БОЛГРАДСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
09.10.23 року
Справа № 497/2337/23
Провадження №3/497/635/22
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09.10.23 року суддя Болградського районного суду Одеської області Кравцова Алла Валентинівна, розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст. 172-18 ч.2 КУпАП,
ВСТАНОВИЛА:
04.10.2023 року до Болградського районного суду Одеської області з ІНФОРМАЦІЯ_1 надійшли матеріали з протоколом про адміністративне правопорушення відносно головного сержанта ОСОБА_1 , який за результатами службового розслідування, обвинувачується за ст.172-18ч.2 КУпАП, а саме в тому, що він, 16.09.2023року о 14:00годині, під час виконання обов'язків військової служби в прикордонному наряді "Пост спостереження", залишив без нагляду предмети екіпіровки, перебуваючи при цьому в іншому місці, а саме, - у приміщенні МВНС, - чим вчинив військове адміністративне правопорушення в умовах особливого періоду.
Відповідно до ст.278 КУпАП орган (посадова особа), на стадії підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення, з'ясовує, - чи належить до його компетенції розгляд даної справи (у т.ч., судом - за територіальною підсудністю).
В той же час, протокол про адміністративне правопорушення є офіційним документом і до нього висуваються певні вимоги. Обов'язок щодо належного складання протоколу про адміністративне правопорушення та надання доказів на підтвердження викладених в протоколі відомостей, покладається на особу, яка його складає та не може бути перекладено на суд.
Вимоги до протоколу про адміністративне правопорушення визначені ст.256 КУпАП та Інструкцією з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, затвердженої наказом МВС України від 06.11.2015 року №1376 (далі - Інструкція № 1376).
Згідно ст.256 КУпАП, "у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягується до адміністративної відповідальності (в разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі".
Крім того, згідно вимоги ст.276 КУпАП, справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення, за цією статтею КУпАП відсутня виключна підсудність. А, Законом України № 950-IX від 03.11.2020р. Розділ XII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про судоустрій і статус суддів» від 02.06.2016р. №1402-VIII доповнено пунктом 3-1, згідно з яким "До набрання чинності законом України щодо зміни системи місцевих судів на території України у зв'язку з утворенням (ліквідацією) районів відповідні місцеві суди продовжують здійснювати свої повноваження у межах територіальної юрисдикції, визначеної до набрання чинності Постановою Верховної Ради України "Про утворення та ліквідацію районів" від 17 липня 2020 року № 807-IX, але не довше ніж один рік з дня припинення чи скасування воєнного стану на території України, введеного Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №64/2022 "Про введення воєнного стану в Україні", затвердженого Законом України "Про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24 лютого 2022 року № 2102-IX".
Згідно листа Ради суддів України №9рс-466/20-вих. від 22 липня 2020 року, до зміни системи судоустрою та приведення її у відповідність до нового адміністративно-територіального устрою шляхом утворення, реорганізації чи ліквідації судів, місцеві загальні суди продовжують здійснювати розгляд справ в межах раніше утворених районів за раніше визначеного адміністративно-територіального устрою.
У вищевказаному протоколі серії ПдРУ №155015 від 16.09.2023 року про адміністративне правопорушення не зазначено місця вчинення ОСОБА_1 (або виявлення) адміністративного правопорушення, - натомість, справа до суду направлена представником юридичної особи, що розташована на території юрисдикції Ізмаїльського міськрайонного суду Одеської області, тому наразі неможливо визначити підсудність справи для її розгляду компетентним судом, а тому, для усунення недоліків протоколу, матеріали про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 підлягають поверненню до ІНФОРМАЦІЯ_2 на доопрацювання, в ході якого слід врахувати вимоги п.7 розділу ІІ Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, що затверджена Наказом МВС України №1376 від 06.11.2015 року, - згідно якої не допускаються закреслення чи виправлення відомостей, що заносяться до протоколу про адміністративне правопорушення, а також унесення додаткових записів після того, як протокол про адміністративне правопорушення підписано особою, стосовно якої його складено.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.256,268,276 КУпАП України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Повернути до ІНФОРМАЦІЯ_1 , - для доопрацювання, - матеріали справи з протоколом про адміністративне правопорушення, що складений за ст. 172-18 ч.2 КУпАП відносно ОСОБА_1 .
Постанова суду оскарженню не підлягає.
Суддя А.В. Кравцова