Головуючий І інстанції: А.О. Чеснокова
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 жовтня 2023 р. Справа № 440/4547/23
Другий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
Головуючого судді Ральченка І.М.,
Суддів: Катунова В.В. , Чалого І.С. ,
розглянувши в порядку письмового провадження у приміщенні Другого апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 05.06.2023, по справі № 440/4547/23
за позовом ОСОБА_1
до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області
про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до суду із позовом, у якому просив:
- визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області щодо відмови у призначенні та виплаті позивачу з 01 липня 2021 року щомісячної доплати до основного розміру пенсії, передбаченої постановою Кабінету Міністрів України "Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб" від 14 липня 2021 року № 713, у розмірі 2000,00 грн;
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області нарахувати та виплатити позивачу з 01 липня 2021 року щомісячної доплати до основної пенсії, передбаченої постановою Кабінету Міністрів України від 14 липня 2021 року № 713 "Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб", у розмірі 2000,00 грн.
Рішенням Полтавського окружного адміністративного суду від 05.06.2023 позовні вимоги залишено без задоволення.
Не погодившись із рішенням суду першої інстанції позивач подав апеляційну скаргу, в якій, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, просив скасувати оскаржуване рішення, прийняти нове, яким задовольнити позовні вимоги у повному обсязі. В обґрунтування вимог апеляційної скарги позивач зазначив, що згідно із абз. 3 п. 1 постанови Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 № 713 перерахунок пенсії, проведення якого виключає можливість встановлення щомісячної доплати в розмірі 2000 грн., полягає у його здійсненні у зв'язку із зміною складових грошового забезпечення чи інших показників основного розміру пенсії, а не з метою усунення порушення права особи на належний розмір пенсії, на виконання судового рішення, яке набрало законної сили. Також апелянт звертав увагу на сформований Верховним Судом висновок у постанові від 08.11.2022 у справі № 420/2473/22.
На підставі п. 3 ч. 1 ст. 311 КАС України справа розглянута в порядку письмового провадження, у зв'язку з чим фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Колегія суддів, заслухавши суддю-доповідача, перевіривши рішення суду першої інстанції, доводи апеляційної скарги, дослідивши докази по справі, вважає, що апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.
Як встановлено судовим розглядом, позивач перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Полтавській області, як пенсіонер відповідно до Закону України від 09.04.1992 № 2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".
Відповідно до витягу з пенсійної справи з 01.01.2018 на підставі довідки про розмір грошового забезпечення позивача станом на 01.03.2018 проведено перерахунок пенсії.
Рішенням Полтавського окружного адміністративного суду від 14.04.2021 у справі № 440/1910/21 зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області перерахувати з 01.01.2018 та виплатити позивачу пенсію у розмірі 74% відповідних сум грошового забезпечення, з урахуванням проведених виплат та здійснити перерахунок та виплату пенсії з 01.04.2019 у розмірі 74% відповідних сум грошового забезпечення на підставі довідки Полтавського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки № 12/1044/фп67985 від 30.12.2020 про розмір грошового забезпечення станом на 05.03.2019, у відповідності до вимог ст. 43 і 63 Закону України від 09.04.1992 № 2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", статті 9 Закону України від 20.12.1991 № 2011-XII "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" із врахуванням раніше виплачених сум.
На виконання зазначеного рішення суду Головним управлінням Пенсійного фонду України в Полтавській області здійснено перерахунок основного розміру пенсії позивачу з 01.04.2019 з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення.
В подальшому позивач звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області із заявою щодо надання інформації про нарахування та виплату щомісячної доплати в сумі 2000,00 грн. відповідно до Постанови № 713.
Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області листом від 06.04.2023 № 1600-0308-8/25306 повідомило, що оскільки розмір пенсії позивача після 01.03.2018 перераховувався на підставі рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 14.04.2021 у справі № 440/1910/21, підстави для виплати щомісячної доплати відсутні.
Не погодившись із відмовою відповідача, пенсії позивач звернувся до суду із даним позовом.
Суд першої інстанції, відмовляючи у задоволенні позову, виходив з того, що обов'язковою умовою здійснення щомісячної доплати до пенсії у розмірі 2000,00 грн. є відсутність проведення перерахунку пенсії після 01.03.2018. Натомість у спірних правовідносинах з 01.04.2019 позивачу проведено перерахунок пенсії.
Колегія суддів не погоджується із висновками суду першої інстанції, виходячи з наступного.
Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, є Закон України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 № 2262-ХІІ.
Відповідно до ст. 63 Закону № 2262-ХІІ перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.
Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Отже, Кабінету Міністрів України надано право на встановлення умов та порядку перерахунку пенсій, а також розміри складових грошового забезпечення для такого перерахунку.
Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 14.07.2021 № 713 «Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб» пунктом 1 якої установлено з 1 липня 2021 року особам, яким призначено пенсію до 1 березня 2018 року відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закон) (крім військовослужбовців строкової служби), до розмірів їх пенсій, визначених відповідно до статей 13, 21 і 36 Закону станом на 1 березня 2018 р., щомісячну доплату в сумі 2000 гривень, яка враховується під час подальших підвищень розмірів пенсій, визначених відповідно до статей 13, 21 і 36 Закону.
Особам, яким призначено (поновлено) пенсію після 1 березня 2018 р., розмір якої обчислено відповідно до статей 13, 21 і 36 Закону (крім військовослужбовців строкової служби) з грошового забезпечення, визначеного станом на 1 березня 2018 р. або до цієї дати, встановлюється щомісячна доплата, передбачена абзацом першим цього пункту.
У разі коли пенсія особам, зазначеним в абзацах першому і другому цього пункту, переглядалася (перераховувалася) після 1 березня 2018 р., щомісячна доплата, встановлена абзацами першим і другим цього пункту, не виплачується, крім випадків, коли розмір пенсії після такого перегляду (перерахунку) збільшився менше ніж на 2000 гривень. Якщо сума збільшення пенсії під час її перегляду (перерахування) не досягала 2000 гривень, щомісячна доплата, передбачена абзацом першим цього пункту, встановлюється в сумі, якої не вистачає до зазначеного розміру.
Щомісячна доплата, передбачена цим пунктом, встановлюється у межах максимального розміру пенсії, визначеного Законом, починаючи з 1 липня 2021 року.
Пунктом 3 Постанови № 713 встановлено Пенсійному фонду України забезпечити встановлення з 01 липня 2021 року виплат, передбачених пунктами 1 і 2 цієї постанови, а також виплат, передбачених абзацом другим пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 28 липня 2010 року № 656 «Про встановлення щомісячної державної адресної допомоги до пенсії особам з інвалідністю внаслідок війни та учасникам бойових дій» для учасників бойових дій та постраждалих учасників Революції Гідності, за матеріалами пенсійних справ.
Судовим розглядом встановлено, що на виконання рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 14.04.2021 у справі № 440/1910/21 позивачу було проведено перерахунок пенсії з 01.04.2019, внаслідок чого її розмір збільшився на понад 2000 грн.
Згідно з пояснювальною запискою до проекту Постанови № 713 метою її ухвалення є поетапне зменшення диспропорцій у розмірах пенсій, призначених до 01.03.2018, які мають місце після перерахунку пенсії.
Прийняття Постанови зумовлено тим, що в червні 2021 року в осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції), яким пенсію призначено відповідно до Закону № 2262-ХІІ, завершується період виплати частини коштів компенсації підвищеного розміру пенсії за 2016-2017 роки і підвищення розмірів пенсій з 2016 року для цієї категорії пенсіонерів не відбувалося. Сумарна виплата пенсії з цією доплатою з 01.07.2021 зменшилася до місячного розміру пенсії та середній розмір цієї виплати складає біля 2000,00 грн. Крім того, після перерахунку пенсій колишнім військовослужбовцям Збройних Сил України у 2018 році, їхні пенсії не індексувалися через відсутність відповідного механізму, а диспропорція у розмірах пенсій в залежності від часу їх призначення складає більше 70 відсотків. Мінімальні пенсійні виплати для військовослужбовців, зокрема складають близько 2000,00-2700,00 грн.
Таким чином, внаслідок ухвалення вказаного нормативно-правового акта Уряду з 01 липня 2021 року колишнім військовослужбовцям, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції), поліцейським та іншим особам, пенсії яким призначено за нормами Закону № 2262-ХІІ до 01 березня 2018 року було установлено щомісячну доплату в сумі 2 000,00 грн., виплата якої не здійснюється у разі коли пенсія особам, зазначеним в абзацах першому і другому цього пункту, переглядалася (перераховувалася) після 01 березня 2018 року.
Водночас, аналіз наведених норм права, а також мети прийняття Урядом вказаної постанови № 713 свідчить про те, що перерахунок пенсії, проведення якого згідно з абзацом третім пункту 1 постанови № 713 є обставиною, що виключає можливість нарахування щомісячної доплати у розмірі 2000,00 грн. до розмірів пенсій, визначених відповідно до статей 13, 21 і 36 Закону № 2262-ХІІ має бути обумовлений підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом № 2262-ХІІ на підставі нормативно-правого акта компетентного органу, оскільки в такий спосіб досягається мета, яка слугувала підставою для ухвалення постанови № 713, а саме зменшення диспропорцій в розмірах пенсій, визначених на законних підставах. Натомість перерахунок пенсії, проведений на виконання судового рішення з метою усунення порушеного права особи на належний розмір пенсії, право на отримання якої у особи винило до 01 березня 2018 року, не є перерахунком пенсії у зв'язку із зміною складових грошового забезпечення чи інших показників основного розміру пенсії.
З огляду на викладене колегія суддів не погоджується із твердженням відповідача про те, що проведений на виконання судового рішення по справі № 440/1910/21 перерахунок пенсії позивача відбувся не з метою відновлення порушеного права позивача, а фактично внаслідок зміни правового врегулювання спірних правовідносин після набрання законної сили рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва від 14.05.2019 по справі № 826/12704/18, залишене без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 19.11.2019, у 2019 році, внаслідок чого змінились складові грошового забезпечення.
Отже, оскільки перерахунок пенсії позивача, проведений на виконання судового рішення з метою усунення порушеного його права на належний розмір пенсії, право на отримання якого у нього виникло до 01.03.2018, не є перерахунком пенсії у зв'язку із зміною складових грошового забезпечення чи інших показників основного розміру пенсії, то позивач має право на щомісячну доплату до пенсії в розмірі 2000,00 грн. відповідно до постанови № 713, яка має виплачуватись для досягнення мети прийняття постанови № 713 - поетапного зменшення диспропорцій у розмірах пенсій, призначених до 01 березня 2018 року.
На підставі викладеного колегія суддів доходить висновку, що відмова Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області виплати позивачу щомісячну доплату в розмірі 2000 грн. є протиправною.
Аналогічних правових висновків дійшов Верховний Суд у постановах від 02.03.2023 у справі № 600/870/22-а, від 04.04.2023 у справі № 380/25987/21, від 18.04.2023 у справі № 560/6528/22.
Отже, позовні вимоги щодо визнання протиправними дій Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області щодо відмови у призначенні та виплаті позивачу щомісячної доплати до основного розміру пенсії, передбаченої постановою Кабінету Міністрів України "Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб" від 14.07.2021 № 713, у розмірі 2000,00 грн. та зобов'язання здійснити відповідне нарахування та виплату є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Разом з тим, стосовно строку нарахування та виплати щомісячної доплати до основного розміру пенсії та доводів апеляційної скарги щодо необхідності зобов'язання пенсійного органу вчинити вказані дії саме з 01.07.2021 колегія суддів зазначає наступне.
Так, звертаючись до суду із даним адміністративним позовом позивачем було заявлено вимоги щодо здійснення нарахування та виплати щомісячної доплати до основного розміру пенсії, передбаченої постановою Кабінету Міністрів України "Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб" від 14.07.2021 № 713, з 01.07.2021.
У той же час, ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 03.05.2023 позовна заява ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, в частині позовних вимог, що охоплюють період з 01.07.2021 по 14.10.2022 була повернута позивачеві.
Зазначена ухвала Полтавського окружного адміністративного суду позивачем не оскаржувалась, набрала законної сили та є дійсною.
Отже, при винесенні оскаржуваного рішення суду першої інстанції предметом розгляду були вимоги ОСОБА_1 , починаючи з 15.10.2022.
З огляду на викладене колегія суддів доходить висновку, що позовні вимоги щодо визнання протиправними дій відповідача щодо відмови у призначенні та виплаті позивачу щомісячної доплати до основного розміру пенсії та зобов'язання здійснити відповідне нарахування та виплату підлягають задоволенню з 15.10.2022.
Наведеного вище суд першої інстанції не врахував, у зв'язку з чим дійшов помилкового висновку про відмову у задоволенні позову щодо зазначеної частини позовних вимог.
Стосовно розподілу судових витрат колегія суддів зазначає наступне.
Відповідно до ч. 2-5 ст. 134 КАС України, за результатами розгляду справи витрати на правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом з іншими судовими витратами, за винятком витрат суб'єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката.
Для визначення розміру витрат на правничу допомогу та з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги.
Розмір витрат на оплату послуг адвоката має бути співмірним із: 1) складністю справи та виконаних адвокатом робіт (наданих послуг); 2) часом, витраченим адвокатом на виконання відповідних робіт (надання послуг); 3) обсягом наданих адвокатом послуг та виконаних робіт; 4) ціною позову та (або) значенням справи для сторони, в тому числі впливом вирішення справи на репутацію сторони або публічним інтересом до справи.
Згідно ч. 6 ст. 134 КАС України у разі недотримання вимог частини п'ятої цієї статті суд може, за клопотанням іншої сторони, зменшити розмір витрат на правничу допомогу, які підлягають розподілу між сторонами.
Відповідно до ч. 9 ст. 139 КАС України при вирішенні питання про розподіл судових витрат суд враховує: 1) чи пов'язані ці витрати з розглядом справи; 2) чи є розмір таких витрат обґрунтованим та пропорційним до предмета спору, значення справи для сторін, в тому числі чи міг результат її вирішення вплинути на репутацію сторони або чи викликала справа публічний інтерес; 3) поведінку сторони під час розгляду справи, що призвела до затягування розгляду справи, зокрема, подання стороною явно необґрунтованих заяв і клопотань, безпідставне твердження або заперечення стороною певних обставин, які мають значення для справи, тощо; 4) дії сторони щодо досудового вирішення спору (у випадках, коли відповідно до закону досудове вирішення спору є обов'язковим) та щодо врегулювання спору мирним шляхом під час розгляду справи, стадію розгляду справи, на якій такі дії вчинялись.
Аналіз наведених положень процесуального законодавства дає підстави для висновку про те, що документально підтверджені судові витрати на правничу допомогу адвоката підлягають компенсації стороні, яка не є суб'єктом владних повноважень та на користь якої ухвалене рішення, за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень.
Таким чином, при визначенні суми компенсації витрат, понесених на правничу допомогу, до предмета доказування у питанні компенсації понесених у зв'язку з розглядом справи втрат на правничу допомогу необхідно досліджувати на підставі належних та допустимих доказів обсяг фактично наданих адвокатом послуг і виконаних робіт, кількість витраченого часу, розмір гонорару, співмірність послуг категоріям складності справи, витраченого адвокатом часу, об'єму наданих послуг, ціни позову та (або) значенню справи.
Із матеріалів справи встановлено, що в обґрунтування заяви про відшкодування судових витрат на правничу допомогу надано копії: договору про надання правової (правничої) допомоги від 05.04.2023 із адвокатом Ясниської О.О., розрахунку витрат за надану професійну правничу допомогу (опис робіт (наданих послуг)) від 12.04.2023, квитанції до прибуткового касового ордеру № 05/04 від 05.04.2023.
Відповідно до розрахунку витрат за надану професійну правничу допомогу (опис робіт (наданих послуг)) від 12.04.2023 адвокатом було надано послуги на загальну суму 3800 грн., а саме:
- первинна і подальші консультації клієнта, підготовка заяви до Полтавського ТЦК та СП, підготовка та направлення заяви до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області про надання інформації - 1 год. (1000 грн);
- підготовка позовної заяви (у тому числі оформлення, копіювання примірників), подання позовної заяви - 3 год. (3000 грн.)
Загальний розмір наданої допомоги 4000 грн., відповідно до умов договору - 3800 грн.
Так, при визначенні суми компенсації витрат, понесених на правничу допомогу, необхідно досліджувати на підставі належних та допустимих доказів обсяг фактично наданих адвокатом послуг і виконаних робіт, кількість витраченого часу, розмір гонорару, співмірність послуг категоріям складності справи, витраченого адвокатом часу, об'єму наданих послуг, ціни позову та (або) значенню справи.
Колегія суддів зазначає, що такі послуги як первинна і подальші консультації клієнта, підготовка позовної заяви, її оформлення, копіювання примірників, подання позовної заяви є складовими єдиного процесу щодо підготовки та складання адміністративного позову, до якого входить вивчення, аналіз, складання документів та дії технічного характеру щодо виготовлення копії документів та їх засвідчення, з огляду на що окреме їх виділення є необґрунтованим.
Щодо таких послуг як підготовка заяви до Полтавського ТЦК та СП, підготовка та направлення заяви до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області про надання інформації, слід застосовувати принцип необхідності та дійсності наданих послуг із урахуванням юридичного результату для сторони, що досягнутий внаслідок таких послуг.
Крім того, при визначенні суми відшкодування суд має виходити з критерію реальності адвокатських витрат (встановлення їхньої дійсності та необхідності), критерію розумності їхнього розміру, виходячи з конкретних обставин справи.
Виходячи з викладеного стосовно таких послуг як підготовка заяви до Полтавського ТЦК та СП, підготовка та направлення заяви до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області про надання інформації слід вказати про відсутність у матеріалах справи доказів їх надання.
У той же час, надаючи оцінку загальному розміру заявлених до відшкодування витрат колегія суддів виходить з оцінки складності справи та обсягу наданих адвокатом послуг позивачу, враховує, що розгляд справи проведений в порядку письмового провадження без участі представника позивача, справа є незначної складності, у даній категорії справ наявна сформована судова практика.
Отже, зіставивши наведені вище обставини та доводи, колегія суддів вважає співмірними та належними до відшкодування судові витрати, пов'язані із правничою допомогою адвоката у суді у розмірі 3000 грн.
Разом з тим, слід враховувати, що в силу ч. 3 ст. 139 КАС України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.
Таким чином, враховуючи, що за наслідками судового розгляду фактично позовні вимоги ОСОБА_1 задоволено частково, колегія суддів доходить висновку про необхідність стягнення на користь позивача суми відшкодування витрат на професійну правничу допомогу у розмірі 1500 грн.
Також, із матеріалів справи вбачається, що за подання позовної заяви позивачем сплачено судовий збір у розмірі 1073,6 грн., що підтверджується платіжною інструкцією № 0.0.2944798663.1 від 12.04.2023 (а.с. 4).
Крім того позивачем понесені витрати зі сплати судового збору за подання апеляційної скарги - 1610,4 грн., що підтверджується платіжною інструкцією № 0.0.3046283044.1 від 14.06.2023.
Враховуючи, що за наслідками судового розгляду апеляційну скаргу задоволено частково, та фактично позовні вимоги задоволено частково, на користь позивача підлягає стягненню за рахунок бюджетних асигнувань відповідача судовий збір у розмірі 1342 грн.
Відповідно до ст. 317 КАС України підставами для скасування рішення суду першої інстанції та ухвалення нового рішення є, зокрема, невідповідність висновків, викладених у рішенні суду першої інстанції, обставинам справи; недоведеність обставин, що мають значення справи, які суд першої інстанції визнав встановленими, неправильне застосування норм матеріального права або порушення норм процесуального права.
Враховуючи наведене, колегія суддів дійшла висновку, що рішення суду першої інстанції підлягає скасуванню з прийняттям нової постанови про часткове задоволення позову ОСОБА_1 .
Керуючись ст. ст. 243, 250, 311, 315, 317, 321 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 - задовольнити частково.
Рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 05.06.2023 по справі № 440/4547/23 скасувати.
Прийняти нову постанову, якою позовні вимоги ОСОБА_1 - задовольнити частково.
Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області щодо ненарахування та невиплати щомісячної доплати до пенсії ОСОБА_1 у розмірі 2000,00 грн. згідно постанови Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 № 713 «Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб».
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області нарахувати та виплатити ОСОБА_1 щомісячну доплату до пенсії у розмірі 2000,00 грн. згідно постанови Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 № 713 «Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб», з 15.10.2022.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області (ЄДРПОУ 13967927, 36014, м. Полтава, вул. Соборності 66) на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) витрати на правничу допомогу у загальному розмірі 1500 (тисяча п'ятсот) грн. та сплачений судовий збір у загальному розмірі 1342 (тисяча триста сорок дві) грн.
Постанова набирає законної сили з дати її прийняття та не підлягає касаційному оскарженню, крім випадків, передбачених п. 2 ч. 5 ст. 328 Кодексу адміністративного судочинства України.
Головуючий суддя І.М. Ральченко
Судді В.В. Катунов І.С. Чалий