Рішення від 14.09.2023 по справі 911/1353/23

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

"14" вересня 2023 р. Справа № 911/1353/23

За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ЕНЕРДЖІ 365", 01135, місто Київ, проспект Перемоги, будинок 5-А, кімната 509

до Товариства з обмеженою відповідальністю науково-виробниче підприємство "Херсонський машинобудівний завод", 09104, Київська область, Білоцерківський район, місто Біла Церква, вулиця Гайок, будинок 4А

про стягнення 2 076 659,61 грн за договором про постачання електричної енергії споживачу № 22/11 від 15.05.2019

суддя Н.Г. Шевчук

секретар судового засідання М.Г. Байдрелова

за участю представників сторін:

від позивача: не з'явився;

від відповідача: Шараєвська В.П. (виписка з ЄДР № 117477104519 від 25.08.2023).

Суть спору: Товариство з обмеженою відповідальністю "ЕНЕРДЖІ 365" (далі - ТОВ "ЕНЕРДЖІ 365") через систему "Електронний суд" звернулося до Господарського суду Київської області з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю науково-виробниче підприємство "Херсонський машинобудівний завод" (далі - ТОВ НВП "Херсонський машинобудівний завод"), якому в редакції заяви про збільшення позовних вимог просить стягнути заборгованість за договором про постачання електричної енергії споживачу №22/11 від 15.05.2019 за період травень - вересень 2022 року у розмірі 2 076 659,61 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані невиконанням відповідачем умов вказаного договору в частині оплати за спожиту електричну енергію.

Відповідач у відзиві на позов (вих. №ВШ-1 від 31.05.2023) проти позову заперечує, вважає, що він заявлений передчасно, що у зв'язку з окупацією з 01.03.2022 території міста Херсон ведення господарської діяльності було неможливим, підприємство не працювало, наказом директора заводу №5 від 01.04.2022 призупинено дію трудових договорів з працівниками, на території заводу базувались ворожі війська, вся офісна техніка та документація ними була знищена, доступу до робочих місць не було, робота Укрпошти та Нової пошти на окупованій території не проводилась, були постійними проблеми з інтернет та мобільним зв'язком, а тому рахунки на оплату за електроенергію, про направлення яких зазначає позивач, не могли бути отримані відповідачем.

Розглянувши матеріали справи, дослідивши подані документи, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд

ВСТАНОВИВ:

Згідно з пунктом 1 частини другої статті 11 Цивільного кодексу України підставами виникнення цивільних прав та обов'язків є, зокрема, договори та інші правочини.

Відповідно до частини першої статті 509 Цивільного кодексу України зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від вчинення певної дії (негативне зобов'язання), а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку. Зобов'язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 цього Кодексу.

Зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться (стаття 526 Цивільного кодексу України).

Договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків (стаття 626 Цивільного кодексу України).

Згідно із пунктом 1.2.7 ПРРЕЕ, постачання електричної енергії здійснюється електропостачальником на підставі договору про постачання електричної енергії споживачу, який розробляється електропостачальником на основі Примірного договору про постачання електричної енергії споживачу (додаток 5 до цих Правил) та укладається в установленому цими Правилами порядку.

Пунктом 1.2.15 ПРРЕЕ встановлено, що укладення, внесення змін, продовження строку дії чи розірвання будь-якого із договорів, передбаченого цими Правилами, здійснюється відповідно до вимог законодавства та цих Правил. Для договорів, які укладаються шляхом приєднання до умов договору, укладення договору можливе шляхом підписання заяв-приєднань, оплати виставленого рахунку, споживання будь-якого обсягу електричної енергії (за умови відсутності направлених заперечень щодо договірних умов в цілому чи частково) через особистий кабінет в електронній формі (в установленому законодавством порядку).

Взаємовідносини, які виникають під час купівлі-продажу електричної енергії між електропостачальником та споживачем, а також їх взаємовідносини з іншими учасниками роздрібного ринку електричної енергії, регулюються Правилами роздрібного ринку електричної енергії, затвердженими постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 14.03.2018 № 312 (далі - ПРРЕЕ).

Спір між сторонами виник у зв'язку з неналежним виконанням умов договору №22/11 про постачання електричної енергії споживачу від 15.05.2019 за період травень - вересень 2022 року.

Відповідно до статті 714 Цивільного кодексу України за договором постачання енергетичними та іншими ресурсами через приєднану мережу одна сторона (постачальник) зобов'язується надавати другій стороні (споживачеві, абонентові) енергетичні та інші ресурси, передбачені договором, а споживач (абонент) зобов'язується оплачувати вартість прийнятих ресурсів та дотримуватись передбаченого договором режиму її використання, а також забезпечити безпечну експлуатацію енергетичного та іншого обладнання. До договору постачання енергетичними та іншими ресурсами через приєднану мережу застосовуються загальні положення про купівлю-продаж, положення про договір поставки, якщо інше не встановлено законом або не випливає із суті відносин сторін. Законом можуть бути передбачені особливості укладення та виконання договору постачання енергетичними та іншими ресурсами.

Згідно положень частини першої статті 275 Господарського кодексу України за договором енергопостачання енергопостачальне підприємство (енергопостачальник) відпускає електричну енергію, пару, гарячу і перегріту воду (далі - енергію) споживачеві (абоненту), який зобов'язаний оплатити прийняту енергію та дотримуватися передбаченого договором режиму її використання, а також забезпечити безпечну експлуатацію енергетичного обладнання, що ним використовується.

Договір постачання електричної енергії споживачу, відповідно до абзацу 2 частини першої статті 275 Господарського кодексу України, є окремим видом договору енергопостачання. Особливості постачання електричної енергії споживачам та вимоги до договору постачання електричної енергії споживачу встановлюються Законом України "Про ринок електричної енергії".

Частиною шостою статті 56 Закону України "Про ринок електричної енергії" передбачено, що постачання електричної енергії електропостачальниками здійснюється з дотриманням Правил роздрібного ринку електричної енергії (ПРРЕЕ).

Постачання електричної енергії здійснюється електропостачальником на підставі договору про постачання електричної енергії споживачу (пункт 1.2.7 ПРРЕЕ).

Відповідно до пункту 4.1 ПРРЕЕ розрахунки за електричну енергію та послуги, що надаються на роздрібному ринку, між учасниками цього ринку здійснюються у грошовій формі відповідно до укладених договорів.

Послуги з розподілу або передачі електричної енергії оплачуються відповідно до умов договору споживача з електропостачальником або споживачем, або електропостачальником на зазначений у відповідних договорах поточний рахунок оператора системи (пункт 4.2 ПРРЕЕ).

Відповідно до пункту 4.3 ПРРЕЕ дані, необхідні для формування платіжних документів, у тому числі щодо обсягів електричної енергії, надаються учасникам роздрібного ринку адміністратором комерційного обліку в порядку, встановленому Кодексом комерційного обліку. На підставі отриманих даних відповідно до умов договору (обраної споживачем комерційної пропозиції) сторони складають акти прийому-передачі проданих товарів та/або наданих послуг.

Згідно із пунктом 4.12 ПРРЕЕ розрахунки між споживачем та електропостачальником (іншими учасниками роздрібного ринку, якщо вони беруть участь у розрахунках) здійснюються згідно з даними, отриманими від адміністратора комерційного обліку в порядку, передбаченому Кодексом комерційного обліку, про обсяги поставленої, розподіленої (переданої) та купленої електричної енергії. Плата за спожиту протягом розрахункового періоду електричну енергію вноситься не пізніше 20 числа наступного місяця, якщо договором не встановлено іншого терміну.

За змістом частини третьої статті 58 Закону України "Про ринок електричної енергії" на споживача, зокрема, покладений обов'язок сплачувати за електричну енергію та надані йому послуги відповідно до укладених договорів.

Згідно із статтею 525 Цивільного кодексу України одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

Згідно зі статтею 193 Господарського кодексу України суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних випадках ставляться.

За змістом частини першої статті 14 Господарського процесуального кодексу України суд розглядає справу не інакше як, зокрема, на підставі доказів поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.

Згідно з частинами першою - четвертою статті 13 Господарського процесуального кодексу України судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов'язків, передбачених цим Кодексом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом.

Відповідно до частин першої, третьої статті 74 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи.

ТОВ "ЕНЕРДЖІ 365" (постачальник) та ТОВ НВП "Херсонський машинобудівний завод" (Споживач) 15.05.2019 був укладений договір № 22/11 про постачання електричної енергії споживачу (далі - Договір), відповідно до якого Постачальник продає електричну енергію споживачу для забезпечення потреб електроустановок Споживача, а Споживач оплачує Постачальнику вартість використаної (купленої) електричної енергії.

Цей договір про постачання електричної енергії споживачу є публічним договором приєднання, який встановлює порядок та умови постачання електричної енергії як товарної продукції Споживачу Постачальником електричної енергії шляхом приєднання Споживача до умов цього договору.

Заява-приєднання до договору про постачання електричної енергії споживачу підписана відповідачем 15.05.2019. Початок постачання - з 01.06.2019.

Оператор систем розподілу, з яким Споживач уклав договір розподілу електричної енергії, є ПАТ "Херсонодбенерго".

Додатком №1 до заяви-приєднання визначений перелік ЕІС-кодів точок комерційного обліку та адреси об'єктів Споживача, які розташовані за адресою: м. Херсон, вул. Тираспільська, 1.

Позивач стверджує, що у зв'язку із систематичним порушенням відповідачем договірних зобов'язань в частині розрахунків за спожиту електроенергію та наявність заборгованості ТОВ "ЕНЕРДЖІ 365" в односторонньому порядку розірвало договір з ТОВ НВП "Херсонський машинобудівний завод" та припинило постачання електричної 13.10.2022, про що повідомило відповідача листом №2022/09/22/04 від 22.09.2022.

Однак докази стосовно розірвання Договору та заперечення відповідача щодо цього суд не досліджує, оскільки ці обставини не стосуються предмету спору про стягнення заборгованості за період травень - вересень 2022 року.

Відповідно до пункту 5.5 Договору розрахунковим періодом за цим договором є календарний місяць.

Оплата згідно пункту 5.7 Договору має бути здійснена Споживачем протягом 5 банківських днів з моменту отримання рахунку на оплату або у строк, зазначений у комерційній пропозиції (Додаток № 2).

Відповідно до Комерційної пропозиції оплата електричної енергії здійснюється у формі попередньої оплати з остаточним розрахунком, що проводиться за фактично відпущену електричну енергію згідно з даними комерційного обліку. Оплата за замовлений обсяг електричної енергії за Договором має здійснюватися Споживачем самостійно за 5 днів до початку розрахункового місяця у розмірі 100% вартості заявленого обсягу споживання електричної енергії на відповідний розрахунковий період.

Остаточний розрахунок Споживача за електричну енергію за розрахунковий період здійснюється в строк до 8 числа місяця наступного за розрахунковим (місяцем поставки) відповідно до фактичного обсягу електричної енергії, визначеного за показами розрахункових засобів обліку на підставі отриманого Споживачем від Постачальника рахунку, в якому зазначаються суми до оплати за використану електричну енергію.

Відповідно до пункту 5.15 Договору Споживач здійснює кінцевий розрахунок з Постачальником за фактичний обсяг електричної енергії протягом 3 банківських днів з дати отримання та на підставі сканованої копії акту приймання-передачі електричної енергії, який Постачальник направляє споживачу на його електронну адресу, зазначену у Заяві-приєднанні, протягом 10 робочих днів місяця, наступного за розрахунковим. Постачальник одночасно направляє Споживачу оригінал акту приймання-передачі електричної енергії у двох примірниках.

У разі якщо Споживачем не направлено на адресу Постачальника один примірник акту з підписом та печаткою (за наявності), або заперечення до такого акту, то вважається, що цей акт погоджений та підписаний сторонами.

Згідно наданих позивачем до матеріалів справи актів прийому-передачі електроенергії з урахуванням повідомлення АТ "Херсонобленерго" від 18.07.2023 про обсяги споживання ТОВ НВП "Херсонський машинобудівний завод" відповідно до точок обліку за період травень - вересень 2022 року була поставлена електроенергія: акти прийому-передачі електроенергії за травень 2022 року №2555 від 01.07.2023 - на суму 307 555,80грн, за червень 2022 року №2556 від 02.07.2023 - на суму 298 891,69грн, за липень 2022 року №2557 від 03.07.2023 - на суму 341 171,60грн, за серпень 2022 року №2558 від 04.07.2023 - на 376 893,24грн, за вересень 2022 року №2559 від 05.07.2023 - на суму 426 917,00грн, за жовтень 2022 року №2560 від 06.07.2023 - на суму 253 404,83грн.

Зазначені акти містять підпис і печатку лише позивача, 16.08.2023 направлені на адресу відповідача Київська область, м. Біла Церква, вул. Гайок, 4А.

Надані до цього до матеріалів справи акти прийому-передачі електроенергії та акти коригування за квітень - вересень 2022 року про поставку електроенергії ТОВ НВП "Херсонський машинобудівний завод" по договору №01-06/2019 від 01.06.2019 ( у заяві про збільшення позовних вимог від 16.08.2023 позивач повідомив, що цей номер договору вказаний помилково) також містять підпис і печатку лише позивача, згідно описів вкладення у цінні листи АТ "Укрпошта" від 24.04.2023 були направлені відповідачу на адреси: Київська область, м. Біла Церква, вул. Гайок, 4А, та м. Херсон, вул. Тираспільська, 1.

До матеріалів справи позивачем надані скріншоти з його електронної пошти про направлення на електронну адресу Споживача, зазначену в комерційній пропозиції, 16.05.2022 акту реалізації №1445 від 30.04.2022 та рахунку №3094 від 16.05.2022, 10.06.2022 акту реалізації №1826 від 31.05.2022 та рахунків 33700 ВІД 09.06.2022 і №3713 від 10.06.2022, 09.09.2022 акту №2967 від 31.08.2022 та рахунку №5613 від 09.09.2022, 11.10.2022 акту №3337 від 30.09.2022 та рахунку №6220 від 11.10.2022.

В наданих ТОВ "ЕНЕРДЖІ 365" до матеріалів справи актах звіряння взаємних розрахунків (підписані лише позивачем) за період січень 2022 року - лютий 2023 року позивачем вказані сума поставки електроенергії 11 638 667,30грн та здійснені відповідачем оплати по договору 27.01.2022, 22.02.2022, 28.03.2022, 11.08.2022, 01.04.2023, 02.04.2023, 04.04.2023, 05.04.2023, 01.07.2023, 02.07.2023, 03.07.2023, 04.07.2023, 05.07.2023 на загальну суму 8 834 383,09грн (в тому числі початкове сальдо 727624,60грн.

Докази оплати заявленої до стягнення суми 2 076 659,61грн відсутні.

Поряд з цим судом встановлено, що згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, щодо ТОВ НВП "Херсонський машинобудівний завод" 02.03.2023 внесено зміни до реєстру щодо юридичної адреси, відповідно до яких місцезнаходження юридичної особи ТОВ НВП "Херсонський машинобудівний завод" є Україна, 09104, Київська область, м. Біла Церква, вул. Гайок, 4А. До цього місцезнаходження ТОВ НВП "Херсонський машинобудівний завод" було Херсонська область, м. Херсон, вул. Тираспільська, буд.1.

Згідно Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, затвердженого наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України № 309 від 22.12.2022, Херсонська міська територіальна громада з 01.03.2022 по 11.11.2022 перебувала в тимчасовій окупації (пункт 11 розділу ІІ Тимчасово окуповані Російською Федерацією території України).

Відповідно до частини другої статті 13 Закону України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України" здійснення господарської діяльності юридичними особами, фізичними особами - підприємцями та фізичними особами, які провадять незалежну професійну діяльність, місцезнаходженням (місцем проживання) яких є тимчасово окупована територія, дозволяється виключно після зміни їхньої податкової адреси на іншу територію України.

Правочин, стороною якого є суб'єкт господарювання, місцезнаходженням (місцем проживання) якого є тимчасово окупована територія, є нікчемним. На такі правочини не поширюється дія положення абзацу другого частини другої статті 215 Цивільного кодексу України.

Згідно частини першої зазначеної статті положення цієї статті застосовуються до тимчасово окупованої території, передбаченої пунктами 1 і 2 частини першої статті 3 цього Закону, надр під територіями, зазначеними у пунктах 1 і 2 частини першої статті 3 цього Закону, і повітряного простору над цими територіями.

В умовах воєнного стану рішенням Кабінету Міністрів України положення цієї статті можуть бути поширені на тимчасово окуповані території, передбачені пунктом 3 частини першої статті 3 цього Закону, надра під територіями, зазначеними у пункті 3 частини першої статті 3 цього Закону, і повітряний простір над цими територіями.

Згідно пунктів 1, 2, 3 частини першої статті 3 для цілей цього Закону тимчасово окупованою територією визначається: 1) сухопутна територія тимчасово окупованих Російською Федерацією територій України, водні об'єкти або їх частини, що знаходяться на цих територіях; 2) внутрішні морські води і територіальне море України навколо Кримського півострова, територія виключної (морської) економічної зони України вздовж узбережжя Кримського півострова та прилеглого до узбережжя континентального шельфу України, внутрішні морські води, прилеглі до сухопутної території інших тимчасово окупованих Російською Федерацією територій України, на які поширюється юрисдикція органів державної влади України відповідно до норм міжнародного права, Конституції та законів України; 3) інша сухопутна територія України, внутрішні морські води і територіальне море України, визнані в умовах воєнного стану тимчасово окупованими у встановленому Кабінетом Міністрів України порядку.

Відповідно до статті 131 цього Закону положення цієї статті застосовуються до тимчасово окупованої території, передбаченої пунктами 1 і 2 частини першої статті 3 цього Закону, надр під територіями, зазначеними у пунктах 1 і 2 частини першої статті 3 цього Закону, і повітряного простору над цими територіями.

В умовах воєнного стану рішенням Кабінету Міністрів України положення цієї статті можуть бути поширені на тимчасово окуповані території, передбачені пунктом 3 частини першої статті 3 цього Закону, надра під територіями, зазначеними у пункті 3 частини першої статті 3 цього Закону, і повітряний простір над цими територіями.

На період тимчасової окупації переміщення товарів (робіт, послуг) з тимчасово окупованої території на іншу територію України та/або з іншої території України на тимчасово окуповану територію усіма видами транспорту, в тому числі автомобільним, залізничним, повітряним та трубопровідним транспортом, а також лініями електропередач та гідротехнічними спорудами, заборонено, за винятком випадків, передбачених частинами третьою та четвертою цієї статті.

Наказом № 3 від 01.04.2022 по ТОВ НВП "Херсонський машинобудівний завод" "Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану" у зв'язку з веденням військових дій та повною окупацією міста військовими Російської Федерації, повним зупиненням роботи підприємства згідно наказу № 05 від 01.04.2022 призупинено з 01.04.2022 дію трудових договорів (строкових і безстрокових), укладених ТОВ НВП "Херсонський машинобудівний завод" та працівниками підприємства до відновлення можливості роботи або закінчення воєнного стану; залишено попередній робочий графік для працівників, які здійснюють контроль та обслуговування ГПП Комбайнової (згідно з Додатком № 2 - 4 працівники).

Таким чином, в період, за який заявлена до стягнення заборгованість, ТОВ НВП "Херсонський машинобудівний завод" не здійснював господарську діяльність, на окупованій території (в тому числі ТОВ НВП "Херсонський машинобудівний завод") розміщувались військові Російської Федерації, а тому докази споживання поставленої на цю територію електроенергії саме ТОВ НВП "Херсонський машинобудівний завод", а не окупаційними військами, відсутні.

За таких обставин суд не вважає надані до матеріалів справи докази достатніми для стягнення з відповідача заявленої суми заборгованості, а тому не вбачає підстав для задоволення позову.

Частинами першою, другою статті 86 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

Відповідно до статті 129 Господарського процесуального кодексу України витрати по сплаті судового збору покладаються на позивача.

Керуючись статтями 129, 232, 233, 238 Господарського процесуального кодексу України суд

ВИРІШИВ:

У позові відмовити повністю.

Дане рішення набирає законної сили відповідно до статті 241 Господарського процесуального кодексу України та може бути оскаржене в порядку та строки, передбачені статтями 256-257 Господарського процесуального кодексу України.

Суддя Н.Г. Шевчук

Повний текст рішення складено та підписано: 11.10.2023

Попередній документ
114113793
Наступний документ
114113795
Інформація про рішення:
№ рішення: 114113794
№ справи: 911/1353/23
Дата рішення: 14.09.2023
Дата публікації: 13.10.2023
Форма документу: Рішення
Форма судочинства: Господарське
Суд: Господарський суд Київської області
Категорія справи: Господарські справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів; Невиконання або неналежне виконання зобов’язань; купівлі-продажу; поставки товарів, робіт, послуг; енергоносіїв
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто (21.11.2025)
Дата надходження: 20.11.2025
Предмет позову: ЕС: видати наказ
Розклад засідань:
08.06.2023 16:00 Господарський суд Київської області
29.06.2023 14:50 Господарський суд Київської області
24.08.2023 14:00 Господарський суд Київської області
14.09.2023 15:40 Господарський суд Київської області
19.12.2023 10:40 Північний апеляційний господарський суд
15.02.2024 10:45 Північний апеляційний господарський суд
25.03.2024 10:20 Північний апеляційний господарський суд
20.05.2024 10:20 Північний апеляційний господарський суд
08.07.2024 13:20 Північний апеляційний господарський суд
09.09.2024 11:20 Північний апеляційний господарський суд
21.10.2024 11:20 Північний апеляційний господарський суд
25.11.2024 15:20 Північний апеляційний господарський суд
09.12.2024 16:20 Північний апеляційний господарський суд
23.12.2024 17:00 Північний апеляційний господарський суд
15.01.2025 12:00 Північний апеляційний господарський суд
11.03.2025 11:50 Касаційний господарський суд
29.04.2025 12:45 Касаційний господарський суд
04.11.2025 12:10 Касаційний господарський суд
Учасники справи:
головуючий суддя:
ГУБЕНКО Н М
СКРИПКА І М
суддя-доповідач:
ГУБЕНКО Н М
МАЛЬОВАНА Л Я
СКРИПКА І М
ЧЕРНОГУЗ А Ф
ШЕВЧУК Н Г
ШЕВЧУК Н Г
відповідач (боржник):
ТОВ науково-виробниче підприємство "Херсонський машинобудівний завод"
Товариство з обмеженою відповідальністю науково-виробниче підприємство "Херсонський машинобудівний завод"
Товариство з обмеженою відповідальністю науково-виробниче підприємство «Херсонський машинобудівний завод»
заявник:
ТОВ "Науково-виробниче підприємство"Херсонський машинобудівний завод"
Товариство з обмеженою відповідальністю науково-виробниче підприємство "Херсонський машинобудівний завод"
заявник апеляційної інстанції:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Енерджі 365"
заявник касаційної інстанції:
ТОВ "Енерджі 365"
ТОВ науково-виробниче підприємство "Херсонський машинобудівний завод"
орган або особа, яка подала апеляційну скаргу:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Енерджі 365"
позивач (заявник):
ТОВ "Енерджі 365"
ТОВ "ЕНЕРДЖІ 365"
Товариство з обмеженою відповідальністю "Енерджі 365"
представник заявника:
Стус Микола Олександрович
Шараєвська Вікторія Петрівна
представник позивача:
адвокат Гриценко Борис Миколайович
суддя-учасник колегії:
БАКУЛІНА С В
БАРАНЕЦЬ О М
ВРОНСЬКА Г О
ГОНЧАРОВ С А
ІОННІКОВА І А
КРОЛЕВЕЦЬ О А
МАЛЬЧЕНКО А О
МИХАЛЬСЬКА Ю Б
ХРИПУН О О