Справа № 344/11354/23
Провадження № 3/344/4432/23
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 жовтня 2023 року м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області Зеленко О.В., розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 , непрацюючого, РНОКПП не встановлено, за ч.1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
ВСТАНОВИЛА:
ОСОБА_1 вчинив керування транспортним засобом в стані алкогольного сп'яніння, за наступних обставин.
Так, 18.06.2023 близько 20 год. 30 хв. в м. Івано-Франківськ по вул. Галицькій 109, керуючи т.з. «Volkswagen Bora», д.н.з. НОМЕР_1 , ОСОБА_1 перебував у стані алкогольного сп'яніння. Огляд на стан алкогольного сп'яніння, зі згоди водія, проводився у встановленому законом порядку, на місці події, з застосуванням спеціального технічного приладу «Alcotest Drager 6810». Результат - 1,56% проміле.
У судове засідання ОСОБА_1 вкотре не з'явився, хоча належним чином повідомлявся про час та місце розгляду справи. Станом на час розгляду справи 21.08.2023, 03.09.2023, 11.09.2023, 02.10.2023 на електронну адресу суду надходили клопотання про відкладення розгляду справи щодо ОСОБА_1 10 жовтня 2023 року на електронну адресу суду надійшло клопотання захисника про розгляд справи без його участі, а також клопотання про закриття провадження по справі, в якому ОСОБА_2 вказав на те, що працівниками поліції не надано належних та допустимих доказів вини ОСОБА_1 , також зазначив, що тільки згода водія т.з. з результатами його огляду поліцейським на місці зупинки т.з. із застосуванням технічних засобів є підставою для його притягнення до відповідальності. Також, захисник вказує на те, що на питання працівника поліції «Ви згідні з цим результатом?», ОСОБА_1 відповів «Ні». Захисник зазначає, що особу на огляд у медичний заклад працівник поліції доставив ОСОБА_1 , однак в протоколі про це не зазначено. Також, в своєму клопотанні ОСОБА_2 вказує, що він з клієнтом не дійшов згоди стосовно їх позиції у справі. Перенесення розгляду справи повинно бути зумовлене поважними причинами. Поважність причин неможливості взяти участь у судовому засіданні має довести особа, заявивши відповідне клопотання. Враховуючи те, що ОСОБА_1 знав про складення протоколу про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 130 КУпАП відносно нього, він був ознайомлений з його змістом поліцейським, в суді першої інстанції ознайомився з матеріалами справи, йому був відомий зміст висунутого обвинувачення, та уповноваженими особами вжито всіх заходів для реалізації його права на захист, а також неодноразове відкладення розгляду справи, керуючись ст.268 КУпАП, вважаю, що справу можна розглянути за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.
Згідно з ст.9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно з ст.251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи у його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно з ст.23 КУпАП, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Згідно з ч.1 ст.130 КУпАП, відповідальність особи настає у випадку керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Згідно з п.2.9а Правил дорожнього руху, водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Судом встановлено, що вина ОСОБА_1 у вчиненому доводиться даними з протоколу про адміністративне правопорушення серії ААД № 420685 від 18.06.2023, актом огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціального технічного засобу, направленням на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного сп'яніння від 18.06.2023, письмовим поясненням ОСОБА_3 від 18.06.2023.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ААД №420685 від 18.06.2023, ОСОБА_1 перебував у стані алкогольного сп'яніння. Огляд на стан алкогольного сп'яніння, зі згоди водія, проводився у встановленому законом порядку, на місці події, з застосуванням спеціального технічного приладу «Alcotest Drager 6810». Результат - 1,56% проміле. Водій порушив вимоги п.2.9а, за що відповідальність передбачена ч. 1 ст. 130 КУпАП.
За змістом закону, протокол про адміністративне правопорушення, пояснення особи, висновок експерта тощо, є документами, що офіційно засвідчує подію адміністративного правопорушення і відповідно до ст.251 КУпАП є одними із джерел доказів, на основі яких ґрунтується повне, всебічне і об'єктивне з'ясування обставин справи та правильне її вирішення.
Протокол про адміністративне правопорушення складається відповідно до ст.254 КУпАП.
Протокол про адміністративне правопорушення складений на бланку відповідного зразка з серійним номером ААД №420685 уповноваженою на те особою - поліцейським та містить підпис працівника поліції, а також підпис особи, яка притягається до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 .
В протоколі, відповідно до п. 9 Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції (далі - Інструкція), в графі "дата, час, місце вчинення і суть вчиненого адміністративного правопорушення" викладена суть адміністративного правопорушення, яка відповідає ознакам складу адміністративного правопорушення, зазначеним у ч.1 ст.130 КУпАП, за якою складено протокол.
Відповідно до норм діючого законодавства, особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу.
Матеріали провадження не містять жодних відомостей щодо неправомірних дій працівників поліції під час зупинки та складанні протоколу про адміністративне правопорушення, щодо оскарження цих дій, як і не містять результатів такого оскарження.
При складенні протоколу ОСОБА_1 роз'яснювалися його права і обов'язки, передбачені ст. 63 Конституції України, ст. 268 КУпАП, що підтверджується підписом ОСОБА_1 в протоколі про адміністративне правопорушення.
Відповідно до ч.2 ст.266 КУпАП, огляд водія на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, проводиться поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів. Під час проведення огляду осіб поліцейський застосовує технічні засоби відеозапису, а в разі неможливості застосування таких засобів огляд проводиться у присутності двох свідків. Матеріали відеозапису обов'язково долучаються до протоколу про адміністративне правопорушення.
Тобто, зі змісту протоколу слідує, що працівниками поліції були виконані зазначені вимоги закону.
Перевірка працівниками поліції стану алкогольного сп'яніння щодо ОСОБА_1 проводилась відповідно до п.3 Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої в Міністерстві юстиції України 11.11.2015 року (далі - Інструкція), у зв'язку із виявленими ознаками, а саме: запах алкоголю з порожнини рота, поведінка, що не відповідає обстановці.
Огляд на стан сп'яніння ОСОБА_1 проводився за допомогою приладу «Alcotest Drager 6810». Результат становив 1,56% проміле.
В протоколі в графі «підпис особи, яка притягається до адміністративної відповідальності», під результатами аналізу, отриманого за допомогою приладу«Alcotest Drager 6810», а також в акті огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів в графі «з результатами згоден» міститься власноручний підпис ОСОБА_1 .
Відповідно до письмового пояснення ОСОБА_3 від 18.06.2023, після того, як невідомий їй чоловік в'їхав в її транспортний засіб, він вийшов з автомобіля, почав виправдовуватися. Під час цього вона почула, що з його порожнини рота пахне алкогольними напоями.
Як вбачається з відеоматеріалів, після встановлення працівниками поліції ознаки алкогольного сп'яніння, а саме запаху алкоголю з порожнини роту, ОСОБА_1 було запропоновано пройти огляд за допомогою спеціального технічного приладу «Драгер», на що спочатку він відмовився. Після повторної пропозиції пройти огляд, ОСОБА_1 все ж таки погодився. Результат становив 1,56 % проміле. На 05 хв. 00 сек. відео ОСОБА_1 не погодився з результатами тесту, після чого працівником поліції шість разів пропонувалося ОСОБА_1 проїхати в медичний заклад, на що ОСОБА_1 мовчав, та відповідав «Ви й так думаєте, що я вживав алкогольні напої».
Слід вказати на те, що ОСОБА_1 добровільно погодився пройти огляд на стан спяніння за допомогою приладу Alcotest Drager, про що свідчать наявні матеріали провадження.
Таким чином, дії ОСОБА_1 слід кваліфікувати за ч.1 ст.130 як керування транспортними засобами особою в стані алкогольного сп'яніння, та накласти на нього адміністративні стягнення в межах санкції ч.1 ст.130 КУпАП.
За таких обставин, встановлюючи наявність адміністративного правопорушення в діях особи, щодо якої складено протокол, та даючи оцінку фактичним даним, наявним в матеріалах справи, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, вважаю, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, повністю доводиться дослідженими в судовому засіданні доказами.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, ставлення до скоєного правопорушення, та відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, вважаю, що до нього слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 9, 33, 36, 130, 221, 251, 268, 283-285 КУпАП, -
ПОСТАНОВИЛА:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 1000 (однієї тисячі) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що в грошовому виразі становить 17000 (сімнадцять тисяч) гривень, з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави: отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106 - 536 грн. 80 коп. судового збору.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Івано-Франківського апеляційного суду через Івано-Франківський міський суд упродовж десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Олеся ЗЕЛЕНКО