ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА
02068, м. Київ, вул. Кошиця, 5-А
справа № 753/12431/23
провадження № 3/753/5178/23
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"03" вересня 2023 р. суддя Дарницького районного суду м. Києва Каліушко Ф.А., розглянувши адміністративний матеріал, що надійшов з Управління патрульної поліції в місті Києві Департаменту патрульної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, що проживає за адресою: АДРЕСА_1 , за ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ААД № 238885, 07 липня 2023 року о 15:20 год. водій ОСОБА_1 , керуючи автомобілем «Opel Astra», державний номерний знак НОМЕР_1 , та рухаючись по вулиці Харківське шосе у м. Києві на регульованому перехресті з вулиці Горлівська, при повороті ліворуч, не надав перевагу в русі автомобілю «Hyundai Sonata», державний номерний знак НОМЕР_2 , що рухався в зустрічному напрямку прямо, внаслідок чого сталося ДТП, що призвело до пошкодження транспортних засобів, чим порушив п. 16.6 Правил дорожнього руху України, тобто скоїв правопорушення передбачене ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі по тексту - КУпАП).
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у скоєнні інкримінованого йому правопорушення не визнав, вказав, що рухався по вулиці Харківське шосе, під'їжджаючи до перехрестя з вул. Горлівська з метою повороту наліво, зупинився на світлофорі чекаючи дозволяючого проїзд його сигналу. Дочекавшись поки на дублюючому світлофорі для пішоходів ввімкнеться червоний сигнал, розпочав рух наліво та у цей час, у зустрічному напрямку на великій швидкості на жовтий сигнал світлофора рухався водій автомобілю «Hyundai Sonata» та здійснив з ним зіткнення. На підтвердження наданих пояснень вказав на надані під час ДТП пояснення свідка та надав диск з відеозаписом самої дорожньо-транспортної пригоди. У зв'язку з зазначеним, ОСОБА_1 прохав закрити провадження у справі на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Вислухавши пояснення ОСОБА_1 , повно та всебічно дослідивши матеріали справи та надані докази, приходжу до наступних висновків.
Стаття 7 КУпАП передбачає, що ніхто не може бути підданий заходу впливу у зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. При цьому, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законів.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданням провадження у справах про адміністративні правопорушення є всебічне, повне та об'єктивне встановлення обставин справи, вирішення її у точній відповідності до закону.
Пунктом 1.3 Правил дорожнього руху України, що кореспондується з їх пунктом 1.9, на учасників дорожнього руху покладений обов'язок знати і неухильно виконувати вимоги цих Правил, за порушення цих Правил вони несуть відповідальність згідно із законодавством.
Водночас, правилами дорожнього руху, зокрема п. 16.6, встановлено, що повертаючи ліворуч або розвертаючись при зеленому сигналі основного світлофора, водій нерейкового транспортного засобу зобов'язаний дати дорогу трамваю попутного напрямку, а також транспортним засобам, що рухаються в зустрічному напрямку прямо або повертають праворуч.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновків експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото-і кінозйомки, відеозапису чи записів фото і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Згідно зі ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням визнається протиправна, вина (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення підтверджується протоколом серії ААД №238885 від 07.07.2023 року про адміністративне правопорушення, письмовими пояснення наданими одразу після ДТП та погодженою усіма її учасниками схемою ДТП, а також диском з записом події дорожньо-транспортної пригоди, на якому відтворено рух транспортних засобів.
За викладених фактичних обставин справи, беззаперечно встановлено, що ОСОБА_1 , порушуючи вимоги п. 16.6 Правил дорожнього руху України, вчинив правопорушення, що передбачене диспозицією ст. 124 КУпАП, оскільки вищевказані факти вини останнього є переконливими, достатніми, в повному обсязі відповідають фактичним обставинам справи та знайшли своє підтвердження в доказах, які містяться в матеріалах справи, що були повно та всебічно досліджені під час судового засідання.
Таким чином, суддя вважає, що винність ОСОБА_2 доведена в повному обсязі та його дії кваліфіковані правильно за ст. 124 КУпАП, у зв'язку з чим вважає за необхідне притягнути його до адміністративної відповідальності.
При накладенні адміністративного стягнення на ОСОБА_1 суддя враховує характер вчиненого ним правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність та застосовує до нього адміністративне стягнення у виді штрафу.
Водночас, з досліджених судом доказів, а саме диску з відео фіксацією ДТП, пояснень наданих ОСОБА_1 в судовому засіданні та ОСОБА_3 , який був свідком пригоди, на місці дорожньо-транспортної пригоди, суддя також вбачає вину іншого учасника дорожньо-транспортної пригоди - водія автомобілю «Hyundai Sonata», державний номерний знак НОМЕР_2 , - ОСОБА_4 у порушенні п. 2.3 (б) та 8.7.3 (г), зокрема, виїзду останнього на регульоване перехрестя вул. Харківське шосе та вул. Горлівська на заборонений (жовтий) сигнал світлофору, наслідком чого стало зіткнення транспортних засобів, що також підтверджується і наданим ним поясненнями одразу після ДТП.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Частиною 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» визначено, що ставка судового збору становить 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (536,80 грн.).
Враховуючи наведене вище, суддя вважає за необхідне стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в сумі 536,80 грн.
На підставі викладеного та керуючись стст. 33, 124, 245, 251, 283-284 КУпАП, суддя
ПОСТАНОВИВ:
Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в дохід держави в сумі 850 грн.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, що проживає за адресою: АДРЕСА_1 , на користь держави судовий збір в розмірі 536,80 грн.
Строк пред'явлення постанови до примусового виконання три місяці з дня її винесення.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Київського апеляційного суду, шляхом подачі апеляційної скарги.
СУДДЯ КАЛІУШКО Ф.А.