Ухвала від 10.10.2023 по справі 760/7818/22

Справа №760/7818/22 2-аво/760/5/23

СОЛОМ'ЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

УХВАЛА

про виправлення описки

10 жовтня 2023 року Солом'янський районний суд міста Києва у складі головуючого судді Жовноватюк В.С., розглянувши заяву ОСОБА_1 про виправлення описки у рішенні Солом'янського районного суду міста Києва від 24 лютого 2023 року в адміністративній справі за позовом ОСОБА_2 до Київської митниці Держмитслужби про скасування постанови Київської митниці в справі про порушення митних правил, -

ВСТАНОВИВ:

Рішенням Солом'янського районного суду міста Києва від 24 лютого 2023 року адміністративний позов задоволено. Постанову Київської митниці Державної митної служби України в справі про порушення митних правил № 012/10000/22 від 10.03.2022, якою ОСОБА_2 притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 4 ст. 469 Митного кодексу України та накладено адміністративне стягнення у виді штрафу в сумі 34 000 (тридцять чотири тисячі) гривень скасовано. Провадження у справі про порушення митних правил закрито.

15.08.2023 через систему «Електронний суд» надійшла заява про виправлення описки.

Протоколом передачі судової справи раніше визначеному складу суду від 24.08.2023, заяву передано головуючому судді.

10.10.2023 заяву про виправлення описки передано безпосередньо головуючому судді Жовноватюк В.С.

Питання про внесення виправлень суд може вирішити в порядку письмового провадження. У разі необхідності суд може розглянути питання внесення виправлень у судове рішення в судовому засіданні з повідомленням учасників справи. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час та місце судового засідання, не перешкоджає розгляду заяви (ч. 2 ст. 253 КАС України).

При цьому, суд вважає за можливе розглянути питання про виправлення описки за відсутності сторін.

Після ухвалення рішення встановлено, що судом допущено описку в абз. 2 резолютивної частини, а саме неправильно зазначено номер протоколу про порушення митних правил.

Так, відповідно до ч. 1 ст. 253 КАС України суд, який постановив судове рішення, може з власної ініціативи або за заявою учасника справи чи іншої заінтересованої особи виправити допущені в судовому рішенні цього суду описки, очевидні арифметичні помилки незалежно від того, набрало судове рішення законної сили чи ні.

Згідно з правовою позицією, викладеної у постанові Верховного Суду від 21.07.2020 у справі № 521/1074/17, описка - це зроблена судом механічна (мимовільна, випадкова) граматична помилка в рішенні, яка допущена під час його письмово-вербального викладу (помилка у правописі, у розділових знаках тощо). Виправленню підлягають лише ті описки, які мають істотний характер. До таких належать написання прізвищ та імен, адрес, зазначення дат та строків тощо.

Аналогічна позиція міститься в ухвалі Великої Палати Верховного Суду від 23.03.2023 у справі № 990/106/22.

За таких обставин необхідно виправити описку в абз. 2 резолютивної частини рішення та зазначити правильний номер протоколу про порушення митних правил - № 0125/10000/22.

Керуючись ст. 253 КАС України,-

УХВАЛИВ:

Виправити описку в абз. 2 резолютивної частини рішення Солом'янського районного суду міста Києва від 24 лютого 2023 року у справі № 760/7818/22 та викласти її наступним чином: «Постанову Київської митниці Державної митної служби України в справі про порушення митних правил № 0125/10000/22 від 10.03.2022, якою ОСОБА_2 притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 4 ст. 469 Митного кодексу України та накладено адміністративне стягнення у виді штрафу в сумі 34 000 (тридцять чотири тисячі) гривень - скасувати. Провадження у справі про порушення митних правил - закрити».

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення до Шостого апеляційного адміністративного суду.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повна ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на ухвалу суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Суддя В.С. Жовноватюк

Попередній документ
114048938
Наступний документ
114048940
Інформація про рішення:
№ рішення: 114048939
№ справи: 760/7818/22
Дата рішення: 10.10.2023
Дата публікації: 12.10.2023
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Солом'янський районний суд міста Києва
Категорія справи: Адміністративні справи (з 01.01.2019); Справи з приводу реалізації державної політики у сфері економіки та публічної фінансової політики, зокрема щодо; митної справи (крім охорони прав на об’єкти інтелектуальної власності); зовнішньоекономічної діяльності; спеціальних заходів щодо демпінгового та іншого імпорту, у тому числі щодо
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто (10.10.2023)
Результат розгляду: виправлення описок та арифметичних помилок у судовому рішенні
Дата надходження: 24.08.2023