ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 жовтня 2023 року ЛуцькСправа № 140/19359/23
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого-судді Андрусенко О. О.,
розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін адміністративну справу за позовом Комунального некомерційного підприємства Ковельське міськрайонне територіальне медичне об'єднання Ковельської міської ради Волинської області до Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області про визнання протиправним та скасування висновку,
ВСТАНОВИВ:
Ковельське міськрайонне територіальне медичне об'єднання Ковельської міської ради Волинської області (далі - Ковельське МТМО, позивач) звернулося із позовом до Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області (далі - Управління, відповідач) про визнання протиправним та скасування висновку про результати моніторингу закупівлі №UA-2023-02-17-009483-а від 26.06.2023.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що 17.02.2023 позивачем Ковельським МТМО Ковельської ради Волинської області оприлюднено оголошення про проведення закупівлі за предметом закупівлі «Моніторингова станція з вимірюванням серцевого викиду методом транспульмональної та ТЗЛА, капнографією, транспортним візком та 7 каналами ІАТ (НК 024-2019 - 33586 Система моніторингу фізіологічних показників одного пацієнта) (33195100-4), Модульний монітор пацієнта з вимірюванням серцевого викиду препульмональної термодилюції, капнографією, транспортним візком та 7 каналами ІАТ (НК 024-2019 - 33586 Система моніторингу фізіологічних показників одного пацієнта) (33195100-4) ДК 021:2015 - 33190000-8 Медичне обладнання та вироби медичного призначення різні)». Ідентифікатор закупівлі: UA-2023-02-17-009483-а.
За результатами проведення процедури закупівлі переможцем визнано Товариство з обмеженою відповідальністю «КСЕНКО» (далі - ТзОВ «КСЕНКО»), з яким в подальшому 22.03.2023 укладено Договір поставки №16-Т.
12.06.2023 на веб-порталі Уповноваженого органу оприлюднено наказ Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області від 09.06.2023 №35 «Про початок моніторингу процедур закупівель», яким розпочато моніторинг закупівлі UA-2023-02-17-009483-а.
В процесі здійснення моніторингу позивачу було запропоновано надати пояснення з приводу того яким чином та на підставі яких документів здійснено обґрунтування розміру призначення, технічних та якісних характеристик предмета закупівлі та визначено його очікувану вартість, на що позивач 20.06.2023 надав відповідні пояснення.
Однак, 26.06.2023 в системі закупівель «Prozorro» відповідачем опубліковано висновок про результати моніторингу закупівлі, яким встановлено, що в тендерній документації не зазначено кінцевий строк подання тендерних пропозицій, чим порушено вимоги пункту 14 частини другої статті 22 Закону.
У зв'язку із цим, позивачем 29.06.2023 розміщено заперечення щодо висновку про результати моніторингу закупівлі UA-2023-02-17-009483-а, однак на момент звернення до суду із позовною заявою відповідь від відповідача на вказане заперечення відсутня.
Позивач вважає, що висновок про результати моніторингу закупівлі UA-2023-02-17-009483-а не підтверджує наявності порушень при проведенні процедури закупівлі, з огляду на таке.
Так, тендерна документація для процедури закупівлі - відкриті торги за предметом закупівлі містила усі необхідні відомості, визначені статтею 22 Закону України «Про публічні закупівлі» від 22.12.2015 №922-VIII (далі - Закон №922-VIII), зокрема кінцевий строк подання тендерних пропозицій, який був визначений у пункту 4.1 «Кінцевий строк подання тендерної пропозиції», а саме: у підпункті 4.1.1 з посиланням на Додаток 1 до Тендерної документації, затвердженої протоколом Уповноваженої особи від 17.02.2023.
З урахуванням наведено просить позов задовільнити.
Ухвалою Волинського окружного адміністративного суду від 17.07.2023 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі, ухвалено розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи.
У відзиві на позовну заяву представник відповідача не погоджується із доводами позовної заяви та зазначає, що за результатами моніторингу закупівлі ID:UA-2023-02-l7-009483-а Управлінням складено висновок про результати моніторингу закупівлі від 26.06.2023, де зафіксовано виявлені порушення законодавства у сфері публічних закупівель, а саме: вимоги пункту 14 частини другої статті 22 Закону № 922 (в тендерній документації не зазначено кінцевий строк подання тендерних пропозицій), який оприлюднено в електронній системі закупівель 24.05.2023 за посиланням https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2023-02- 17-009483-а.
Разом з тим зазначає, що оскаржуваний висновок від 26.06.2023 складений з дотриманням норм законодавства, а саме: у пункті 3 констатуючої частини Висновку зазначено про зобов'язання здійснити заходи (зокрема, шляхом проведення роз'яснювальної роботи, економічних навчань, тощо) направлені на недопущення встановлених порушень у подальшому та протягом п'яти робочих днів з дня оприлюднення висновку оприлюднити через електронну систему закупівель інформацію та/або документи, що свідчать про усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель, викладених у висновку, або аргументовані заперечення до висновку, або інформацію про причини неможливості усунення виявлених порушень.
Відтак, відповідач зобов'язав усунути виявлені порушення вимог законодавства у сфері публічних закупівель, зазначивши спосіб усунення таких порушень, суть якого полягає в тому, що усунення виявлених порушень має відбуватися, з метою недопущення встановлених порушень в подальшому шляхом проведення роз'яснювальної роботи, економічних навчань, тощо.
У відповіді на відзив представник позивача підтримав позовні вимоги з підстав, наведених у позовній заяві, та просив їх задовольнити.
Дослідивши письмові докази та письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, суд встановив такі обставини та дійшов наступних висновків.
Судом встановлено, що 17.02.2023 позивачем Ковельським МТМО Ковельської ради Волинської області в електронній системі закупівель Prozorro оприлюднено оголошення про проведення закупівлі за предметом закупівлі «Моніторингова станція з вимірюванням серцевого викиду методом транспульмональної та ТЗЛА, капнографією, транспортним візком та 7 каналами ІАТ (НК 024-2019 - 33586 Система моніторингу фізіологічних показників одного пацієнта) (33195100-4), Модульний монітор пацієнта з вимірюванням серцевого викиду препульмональної термодилюції, капнографією, транспортним візком та 7 каналами ІАТ (НК 024-2019 - 33586 Система моніторингу фізіологічних показників одного пацієнта) (33195100-4) ДК 021:2015 - 33190000-8 Медичне обладнання та вироби медичного призначення різні)». Ідентифікатор закупівлі: UA-2023-02-17-009483-а.
За результатами проведення процедури закупівлі переможцем визнано ТзОВ «КСЕНКО», з яким 22.03.2023 укладено Договір поставки №16-Т.
На підставі наказу Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області від 09.06.2023 №35 «Про початок моніторингу процедур закупівель» здійснено моніторинг закупівлі UA-2023-02-17-009483-а. Підставою здійснення моніторингу були виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель.
26.06.2023 Управлінням Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області складено висновок про результати моніторингу процедури закупівлі UA-2023-02-17-009483-а, який опубліковано 26.06.2023.
У пункті 1 констатуючої частини висновку від 26.06.2023 зазначено, що за результатами аналізу питання відповідності тендерної документації вимогам законодавства встановлено, що в тендерній документації не зазначено кінцевий строк подання тендерних пропозицій, чим порушено вимоги пункту 14 частини другої статті 22 Закону.
Відповідно до пункту 2 констатуючої частини висновку від 26.06.2023 за результатами аналізу відповідності вимог тендерної документації вимогам законодавства встановлено порушення вимог пункту 14 частини другої статті 22 Закону.
Згідно пункту 3 констатуючої частини висновку від 26.06.2023 з огляду на встановлені порушення законодавства у сфері публічних закупівель, керуючись статтями 5 та 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» та статтею 8 Закону №922-VIII Управлінням Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області зобов'язано здійснити заходи (зокрема, шляхом проведення роз'яснювальної роботи, економічних навчань, тощо) направленні на недопущення встановлених порушень у подальшому та протягом п'яти робочих днів з дня оприлюднення висновку оприлюднити через електронну систему закупівель інформацію та/або документи, що свідчать про вжиття таких заходів.
При вирішенні даного спору суд застосовує такі нормативно-правові акти.
Правові та організаційні засади здійснення фінансового контролю в Україні, визначені Законом України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» від 26.01.1993 №2939-ХІІ (далі - Закон №2939-ХІІ).
Відповідно до статті 2 Закону №2939-ХІІ, головними завданнями органу державного фінансового контролю є: здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяттям зобов'язань, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності у міністерствах та інших органах виконавчої влади, державних фондах, фондах загальнообов'язкового державного соціального страхування, бюджетних установах і суб'єктах господарювання державного сектору економіки, а також на підприємствах, в установах та організаціях, які отримують (отримували у періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів, державних фондів та фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування або використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно (далі - підконтрольні установи), за дотриманням бюджетного законодавства, дотриманням законодавства про закупівлі, діяльністю суб'єктів господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені законодавством до підконтрольних установ, за судовим рішенням, ухваленим у кримінальному провадженні.
Відповідно до частини першої статті 5 Закону №2939-ХІІ контроль за дотриманням законодавства у сфері закупівель здійснюється шляхом проведення моніторингу закупівлі у порядку, встановленому Законом №922-VIII, проведення перевірки закупівель, а також під час державного фінансового аудиту та інспектування.
За визначенням пункту 14 статті 1 Закону № 922-VIII моніторинг процедури закупівлі аналіз дотримання замовником законодавства у сфері публічних закупівель під час проведення процедури закупівлі, укладення договору про закупівлю та протягом його дії з метою запобігання порушенням законодавства у сфері публічних закупівель.
Порядок здійснення моніторингу процедур публічних закупівель регламентовано статтею 8 Закону № 2939-ХІІ, відповідно до частин 1-8 якої передбачено наступне.
Моніторинг процедури закупівлі здійснюють центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного фінансового контролю, та його міжрегіональні територіальні органи (далі - органи державного фінансового контролю).
Моніторинг процедури закупівлі здійснюється протягом проведення процедури закупівлі, укладення договору про закупівлю та його дії.
Моніторинг процедури закупівлі не проводиться на відповідність тендерної документації вимогам частини четвертої статті 22 цього Закону.
Моніторинг процедур закупівель здійснюється також щодо процедур закупівель, особливості яких передбачені у законах, що визначені у частинах восьмій та дев'ятій статті 3 цього Закону.
Рішення про початок моніторингу процедури закупівлі приймає керівник органу державного фінансового контролю або його заступник (або уповноважена керівником особа) за наявності однієї або декількох із таких підстав: 1) дані автоматичних індикаторів ризиків; 2) інформація, отримана від органів державної влади, народних депутатів України, органів місцевого самоврядування, про наявність ознак порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель; 3) повідомлення в засобах масової інформації, що містять відомості про наявність ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель; 4) виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель; 5) інформація, отримана від громадських об'єднань, про наявність ознак порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель, виявлених за результатами громадського контролю у сфері публічних закупівель відповідно до статті 7 цього Закону.
Для аналізу даних, що свідчать про ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель, може використовуватися: інформація, оприлюднена в електронній системі закупівель; інформація, що міститься в єдиних державних реєстрах; інформація в базах даних, відкритих для доступу центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного фінансового контролю.
Повідомлення про прийняття рішення про початок моніторингу процедури закупівлі орган державного фінансового контролю оприлюднює в електронній системі закупівель протягом двох робочих днів з дня прийняття такого рішення із зазначенням унікального номера оголошення про проведення конкурентної процедури закупівлі, присвоєного електронною системою закупівель, та/або унікального номера повідомлення про намір укласти договір про закупівлю у разі застосування переговорної процедури закупівлі, а також опису підстав для здійснення моніторингу процедури закупівлі.
Повідомлення про початок моніторингу процедури закупівлі не зупиняє проведення процедур закупівель, визначених цим Законом.
Строк здійснення моніторингу процедури закупівлі не може перевищувати 15 робочих днів з наступного робочого дня від дати оприлюднення повідомлення про початок моніторингу процедури закупівлі в електронній системі закупівель.
Протягом строку проведення моніторингу процедури закупівлі посадова особа органу державного фінансового контролю, відповідальна за проведення моніторингу процедури закупівель, має право через електронну систему закупівель запитувати у замовника пояснення (інформацію, документи) щодо прийнятих рішень та/або вчинених дій чи бездіяльності, які є предметом дослідження в рамках моніторингу процедури закупівлі. Усі такі запити про надання пояснень автоматично оприлюднюються електронною системою закупівель. Замовник протягом трьох робочих днів з дня оприлюднення запиту про надання пояснень щодо прийнятих рішень та/або вчинених дій чи бездіяльності, які є предметом дослідження в рамках моніторингу процедури закупівлі, повинен надати відповідні пояснення (інформацію, документи) через електронну систему закупівель.
Замовник у межах строку здійснення моніторингу процедури закупівлі має право з власної ініціативи надавати пояснення щодо прийнятих рішень та/або вчинених дій чи бездіяльності, які є предметом дослідження в рамках моніторингу процедури закупівлі.
За результатами моніторингу процедури закупівлі посадова особа органу державного фінансового контролю складає та підписує висновок про результати моніторингу процедури закупівлі (далі - висновок), що затверджується керівником органу державного фінансового контролю або його заступником. Такий висновок підлягає оприлюдненню в електронній системі закупівель протягом трьох робочих днів з дня його складання.
У висновку обов'язково зазначаються: 1) найменування, місцезнаходження та ідентифікаційний код замовника в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, щодо якого здійснювався моніторинг процедури закупівлі; 2) назва предмета закупівлі із зазначенням коду за Єдиним закупівельним словником (у разі поділу на лоти такі відомості повинні зазначатися щодо кожного лота) та назви відповідних класифікаторів предмета закупівлі і частин предмета закупівлі (лотів) (за наявності) та його очікувана вартість; 3) унікальний номер оголошення про проведення конкурентної процедури закупівлі, присвоєний електронною системою закупівель, та/або унікальний номер повідомлення про намір укласти договір про закупівлю у разі застосування переговорної процедури закупівлі; 4) опис порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель, виявленого за результатами моніторингу процедури закупівлі; 5) зобов'язання щодо усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель.
У висновку може зазначатися додаткова інформація, визначена органом державного фінансового контролю.
Протягом п'яти робочих днів з дня оприлюднення органом державного фінансового контролю висновку замовник оприлюднює через електронну систему закупівель інформацію та/або документи, що свідчать про усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель, викладених у висновку, або аргументовані заперечення до висновку, або інформацію про причини неможливості усунення виявлених порушень.
Відповідно до пункту 1 Положення про Державну аудиторську службу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.02.2016 № 43 (далі - Положення № 43), Державна аудиторська служба України (Держаудитслужба) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра фінансів та який реалізує державну політику у сфері державного фінансового контролю.
Держаудитслужба відповідно до покладених на неї завдань реалізує державний фінансовий контроль через здійснення: державного фінансового аудиту; перевірки закупівель; інспектування (ревізії); моніторингу закупівель.
Аналіз наведених норм вказує, що саме Державна аудиторська служба України безпосередньо і через утворені в установленому порядку міжрегіональні територіальні органи відповідно до Закону 2939-ХІІ здійснює контроль за дотриманням законодавства у сфері закупівель та у разі виявлення порушень законодавства пред'являє обов'язкові до виконання вимоги щодо усунення таких правопорушень.
Судом встановлено, що Управлінням Північного офісу Держаудитслужби у Чернігівській області у встановлені строки проведено моніторинг, за результатами якого складено висновок про результати моніторингу процедури закупівлі UA-2023-02-17-009483-а, яким встановлено, що в тендерній документації не зазначено кінцевий строк подання тендерних пропозицій, чим порушено вимоги пункту 14 частини другої статті 22 Закону №922-VIII.
Так, відповідно до підпункту 4.1.1 пункту 4.1. розділу «Подання та розкриття тендерної пропозиції», який розміщено на 20 аркуші Тендерної документації, що затверджена Протоколом уповноваженої особи від 17.02.2023 №23 вказано, що кінцевий строк подання тендерних пропозицій із зазначенням дати і часу його закінчення вказаний у Додатку 1. Тендерна пропозиція подається в електронному вигляді через електронну систему закупівель відповідно до статті 26 Закону та умов Тендерної документації. Отримана тендерна пропозиція вноситься автоматично до реєстру отриманих тендерних пропозицій, у якому відображається інформація про надані тендерні пропозиції. Тендерні пропозиції подані (завантажені) після закінчення кінцевого строку їх подання або ціна яких перевищує очікувану вартість предмета закупівлі не приймаються електронною системою закупівель.
Наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 11.06.2020 №1082 затверджено Порядок розміщення інформації про публічні закупівлі (далі - Порядок №1082).
Відповідно до пункту 3 Порядку №1082 розміщення інформації в електронній системі закупівель здійснюється замовником/ЦЗО/учасником/постачальником / органом оскарження / органами державного фінансового контролю шляхом заповнення електронних полів, визначених адміністратором і реалізованих в електронній системі закупівель, та завантаження відповідних документів через автоматизоване робоче місце замовника/ЦЗО/учасника/постачальника / органу оскарження / органів державного фінансового контролю.
У разі якщо інформація, розміщена в електронній системі закупівель шляхом завантаження документів, містить відомості, що відрізняються від тих, які розміщені шляхом заповнення електронних полів, автентичною вважається інформація, розміщена шляхом заповнення електронних полів.
Після внесення інформації в електронні поля, на неї накладається кваліфікований електронний підпис посадової особи. Інформація, що заповнюється в електронних полях, може відображатися на веб-порталі у вигляді документа, доступного для друку.
Оприлюднення інформації на веб-порталі здійснюється електронною системою закупівель автоматично.
Пунктом 14 частини другої статті 22 Закону №922 встановлено, що у тендерній документації зазначаються такі відомості, серед іншого як зазначення кінцевого строку подання тендерних пропозицій.
Зі змісту Оголошення про проведення відкритих торгів № UA-2023-02-17-009483-а вбачається, що кінцевим строком подання тендерних пропозицій зазначено 28.02.2023 18 год 00 хв.
Пунктом 2 наказу Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 22.03.2016 року №490 визначено, що формами документів, зазначених у пункті 1 цього наказу, затверджуються обов'язкові поля, що заповнюються замовником шляхом унесення в них наявної інформації в електронній системі закупівель. У разі необхідності замовник може зазначити додаткову інформацію про закупівлю, якщо заповнить необов'язкові поля, передбачені системою.
Після внесення усієї обов'язкової інформації, передбаченої формою документа, на неї накладається кваліфікований електронний підпис посадової особи. Електронною системою закупівель автоматично створюється документ, який у разі потреби може бути роздрукований.
Згідно затвердженої вказаним наказом форми оголошення про проведення відкритих торгів, у пункті 13 оголошення зазначається кінцевий строк подання тендерних пропозицій.
Як слідує з матеріалів справи тендерна документація позивача у спірному випадку оприлюднена на веб-порталі авторизованого електронного майданчика - на офіційній веб-сторінці системи «prozorro» містить кінцевий строк подання тендерних пропозицій.
Разом з тим, замовником на виконання вимог підпункту 4.1.1. пункту 4.1 розділу «Подання та розкриття тендерної пропозиції», у пункті 13 Додатку 1 до тендерної документації «Кінцевий строк подання тендерних пропозицій» зазначено 28.02.2023 18 год. 00 хв.
Формування такої інформації в електронній системі закупівель в повній мірі відповідає положенням наказу Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 11.06.2020 №1082.
Таким чином, замовник у своїй тендерній документації зробив посилання на дану автоматичну систему, а учасники закупівлі володіли актуальною інформацією про строк подання тендерних пропозицій, яка була надана замовником та безпосередньо майданчиком закупівель, що спростовує посилання відповідача на відсутність зазначення кінцевого строку подання тендерних пропозицій.
Відтак, висновок відповідача про те, що тендерна документація не містить кінцевий строк подання тендерних пропозицій, а відтак і порушення вимог пункту 14 частини другої статті 22 Закону №922-VII є необґрунтованим і таким, що не відповідає фактичним обставинам справи.
З урахуванням встановлених обставин справи та наведених норм чинного законодавства України, суд дійшов висновку про те, що відповідачем не дотримано приписи частини другої статті 2 КАС України, а тому висновок Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області про результати моніторингу закупівлі UA-2023-02-17-009483-а від 26.06.2023, є протиправним та підлягає скасуванню.
Відповідно до статті 244 КАС України суд під час ухвалення рішення вирішує, як розподілити між сторонами судові витрати.
Згідно частини першої статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Позивач при зверненні до суду з даним адміністративним позовом сплатив судовий збір у розмірі 2684,00 грн. згідно із платіжною інструкцією від 07.07.2023 №4219.
Оскільки суд задовольняє позов повністю, то на користь позивача належить стягнути за рахунок бюджетних асигнувань відповідача судовий збір у сумі 2684,00 грн.
Керуючись статтями 243 - 246, 262 КАС України, суд
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити повністю.
Визнати протиправним та скасувати висновок Управління Північного офісу Держаудитслужби у Чернігівській області про результати моніторингу закупівлі UA-2023-02-17-009483-А від 26.06.2023.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області на користь Комунального некомерційного підприємства Ковельське міськрайонне територіальне медичне об'єднання Ковельської міської ради Волинської області судовий збір у розмірі 2684,00 грн. (дві тисячі шістсот вісімдесят чотири грн. 00 коп.).
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Позивач: Комунальне некомерційне підприємство Ковельське міськрайонне територіальне медичне об'єднання Ковельської міської ради Волинської області (45000, Волинська область, місто Ковель, вулиця Олени Пчілки, 4, ідентифікаційний код 01982940).
Відповідач: Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області (14000, місто Чернігів, вулиця Єлецька, 11, ідентифікаційний код 40919597).
Суддя О. О. Андрусенко