Справа № 3/714/568/23
ЄУН: 714/1299/23
"11" жовтня 2023 р. м. Герца
Суддя Герцаївського районного суду Чернівецької області Козловська Л.Д., розглянувши матеріали адміністративної справи які надійшли з НОМЕР_1 прикордонного загону відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_1 про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 ,
ІНФОРМАЦІЯ_2 ,
мешканця
АДРЕСА_1 ,
тимчасово не працюючого,
за ч.1 ст.204-1 та ч.1 ст.185-10 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
ОСОБА_1 , близько 16.50 год. 07.10.2023 року на напрямку 866 прикордонного знаку на відстані 4000 метрів від лінії державного кордону України на околиці н.п Турятка території Тарашанського ОТГ, Чернівецького району, Чернівецької області, що на ділянці відповідальності відділення інспекторів прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_3 », відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_1 » було виявлено громадянина України ОСОБА_1 за спробу незаконного перетинання державного кордону з України в Румунію, чим порушив ст.ст.9, 12 Закону України «Про Державний кордон України», тобто вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.204-1 КУпАП.
ОСОБА_1 на напрямку 866 прикордонного знаку на відстані 4000 метрів від лінії державного кордону України на околиці н.п Турятка території Тарашанського ОТГ, Чернівецького району, Чернівецької області, що на ділянці відповідальності відділення інспекторів прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_3 », відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_1 » на неодноразову повторну вимогу «Стій» здійснив спробу втечі на транспортному засобі марки «Пежо'АЕ 1905 КС, чим порушив вимоги ст.34 Закону України «Про кордон Державний кордон України», п.12 ст.20 Закону України «Про Державну прикордонну службу України», тобто вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.185-10 КУпАП.
ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився. Втім в матеріалах справи міститься заява останнього згідно якої просив розглянути справу у його відсутності. Вину у вчиненні інкримінованих йому адміністративних правопорушень визнає повністю.
Дослідивши письмові докази, слід зазначити про наступне.
Відповідно до ст.245 КУпАП України завданням провадження у справах про адміністративні правопорушення є, зокрема, повне, всебічне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи.
При розгляді справи про адміністративне правопорушення орган (посадова особа), відповідно до вимог ст.ст.278, 280 КУпАП України, повинен належним чином з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи по суті.
Так, ч.1 ст.204-1 КУпАП України передбачена адміністративна відповідальність за спробу незаконного перетинання державного кордону України поза пунктами пропуску через державний кордон України, ч.1 ст.185-10 КУпАП, як злісна непокора законному розпорядженню чи вимозі військовослужбовця або працівника Державної прикордонної служби України під час виконання ним службових обов'язків, пов'язаних з охороною державного кордону, суверенних прав України в її виключній (морській) економічній зоні чи здійсненням прикордонного контролю в пунктах пропуску (пунктах контролю) через державний кордон України або контрольних пунктах в'їзду-виїзду, або члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону, який бере участь в охороні державного кордону України.
Факт вчинення ОСОБА_1 правопорушень також підтверджується протоколами про адміністративне правопорушення серії ЗхРУ № 131362 від 07 жовтня 2023 року, ЗхРУ № 131363 від 07 жовтня 2023 року та іншими матеріалами справи.
Оцінюючи зібрані по справі докази в їх сукупності, суд дійшов висновку, що ОСОБА_1 своїми діями вчинив адміністративні правопорушення передбачені ч.1 ст.204-1 та ч.1 ст.185-10 КУпАП України, як спроба незаконного перетинання державного кордону України поза пунктами пропуску через державний кордон України та злісна непокора законному розпорядженню чи вимозі військовослужбовця або працівника Державної прикордонної служби України під час виконання ним службових обов'язків, пов'язаних з охороною державного кордону, суверенних прав України в її виключній (морській) економічній зоні чи здійсненням прикордонного контролю в пунктах пропуску (пунктах контролю) через державний кордон України або контрольних пунктах в'їзду-виїзду, або члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону, який бере участь в охороні державного кордону України.
Згідно вимог п.6 Розділу ІІІ Інструкції з діловодства у місцевих загальних судах, затвердженій наказом Державної судової адміністрації України від 20 серпня 2019 року №814, з подальшими змінами, у разі об'єднання судових справ в одну їй присвоюється єдиний унікальний номер тієї з об'єднаних справ (матеріалів), яка надійшла до суду першою.
Таким чином, справи про адміністративні правопорушення за ч.1 ст.204-1 та ч.1 ст.185-10 КупАП відносно ОСОБА_1 за вище вказаними протоколами слід об'єднати в одне провадження за єдиним унікальним номером № 714/1299/23.
Згідно ч.2 ст.36 КпАП України якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
При визначенні виду та розміру адміністративного стягнення суд відповідно до вимог ст.33 КУпАП враховує всі обставини справи, особу яка притягується до адміністративної відповідальності, ступінь його вини, майновий стан і вважає за необхідним призначити йому стягнення у виді штрафу. Саме такий вид адміністративного стягнення визнається необхідним та достатнім для його виправлення та запобігання вчинення нових правопорушень.
Обставин, які б пом'якшували чи обтяжували відповідальність за адміністративне правопорушення суддею не встановлено.
Суд вважає, що стягнення у вигляді штрафу буде достатнім та необхідним для виховання правопорушника і запобігання вчинення ним нових правопорушень.
Згідно ст.40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.36 ч.2, 40-1, 204-1 ч.1, 185-10 ч.1, 280, 283, 284, 294, 303 ч.1, 40-1, КУпАП, суддя, -
Справи про адміністративні правопорушення № 714/1299/23, № 714/1300/23, за ст.204-1 ч.1 та ст.185-10 ч.1 КУпАП відносно ОСОБА_1 об'єднати в одне провадження, та присвоїти № 714/1299/23.
Визнати ОСОБА_1 винним у скоєнні адміністративних правопорушень:
- передбаченого ст.204-1 ч.1 КУпАП та застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 200 (двісті) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 3 400 (три тисячі чотириста) грн.
- передбаченого ст.185-10 ч.1 КУпАП та застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 50 (п'ятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) грн.
Відповідно до положень ст.36 КУпАП остаточно накласти на ОСОБА_1 за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених, ст.204-1 ч.1, ст.185-10 ч.1 КУпАП, адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 200 (двісті) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 3 400 (три тисячі чотириста) грн.
У разі несплати штрафу ОСОБА_1 не пізніше 15 днів з дня вручення йому постанови про накладання штрафу, а в разі оскарження цієї постанови не пізніш як через 15 днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення, відповідно до ч.2 ст.308 КУпАП у порядку примусового виконання даної постанови, стягнути з ОСОБА_1 подвійний розмір штрафу, а саме 6 800 (шість тисяч вісімсот) грн.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 536 грн. (п'ятсот тридцять шість) грн. 80 коп.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Чернівецької області через Герцаївський районний суд Чернівецької області протягом десяти днів з дня її винесення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя: