Справа № 372/2782/23
Провадження № 2-с-45/23
УХВАЛА
29 вересня 2023 року Суддя Обухівського районного суду Київської області Сташків Т.Г., розглянувши заяву ОСОБА_1 про скасування судового наказу № 372/2782/23 від 21.06.2023 року за заявою Приватного підприємства «Обухівміськвторресурси» про видачу судового наказу про стягнення заборгованості за послуги із вивезення твердих побутових відходів з ОСОБА_1 ,
ВСТАНОВИВ:
21.06.2023 року Обухівським районним судом Київської області видано судовий наказ № 372/2782/23 про стягнення заборгованості за послуги із вивезення твердих побутових відходів з ОСОБА_1 , що становить 2 620 грн. 49 коп. та судових витрат.
29.09.2023 року від ОСОБА_1 надійшла заява про скасування судового наказу № 372/2782/23 від 21.06.2023 року, виданого за заявою ПП «Обухівміськвторресурси». На обґрунтування заяви ОСОБА_1 зазначила, що послуги ПП «Обухівміськвторресурси» за період 01.05.2020 року по 30.04.2023 року наказу не надавались, а тому вимоги про стягнення заборгованості є безпідставними.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 170 ЦПК України, боржник має право протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення копії судового наказу та доданих до неї документів подати заяву про його скасування до суду, який його видав, крім випадків видачі судового наказу відповідно до пунктів 4, 5 частини першої статті 161 цього Кодексу. Заява про скасування судового наказу може також бути подана органами та особами, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб.
Суд дійшов до висновку, що заява про скасування судового наказу подана у строки встановлені ст. 170 ЦПК України.
Відповідно до вимог ч. 3 ст. 171 Цивільного процесуального кодексу України у разі відсутності підстав для повернення заяви про скасування судового наказу, суддя не пізніше двох днів після її подання постановляє ухвалу про скасування судового наказу, в якій роз'яснює заявнику (стягувачу) його право звернутися до суду із тими самими вимогами в порядку спрощеного позовного провадження. В ухвалі про скасування судового наказу суд за клопотанням боржника вирішує питання про поворот виконання судового наказу в порядку, встановленому статтею 444 цього Кодексу.
Підстави для повернення заяви про скасування судового наказу - відсутні.
Оскільки боржник заперечує проти вимог стягувача та вважає їх необґрунтованими, у відповідності до ч. 3 ст. 171 ЦПК України, виданий судом наказ підлягає скасуванню.
При цьому стягувач, який звертався до суду із заявою про видачу судового наказу не позбавлений права звернення до суду із тими самими вимогами в порядку спрощеного позовного провадження, у визначеному ЦПК України порядку.
Керуючись ст.ст. 170-171, 259-260, 353 ЦПК України, суд
УХВАЛИВ:
Заяву ОСОБА_1 про скасування судового наказу №372/2782/23 від 21.06.2023 року за заявою Приватного підприємства «Обухівміськвторресурси» про видачу судового наказу про стягнення заборгованості за послуги із вивезення твердих побутових відходів з ОСОБА_1 , задовольнити.
Судовий наказ №372/2782/23 (провадження № 2-н-580/23) від 21.06.2023 року, виданий Обухівським районним судом Київської області за заявою Приватного підприємства «Обухівміськвторресурси» про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості за послуги із вивезення твердих побутових відходів у розмірі 2 620 (дві тисячі шістсот двадцять) грн. 49 коп. та судового збору у розмірі 268 (двісті шістдесят вісім) грн. 40 коп., скасувати.
Копію ухвали направити сторонам.
Роз'яснити Приватному підприємству «Обухівміськвторресурси» право звернутися до суду із тими самими вимогами в порядку позовного провадження.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя : Т.Г. Сташків