Рішення від 01.11.2007 по справі 4/182

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД Луганської області 91016, м.Луганськ пл.Героїв ВВВ 3а тел.55-17-32

ХОЗЯЙСТВЕННЫЙ СУД Луганской области91016, г.Луганск пл.Героев ВОВ 3а тел.55-17-32

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01.11.07 Справа № 4/182.

Суддя Батюк Г.М., розглянувши матеріали справи за позовом

Прокурора м. Краснодону Луганської області в інтересах держави в особі Державного комітету України з державного матеріального резерву, м. Київ

до Відкритого акціонерного товариства «Краснодонвугілля», м.Краснодон Луганської області

про стягнення 629239 грн. 02 коп.

в присутності представників сторін:

від позивача - Вакуленко О.М., дов. № 2/836 від 13.02.07;

від відповідача -Сторчевий О.М., дов. № 2 від 20.03.07;

від прокурора -прокурор відділу прокуратури Луганської області Смирнов О.О., посвідчення № 959 від 01.05.02

Суть справи: заявлені вимоги про зобов'язання відповідача повернути до державного матеріального резерву самовільно використані матеріальні цінності, а саме: сталь крупного сорту -2,33 тон, скріплення до рейок -33,121 тон, канат сталевий - 30,293 тон, костилі колійні -1,8 тон, труби нафтопровідні електрозваренні - 117,584 тон, труби водогазопровідні -64,756 тон, стрічка транспортерна -1,5184 тон.

Представником позивача надана до суду заява про уточнення та зміну позовних вимог від 07.06.07 № 2/3207,здану до суду 11.06.07, якою просить суд зобов'язати відповідача повернути до державного матеріального резерву самовільно використані матеріальні цінності на загальну суму 1 565 874 грн. 28 коп., та стягнути з відповідача до Державного бюджету України штраф у розмірі 1 565 874 грн. 28 коп., пеню у сумі 18 962 грн. 09 коп.

Представник позивача вимоги викладені у заяві про уточнення та зміну позовних вимог від 07.06.07 № 2/3207,здану до суду 11.06.07, у судовому засіданні підтримав.

Вказана заява про уточнення та зміну позовних вимог від 07.06.07 № 2/3207,здану до суду 11.06.07, прийнята судом, як така, що не суперечить ст. 22 ГПК України. На підставі викладеного, позовними вимоги слід вважати: вимоги про зобов'язання відповідача повернути до державного матеріального резерву самовільно використані матеріальні цінності на загальну суму 1 565 874 грн. 28 коп., стягнути з відповідача до Державного бюджету України штраф у розмірі 1 565 874 грн. 28 коп., пеню у сумі 18 962 грн. 09 коп.

Позивач заявою про зменшення позовних вимог від 10.09.07 № б/н, зданою до суду 11.09.07, в порядку ст.22 ГПК України, зменшив розмір позовних вимог та просить суд зобов'язати відповідача повернути до державного матеріального резерву наступні матеріальні цінності:

№ п/ п

Найменування

Одиниця виміру

Кількість

1

Бронекабель

км

0,138

2

Кабелі шлангові і врубові

км

0,535

3

Канати сталеві (трос)

тон

22,956

4

Сталь крупносортна

тон

2,33

5

Стрічка транспортерна армована металевим тросом

тис.м.

1,5184

6

Труби вентиляційні

тис.м.

0,2

7

Труби зварні водогазопровідні

тон

64,756

8

Труби нафтопровідні електрозварні

тон

117,584

на загальну суму 1 325 077 грн. 48 коп., стягнути з відповідача до Державного бюджету України штраф у розмірі 1 565 874 грн. 28 коп., пеню у сумі 18 962 грн. 09 коп.

Представник відповідача у відзивах на позовну заяву від 12.04.07 № 12/656, від 10.09.07 № 12/856 та від 15.10.07 № 12/832, зданого до суду 01.11.07 позовні вимоги відхилив, посилаючись на те, що тільки на підставі постанови Кабінету Міністрів України підприємство може стати зберігачем державного матеріального резерву.

Крім того, відповідач вказує на те, що згідно розподільчого балансу ВАТ ДХК «Краснодонвугілля»вийшло із складу ДП «Краснодонвугілля»і на даний момент є суб'єктом господарської діяльності та не увійшло до складу ДП «Краснодонвугілля», тому зобов'язання по зберіганню матеріальних цінностей державного матеріального резерву покладені на ВАТ ДХК «Краснодонвугілля», та з інших підстав, викладених у відзивах.

Представник відповідача у відзиві на позовну заяву від 15.10.07 № 12/832, зданого до суду 01.11.07, позовні вимоги відхилив посилаючись на те, що 08.10.04 позивачем подана заява № 385/юр про включення в реєстр вимог кредиторів ВАТ ДХК «Краснодонвугілля»на суму 6 660 490 грн. 59 коп. , ухвалою господарського суду м. Києва від 09.08.07 по справі № 20/11-б призначено судову експертизу, яка доручає КНДІСЕ визначити якому підприємству згідно бухгалтерського обліку передані зобов'язання перед Державним комітетом України з державного матеріального резерву, але висновок даної експертизи на адресу відповідача не надходив, тому просить суд залишити позовну заяву без розгляду на підставі ст. 81 ГПК України.

Розглянувши документи і матеріали, додані до позовної заяви, заслухавши пояснення представників учасників судового процесу, всебічно і повно з'ясувавши всі обставини справи, оцінивши докази, які мають значення для вирішення спору, господарський суд,

ВСТАНОВИВ:

Заява позивача щодо зменшення розміру позовних вимог підлягає до задоволення.

Позовними вимогами слід вважати вимоги про зобов'язання відповідача повернути до державного матеріального резерву наступні матеріальні цінності: бронекабель - 0,138 км, кабелі шлангові і врубові 0,535 км., канати сталеві (трос) -22,956 тон, сталь крупносортна - 2,33 тон, стрічка транспортерна армована металевим тросом -1,5184 тис.м, труби вентиляційні -0,2 тис.м, труби зварні водогазопровідні - 64,756 тон, труби нафтопровідні електрозварні - 117,584 тон., стягнути з відповідача до Державного бюджету України штраф у розмірі 1 565 874 грн. 28 коп., пеню у сумі 18 962 грн. 09 коп.

Новою ціною позову (з урахуванням заяви щодо зменшення позовних вимог) слід вважати вимоги про зобов'язання відповідача повернути до державного матеріального резерву наступні матеріальні цінності: бронекабель - 0,138 км, кабелі шлангові і врубові 0,535 км., канати сталеві (трос) -22,956 тон, сталь крупносортна - 2,33 тон, стрічка транспортерна армована металевим тросом -1,5184 тис.м, труби вентиляційні -0,2 тис.м, труби зварні водогазопровідні - 64,756 тон, труби нафтопровідні електрозварні - 117,584 тон., стягнути з відповідача до Державного бюджету України штраф у розмірі 1 565 874 грн. 28 коп., пеню у сумі 18 962 грн. 09 коп.

В обґрунтування позовних вимог заявник та позивач зазначив, що Державний комітет України з державного матеріального резерву (далі -Держкомрезерв) є центральним органом виконавчої влади, основним завданням якого є управління державним резервом відповідно до Закону України "Про державний матеріальний резерв" від 24.01.1997 № 51/97-ВР та Положення про Державний комітет України з державного матеріального резерву, затвердженого Указом Президента України від 20.10.01 № 996.

Для забезпечення виконання даного завдання Держкомрезерв має повноваження щодо організації закладання та відповідального зберігання матеріальних цінностей державного резерву, а також повноваження щодо контролю за виконанням підприємствами -відповідальними зберігачами зобов'язань щодо зберігання, освіження (поновлення) матеріальних цінностей державного резерву, за дотримання порядку їх відпуску, своєчасного повернення позичених матеріальних цінностей, а також за відповідністю даних цінностей затвердженій номенклатурі.

Під відповідальним зберіганням матеріальних цінностей державного резерву у розумінні, визначеному статтею 2 Закону України "Про державний матеріальний резерв"( далі- Закон), є зберігання закладених до державного резерву матеріальних цінностей (прийнятих на зберігання) у постачальника(виробника) або одержувача (споживача) без надання йому права користування цими матеріальними цінностями до прийняття у встановленому порядку рішення про відпуск їх з державного резерву.

Державний резерв матеріальних цінностей (включаючи мобілізаційний є недоторканим і може використовуватися лише за рішенням Кабінету Міністрів України в порядку визначеному ст.12 Закону. На відповідальному зберіганні Відкритого акціонерного товариства "Краснодонвугілля" (далі- ВАТ "Краснодонвугілля" (відповідач у справі) знаходяться матеріальні цінності мобілізаційного резерву, управління якими здійснює Державний комітет України з державного матеріального резерву.

Крім того, згідно п.2.10 Плану роботи Голів Контрольно - ревізійного управління на ІУ квартал 2005 року на підставі направлення від 24.10.05 № 199, виданого начальником контрольно-ревізійного відділу в м. Краснодоні та Краснодонському районі Луганської області , проведена перевірка стану обліку та збереження мобілізаційного резерву матеріально-технічних і сировинних ресурсів, додержання вимог законодавства під час здійснення операцій з цим майном у ВАТ "Краснодонвугілля".

В ході перевірки (акт перевірки від 27.10.05) було виявлено факти самовільного використання відповідачем товарно-матеріальних цінностей (далі-ТМЦ) мобілізаційного резерву: сталь крупно сортна, скріплення до рейок , канат сталевий, труби н/пр електрозваренні, труби водогазопровідні, стрічка транспортерна. Станом на 05.10.06 самовільно відчужені ТМЦ до державного резерву не повернуто.

Відповідно до п.21 "Порядку формування, розміщення та проведення операцій з матеріальними цінностями державного резерву", затвердженого постановою КМУ № 1129 від 08.10.97, ціни на матеріальні цінності, які закладаються та відпускаються з державного резерву, визначаються Держкомрезервом, виходячи з оптових цін, що діють на час закладення або відпуску, кон'юнктури ринку, термінів зберігання, якості продукції, а в разі проведення конкурсу - за цінами конкурсу на кожну партію конкретної продукції.

Листом Міністерства економіки України від 28.10.01 № 53-19/108 було визначено, що ціни на матеріальні цінності визначаються Держкомрезервом України, виходячи з оптових цін, які діють на час випуску, кон'юнктури ринку, термінів зберігання, якості продукції.

Виходячи з вищевикладеного, вартість самовільно відчужених товарно-матеріальних цінностей, визначена Держкомрезервом виходячи з цін, що діють на позабіржовому ринку ТМЦ на момент самовільного використання відповідачем матеріальних цінностей мобілізаційного резерву (відповідно до Претензії Держкомрезерву від 07.06.02 № 2/4490): сталь крупносортна -2,33 тон, вартістю -2330 грн., скріплення до рейок -33,121 тон, вартістю 115923,5 грн., канат сталевий -30,293 тонн, вартістю -90879 грн., костилі колійні -1,8 тонн, вартістю - 5832 грн., труби нафтопровідні електрозваренні -117,584 тонн вартістю -146980 грн., труби водогазопровідні -64,756 тон, вартістю 75764,52 грн., стрічка транспортерна -1,5184 тон, вартістю -151840 грн. Загальна вартість самовільно відчужених матеріальних цінностей складає 1 565 874 грн. 28 коп. ( з урахуванням заяви про уточнення та зміну позовних вимог- збільшення розміру позовних вимог).

Таким чином, відповідач повинен повернути до державного матеріального резерву наступні матеріальні цінності: бронекабель - 0,138 км, кабелі шлангові і врубові 0,535 км., канати сталеві (трос) -22,956 тон, сталь крупносортна - 2,33 тон, стрічка транспортерна армована металевим тросом -1,5184 тис.м, труби вентиляційні -0,2 тис.м, труби зварні водогазопровідні - 64,756 тон, труби нафтопровідні електрозварні - 117,584 тон., на загальну суму 1 325 077 грн. 48 коп. (з урахуванням заяви щодо зменшення позовних вимог).

Незабезпечення збереження матеріальних цінностей державного резерву є порушенням відповідачем вимог Закону України "Про державний матеріальний резерв", "Порядку формування, розміщення та проведення операцій з матеріальними цінностями державного резерву", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.10.97, що спричиняє шкоду інтересам держави.

Згідно п.10 ст. 14 Закону, у разі незабезпечення збереження матеріальних цінностей державного реєстру, в тому числі їх самовільного відчуження, з юридичних осіб, на відповідальному зберіганні яких перебувають ці матеріальні цінності, стягується штраф у розмірі 100% від вартості, виходячи з їх ринкової ціни на день визначення факту відсутності ( самовільного використання), а також пеня з вартості відсутнього їх обсягу за кожен день до повного повернення матеріальних цінностей.

Відповідно до п. 10 ст. 14 Закону, позивач нарахував відповідачу штраф у розмірі 1 565 874 грн. 28 коп.

Відповідно до п. 16 ст. 14 Закону, позивач нарахував відповідачу пеню у розмірі подвійної облікової ставки НБУ від вартості самовільно використаних матеріальних цінностей за кожен день прострочки, яка за період 11.05.07 по 05.06.07 складає 18 962 грн. 09 коп.

Відповідач позовні вимоги відхилив з підстав, викладених у відзивах.

Оцінивши за матеріалами справи доводи представника позивача у їх сукупності, суд вважає позов обґрунтованим та таким, що підлягає до задоволення повністю, з огляду на наступне.

Позивач звернувся до господарського суду з даною позовною заявою з вимога про зобов'язання відповідача повернути до державного матеріального резерву наступні матеріальні цінності: бронекабель - 0,138 км, кабелі шлангові і врубові 0,535 км., канати сталеві (трос) -22,956 тон, сталь крупносортна - 2,33 тон, стрічка транспортерна армована металевим тросом -1,5184 тис.м, труби вентиляційні -0,2 тис.м, труби зварні водогазопровідні - 64,756 тон, труби нафтопровідні електрозваренні - 117,584 тон. та стягнути з відповідача до Державного бюджету України штраф у розмірі 1 565 874 грн. 28 коп., пеню у сумі 18 962 грн. 09 коп.(з урахуванням заяви щодо зменшення позовних вимог).

Як вбачається з матеріалі справи, заявником в інтересах держави в особі Державного комітету України з державного матеріального резерву (позивача у справі), подано позовну заяву до суду про повернення матеріальних цінностей загальною вартістю 629 239 грн. 02 коп., на підставі акту перевірки контрольно-ревізійного відділу у м.Краснодон та Краснодонському районі Луганської області від 27.10.05 .

Позивач зазначив, що під час судового провадження по справі № 4/182, Контрольно-ревізійним управлінням Держкомрезерву України була проведена позапланова контрольна перевірка наявності, якісного стану, умов зберігання, обліку та звітності матеріальних цінностей мобілізаційного резерву, які знаходяться на відповідальному зберіганні у відповідача по справі.

Постановою Верховної Ради України від 20.02.1996 №57/96 «Про механізм застосування міри відповідальності юридичних осіб, на зберіганні яких знаходяться матеріальні ресурси державного резерву, за самовільне їх відчуження (використання, реалізацію)» Держкомрезерву та його територіальним органам було надано право самостійно здійснювати перевірку стану зберігання матеріальних ресурсів державного резерву в юридичних осіб, на зберіганні яких вони знаходяться.

Як вбачається з матеріалів справи, за результатами перевірки складено акт від 11.05.07, яким встановлено більшу кількість самовільно відчужених відповідачем матеріальних цінностей мобілізаційного резерву, ніж в акті перевірки Контрольно-ревізійного відділу у м.Краснодон та Краснодонському районі Луганської області від 27.10.05, тому позивачем за згодою заявника подана до суду заява про збільшення позовних вимог від 07.06.07 № 2/3207, а саме про повернення матеріальних цінностей мобілізаційного резерву загальною вартістю

1 565 874 грн.28 коп., стягнення штрафу в розмірі 1 565 874 грн.28 коп. та пені 18 962 грн.09 коп.

Вартість матеріальних цінностей мобілізаційного резерву, збереження яких не було забезпечене відповідачем, встановлена виходячи з цін, що діяли на момент проведення перевірки, тобто станом на 11.05.07, що підтверджено матеріалами справи.

Відповідно до п.21 Порядку формування, розміщення та проведення операцій з матеріальними цінностями державного резерву, затвердженого Кабінетом Міністрів України від 08.10.1997 № 1129, ціни на матеріальні цінності, які закладаються та відпускаються з державного резерву, визначаються Держкомрезервом України, виходячи з оптових цін, що діють на час закладення або відпуску, кон'юнктури ринку, термінів зберігання, якості продукції.

Також, листом Міністерства економіки України від 28.10.01 № 53-19/108 було визначено, що ціни на матеріальні цінності визначаються Держкомрезервом України, виходячи з оптових цін, які діють на час відпуску, кон'юнктури ринку, термінів зберігання, якості продукції. Також, цим листом Держкомрезерву було запропоновано використовувати поряд з біржовою інформацією, інформацію щодо цін на позабіржовому ринку.

Таким чином, ціни встановлюються позивачем самостійно, виходячи з цін, що діють на позабіржовому ринку матеріальних цінностей. В даному випадку, ціни встановлено на момент виявлення незабезпечення збереження матеріальних цінностей мобілізаційного резерву (Акт перевірки від 11.05.07).

За неналежне виконання зобов'язань ст. 230 Господарського кодексу України передбачає відповідальність у вигляді сплати неустойки (штрафу, пені).

Відповідно до ст. 231 Господарського кодексу України сплата неустойки регулюється договором або законом.

Як вбачається, позивачем розмір штрафу та пені був визначений відповідно до п. 10 ст. 14 Закону, в якому вказано, що у разі незабезпечення збереження матеріальних цінностей державного резерву, в тому числі їх самовільного відчуження, з юридичних осіб, на відповідальному зберіганні яких перебувають ці матеріальні цінності, стягується штраф у розмірі 100% від вартості, виходячи з їх ринкової ціни на день визначення факту відсутності (самовільного використання), а також пеня з вартості відсутнього їх обсягу за кожен день до повного повернення матеріальних цінностей.

Відповідно до п. 16 ст. 14 Закону, пеня обчислюється з вартості самовільно використаних матеріальних цінностей, виходячи з подвійної облікової ставки НБУ.

Оскільки на момент виявлення факту незабезпечення збереження матеріальних цінностей мобілізаційного резерву встановлених актом перевірки КРУ Держкомрезерву України від 11.05.07 їх вартість складала 1 565 874 грн. 28 коп., відповідно до п.10 ст.14 та п. 16 ст. 14 Закону позивачем нарахований штраф та пеня, які відповідно складають штраф у розмірі 1 565 874 грн.28 коп., пеня у сумі 18 962 грн. 09 коп.

Позивач у заяві про зменшення позовних вимог зазначив, що в ході судового розгляду відповідачем частково повернуто самовільно відчужені матеріальні цінності мобілізаційного резерву, в результаті чого, позивачем подано заяву про зменшення позовних вимог від 10.09.07 № б/н, а саме зменшення кількості матеріальних цінностей, які підлягають поверненню.

Як свідчать матеріали справи, згідно з обліковими даними Держкомрезерву України, станом на 10.09.07, відповідач повинен повернути до державного матеріального резерву наступні самовільно відчужені матеріальні цінності:

№ п/п

Найменування

Один.

виміру

Самовільно відчужено

Діюча ціна (грн. з ПДВ)

Загальна вартість, (грн. з ПДВ)

1

Бронекабель

км

0,138

15 520,00

2 141,76

2

Кабелі шлангові і врубові

км

0,535

11 675,00

6 246,12

3

Канати сталеві (трос)

тон

22,956

7 000,00

160 692,00

4

Сталь крупносортна

тон

2,33

3 900,00

9 087,00

5

Стрічка транспортерна армована металевим тросом

тис.м.

1,5184

200 000,00

303 680,00

6

Труби вентиляційні

тис.м.

0,2

30 000,00

6 000,00

7

Труби зварні водогазопровідні

тон

64,756

3 850,00

249 310,60

8

Труби нафтопровідні електрозварні

тон

117,584

5 000,00

587 920,00

ВСЬОГО:

1 325 077,48

Суд вважає, позовними вимогами: вимоги про зобов'язання відповідача повернути до державного матеріального резерву наступні матеріальні цінності: бронекабель - 0,138 км, кабелі шлангові і врубові 0,535 км., канати сталеві (трос) -22,956 тон, сталь крупносортна - 2,33 тон, стрічка транспортерна армована металевим тросом -1,5184 тис.м, труби вентиляційні -0,2 тис.м, труби зварні водогазопровідні - 64,756 тон, труби нафтопровідні електрозварні - 117,584 тон., стягнути з відповідача до Державного бюджету України штраф у розмірі 1 565 874 грн. 28 коп. та пеню у сумі 18 962 грн. 09 коп.( з урахуванням зави про зменшення позовних вимог).

Станом на 10.09.07 зазначені матеріальні цінності до державного резерву повернуті не були.

Згідно з ст.526 Цивільного кодексу України та ст.193 Господарського кодексу України, зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог -відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Відповідно до п.6 ст.268 ЦК України, позовна давність не поширюється на вимоги Держкомрезерву України.

Ствердження відповідача про те, що питання про правонаступництво відносно зберігання матеріальних цінностей мобілізаційного резерву при зміні форми власності не врегульовано чинним законодавством України, судом не приймається до уваги, оскільки згідно з указом Президента України від 14.11.1995 № 1039/95 “Про заходи щодо поліпшення роботи з мобілізаційної підготовки народного господарства України» (має гриф “ДСК») визначено, що підприємства, установи, організації всіх форм власності у разі зміни форми власності, власника, організаційної форми підприємницької діяльності чи підпорядкованості, виконують раніше визначене їм мобілізаційне завдання.

Решта доводів відповідача також спростовується нормами діючого законодавства та матеріалами справи.

Крім того, ВАТ “Краснодовугілля» ( відповідач у справі) підтвердило своє зобов'язання щодо збереження матеріальних цінностей мобілізаційного резерву, надіславши до Держкомрезерву України лист від 12.02.07 вих. № 15/13 та довідку за формою № 15 мр, яка затверджена наказом Міністерства економіки та з питань Європейської інтеграції України від 11.12.01 № 305-дск, що підтверджено матеріалами справи.

Відповідно до ст. 937 Цивільного кодексу України передбачено, що письмова форма договору вважається дотриманою, якщо прийняття речі на зберігання посвідчене розпискою, квитанцією або іншим документом, підписаним зберігачем.

Таким чином, відповідач засвідчив факт існування зобов'язань по відповідальному зберіганню, надіславши на адресу позивача звіт за формою 15 мр.

За таких обставин, у задоволенні позовних вимог в частині зобов'язання відповідача повернути позивачу до державного матеріального резерву наступні матеріальні цінності: бронекабель - 0,138 км, кабелі шлангові і врубові 0,535 км., канати сталеві (трос) -22,956 тон, сталь крупносортна - 2,33 тон, стрічка транспортерна армована металевим тросом -1,5184 тис.м, труби вентиляційні -0,2 тис.м, труби зварні водогазопровідні - 64,756 тон, труби нафтопровідні електрозварні - 117,584 тон. (з урахуванням заяви щодо зменшення позовних вимог) слід задовольнити.

Тому слід зобов'язати ВАТ ««Краснодонвугілля»( відповідача у справі) зобов'язати повернути позивачу до державного матеріального резерву наступні матеріальні цінності: бронекабель - 0,138 км, кабелі шлангові і врубові 0,535 км., канати сталеві (трос) -22,956 тон, сталь крупносортна - 2,33 тон, стрічка транспортерна армована металевим тросом -1,5184 тис.м, труби вентиляційні -0,2 тис.м, труби зварні водогазопровідні - 64,756 тон, труби нафтопровідні електрозварні - 117,584 тон. (з урахуванням заяви щодо зменшення позовних вимог).

Штраф у розмірі 1 565 874 грн. 28 коп., пеня у сумі 18 962 грн. 09 коп.( з урахуванням зави про зменшення позовних вимог)., нараховані позивачем обґрунтовано, підтверджені матеріалами справи і підлягають стягненню з відповідача до Державного бюджету України.

Суд вважає, вимоги позову про зобов'язання відповідача повернути до державного матеріального резерву наступні матеріальні цінності: бронекабель - 0,138 км, кабелі шлангові і врубові 0,535 км., канати сталеві (трос) -22,956 тон, сталь крупносортна - 2,33 тон, стрічка транспортерна армована металевим тросом -1,5184 тис.м, труби вентиляційні -0,2 тис.м, труби зварні водогазопровідні - 64,756 тон, труби нафтопровідні електрозварні - 117,584 тон., стягнути з відповідача до Державного бюджету України штраф у розмірі 1 565 874 грн. 28 коп., пеню у сумі 18 962 грн. 09 коп. (з урахуванням заяви щодо зменшення позовних вимог), такими, що підлягають задоволенню повністю.

За вказаних обставин, вимоги заявника та позивача за позовом (з урахуванням зави про зменшення позовних вимог) підтверджені матеріалами справи, відповідають фактичним обставинам, тому підлягають до задоволення повністю з віднесенням судових витрат на відповідача згідно ст. 49 ГПК України.

Таким чином, державне мито розраховується відповідно до вартості оцінки відчужених матеріальних цінностей, згідно даних наданих позивачем до заяв про уточнення та зміну предмету позовних вимог та зменшення позовних вимог , штрафу та пені.

У судовому засіданні 01.11.07 за згодою представників судового процесу була оголошена вступна та резолютивна частина рішення.

Відповідно до ст.ст. 44,49 ГПК України витрати по держмиту та судові витрати покладаються на відповідача пропорційно задоволених вимог.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 12,14 Закону України «Про державний матеріальний резерв», ст.ст. 268, 526, 937 ЦК України, ст.ст. 193,230,231 ГК України, ст.ст. 44, 49, 82, 84, 85 ГПК України, суд

ВИРІШИВ:

1.Позов задовольнити повністю.

2. Зобов'язати Відкрите акціонерне товариство «Краснодонвугілля», м.Краснодон Луганської області, вул. Комсомольська, 5, код ЄДРПОУ 32363486, негайно після набрання цим рішенням законної сили повернути до Державного матеріального резерву наступні матеріальні цінності: бронекабель - 0,138 км, кабелі шлангові і врубові 0,535 км., канати сталеві (трос) -22,956 тон, сталь крупносортна - 2,33 тон, стрічка транспортерна армована металевим тросом -1,5184 тис.м, труби вентиляційні -0,2 тис.м, труби зварні водогазопровідні - 64,756 тон, труби нафтопровідні електрозварні - 117,584 тон., видати на виконання наказ позивачу після набрання рішенням законної сили.

3. Стягнути з Відкритого акціонерного товариства «Краснодонвугілля», м.Краснодон Луганської області, вул. Комсомольська, 5, код ЄДРПОУ 32363486 на користь Державного бюджету України на рахунок № 31110106600011, отримувач: Шевченківський РВДК у м. Києві, ідентифікаційний код 26077968, банк отримувача: УДК у м. Києві, МФО 820019,.штраф у розмірі 1 565 874 грн. 28 коп., пеню у сумі 18 962 грн. 09 коп., видати на виконання наказ позивачу після набрання рішенням законної сили.

4. Стягнути з Відкритого акціонерного товариства «Краснодонвугілля», м.Краснодон Луганської області, вул. Комсомольська, 5, код ЄДРПОУ 32363486 на користь Державного бюджету України на рахунок 31118095700006 банк ГУДКУ в Луганській області, одержувач УДК у м.Луганську ГУ ДКУ у Луганській області. МФО 804013 ОКПО 24046582 код бюджетної класифікації 22090200 символ звітності банку 095 витрати по держмиту у сумі 23 551грн. 13 коп., видати на виконання наказ державній податковій інспекції у м. Краснодоні Луганської області.

5. Стягнути з Відкритого акціонерного товариства «Краснодонвугілля», м.Краснодон Луганської області, вул. Комсомольська, 5, код ЄДРПОУ 32363486:

- на користь Державного бюджету України на рахунок № 31211259700006 банк ГУДКУ в Луганській області одержувач УДК у м.Луганську, МФО 804013 ОКПО 24046582 код бюджетної класифікації 22050000 символ звітності банку 259 витрати на інформаційно -технічне забезпечення судового процесу у сумі 108 грн. 98 коп., видати на виконання наказ видати на виконання наказ державній податковій інспекції у м. Краснодоні Луганської області.

Відповідно до ст. 85 Господарського процесуального кодексу України рішення набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його підписання.

Дата підписання рішення -06.11.07.

Суддя Г.М.Батюк

Пом. судді Ю.А.Зайцева