Справа № 442/6648/23
Провадження №3/442/2413/2023
ПОСТАНОВА
Іменем України
12 жовтня 2023 року суддя Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області Нагірна О.Б., розглянувши матеріали, які надійшли з Західного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого по АДРЕСА_1 , за ч. 1 ст. 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ВСТАНОВИВ:
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії № ЗХ/ЛВ/24417/076/П/ПТ від 31 серпня 2023 року: ОСОБА_1 , будучи генеральним директором приватного акціонерного товариства «Стебницьке гірничо-хімічне підпиємство «Полімінерал» відповідно до наказу №57к від 02,27.2021, відповідно до протоколу рішення Наглядової Ради ПрАТ «Стебницьке гірничо-хімічне підпиємство «Полімінерал»» №15 від 01,02.2021, вчинив адміністративне правопорушення виявлене під час проведення перевірки 31.08.2023 у приватному акціонерному товаристві «Стебницьке гірничо-хімічне підпиємство «Полімінерал»», юридична адреса: Україна, 82172, Львівська область, місто Дрогобич, місто Стебник, вул. Дрогобицька 127, порушення законодавства про працю, що містить ознаки адміністративного правопорушення, відповідальність за що передбачено частиною 1 статті 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме: а саме: порушення вимог частини першої статті 10 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 № 2136-ІХ.
Вимогами частини першої статті 10 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 № 2136-ІХ (надалі - ЗУ № 2136) обумовлено, що заробітна плата виплачується працівнику на умовах, визначених трудовим договором.
Відповідно до умов частини першої статті 21 КЗпП України трудовим договором є угода між працівником і роботодавцем, за якою працівник зобов'язується виконувати роботу, визначену цією угодою, а роботодавець зобов'язується виплачувати працівникові заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін.
У приватному акціонерному товаристві «Стебницьке гірничо-хімічне підпиємство «Полімінерал»» (далі - Товариство) при прийнятті на роботу працівників не передбачено обов'язку дотримання письмової форми трудових договорів, а укладення трудового договору відбувається шляхом оформлення відповідного наказу роботодавця, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Враховуючи вищенаведене, умови оплати праці на Підприємстві регулюються нормами колективного договору. Відповідно до п. 3.2.11 розділу 3.2 Колективного договору, укладеного на 2019-202 Ір.р. між роботодавцем адміністрацією Товариства та працівниками в особі профспілкового комітету (чинний до укладення нового) Товариство зобов'язується виплату поточної заробітної плати проводити у відповідності до чинного законодавства: аванс 22-23 числа відпрацьованого місяця (55%), остаточний розрахунок 6-7 числа наступного місяця.
В ході перевірки (31.08.2023) встановлено, що заробітна плата працівникам Товариства впродовж 2022-2023 років виплачується з недотриманням умов, що визначені трудовим договором, а саме: з порушенням строків виплати (пізніше 7 днів по закінченні періоду, за який проводиться така виплата), що призвело до формування заборгованості.
Загальна сума заборгованості з виплати заробітної плати, станом на 01.01.2023 становила 1037,13 тис. грн., на 01.08.2023 налічувала 3627,41 тис. грн, на 31.08.2023 року в сумі 3426,797 тис. грн.
Також залишається невиплаченою заробітна плата за липень 2023 року 95 працівникам, а саме 658,8 тис. грн.
Заборгованість з виплати заробітної плати, наявна у 95 працюючих людей на суму 3258,847 тис. грн., в тому числі перед 28 жінками на суму 876,205 тис грн., та 7 особам з інвалідністю в сумі 247,744 тис. грн. та включає невиплачену заробітну плату за період січень-червень 2023 року.
Також, станом на 31.08.2023 залишається невиплаченою заробітна плата 8 звільненим працівникам в сумі 167,95 тис. грн., в тому числі перед 2 жінками на суму 70,139 тис грн.
Разом з тим, зазначено, що в ході проведення перевірки здійснено остаточне погашення заборгованості із виплати заробітної плати звільненій працівниці ОСОБА_2 (звільнена з роботи з 16.08.2022 на підставі наказу №415к від 16.08.2022), а саме на підставі реєстру №25 від 30.08.2023 перерахування на рахунки отримувачів (проведений 30.08.2023 , що підтверджує відповідна відмітка банку АТ «ПУМБ») виплачений залишок заборгованих коштів в сумі 66825,68 грн.
Дії ОСОБА_1 було кваліфіковано за ч. 1 ст. 41 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину не визнав, зазначивши, що несвоєчасна виплата заробітної плати пов'язана із запровадженням воєнного стану, за час якого виникли обставини непереборної сили, просив провадження у справі закрити з підстав, викладених у письмових поясненнях.
Вислухавши пояснення, дослідивши письмові докази, які містяться в матеріалах справи, суд приходить до наступного висновку.
Відповідно до ч. 1 ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушення (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності із законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Згідно ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
З урахуванням того, що обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Згідно ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
З урахуванням того, що такі докази мають випливати зі співіснування достатньо переконливих, чітких і узгоджених між собою висновків чи схожих неспростовних презумпцій факту (рішення Європейського суду з прав людини, справа "Коробов проти України" № 39598/03 від 21.07.2011 року), тобто бути такими, що не залишать місце сумнівам, оскільки, наявність останніх не узгоджується із стандартом доказування поза розумним сумнівом (рішення від 18 січня 1978 року у справі Ірландія проти Сполученого Королівства (Ireland v. theUnitedKingdom), п. 161, Series A заява № 25).
Вимогами частини першої статті 10 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 № 2136-ІХ (надалі - ЗУ № 2136) обумовлено, що заробітна плата виплачується працівнику на умовах, визначених трудовим договором.
Відповідно до умов частини першої статті 21 КЗпП України трудовим договором є угода між працівником і роботодавцем, за якою працівник зобов'язується виконувати роботу, визначену цією угодою, а роботодавець зобов'язується виплачувати працівникові заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін.
Так, ч. 1 ст. 41 КУпАП передбачено відповідальність за порушення встановлених термінів виплати пенсій, стипендій, заробітної плати, виплата їх не в повному обсязі, терміну надання посадовими особами підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності та фізичними особами - підприємцями працівникам, у тому числі колишнім, на їхню вимогу документів стосовно їх трудової діяльності на даному підприємстві, в установі, організації чи у фізичної особи - підприємця, необхідних для призначення пенсії (про стаж, заробітну плату тощо), визначеного Законом України "Про звернення громадян", або надання зазначених документів, що містять недостовірні дані, порушення терміну проведення атестації робочих місць за умовами праці та порядку її проведення, а також інші порушення вимог законодавства про працю.
Об'єктивна сторона вказаного правопорушення полягає у порушені встановлених термінів виплати заробітної плати, виплаті заробітної плати не в повному обсязі, інших порушень вимог законодавства про працю, порушенні вимог законодавчих та інших нормативних актів про охорону праці.
Суб'єктами відповідно до ч. 1 цієї статті є посадові особи, на яких законодавством покладено обов'язки з дотримання вимог законодавства про працю.
Суб'єктивна сторона характеризується наявністю вини у формі умислу чи необережності.
Так, суб'єктом адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.41 КУпАП є посадові особи підприємств, установ і організацій незалежно від форм власності, громадяни - суб'єкти підприємницької діяльності, які використовують найману працю.
Відповідно до наказу №57к від 02,27.2021 та протоколу рішення Наглядової Ради ПрАТ «Стебницьке гірничо-хімічне підпиємство «Полімінерал»» №15 від 01,02.2021 ОСОБА_1 призначено на посаду генеральним директором приватного акціонерного товариства «Стебницьке гірничо-хімічне підпиємство «Полімінерал».
Як вбачається із Акту № ЗХ/ЛВ/24417/076, складеного 31.08.2023 за результатами проведення контролю щодо додержання вимог законодавства у сфері праці Приватного акціонерного товариства «Стебницьке гірничо-хімічне підпиємство «Полімінерал» головним державним інспектором Нагірняк Г.М., Довідки про оплату праці станом на 31.08.2023, та Довідок про заборгованість по зарплаті станом на 31.08.22023 заробітна плата працівникам Товариства впродовж 2022-2023 років виплачується з недотриманням умов, що визначені трудовим договором, а саме: з порушенням строків виплати (пізніше 7 днів по закінченні періоду, за який проводиться така виплата), що призвело до формування заборгованості.
Загальна сума заборгованості з виплати заробітної плати, станом на 01.01.2023 становила 1037,13 тис. грн., на 01.08.2023 налічувала 3627,41 тис. грн, на 31.08.2023 року в сумі 3426,797 тис. грн.
Також залишається невиплаченою заробітна плата за липень 2023 року 95 працівникам, а саме 658,8 тис. грн.
Заборгованість з виплати заробітної плати, наявна у 95 працюючих людей на суму 3258,847 тис. грн., в тому числі перед 28 жінками на суму 876,205 тис грн., та 7 особам з інвалідністю в сумі 247,744 тис. грн. та включає невиплачену заробітну плату за період січень-червень 2023 року.
Також, станом на 31.08.2023 залишається невиплаченою заробітна плата 8 звільненим працівникам в сумі 167,95 тис. грн., в тому числі перед 2 жінками на суму 70,139 тис грн.
Згідно ст. 10 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» Заробітна плата виплачується працівнику на умовах, визначених трудовим договором. Роботодавець повинен вживати всіх можливих заходів для забезпечення реалізації права працівників на своєчасне отримання заробітної плати. Роботодавець звільняється від відповідальності за порушення зобов'язання щодо строків оплати праці, якщо доведе, що це порушення сталося внаслідок ведення бойових дій або дії інших обставин непереборної сили. Звільнення роботодавця від відповідальності за несвоєчасну оплату праці не звільняє його від обов'язку виплати заробітної плати. У разі неможливості своєчасної виплати заробітної плати внаслідок ведення бойові дії, строк виплати заробітної плати може бути відтермінований до моменту відновлення діяльності підприємства.
Із письмових пояснень генерального директора ПрАТ «Стебницьке гірничо-хімічне підпиємство «Полімінерал»» ОСОБА_1 вбачається, що Приватне акціонерне товариство «Стебницьке гірничо-хімічне підприємство «Полімінерал» ідентифіковане, як потенційно небезпечний об'єкт, на території якого знаходяться об'єкти критичної інфраструктури. На даний час підприємство знаходиться на простої, не працює по профілю, не проводить останніх 20 років гірничі роботи, а виконує виключно комплекс природоохоронних робіт для запобігання утворенню надзвичайної ситуації у м. Стебнику та регіоні загалом.
Працівники ПрАТ СГХП «Полімінерал», виконують природоохоронні роботи в тому числі спрямовані на реалізацію «Комплексного проекту консервації рудника №2» затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 24.03.2024 року №166- р (зі змінами) та заходи щодо запобігання аваріям і техногенним катастрофам на гірничій дільниці №1, яка знаходиться на стадії сухої консервації. Виконання даних робіт потребує цілодобового електропостачання, для безперервного та безаварійного обслуговування кваліфікованим персоналом відповідних структурних підрозділів. В свою чергу підприємство, також забезпечує транспортування електроенергії для споживачів «Львівобленерго» відповідно до Договору про спільне використання технологічних електричних мереж, а саме: населення міста Стебник; об'єктів ДСНС; телекомунікацій та зв'язку, тощо. Дані роботи виконуються мінімально укомплектованим штатом кваліфікованих працівників підприємства.
Вказує, що підприємство з 2001 року є дотаційним, після приватизації у 2013 році міністерство економіки призупинило фінансування підприємства, і дотувалось за кошти акціонера, які отримувались від прибуткових підприємств, що знаходились у сфері управління та власності акціонера, але внаслідок збройної агресії російської федерації проти України дані підприємства були окуповані або знищені агресором, такі як найбільша в Україні та Європі птахофабрика "Чорнобаївська" у Херсонській області та інші і відповідно дотації нашого підприємства практично призупинились акціонером.
Отже, ПрАТ СГХП «Полімінерал» протермінувало виплату заробітної плати працівниками внаслідок триваючої широкомасштабної збройної агресії російської федерації проти України, до 24.02.2022 заборгованість була відсутня. На день перевірки заборгованість із виплати заробітної плати охоплює період 2023 року. Підприємство не має у достатній кількості власних коштів щоб погасити заборгованість, акціонер враховуючи воєнну та економічну ситуацію в Україні, на даний момент, не має можливості фінансувати значні витрати по підприємству.
Державною виконавчою службою у межах виконавчого провадження № 65081080 винесено постанову від 01.09.2022 про накладення арешту на грошові кошти, що містяться на відкритих рахунках ПрАТ СГХП «Полімінерал».
По мірі надходження коштів за спільне використання електричних мереж та оренди будівель ПрАТ СГХП «Полімінерал» зобовязується здійснювати сплату згідно їх зобов'язань. З метою виплати заробітної плати повторно звернеться до власника товариства для надання поворотної фінансової допомоги, прикладе максимальних зусиль, щоб у теперішній час та після завершення воєнного стану в Україні у найкоротші терміни відновити у повному обсязі виплати заборгованості по заробітній платі.
Також, у додаткових пояснень зазначив, що ПрАТ «Стебницьке гірничо-хімічне підприємство «Полімінерал» - гірничо- хімічне підприємство, що розташоване в м. Стебник, яке за наказом Фонду держмайна України від 14 січня 2013 року перетворене з Державного ГХП «Полімінерал» у публічне акціонерне товариство «Стебницьке гірничо-хімічне підприємство «Полімінерал». Відбулася й зміна форми власності підприємства і зміна назви самого підприємства.
Діяльність ПрАТ «Стебницьке гірничо-хімічне підприємство «Полімінерал» пов'язана виключно із видобутком калійних солей в Стебницькому родовищі калійних солей. Родовище розроблялося з 1922-го року (рудник №1) та з 1960-го року (рудник №2). Родовище внаслідок екологічної катастрофи 1983 року не експлуатується. Розроблення родовища спричинило просідання земної поверхні, утворення підземних і поверхневих карстових форм, кількість і інтенсивність яких, незважаючи на припинення гірничих робіт через складні гідрогеологічні умови, зростає у часі.
Основною ознакою для відновлення видобутку калійних солей в руднику №1 та, відповідно, відновлення господарської діяльності підприємства, була реалізація Комплексного проекту консервації рудника №2 та рекультивації порушених земель Стебницького гірничо-хімічного підприємства «Полімінерал», затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 24.03.2004 року №166-р (далі - Комплексний проект).
Після перетворення підприємства в акціонерне товариство у 2013 році, Міністерство фінансів України зобов'язало Державну казначейську службу України призупинити фінансування за бюджетною програмою в частині реалізації Комплексного проекту консервації рудника №2.
02 жовтня 2013 року Фонд державного майна продав 93,52 % акцій ПАТ «Стебницьке гірничо-хімічне підприємство «Полімінерал». В договорі купівлі-продажу акцій новий власник - ТОВ «ЗоремаВест» (далі - Акціонер) зобов'язувався реалізувати «Комплексний проект консервації рудника №2 та рекультивації порушених земель Стебницького гірничо-хімічного підприємства «Полімінерал» затвердженого розпорядженням Кабінету. Міністрів України від 24.03.2004 року №166-р (копія додається) та здійснити інвестування у відновлення видобутку калійних солей (тобто відновлення господарської діяльності підприємства). Ці обставини підтверджуються постановою Верховного Суду від 24 вересня 2020 року у справі №910/32312/15 (копія додається; режим доступу: https://reyestr.court.gov.ua/Review/91808648).
Верховний Суд у зазначеній постанові дійшов висновку про те, що відсутніми є протиправна поведінка та вина Акціонера ПрАТ «СГХП «Полімінерал» у невиконанні реалізації Комплексного проекту консервації рудника №2, оскільки вона не була виконана з причин, які від Акціонера не залежали, які не могли бути усунуті після їх виникнення. Акціонер ПрАТ «СГХП «Полімінерал» вживав заходи, направлені на належне виконання Комплексного проекту консервації рудника №2. Проте його виконання без внесення змін До цього проекту з огляду на зміну обставин, що викликали техногенно-екологічну катастрофу рудника №2, було неможливим. Акціонер ПрАТ «СГХП «Полімінерал» не є власником рудника № 2 та відповідно до договору про відповідальне безоплатне зберігання не має права користуватися та розпоряджатися переданим йому на зберігання майном, та неодноразово звертався з проханням внести зміни до «Комплексного проекту консервації рудника № 2 і рекультивації порушених земель Стебницького державного гірничо-хімічного підприємства «Полімінерал», проте зміни до цього проекту внесені не були.
Стебницьке гірничо-хімічне підприємство «Полімінерал» з 2001 і до сьогодні є неприбутковим та дотаційним. Копія звіту про фінансові результати та копія балансу ПрАТ «СГХП «Полімінерал» за 2022 рік додаються.
Неприбутковість підприємства пов'язана з неможливість здійснювати видобуток калійних солей, що спричинене зазначеними вище обставинами, аварійними водопритоками розсолів у шахту, складними гірничо-геологічними умовами та особливостями тектонічної будови Стебницького родовища калійної солі, а також боргами, які були утворені до приватизації, тощо.
Після приватизації 02.10.2013 року підприємство дотувалось Акціонером.
Неприйняття і затягування Фондом державного майна України у прийнятті рішення щодо внесення змін до договору купівлі-продажу пакета акцій ПрАТ «СГХП «Полімінерал» призводить до неможливості використання рудника №1 згідно умов інвестиційного договору, тобто впливає на процес відновлення господарської діяльності ПрАТ «СГХП «Полімінерал», адже поки не буде вирішено питання консервації рудника №2 і рекультивації порушених земель, використання рудника №1 є неможливим.
ТОВ «Зорема Вест», як інвестор, несе лише збитки, не отримавши від діяльності ПрАТ «СГХП «Полімінерал» (видобування калійної солі) жодного прибутку.
На сьогоднішній день ТОВ «Зорема Вест», який є власником пакету акцій ПрАТ СГХП «Полімінерал» не має змоги здійснювати дотування підприємства, фінансовий звіт ТОВ «Зорема-Вест» додається.
ПрАТ СГХП «Полімінерал», жодної виробничої діяльності, окрім як природоохоронних робіт не проводить. Природоохоронні роботи спрямовані на мінімізацію ризиків, реалізацію Комплексного проекту консервації рудника №2. Здійснюються системні заходи щодо запобігання аваріям і техногенним катастрофам на гірничій дільниці №1, яка знаходиться на стадії сухої консервації.
Працівники ПрАТ СГХП «Полімінерал» виконують природоохоронні заходи з метою недопущення утворення надзвичайної ситуації у регіоні та для стабілізації екологічної ситуації у місті Стебник, тобто недопущення подій які мали місце на території підприємства 15 вересня 1983 року, коли через розущільнення дамби гідротехнічної споруди - хвостосховища було витікання у гідрографічну мережу річки Дністер понад 5 млн. м3 високомінералізованих розсолів, чим створено екологічну катастрофу в державі, внаслідок чого у шести областях України не було 14 діб питної води, та запобігання подій 2017 року, коли на території шахтного поля рудника №2 у зв'язку із неефективністю Комплексного проекту та затвердженого сіткового графіку до 2012 року, утворився карстовий провал катастрофічного масштабу. У результаті провалу земної поверхні ряд інфраструктурних об'єктів такі як ЛЕП ПО та 220 кВ, водогін Гірне-Дрогобич та йід'їздну автомобільну дорогу до міста Трускавець довелось Державі переносити за межі гірничого відводу Стебницького родовища калійних солей.
Постановою державної виконавчої служби від 01.09.2022 року в межах виконавчого провадження № 65081080 накладено арешт на грошові кошти, що містяться на відкритих рахунках ПрАТ «СГХП «ПОЛІМІНЕРАЛ».
Заборгованість, яка накопичилась через доставку пільгових пенсій підприємством, утворилась ще до приватизації у 2013 році, і підприємство є правонаступником по виплаті даної заборгованості.
Генеральним директором ПрАТ «СГХП «Полімінерал» ОСОБА_1 вживають всі можливі заходи щодо забезпечення реалізації права працівників на своєчасне отримання заробітної плати. Підтвердженням цього є довідка про використання коштів підприємством за період виникнення заборгованості по виплаті заробітної плати січень-серпень поточного року. Аналізуючи дані в довідці можна зробити висновок, що всі доступні кошти підприємство спрямовувало на виплату заробітної плати та податків 3524435,44 грн за виключенням коштів у сумі 560 142,56 грн, які автоматичного примусово стягувались з рахунку підприємства виконавчою службою.
Як приклад, надав також наступне документальне підтвердження за останній звітний місяць - серпень 2023 року: в результаті діяльності підприємства за серпень 2023 року згідно «Реєстру банківських операцій за період з 01.08.2023 року по 31.08.2023 року» в АТ «ПУМБ» (копія додається), отримано коштів 411640,15 грн із них:
211825,68 грн підприємством виплачено заробітної плати у серпні;
89048,47 грн виплачено податків із заробітної плати у серпні;
10766 грн сплачено податок на нерухоме майно у серпні;
100000 грн у серпні стягнено державною виконавчою службою боргу.
Згідно реєстру № 20 від 10.08.2023 року виплачено лікарняні за липень місяць 2023 року ОСОБА_3 в сумі 3 298,52 грн.
Згідно Реєстрів № 21, 22 від 11.08.2023 року, ПрАТ «СГХП «Полімінерал» виплачено заробітну плату працівникам за січень місяць 2023 року у розмірі 500 грн. кожному на загальну суму 48 000,00 грн.
Згідно Реєстрів № 23, 24 від 28.08.2023 року, ПрАТ «СГХП «Полімінерал» виплачено заробітну плату працівникам за січень місяць 2023 року у розмірі 1000 грн. кожному на загальну суму 97 000,00 грн. (копія реєстрів додається)
Отже, по мірі надходженні коштів на рахунок підприємства за спільне використання технологічних електричних мереж (підприємство забезпечує електроживлення населенню міста Стебник та частини населення міста Трускавець, об'єктів ДСНС та інші) та від здачі в оренду приміщень підприємства, акумульовані кошти за ініціативи генерального директора підприємства з метою забезпечення рівності прав працівників в рівній сумі кожному, незалежно від займаної посади та розміру посадового окладу в межах сум, які надходять на рахунок підприємства, здійснюється погашення заборгованість по заробітній платі працівникам. Тобто прибиральниця та генеральний директор підприємства отримують однакову кількість коштів, наприклад згідно реєстрів, що додаються від 11.08.2023 по 500 грн на особу чи від 28.08.2023 по 1000 грн кожному. В межах виконавчого листа № 2а-6139/12 від 29.08.2012 року здійснюється автоматичне списання заборгованості із арештованого рахунку підприємства, що відображено у реєстрі операцій з 01.08.2023 по 31.08.2023, приклад у серпні 2023 року примусово стягнено боргу в розмірі 100 000,00 грн., для погашення заборгованості згідно виконавчого листа №2а-6139/12 від 29.08.2012 Львівського окружного адміністративного суду.
З огляду на викладене, генеральний директор ПрАТ «СГХП «Полімінерал» ОСОБА_1 вживав та вживає всіх можливих заходів щодо виплати заробітної плати працівникам підприємства, не мав можливості здійснити виплату своїм працівникам заробітної плати у встановлені законодавством терміни з наведених вище непереборних обставин, а відтак відсутня обов'язкова ознака об'єктивної сторони, за якою дане діяння можна кваліфікувати як адміністративне правопорушення.
У даній ситуації зібрані матеріали, як докази, уповноваженою на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу, особою, за своєю суттю залишають місце сумнівам, як наслідок, не узгоджується із стандартом доказування поза розумним сумнівом.
Тим самим, з огляду на обставини, встановлені під час судового розгляду, винуватість особи у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 41 КУпАП, за обставин, викладених у протоколі про адміністративне правопорушення, не доведена.
Однак, нормами Кодексу України про адміністративні правопорушення не передбачено закриття провадження у зв'язку з недоведеністю винуватості особи у вчиненні адміністративного правопорушення, а тому вважаю, що провадження у справі підлягає закриттю у зв'язку з відсутністю в його діях складу вказаного адміністративного правопорушення на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП, який вказує на те, що провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за умови відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
За таких умов, на думку суду, на цьому етапі, суть вчинених правопорушеннь з кваліфікацією дій за ч. 1 ст. 41 КУпАП є сумнівними, що є не прийнятним, та не кореспондується із стандартом доказування поза розумним сумнівом, а тому, оцінивши докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності вважаю, що провадження у цій справі слід закрити на підставі п. 1) ч. 1 ст. 247 КУпАП, а судовий збір не підлягає стягненню з особи, що притягається до адміністративної відповідальності, у зв'язку з встановленням обставин визначених п. 1) ч. 1 ст. 247 наведеного Кодексу.
Керуючись ч. 1 ст. 41, п. 1 ч. 1 ст. 247, 251, 252, 283-285 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя
постановив:
провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 41 КУпАП закрити на підставі п. 1 ч. 1ст. 247 КУпАП за відсутністю складу адміністративного правопорушення.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Львівського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Нагірна О.Б.