ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 жовтня 2023 року м. Ужгород№ 260/6602/23
Закарпатський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Ващиліна Р.О., розглянувши в письмовому провадженні в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Закарпатського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки про визнання дій протиправними і зобов'язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до Закарпатського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Закарпатського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, в якому просить: 1) визнати протиправною бездіяльність Закарпатського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, яка полягає у не внесенні до оновленої довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 , виданої станом на 01.01.2021 від 01.04.2023 №7ПМ/2021(ХР14458), відомостей про розміри надбавки за особливості проходження служби 65% від посадового окладу, окладу за військове звання та надбавки за вислугу років), та премії 35% від посадового окладу відповідно до положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704. наказу Міністра оборони України від 07.06.2018 №260 та рішення Міністра оборони України від 27 січня 2021 року № 248/612 для перерахунку пенсії з 01.02.2021 року; 2) зобов'язати Закарпатський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки та надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області нову довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 , станом на 01.01.2021, відповідно до вимог ст. ст. 43 і 63 Закону України від 19.04.1992 №2262-ХІІІ, статті 9 Закону України від 20.12.1991 №2011 -XII Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей, положень Постанови КМУ від 30.08.2017 № 704 із зазначенням відомостей про розміри посадового окладу, окладу за військове звання, визначених шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01 січня 2021 року, на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1,14 до Постанови КМУ від 30.08.2017 № 704, також про розмір процентної надбавки за вислугу років, про розміри всіх щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) із зазначенням надбавки за особливості проходження служби у розмірі 65% посадового окладу з урахуванням окладу за військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років та премії у розмірі 35% посадового окладу, для здійснення обчислення та перерахунку з 01.02.2021 основного розміру пенсії.
Заявлені позовні вимоги обґрунтовує тим, що він являється пенсіонером Збройних Сил України та отримує пенсію за вислугу років. Так, в 2023 році для здійснення перерахунку його пенсії уповноважений орган видав оновлену довідку про розмір грошового забезпечення, однак вказав в такій помилкові значення розміру надбавки за особливості проходження служби та премії, що не відповідають відомостям телеграми Міністра оборони України від 27.01.2021 №248/612.
07 вересня 2023 року відповідач подав до суду відзив на позов №5/7248 від 25.08.2023, відповідно до змісту якого проти задоволення позову заперечив з мотивів його безпідставності. Так, зокрема, зазначив, що норми ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» передбачають необхідність проведення перерахунку раніше призначених пенсій військовослужбовців у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. В свою чергу тарифну сітку розрядів і коефіцієнтів посадових окладів, додаткові види грошового забезпечення та розміри надбавок за вислугу років, у тому числі військовослужбовців з числа осіб рядового, сержантського і старшинського складу, офіцерського складу затверджено постановою Кабінету Міністрів України №704 від 30.08.2017. Такою постановою надано право керівникам державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання, здійснювати преміювання військовослужбовців відповідно до їх особистого внеску в загальний результат служби у межах фонду преміювання, утвореного в розмірі не менше як 10 відсотків посадових окладів та економії фонду грошового забезпечення. Отже, премії мають тимчасовий та індивідуальний характер і залежить від результатів служби конкретного працівника, індивідуальні заслуги якого не можуть бути розповсюджені на осіб, що перебували на цій посаді в попередні роки. При цьому вважає безпідставними посилання позивача на телеграму Міністра оборони України, оскільки така є відомчим документом, встановлені в ній надбавки не можуть розповсюджуватися на колишніх військовослужбовців, а тому така не породжує ніяких правових наслідків для перерахунку пенсій. Повідомив, що зазначені у спірній довідці відомості стосовно додаткових видів грошового забезпечення були визначені з врахуванням роз'яснень Департаменту фінансів Міністерства оборони України від 29.12.2021, зокрема, у фіксованому розмірі, встановленому відповідними нормативно-правовими актами, або в гарантовано мінімальних - для тих, фіксовані розміри яких не установлені.
Дослідивши подані сторонами документи та матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов наступних висновків.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 (далі - ОСОБА_1 ) проходив службу в органах Збройних Силах України. Станом на день виникнення спірних правовідносин перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Закарпатській області (далі - ГУ ПФУ в Закарпатській області) та отримує пенсію за вислугу років, відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 №2262-ХІІ.
Згідно з розрахунком на пенсію за вислугу років №ХР14458 від 04.03.2004 ОСОБА_1 з 08 лютого 2004 року призначено пенсію за вислугу років, а при її розрахунку враховані наступні складові грошового забезпечення:
- посадовий оклад;
- оклад за військове звання;
- відсоткова надбавка за вислугу років (40%);
- додаткові види грошового забезпечення.
01 квітня 2023 року Закарпатський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки (далі - ІНФОРМАЦІЯ_1 ) видав та надіслав до ГУ ПФУ в Закарпатській області нову довідку про грошове забезпечення №7ПМ/2021 ХР14458 станом на 01 січня 2021 року для перерахунку пенсії ОСОБА_1 з 01 лютого 2021 року, в якій зазначив наступні відомості:
- посадовий оклад (з розрахунку прожиткового мінімуму станом на 01.01.2021);
- оклад за військове звання;
- надбавка за вислугу років (50%);
- надбавка за особливості проходження служби (1%);
- надбавка за роботу в умовах режимних обмежень (15%);
- надбавка за кваліфікацію (5%);
- премія (10%).
Не погодившись із зазначеними в такій довідці показниками додаткових видів грошового забезпечення, представник ОСОБА_1 звернулася до Закарпатського ОТЦК та СП із заявою, в якій просила внести зміни до такої довідки, визначивши надбавку за особливості проходження служби у розмірі від 65% до 100% посадового окладу з урахуванням окладу за військове звання та надбавки за вислугу років, щомісячної премії - у розмірах згідно з Додатком 1 до телеграми №248/612 від 27.01.2021 (для категорії офіцерів з тарифними розрядами з №23 та №60 премію 35%) та надати таку ГУ ПФУ в Закарпатській області для проведення з 01.02.2021 перерахунку пенсії.
За результатами розгляду такої заяви листом №8/1/3711 від 18.05.2023 Закарпатський ОТЦК та СП повідомив, що видана на виконання постанови Верховного Суду України №440/6017/21 від 02.08.2022 довідка містить показники грошового забезпечення, розраховані відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №704 від 30.08.2017, а тому підстав для видачі нової довідки наразі нема.
Вважаючи такі дії Закарпатського ОТЦК та СП протиправними, ОСОБА_1 звернувся з даним адміністративним позовом до суду.
Приймаючи рішення по суті спірних правовідносин, суд виходить з наступного.
Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, Службі судової охорони, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію визначає Закон України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 за №2262-XII (далі - Закон №2262).
Суд враховує те, що спірні правовідносини виникли з приводу перерахунку пенсії позивача.
Порядок проведення перерахунку раніше призначених пенсій регулюється нормами ст. 63 Закону. Так, ч. 1 зазначеної статті визначено, що перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.
Відповідно до ч. 4 ст. 63 Закону, усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Таким чином, Кабінету Міністрів України делеговано право встановлювати умови і порядок перерахунку пенсій, а також розміри складових грошового забезпечення для його проведення.
Порядок проведення перерахунку пенсій військовослужбовців встановлений постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року №393» від 13.02.2008 №45 (далі - Порядок №45).
Так, п. 1 Порядку встановлено, що пенсії, призначені відповідно до Закону №2262, у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.
Вказаним Порядком врегульовано також алгоритм дій уповноважених органів щодо видачі довідок про грошове забезпечення військовослужбовців для перерахунку їх пенсії.
Зокрема, п. 2 Порядку передбачено, що Пенсійний фонд України після прийняття Кабінетом Міністрів України рішення щодо перерахунку пенсій та отримання відповідного повідомлення від Мінсоцполітики повідомляє своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунк, та надсилає відповідну інформацію Міноборони, МВС, Національній поліції, Мін'юсту, Мінінфраструктури, СБУ, Службі зовнішньої розвідки, ДФС, Управлінню державної охорони, Адміністрації Держспецзв'язку, Адміністрації Держприкордонслужби, ДСНС, Службі судової охорони.
Головні управління Пенсійного фонду України у десятиденний строк з моменту надходження зазначеного повідомлення складають списки за формою згідно з додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.
Відповідно до п. 3 Порядку, на підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.
Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.
Спірні правовідносини виникли з приводу протиправного, на думку позивача, зазначення Закарпатським ОТЦК та СП у виданій ОСОБА_1 станом на 01.01.2021 довідці про грошове забезпечення для перерахунку пенсії, серед іншого, надбавку за особливості проходження служби в розмірі 1% посадового окладу, окладу за військове звання та надбавки за вислугу років, а також щомісячну премію у розмірі 10% від посадового окладу.
Правомірність своїх дій відповідач аргументує листом-роз'ясненням Департаменту фінансів Міністерства оборони України №248/10491від 29.12.2021, відповідно до якого під час складання довідок про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій необхідно враховувати, що згідно Постанови №704 мінімальний розмір надбавки за особливості проходження служби - 0% посадового окладу, окладу за військовим званням і надбавки за вислугу років, премії - 10% посадового окладу.
Оцінюючи зазначене обґрунтування суб'єктом владних повноважень правомірності свої дій з точки зору основних засад адміністративного судочинства, суд зазначає наступне.
Ч. 2 ст. 9 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» № 2011-XII від 20 грудня 1991 року (далі - Закон №2011) передбачено, що до складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення.
Грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця. Грошове забезпечення підлягає індексації відповідно до закону (ч. 3 ст. 9 Закону №2011).
01 березня 2018 року набрала чинність Постанова Кабінету Міністрів України №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» (далі - Постанова №704) (в редакції, чинній станом на момент виникнення спірних правовідносин), якою затверджені тарифні сітки розрядів і коефіцієнтів посадових окладів, схеми тарифних розрядів, тарифних коефіцієнтів, додаткові види грошового забезпечення, розміри надбавки за вислугу років.
Окрім того, п. 5 Постанови №704 надано право керівникам державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання:
1) установлювати, в тому числі, надбавку за особливості проходження служби військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби) та особам рядового і начальницького складу в розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років;
2) здійснювати преміювання військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу відповідно до їх особистого внеску в загальний результат служби у межах фонду преміювання, утвореного в розмірі не менш як 10 відсотків посадових окладів та економії фонду грошового забезпечення.
Наказом Міністерства оборони України від 07.06.2018 №260 затверджено Порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам (далі - Порядок №260) (в редакції, чинній станом на момент виникнення спірних правовідносин).
Відповідно до п. 1 розділу VI Порядку №260, військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби) щомісячно виплачується надбавка за особливості проходження служби в розмірах до 100 відсотків посадового окладу, окладу за військове звання та надбавки за вислугу років залежно від складності та важливості виконуваних обов'язків.
Згідно п. 2 розділу VI Порядку №260 розмір щомісячної надбавки за особливості проходження служби розраховується від мінімального розміру цієї надбавки, який встановлюється Міністром оборони України, у відсотках для осіб офіцерського складу та окремо для осіб рядового, сержантського та старшинського складу, виходячи з наявного фонду грошового забезпечення, передбаченого в кошторисі Міністерства оборони України. Мінімальний розмір щомісячної надбавки за особливості проходження служби не може перевищувати 65 відсотків. Залежно від складності та важливості виконуваних обов'язків розмір щомісячної надбавки за особливості проходження служби збільшується на відповідний коефіцієнт від 1 до 1,55.
Окрім того, розділом ХVI Порядку №260 встановлено порядок преміювання та закріплено, що командири (начальники) військових частин, військових навчальних закладів, установ та організацій Збройних Сил України мають право щомісяця здійснювати преміювання військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби) відповідно до їх особистого внеску в загальні результати служби. Розмір щомісячної премії, але не менше 10 відсотків посадового окладу, встановлює Міністр оборони України для відповідних категорій військовослужбовців, виходячи з наявного фонду грошового забезпечення, передбаченого в кошторисі Міністерства оборони України, та особливостей проходження військової служби.
Отже, вищезазначеними положеннями нормативно-правових актів, що регулюють порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України, Міністру оборони України делеговано право встановлювати розміри надбавки за особливості проходження служби та щомісячної премії.
З метою належного соціального захисту військовослужбовців Збройних Сил України та Державної спеціальної служби транспорту в 2021 році Міністр оборони України телеграмою №248/612 від 27.01.2021 встановив з 01 січня 2021 року, серед іншого, щомісячну премію у розмірах згідно з Додатком 1 до такої (мінімальний розмір 35%); надбавку за особливості проходження служби в мінімальному розмірі - 65% посадового окладу, окладу за військове звання та надбавки за вислугу років.
Незважаючи на вищенаведене, ІНФОРМАЦІЯ_1 при формуванні довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 станом на 01.01.2021 визначив розміри надбавки за особливості проходження служби та премії у розмірах, що не відповідають законодавчим вимогам.
З метою повного та всебічного з'ясування всіх обставин даної справи ухвалою Закарпатського окружного адміністративного суду від 07.08.2023 від відповідача було витребувано матеріали, на підставі яких в довідці про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 , виданій станом на 01.01.2021, №7ПМ/2021(ХР14458) від 01.04.2023, були визначені надбавки та премія.
На виконання такої вимоги суду відповідач пояснив, що такі визначались відповідно до норм Положення №704 у мінімально гарантованих розмірах, згідно з наданим Департаментом фінансів Міністерства оборони України роз'ясненням в листі №248/10491 від 29.12.2021.
Однак суд вважає такий порядок визнання показників видів додаткового грошового забезпечення для проведення перерахунку пенсії помилковим та таким, що суперечить встановленому законодавством порядку.
При цьому суд відхиляє посилання представника відповідача на лист-роз'яснення Департаменту фінансів Міністерства оборони України №248/10491 від 29.12.2021, оскільки такий не є нормативно-правовим актом та не може регулювати порядок визначення розміру грошового забезпечення військовослужбовців.
Статтею 77 КАС України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Однак, відповідач, як суб'єкт владних повноважень, всупереч вимог ст. 77 КАС України не надав жодних підтверджуючих документів, які б могли слугували підставою для зниження позивачу надбавки за умови проходження служби та премії, а тому його дії щодо зменшення розмірів окремих складових грошового забезпечення позивача є протиправними.
З матеріалів справи вбачається, що позивач, серед іншого, оскаржує бездіяльність відповідача щодо не внесення до довідки від 01.04.2023 №7ПМ/2021(ХР14458), відомостей про розміри надбавки за особливості проходження служби 65% від посадового окладу, окладу за військове звання та надбавки за вислугу років, та премії 35% від посадового окладу.
З цього приводу суд зазначає, що під бездіяльністю розуміється пасивна поведінка суб'єкта владних повноважень, яка може мати вплив на права, свободи чи інтереси фізичних або юридичних осіб, в тому числі не прийняття рішення у випадках, коли таке рішення повинно бути прийнято відповідно до вимог закону. Сама по собі бездіяльність - це триваюча пасивна поведінка суб'єкта, яка виражається у формі невчинення дії (дій), яку він зобов'язаний був і міг вчинити.
Однак за результатами розгляду даної справи судом встановлено, що відповідачем відмовлено ОСОБА_1 у видачі оновленої довідки з іншими розмірами додаткових видів грошового забезпечення, а тому має місце протиправна відмова суб'єкта владних повноважень, оформлена листом.
Відповідно ч. 2 ст. 9 КАС України, суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
З огляду на вищенаведене з метою належного захисту прав позивача суд вважає за необхідне вийти за межі позовних вимог та позов задовольнити шляхом визнання протиправними дій Закарпатського ОТЦК та СП щодо відмови у видачі ОСОБА_1 оновленої довідки.
Отже, заявлені позовні вимоги підлягають задоволенню з урахуванням вищенаведеного.
Згідно вимог ч. 1 ст. 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Керуючись ст. 241, 243, 255, 257, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ВИРІШИВ:
1. Позов ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 , ідентифікаційний код - НОМЕР_1 ) до Закарпатського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки про визнання дій протиправними і зобов'язання вчинити певні дії, - задовольнити повністю.
2. Визнати протиправними дії Закарпатського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки щодо відмови у видачі ОСОБА_1 оновленої довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії станом на 01.01.2021 з врахуванням відомостей про розміри надбавки за особливості проходження служби 65% від посадового окладу, окладу за військове звання та надбавки за вислугу років), та премії 35% від посадового окладу.
3. Зобов'язати Закарпатський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки виготовити та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області нову довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01.01.2021, відповідно до вимог ст. ст. 43 і 63 Закону України від 19.04.1992 №2262-ХІІІ, статті 9 Закону України від 20.12.1991 №2011-XII «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», положень Постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 із зазначенням відомостей про розміри посадового окладу, окладу за військове звання, визначених шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01 січня 2021 року, на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1,14 до Постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704, із зазначенням надбавки за особливості проходження служби у розмірі 65% посадового окладу з урахуванням окладу за військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років, та премії у розмірі 35% посадового окладу, для здійснення обчислення та перерахунку з 01.02.2021 основного розміру пенсії.
4. Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Закарпатського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки на користь ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 , ідентифікаційний код - НОМЕР_1 ) судові витрати у розмірі 1073,60 грн. (Одна тисяча сімдесят три гривні 60 коп.).
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
СуддяР.О. Ващилін