вказане клопотання, здійснити розгляд заяви Головного управління ДПС у Житомирській області від 13.03.2023 за № 1190/06-30-13-04 з урахуванням уточнень від 08.09.2023 за № 3359/06-30-13-04 з вимогами до боржника на суму 1 969 148,00 грн без участі розпорядника майна боржника.
У судовому засіданні 10.10.2023 представником Головного управління ДПС у Житомирській області підтримано заяву від 13.03.2023 за № 1190/06-30-13-04 з урахуванням уточнень від 08.09.2023 за № 3359/06-30-13-04 з вимогами до боржника на суму 1969148,00 грн у повному обсязі. Також, представником Головного управління ДПС у Житомирській області звернуто увагу суду, що положення абзацу 3 частини 3 статті 45 Кодексу України з процедур щодо наслідків заявлення вимог до боржника після закінчення 30 днів з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство не підлягають застосуванню щодо вимог кредитора до боржника в частині єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, оскільки дані вимоги додатково заявлені кредитором в уточненнях до своєчасно поданої заяви з вимогами до боржника.
Розпорядник майна боржника арбітражний керуючий Григор'єв В.В., представники кредиторів та боржника у судове засідання не з'явилися.
Дослідивши заяву Головного управління ДПС у Житомирській області від 13.03.2023 за № 1190/06-30-13-04 з урахуванням уточнень від 08.09.2023 за № 3359/06-30-13-04 з вимогами до боржника на суму 1 969 148,00 грн та матеріали справи, заслухавши пояснення представника заявника, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується заява, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для її розгляду, господарський суд вважає за необхідне задовольнити вказану заяву частково, виходячи з наступного.
Згідно з частиною 6 статті 12 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку, передбаченому цим Кодексом для позовного провадження, з урахуванням особливостей, встановлених Законом про банкрутство.
За приписами частини 1 статті 2 Кодексу України з процедур банкрутства провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України. Застосування положень Господарського процесуального кодексу України та інших законодавчих актів України здійснюється з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до абзацу 11 частини 1 статті 1 Кодексу України з процедур банкрутства конкурсні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, що виникли до відкриття провадження у справі про банкрутство і виконання яких не забезпечено заставою майна боржника.
Згідно з частиною 1 статті 45 Кодексу України з процедур банкрутства конкурсні кредитори за вимогами, що виникли до дня відкриття провадження у справі про банкрутство, зобов'язані подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують, протягом 30 днів з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство. Відлік строку на заявлення грошових вимог кредиторів до боржника починається з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство.
Ухвалою господарського суду від 14.02.2023, зокрема, відкрито провадження у справі про банкрутство ТОВ "Галактік"; введено процедуру розпорядження майном боржника строком на сто сімдесят календарних днів; призначено розпорядником майна боржника арбітражного керуючого Григор'єва В.В.
14.02.2023 оприлюднено повідомлення про відкриття Господарським судом Житомирської області провадження у справі № 906/1232/22 про банкрутство ТОВ "Галактік".
14.03.2023, тобто в межах 30 днів з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство, через загальний відділ до господарського суду надійшла заява Головного управління ДПС у Житомирській області від 13.03.2023 за № 1190/06-30-13-04 з вимогами до боржника на суму 1 760 045,47 грн
Також, 08.09.2023 до господарського суду надійшли уточнення Головного управління ДПС у Житомирській області від 08.09.2023 № 3359/06-30-13-04 до заяви Головного управління ДПС у Житомирській області від 13.03.2023 за № 1190/06-30-13-04 з вимогами до боржника у яких кредитором додатково заявлено грошові вимоги до боржника на загальну суму 209102,71 грн з єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а саме 205 744,81 грн основго боргу та 3357,90 грн штрафних санкцій (т. 5 а.с. 173-243).
Отже, Головним управлінням ДПС у Житомирській області після спливу 30 днів з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство додатково заявлено грошові вимоги до боржника на загальну суму 209102,71 грн з єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а саме 205 744,81 грн основго боргу та 3357,90 грн штрафних санкцій.
Ухвалою господарського суду від 11.09.2023 прийнято заяву Головного управління ДПС у Житомирській області від 13.03.2023 за № 1190/06-30-13-04 з вимогами до боржника з урахуванням уточнень від 08.09.2023 № 3359/06-30-13-04 та призначено її до розгляду в судовому засіданні 21.09.2023 об 11:30 год.
Абзацом 1 частини 2 статті 47 Кодексу України з процедур банкрутства у попередньому засіданні господарський суд розглядає всі вимоги кредиторів, що надійшли протягом строку, передбаченого частиною 1 статті 45 цього Кодексу, у тому числі щодо яких були заперечення боржника або розпорядника майна.
Згідно з абзацом 3 частини 6 статті 45 Кодексу України з процедур банкрутства вимоги кредиторів, заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, розглядаються господарським судом у порядку черговості їх отримання у судовому засіданні, яке проводиться після попереднього засідання господарського суду.
Відповідно до абзаців 2, 3 частини 4 статті 45 Кодексу України з процедур банкрутства вимоги кредиторів, заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, задовольняються в порядку черговості, встановленої цим Кодексом. Кредитори, вимоги яких заявлені після завершення строку, визначеного частиною першою цієї статті, є конкурсними, однак не мають права вирішального голосу на зборах та комітеті кредиторів.
Завданням господарського суду є перевірка заявлених до боржника грошових вимог конкурсних кредиторів, які можуть підтверджуватися або первинними документами (угодами, накладними, рахунками, актами виконаних робіт, тощо), що свідчать про цивільно-правові відносини сторін та підтверджують заборгованість боржника перед кредитором, або рішенням юрисдикційного органу, до компетенції якого віднесено вирішення такого спору.
Судом встановлено, що вимоги Головного управління ДПС у Житомирській області до боржника виникли на підставі наступного.
Відповідно до статті 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку та розмірах, встановлених законодавством України.
ТОВ "Галактік" відповідно до статті 15 Податкового кодексу України є платником податків.
Згідно з пунктом 41.1 статті 41 Податкового кодексу України (далі - ПК України) контролюючими органами є центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову, державну митну політику, державну політику з адміністрування єдиного внеску, державну політику у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового та митного законодавства, законодавства з питань сплати єдиного внеску та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючий орган, його територіальні органи.
Органами стягнення є виключно контролюючі органи, уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску у межах повноважень, а також державні виконавці у межах своїх повноважень. Стягнення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску за виконавчими написами нотаріусів не дозволяється (пункт 41.2 статті 41 ПК України).
Згідно з підпунктом 19-1.1.22 пункту 19-1.1 статті 19-1 ПК України контролюючі органи виконують функції погашення податкового боргу, стягнення своєчасно ненарахованих та/або несплачених сум єдиного внеску та інших платежів.
Підпунктами 16.1.3,16.1.4 пункту 16.1 статті 16 ПК України встановлено, що платник податків зобов'язаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів, сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом.
Згідно з пунктом 46.1 статті 46 ПК України, податкова декларація, розрахунок, звіт (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання або відображаються обсяги операції (операцій), доходів (прибутків), щодо яких податковим та митним законодавством передбачено звільнення платника податку від обов'язку нарахування і сплати податку і збору, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.
Відповідно до підпункту 14.1.39 пункту 14.1. статті 14 ПК України, грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
Платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом (пункт 54.1 статті 54 ПК України).
Податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків не підлягає оскарженню (пункт 56.11 статті 56 ПК України).
Пунктом 57.1 статті 57 ПК України унормовано, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Згідно з підпунктом 57.3 статті 57 ПК України у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу. У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобо'язання платник податків зобов'язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 календарних днів, наступних за днем такого узгодження.
Відповідно до підпункту 14.1.162 пункту 14.1 статті 14 ПК України пеня - сума коштів у вигляді відсотків, нарахована на суми грошових зобов'язань у встановлених цим Кодексом випадках та не сплачена у встановлені законодавством строки.
У відповідності до пункту 111.2 статті 111 ПК України, фінансова відповідальність за порушення законів з питань оподаткування та іншого законодавства встановлюється та застосовується згідно з цим Кодексом та іншими законами. Фінансова відповідальність застосовується у вигляді штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) та/або пені.
Згідно з пунктом 129.1. статті 129 ПК України нарахування пені розпочинається:
- при нарахуванні суми грошового зобов'язання, визначеного контролюючим органом за результатами податкової перевірки - починаючи з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати платником податків податкового зобов'язання, визначеного цим Кодексом (у тому числі за період адміністративного та/або судового оскарження);
- при нарахуванні суми податкового зобов'язання, визначеного контролюючим органом у випадках, не пов'язаних з проведенням податкових перевірок - починаючи з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання (в тому числі за період адміністративного та/або судового оскарження);
- при нарахуванні суми податкового зобов'язання, визначеного платником податків або податковим агентом, - після спливу 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання.
У свою чергу, відповідно пункту 129.3 статті 129 ПК Украни нарахування пені закінчується:
- у день зарахування коштів на відповідний рахунок органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, та/або в інших випадках погашення податкового боргу та/або грошових зобов'язань;
- у день проведення взаєморозрахунків непогашених зустрічних грошових зобов'язань відповідного бюджету перед таким платником податків;
- у день запровадження мораторію на задоволення вимог кредиторів (при винесенні відповідної ухвали суду у справі про банкрутство або прийнятті відповідного рішення Національним банком У країни);
- при прийнятті рішення щодо скасування або списання суми податкового боргу (його частини).
Розглядаючи грошові вимоги контролюючого органу до боржника, як платника податків, суду першочергово належить встановити підстави виникнення такого зобов'язання, момент його узгодження з урахуванням результатів оскарження, настання строку сплати, день виникнення податкового боргу, тобто з урахуванням положень статті 129 ПК України достеменно з'ясувати з якого моменту у контролюючого органу виникло право нараховувати заборгованість з основного зобов'язання, штраф чи пеню платнику податку та чи було таке право реалізовано.
1) Щодо вимог Головного управління ДПС у Житомирській області до боржника з орендної плати з юридичних осіб на суму 764 766,02 грн основного боргу, 4077,25 грн штрафних санкцій, 2174,79 грн пені, слід зазначити наступне.
Боржником самостійно задекларовано у податковій звітності, однак не сплачено податкові зобов'язання з орендної плати з юридичних осіб на суму 764766,02 грн, що підтверджується податковими деклараціями з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) боржника, а саме:
- № 9002382000 від 19.01.2020 на суму 26885,01 грн з терміном сплати 30.10.2020 (не сплачено у строки встановлені законодавством та мають статус податкового боргу 6598,27 грн) (т. 5 а.с. 190-191);
- № 9002382000 від 19.01.2020 на суму 26885,01 грн з терміном сплати 30.11.2020 (не сплачено у строки встановлені законодавством та мають статус податкового боргу 26885,01 грн) (т. 5 а.с. 190-191);
- № 9002382000 від 19.01.2020 на суму 26885,01 грн з терміном сплати 30.12.2020 (не сплачено у строки встановлені законодавством та мають статус податкового боргу 26885,01 грн) (т. 5 а.с. 190-191);
- № 9002382000 від 19.01.2020 на суму 26884,95 грн з терміном сплати 01.02.2021 (не сплачено у строки встановлені законодавством та мають статус податкового боргу 26884,95 грн) (т. 5 а.с. 192-193);
- № 9007506493 від 20.01.2021 на суму 26885,01 грн з терміном сплати 02.03.2021 (не сплачено у строки встановлені законодавством та мають статус податкового боргу 26885,01 грн) (т. 5 а.с. 192-193);
- № 9007506493 від 20.01.2021 на суму 26885,01 грн з терміном сплати 30.03.2021 (не сплачено у строки встановлені законодавством та мають статус податкового боргу 26885,01 грн) (т. 5 а.с. 192-193);
- № 9007506493 від 20.01.2021 на суму 26885,01 грн з терміном сплати 30.04.2021 (не сплачено у строки встановлені законодавством та мають статус податкового боргу 26885,01 грн) (т. 5 а.с. 192-193);
- № 9007506493 від 20.01.2021 на суму 26885,01 грн з терміном сплати 31.05.2021 (не сплачено у строки встановлені законодавством та мають статус податкового боргу 26885,01 грн) (т. 5 а.с. 192-193);
- № 9007506493 від 20.01.2021 на суму 26885,01 грн з терміном сплати 30.06.2021 (не сплачено у строки встановлені законодавством та мають статус податкового боргу 26885,01 грн) (т. 5 а.с. 192-193);
- № 9007506493 від 20.01.2021 на суму 26885,01 грн з терміном сплати 30.07.2021 (не сплачено у строки встановлені законодавством та мають статус податкового боргу 26885,01 грн) (т. 5 а.с. 192-193);
- № 9007506493 від 20.01.2021 на суму 26885,01 грн з терміном сплати 30.08.2021 (не сплачено у строки встановлені законодавством та мають статус податкового боргу 26885,01 грн) (т. 5 а.с. 192-193);
- № 9007506493 від 20.01.2021 на суму 26885,01 грн з терміном сплати 30.09.2021 (не сплачено у строки встановлені законодавством та мають статус податкового боргу 26885,01 грн) (т. 5 а.с. 192-193);
- № 9007506493 від 20.01.2021 на суму 26885,01 грн з терміном сплати 01.11.2021 (не сплачено у строки встановлені законодавством та мають статус податкового боргу 26885,01 грн) (т. 5 а.с. 192-193);
- № 9007506493 від 20.01.2021 на суму 26885,01 грн з терміном сплати 30.11.2021 (не сплачено у строки встановлені законодавством та мають статус податкового боргу 26885,01 грн) (т. 5 а.с. 192-193);
- № 9007506493 від 20.01.2021 на суму 26885,01 грн з терміном сплати 30.12.2021 (не сплачено у строки встановлені законодавством та мають статус податкового боргу 26885,01 грн) (т. 5 а.с. 192-193);
- № 9007506493 від 20.01.2021 на суму 26884,95 грн з терміном сплати 31.01.2022 (не сплачено у строки встановлені законодавством та мають статус податкового боргу 26884,95 грн) (т. 5 а.с. 192-193);
- № 9006099116 від 20.01.2022 на суму 29574,39 грн з терміном сплати 02.03.2022 (не сплачено у строки встановлені законодавством та мають статус податкового боргу 29574,39 грн) (т. 5 а.с. 194-195);
- № 9006099116 від 20.01.2022 на суму 29574,39 грн з терміном сплати 30.03.2022 (не сплачено у строки встановлені законодавством та мають статус податкового боргу 29574,39 грн) (т. 5 а.с. 194-195);
- № 9006099116 від 20.01.2022 на суму 29574,39 грн з терміном сплати 03.05.2022 (не сплачено у строки встановлені законодавством та мають статус податкового боргу 29574,39 грн) (т. 5 а.с. 194-195);
- № 9006099116 від 20.01.2022 на суму 29574,39 грн з терміном сплати 30.05.2022 (не сплачено у строки встановлені законодавством та мають статус податкового боргу 29574,39 грн) (т. 5 а.с. 194-195);
- № 9006099116 від 20.01.2022 на суму 29574,39 грн з терміном сплати 30.06.2022 (не сплачено у строки встановлені законодавством та мають статус податкового боргу 29574,39 грн) (т. 5 а.с. 194-195);
- № 9006099116 від 20.01.2022 на суму 29574,39 з терміном сплати 01.08.2022 (не сплачено у строки встановлені законодавством та мають статус податкового боргу 29574,39 грн) (т. 5 а.с. 194-195);
- № 9006099116 від 22.01.2022 на суму 29574,39 грн з терміном сплати 30.08.2022 (не сплачено у строки встановлені законодавством та мають статус податкового боргу 29574,39 грн) (т. 5 а.с. 194-195);
- № 9006099116 від 22.01.2022 на суму 29574,39 грн з терміном сплати 30.09.2022 (не сплачено у строки встановлені законодавством та мають статус податкового боргу 29574,39 грн) (т. 5 а.с. 194-195);
- № 9006099116 від 22.01.2022 на суму 29574,39 грн з терміном сплати 31.10.2022 (не сплачено у строки встановлені законодавством та мають статус податкового боргу 29574,39 грн) (т. 5 а.с. 194-195);
- № 9006099116 від 22.01.2022 на суму 29574,39 грн з терміном сплати 30.11.2022 (не сплачено у строки встановлені законодавством та мають статус податкового боргу 29574,39 грн) (т. 5 а.с. 194-195);
- № 9006099116 від 22.01.2022 на суму 29574,39 грн з терміном сплати 30.12.2022 (не сплачено у строки встановлені законодавством та мають статус податкового боргу 29574,39 грн (т. 5 а.с. 194-195);
- № 9006099116 від 22.01.2022 на суму 29574,43 грн з терміном сплати 30.01.2023 (не сплачено у строки встановлені законодавством та мають статус податкового боргу 29574,43 грн) (т. 5 а.с. 194-195).
Також, податковим повідомленням - рішенням № 0073115204 від 28.08.2020 нараховано боржнику 3696,80 грн штрафних санкцій з орендної плати з юридичних осіб за несвоєчасну сплату суми грошового зобов'язання (т. 5 а.с. 196).
Податковим повідомленням - рішенням № 0073225204 від 28.08.2020 нараховано боржнику 77,25 грн штрафних санкцій з орендної плати з юридичних осіб за несвоєчасну сплату суми грошового зобов'язання (т. 5 а.с. 199).
Податковим повідомленням - рішенням № 0073105204 від 28.08.2020 нараховано боржнику 303,20 грн штрафних санкцій з орендної плати з юридичних осіб за несвоєчасну сплату суми грошового зобов'язання (т. 5 а.с. 200).
Вказані податкові повідомлення рішення було надіслано та вручено 29.10.2022 боржнику, що підтверджується поштовим повідомленням про вручення поштового відправлення (т. 5 а.с. 201). Боржником не оскаржувалися. Термін сплати штрафних санкцій - 12.11.2020.
Крім того, Головним управлінням ДПС у Житомирській області нараховано пеню з орендної плати з юридичних осіб на загальну суму 2174,79 грн, що підтверджується розрахунком пені (т. 5 а.с. 201).
Отже, загальна сума заборгованості боржника перед кредитором з орендної плати з юридичних осіб становить 764 766,02 грн основного боргу, 4077,25 грн штрафних санкцій, 2174,59 грн пені.
Матеріали справи не містять доказів погашення боржником даної заборгованості перед кредитором.
Розпорядником майна боржника вимоги кредитора до боржника на суму 764766,02 грн основного боргу, 4077,25 грн штрафних санкцій, 2174,59 грн пені з орендної плати з юридичних осіб визнано у повному обсязі.
Отже, обґрунтованими та підтвердженими доказами є вимоги кредитора до боржника з орендної плати з юридичних осіб на суму 764766,02 грн основного боргу, 4077,25 грн штрафних санкцій, 2174,59 грн пені.
2) Щодо вимог з податку на додану вартість на суму 570 933,46 грн основного боргу, 3060,00 грн штрафних санкцій та 3,21 грн пені.
Рішенням Житомирського окружного адміністративного суду від 10.03.2021 у справі № 240/8196/20 стягнуто з ТОВ "Галактік" на користь Головного управління ДПС у Житомирській області податкову заборгованість в сумі 708655,61 грн з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника податків. Відповідно до мотивувальної частини вказаного судового рішення заборгованість боржника перед кредитором з податку на додану вартість становить 656715,00 грн основного боргу та 13,97 грн штрафних санкцій (т. 6 а.с. 119-121).
Ухвалою Житомирського окружного адміністративного суду від 19.05.2021 розстрочено виконання рішення Житомирського окружного адміністративного суду від 10.03.2021 по справі №240/8196/20 строком на дванадцять календарних місяців з оплатою боргу в розмірі 59054,64 грн щомісячно рівними частинами (т. 5 а.с. 202-203).
Враховуючи часткове погашення боржником заборгованості з податку на додану вартість, залишок несплаченого податкового боргу з податку на додану вартість становив 649 988,46 грн.
За викладених обставин, враховуючи графік погашення розстрочення виконання рішення Житомирського окружного адміністративного суду від 10.03.2021 у справі № 240/8196/20, суму залишеного податкового боргу було розподілено до сплати рівними частинами - 54165,70 грн (т. 6 а.с.122).
Разом з тим, всупереч визначеному графіку боржником не здійснювалася сплата платежів, у зв'язку з чим утворилася заборгованість на суму 570 933,46 грн, а саме:
- 83 442,16 грн основного боргу (термін сплати 30.08.2021) (за перші 3 місяці згідно графіку та судового рішення);
- 54165,70 грн основного боргу (термін сплати 30.09.2021);
- 54165,70 грн основного боргу (термін сплати 30.10.2021);
- 54165,70 грн основного боргу (термін сплати 30.11.2021);
- 54165,70 грн основного боргу (термін сплати 30.12.2021);
- 54165,70 грн основного боргу (термін сплати 30.01.2022);
- 54165,70 грн основного боргу (термін сплати 30.02.2022);
- 54165,70 грн основного боргу (термін сплати 30.03.2022);
- 54165,70 грн основного боргу (термін сплати 30.04.2022);
- 54165,70 грн основного боргу (термін сплати 30.05.2022).
Також, податковим повідомленням-рішенням № 000766670407 від 10.11.2022 нараховано боржнику 1020,00 грн штрафних санкцій з податку на додану вартість (т. 5 а.с.208).
Податковим повідомленням-рішенням № 0001390407 від 04.01.2023 нараховано боржнику 1020,00 грн штрафних санкцій з податку на додану вартість (т. 5 а.с. 206).
Податковим повідомленням-рішенням № 0001400407 від 04.01.2023 нараховано боржнику 1020,00 грн штрафних санкцій з податку на додану вартість (т. 5 а.с. 204).
Вказані податкові повідомлення рішення було надіслано та вручено боржнику, що підтверджується поштовими повідомленнями про вручення поштових відправлень (т. 5 а.с. 205, 207, 209), в судовому порядку не оскаржувалися. Термін сплати настав 05.01.2023, 03.02.2023, 03.02.2023 відповідно.
Крім того, Головним управлінням ДПС у Житомирській області нараховано пеню з податку на додану вартість на загальну суму 3,21 грн, що підтверджується розрахунком пені (т. 5 а.с. 210).
Отже, загальна сума заборгованості боржника перед кредитором з податку на додану вартість становить 570 933,46 грн основного боргу, 3060,00 грн штрафних санкцій та 3,21 грн пені.
Матеріали справи не містять доказів погашення боржником даної заборгованості перед кредитором.
Розпорядником майна боржника вимоги кредитора до боржника на суму 570933,46 грн основного боргу, 3060,00 грн штрафних санкцій та 3,21 грн пені з податку на додану вартість визнано у повному обсязі.
Отже, обґрунтованими та підтвердженими доказами є вимоги кредитора до боржника з податку на додану вартість на суму 570 933,46 грн основного боргу, 3060,00 грн штрафних санкцій та 3,21 грн пені.
3) Щодо вимог з рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин загальнодержавного значення на суму 97 621,49 грн основного боргу та 2380,00 грн штрафних санкцій, господарський суд вважає за необхідне зазначити наступне.
Боржником самостійно задекларовано у податковій звітності, однак не сплачено податкові зобов'язання з рентної плати за користування надрами для видобування інших корисних копалин загальнодержавного значення на суму 96808,18 грн основного боргу, що підтверджується податковими деклараціями з рентної плати з доданими розрахунками з рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин (додаток 1 до податкової декларації з рентної плати), а саме:
- № 9349108104 від 17.11.2021 на суму 69697,70 грн з терміном сплати 19.11.2021 (не сплачено у строки встановлені законодавством та мають статус податкового боргу 69697,70 грн) (т. 5 а.с. 220-222);
- № 9428932413 від 07.02.2022 на суму 27110,48 грн з терміном сплати 07.02.2022 (не сплачено у строки встановлені законодавством та мають статус податкового боргу 27110,48 грн) (т. 5 а.с. 217-219).
Також, податковим повідомленням-рішенням № 000124380404 від 13.12.2021 нараховано боржнику 340,00 грн штрафних санкцій з рентної плати для видобування корисних копалин загальнодержавного значення (т. 5 а.с. 211).
Податковим повідомленням-рішенням № 001770407 від 26.10.2022 нараховано боржнику 1020,00 грн штрафних санкцій з рентної плати для видобування корисних копалин загальнодержавного значення (т. 5 а.с. 214).
Податковим повідомленням-рішенням № 0066090407 від 26.10.2022 нараховано боржнику 1020,00 грн штрафних санкцій з рентної плати для видобування корисних копалин загальнодержавного значення (т. 5 а.с. 213).
Вказані податкові повідомлення рішення було надіслано та вручено боржнику, що підтверджується поштовими повідомленнями про вручення поштових відправлень (т. 5 а.с. 215-216), в судовому порядку не оскаржувалися. Термін сплати настав 13.06.2022, 03.02.2023, 03.02.2023 відповідно.
Отже, загальна сума заборгованості боржника перед кредитором з рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин загальнодержавного значення становить 96808,18 грн основного боргу, 2380,00 грн штрафних санкцій.
Матеріали справи не містять доказів погашення боржником даної заборгованості перед кредитором.
Розпорядником майна боржника вимоги кредитора до боржника визнано у повному обсязі.
Отже, обґрунтованими та підтвердженими доказами є вимоги кредитора до боржника з рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин загальнодержавного значення на суму 96808,18 грн основного боргу, 2380,00 грн штрафних санкцій.
Кредитором не надано жодних доказів на підтвердження вимог до боржника з рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин загальнодержавного значення на суму 813,31 грн, у зв'язку з чим господарський суд дійшов висновку про необґрунтованість вимог кредитора до боржника з рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин загальнодержавного значення на суму 813,31 грн.
4) Щодо вимог з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на суму 361,19 грн пені, слід зазначити наступне.
Головним управлінням ДПС у Житомирській області нараховано пеню з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на загальну суму 361,19 грн, що підтверджується розрахунком пені (т. 5 а.с. 223).
Матеріали справи не містять доказів погашення боржником даної заборгованості перед кредитором.
Розпорядником майна боржника вимоги кредитора до боржника на суму 361,19 грн з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, визнано у повному обсязі
Отже, обґрунтованими та підтвердженими доказами є вимоги кредитора до боржника з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, на суму 361,19 грн пені.
5) Щодо вимог з рентної плати за спеціальне використання води на суму 340,00грн штрафних санкцій, слід зазначити наступне.
Податковим повідомленням-рішенням № 000/52/06-30-04-04 від 05.01.2022 нараховано боржнику 340,00 грн з рентної плати за спеціальне використання води (т. 5 а.с. 224).
Вказане податкове повідомлення-рішення надіслані кредитором боржнику (т. 5 а.с. 225), в судовому порядку не оскаржувалося.
Матеріали справи не містять доказів погашення боржником даної заборгованості перед кредитором.
Розпорядником майна боржника вимоги кредитора до боржника на суму 340,00 грн з рентної плати за спеціальне використання води, визнано у повному обсязі
Отже, обґрунтованими та підтвердженими доказами є вимоги кредитора до боржника з рентної плати за спеціальне використання води, на суму 340,00 грн штрафних санкцій.
6) Щодо вимог з податку на доходи фізичних осіб на суму 255 504,80 грн основного боргу, 29 120,02 грн штрафних санкцій, 21 332,36 грн пені, слід зазначити наступне.
Податковим повідомленням-рішенням № 00098540713 від 20.10.2021 нараховано боржнику 255504,80 грн основного боргу, 28100,02 грн штрафних санкцій, 21332,36 грн пені (т. 5 а.с. 226).
Податковим повідомленням-рішенням № 00098560713 від 20.10.2021 нараховано боржнику 1020,00 грн штрафних санкцій (т. 5 а.с. 227).
Вказані податкові повідомлення-рішення надіслані кредитором боржнику (т. 5 а.с. 229-230), в судовому порядку не оскаржувалися. Термін сплати настав 18.11.2021.
Матеріали справи не містять доказів погашення боржником даної заборгованості перед кредитором.
Розпорядником майна боржника вимоги кредитора до боржника на суму 255504,80 грн основного боргу, 29 120,02 грн штрафних санкцій, 21 332,36 грн пені з податку на доходи фізичних осіб визнано у повному обсязі.
Отже, обґрунтованими та підтвердженими доказами є вимоги кредитора до боржника з податку на доходи фізичних осіб на суму 255504,80 грн основного боргу, 29 120,02 грн штрафних санкцій, 21 332,36 грн пені.
7) Щодо вимог з військового збору на суму 2972,55 грн основного боргу, 2586,92 грн штрафних санкцій, 1354,06 грн пені, господарський суд вважає за необхідне зазначити наступне.
Податковим повідомленням-рішенням № 00098550713 від 20.10.2021 нараховано боржнику 2972,55 грн основного боргу, 2586,92 грн штрафних санкцій, 1354,06 грн пені (т. 5 а.с. 228).
Вказане податкове повідомлення-рішення надіслане кредитором боржнику (т. 5 а.с. 231), в судовому порядку не оскаржувалося. Термін сплати настав 18.11.2021.
Матеріали справи не містять доказів погашення боржником даної заборгованості перед кредитором.
Розпорядником майна боржника вимоги кредитора до боржника на суму 2972,55 грн основного боргу, 2586,92 грн штрафних санкцій, 1354,06 грн пені з військового збору визнано у повному обсязі.
Отже, обґрунтованими та підтвердженими доказами є вимоги кредитора до боржника з військового збору на суму 2972,55 грн основного боргу, 2586,92 грн штрафних санкцій, 1354,06 грн пені з військового збору.
8) Щодо вимог кредитора до боржника з земельного податку з юридичних осіб на суму 1457,35 грн, слід зазначити наступне.
Головним управлінням ДПС у Житомирській області нараховано пеню з земельного податку з юридичних осіб на суму 1457,35 грн, що підтверджується розрахунком пені (т. 4 а.с.84).
Матеріали справи не містять доказів погашення боржником даної заборгованості перед кредитором.
Розпорядником майна боржника вимоги кредитора до боржника на суму 2972,55 грн основного боргу, 2586,92 грн штрафних санкцій, 1354,06 грн пені з військового збору визнано у повному обсязі.
Отже, обґрунтованими та підтвердженими доказами є вимоги кредитора до боржника з військового збору на суму 2972,55 грн основного боргу, 2586,92 грн штрафних санкцій, 1354,06 грн пені з військового збору.
9) Щодо вимог з єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на суму 205744,81 грн основного боргу та 3357,90 грн штрафних санкцій, господарський суд вважає за необхідне зазначити наступне.
Боржник є платником єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Законом України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 08.07.2010 № 2464-VI (далі - Закон від 08.07.2010 № 2464-VI ) визначено правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку.
Згідно з пунктами 2, 6 частини 1 статті 1 Закону України від 08.07.2010 № 2464-VI, єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування - консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування; недоїмка - сума єдиного внеску, своєчасно не нарахована та/або не сплачена у строки, встановлені цим Законом, обчислена органом доходів і зборів у випадках, передбачених цим Законом.
Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 4 Закону від 08.07.2010 № 2464-VI, платниками єдиного внеску, зокрема, є роботодавці: підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.
Єдиний внесок нараховується: для платників, зазначених у пунктах 1 (крім абзацу сьомого), частини першої статті 4 цього Закону, - на суму нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України "Про оплату праці", та суму винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами (пункт 1 частина 1 статті 7 Закону України від 08.07.2010 №2464-VI).
Згідно з частиною 8 статті 9 Закону від 08.07.2010 №2464-VI, платники єдиного внеску, крім платників, зазначених у пунктах 4, 5 та 5-1 частини першої статті 4 цього Закону, зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 20 числа наступного місяця, крім гірничих підприємств, які зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 28 числа наступного місяця.
Відповідно до пункту 6 частини 1 статті 1 Закону від 08.07.2010 №2464-VI недоїмка - сума єдиного внеску, своєчасно не нарахована та/або не сплачена у строки, встановлені цим Законом, обчислена податковим органом у випадках, передбачених цим Законом.
Згідно з частиною 3 статті 25 Закону від 08.07.2010 №2464-VI суми недоїмки стягуються з нарахуванням пені та застосуванням штрафів.
У відповідності до частини 12 статті 9 Закону України від 08.07.2010 №2464-VI, єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.
У разі ліквідації юридичної особи - платника єдиного внеску або втрати платником з інших причин статусу платника єдиного внеску сума недоїмки сплачується за рахунок коштів та іншого майна платника. У такому разі відповідальними за погашення недоїмки є: ліквідаційна комісія - щодо юридичної особи - платника єдиного внеску, що ліквідується; юридична особа - щодо утворених нею філії, представництва або іншого відокремленого підрозділу - платника єдиного внеску, що ліквідується ( частина 8 статті 25 Закону України від 08.07.2010 № 2464-VI).
Відповідно до податкових розрахунків сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум отриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску, які самостійно подавалися боржником, сума нарахованого єдиного внеску становить:
- за 2 квартал 2021 року - 87712,57 грн, що підтверджується податковим розрахунком від 27.07.2021 № 9211656930 (т. 5 а.с. 234-235); термін сплати 09.08.2021; несплачений залишок 10289,00 грн;
- за 3 квартал 2021 року - 92 528,93 грн, що підтверджується податковим розрахунком № 9332070953 від 04.11.2021 (т. 5 а.с. 236-237); термін сплати 09.11.2021; несплачений залишок - 92 528,93 грн;
- за 4 квартал 2021 року - 58304,51 грн, що підтверджується податковим розрахунком № 9423338437 від 20.01.2022 (т. 5 а.с. 238-239); термін сплати 09.02.2022; несплачений залишок 58304,51 грн;
- за 1 квартал 2022 року - 44622,37 грн, що підтверджується податковим розрахунком № 9052577632 від 13.05.2022 (т. 5 а.с. 240-241); термін сплати 13.05.2022, несплачений залишок - 44622,37 грн.
Також, податковим повідомленням-рішенням № 00098570713 від 20.10.2021 нараховано боржнику 3357,90 грн штрафних санкцій (т. 5 а.с. 242).
Вказане податкове повідомлення-рішення надіслане кредитором боржнику (т. 5 а.с. 243), в судовому порядку не оскаржувалося.
Матеріали справи не містять доказів погашення боржником даної заборгованості перед кредитором.
Розпорядником майна боржника вимоги кредитора до боржника на суму 205744,81 грн основного боргу та 3357,90 грн штрафних санкцій визнано у повному обсязі.
Отже, обґрунтованими та підтвердженими доказами є вимоги кредитора до боржника з єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на суму 205744,81 грн основного боргу та 3357,90 грн штрафних санкцій.
За частинами 2, 3 статті 13 ГПК України учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов'язків, передбачених цим Кодексом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом.
Доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи (частина 1 статті 73 ГПК України).
Згідно з частинами 1 статті 74 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.
За приписами статей 76, 77 ГПК України, належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.
Відповідно до частини 1 статті 86 ГПК України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.
Боржником жодних доказів на спростування доводів кредитора не наведено.
При цьому, господарський суд також враховує визнання розпорядником майна боржника вимог кредитора.
За таких обставин, вимоги кредитора є обґрунтованими, заявлені відповідно до вимог чинного законодавства, конкурсними, підтверджуються належними доказами, наявними в матеріалах справи, та підлягають визнанню на суму 1 690 985,01 грн основного боргу, 68247,15 грн пені та штрафних санкцій з податків та зборів.
Відповідно до абзаців 2, 3 частини 4 статті 45 Кодексу України з процедур банкрутства вимоги кредиторів, заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, задовольняються в порядку черговості, встановленої цим Кодексом. Кредитори, вимоги яких заявлені після завершення строку, визначеного частиною першою цієї статті, є конкурсними, однак не мають права вирішального голосу на зборах та комітеті кредиторів.
Враховуючи зазначене, судом відхиляються доводи представника Головного управління ДПС у Житомирській області щодо неможливості застосування положень абзацу 3 частини 3 статті 45 Кодексу України з процедур щодо наслідків заявлення вимог до боржника після закінчення 30 днів з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство.
Заява Головного управління ДПС у Житомирській області від 13.03.2023 за № 1190/06-30-13-04 з вимогами до боржника не містила вимог в частині єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на суму 205744,81 грн основного боргу та 3357,90 грн штрафних санкцій. Дані вимоги було додатково заявлено кредитором в уточненнях від 08.09.2023 за № 3359/06-30-13-04, що подані до суду 08.09.2023, тобто з пропуском 30 днів з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство.
За таких обставин, вимоги кредитора є обґрунтованими, заявленими відповідно до вимог чинного законодавства, але з пропуском 30 днів з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство, конкурсними, підтверджуються належними доказами, наявними в матеріалах справи, та підлягають визнанню на суму 205 744,81 грн основного боргу та 3357,90 грн штрафних санкцій з єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Головним управління ДПС у Житомирській області за подання до господарського суду заяви з вимогами до боржника сплачено судовий збір в розмірі 5368,00 грн, що підтверджується платіжною інструкцією від 19.05.2023 № 682 (т. 5 а.с. 89).
У зв'язку з чим, на підставі статті 129 ГПК України на боржника покладається сплата 5368,00 грн судового збору, що сплачені кредитором при поданні до суду заяви з вимогами до боржника.
Враховуючи вищевикладене, господарський суд дійшов висновку заяву Головного управління ДПС у Житомирській області від 13.03.2023 за № 1190/06-30-13-04 з урахуванням уточнень від 08.09.2023 за № 3359/06-30-13-04 з вимогами до боржника на суму 1 969 148,00 грн задовольнити частково; визнати вимоги Головного управління ДПС у Житомирській області до боржника на суму 205 744,81 грн основного боргу з єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (друга черга) (без права вирішального голосу на зборах та комітеті кредиторів); 1 690 985,01 грн основного боргу з податків та зборів (третя черга); 68247,15 грн пені та штрафних санкцій з податків та зборів (шоста черга); 3357,90 грн штрафних санкцій з єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (шоста черга); 5368,00 грн судового збору (перша черга); в решті вимог відмовити.
Керуючись статтями 45, 47, 64 Кодексу України з процедур банкрутства, статтями 234, 235 Господарського процесуального кодексу України,-
УХВАЛИВ:
1. Заяву Головного управління ДПС у Житомирській області від 13.03.2023 за № 1190/06-30-13-04 з урахуванням уточнень від 08.09.2023 за № 3359/06-30-13-04 з вимогами до боржника на суму 1 969 148,00 грн задовольнити частково.
2. Визнати вимоги Головного управління ДПС у Житомирській області (10003, м.Житомир, вул. Юрка Тютюнника, 7, ідентифікаційний код 44096781) до боржника Товариства з обмеженою відповідальністю "Галактік" (12430, Житомирська область, Житомирський район, с. Станишівка, вул. Корольова, 28, ідентифікаційний код 37997070) на суму:
- 205 744,81 грн основного боргу з єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (друга черга) (без права вирішального голосу на зборах та комітеті кредиторів);
- 1 690 985,01 грн основного боргу з податків та зборів (третя черга);
- 68247,15 грн пені та штрафних санкцій з податків та зборів (шоста черга);
- 3357,90 грн штрафних санкцій з єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (шоста черга);
- 5368,00 грн судового збору (перша черга).
3. В решті вимог відмовити.
4. Розпоряднику майна боржника арбітражному керуючому Григор'єву В.В. внести визнані судом вимоги до реєстру вимог кредиторів.
Ухвала господарського суду набирає законної сили 10.10.2023.
Ухвала господарського суду може бути оскаржена до Північно-західного апеляційного господарського суду в порядку та строки, встановлені Господарським процесуальним кодексом України, з урахуванням особливостей, передбачених Кодексом України з процедур банкрутства.
Повний текст ухвали складено та підписано 13.10.2023.
Суддя Костриця О.О.