ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 жовтня 2023 рокум. Ужгород№ 260/6194/23
Закарпатський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Скраль Т.В., розглянувши в письмовому провадженні в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ), в особі представника Калинич Оксани Іллівни (88000, Закарпатська область, м. Ужгород, вул. Загорська, 51/9) до Головного управління Національної поліції України в Закарпатській області (88008, Закарпатська область, м. Ужгород, вул. Ракоці, 13, код ЄДРПОУ 40108913) про визнання протиправними дії та зобов'язання вчинити дії, -
ВСТАНОВИВ:
19 липня 2023 року ОСОБА_1 , через уповноваженого представника ОСОБА_2 звернулася до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Головного управління Національної поліції України в Закарпатській області, якою просить: 1) визнати неправомірні дії Головного управління Національної поліції в Закарпатській області щодо не виготовлення та не направлення до Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області довідку про розмір грошового забезпечення поліцейського на ОСОБА_3 , що враховується для перерахунку пенсії відповідно до статей 43, 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", постанови КМУ від 11.12.2015 №988, Наказу МВС України від 06.04.2016 №260 станом на лютий 2023 року за посадою начальник режимного сектору слідчого управління ГУ НП в Закарпатській області, зі спеціальним званням підполковник поліції та вислугою 25 років, із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення), премії та індексації, для проведення з 01.03.2023 р. перерахунку основного розміру пенсії, з урахування виплачених сум; 2) зобов'язати Головне управління Національної поліції в Закарпатській області виготовити та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області довідку про розмір грошового забезпечення поліцейського на ОСОБА_1 , що враховується для перерахунку пенсії відповідно до статей 43, 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", постанови КМУ від 11.12.2015 №988, Наказу МВС України від 06.04.2016 №260 станом на лютий 2023 року за посадою начальник режимного сектору слідчого управління ГУ НП в Закарпатській області, зі спеціальним званням підполковник поліції та вислугою 25 років, із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення), премії та індексації, для проведення з 01.03.2023 р. перерахунку основного розміру пенсії, з урахування виплачених сум.
24 липня 2023 року ухвалою Закарпатського окружного адміністративного суду відкрито провадження по даній справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (без виклику) сторін.
1. Позиції сторін.
Позивач свої позовні вимоги аргументувала тим, що є пенсіонером Національної поліції України, перебуває з 01.11.2017 року на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України у Закарпатській області та отримує пенсію, передбачену Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та, деяких інших осіб". При цьому, стверджує, що з лютого 2023 року збільшено мінімальний розмір грошового забезпечення поліцейських, яке становить на рівні не менше 17000 гривень, що підтверджується листом Національно поліції України від 08.03.2023 року за № 58аз/29/201-2023 та Міністерства внутрішніх справ України від 15.03.2023 року № 12. У зв'язку з збільшенням грошового забезпечення 30.03.2023 року позивач звернулася із заявою через представника до відповідача щодо виготовлення та направлення до Головного управління ПФУ в Закарпатській області нову довідку про грошове забезпечення поліцейських станом на лютий 2023 рік із обов'язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення), премії та індексації за аналогічною посадою, з якої вийшла на пенсію, за посадою начальник режимного сектору слідчого управління ГУ НП в Закарпатській області, зі спеціальним званням підполковник та вислугою 25 років для перерахунку пенсії з 01.03.2023 року. Зазначає, що виникнення права на перерахунок пенсії за Законом № 2262- ХІІ пов'язується із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення поліцейських, або у зв'язку із введенням для зазначеної категорії осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством.
03 серпня 2023 року відповідачем подано до суду відзив на позовну заяву, в якому просять у задоволенні позову відмовити, оскільки грошове забезпечення поліцейських визначається згідно постанови Кабінету Міністрів України № 988 від 15.11.2015р. “Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції” жодних інших нормативно- правових актів щодо збільшення грошового забезпечення поліцейським Урядом не приймалось. Безпідставною є вимога позивачки щодо включення в довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії станом за лютий 2023 року надбавку за службу в умовах режимних в розмірі 50 відсотків посадового окладу, оскільки згідно копії грошового атестату сам розмір надбавки за службу в умовах режимних обмежень ОСОБА_1 не встановлявся в такому розмірі наказом керівника органу під час несення служби в поліції. Посилання адвоката, що відбулось підвищення грошового забезпечення, оскільки поліцейським збільшено мінімальний розмір грошового забезпечення на рівні не менше 17000 грн. є абсурдний та нічого до підвищення грошового забезпечення поліцейських немає. Збільшення мінімального розміру грошового забезпечення, це є регулювання грошового забезпечення за рахунок зміни розміру додаткових видів грошового забезпечення поліцейських, яке можливо бути і зменшене у зв'язку з меншим фінансуванням установи.
07 серпня 2023 року представником позивача подано відповідь на відзив та 30 серпня 2023 року доповнення до відповіді на відзив, в яких зазначає, що при призначенні пенсії позивача у 2017 році сума грошового забезпечення поліцейського на день виходу на пенсію з вислугою років 25 становила у розмірі 10070.57 грн, а в лютому 2023 року така сума становить мінімальна до виплати грошового забезпечення 17000 грн. без урахування відповідної вислуги поліцейського, що є значно вище. Позивач має право на перерахунок пенсії, виходячи з розміру складових, розрахованих згідно із постановою № 988 та наказом Міністерства внутрішніх справ України від 06.04.2016 № 260 «Про затвердження Порядку та умов виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та здобувачам вищої освіти закладів вищої освіти із специфічними умовами навчання, що здійснюють підготовку поліцейських» (далі - наказ № 260) відповідно до вимог статей 43 і 63 Закону № 2262-ХІІ. Водночас, позивач зазначає, що до моменту отримання належної довідки від Головного управління Національної поліції у Головного управління ПФУ в Закарпатській області не виникає обов'язку з перерахунку її пенсії.
Відповідно до статті 229 частини 4 КАС України у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
2. Обставини, встановлені судом.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 перебуває на обліку у Головному управлінні Пенсійного фонду України в Закарпатській області та отримує пенсію за вислугу років, відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” від 09.04.1992 № 2262-XII .
30 березня 2023 року ОСОБА_1 звернулась до відповідача із заявою про видачу довідки про грошове забезпечення для перерахунку пенсії, відповідно до якої просить видати та направити до Головного управління ПФУ в Закарпатській області нову довідку про грошове забезпечення поліцейських станом на лютий 2023 року за аналогічною посадою з якої вийшла ОСОБА_1 начальник режимного сектору слідчого управління ГУ НП в Закарпатській області, спеціальне звання підполковник з вислугою 25 років 29 днів для перерахунку пенсії , (а.с. 12, зворот).
10 квітня 2023 року Головним управлінням Національної поліції в Закарпатській області надано відповідь, в якій зазначають, що на даний час до Головного управління Національної поліції в Закарпатській області списків осіб, які підлягають перерахунку пенсії від Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області не надходили, тому підстав для виготовлення довідки про грошове забезпечення нема, (а.с. 13).
Не погодившись із такими діями відповідача позивач звернулася до суду.
3. Мотиви суду та норми права, застосовані судом.
Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували, зокрема, на службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, визначає Закон №2262-ХІІ. Цим Законом держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв'язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.
Правовою основою для реалізації гарантії перерахунку призначених пенсій у зв'язку зі збільшенням рівня грошового забезпечення діючих поліцейських є положення частини третьої статті 43 та статті 63 Закону № 2262-ХІІ.
Так, частиною третьою статті 43 Закону № 2262-ХІІ передбачено, що пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Вказана норма статті 43 цього Закону міститься в розділі V «Обчислення пенсії», тобто в загальному розділі, та безпосередньо визначає складові грошового забезпечення для обчислення пенсій. При цьому, під обчисленням слід розуміти процес отримання результату за допомогою дій над числами, кожне з яких є конкретним цифровим вираженням розміру складових грошового забезпечення.
У разі якщо на момент призначення або виплати пенсії відбулася зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення та/або були введені для зазначених категорій осіб нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, встановлених законодавством, пенсія призначається з урахуванням таких змін та/або нововведень, а призначена пенсія підлягає невідкладному перерахунку (частина вісімнадцята статті 43 Закону № 2262- ХІІ).
Порядок перерахунку пенсій врегульований розділом VIII «Порядок перерахунку пенсій» Закону № 2262-ХІІ, згідно із частинами першою та другою статті 63 якого перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.
Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.
Так, частиною третьою статті 63 Закону № 2262-ХІІ визначено, що перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції та податкової міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.
Усі призначені за Законом № 2262-ХІІ пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій (частина четверта статті 63 Закону № 2262-ХІІ).
Отже, Кабінету Міністрів України надано право встановлювати умови та порядок перерахунку пенсій, а також розміри складових грошового забезпечення для такого перерахунку.
Кабінет Міністрів України постановою від 13.02.2008 № 45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 року № 393» затвердив Порядок № 45, який визначає алгоритм дій, який повинні вчинити, зокрема територіальний орган Пенсійного фонду України та державний орган, з якого осіб, яким призначено пенсію відповідно до Закону № 2262-ХІІ було звільнено із служби, для реалізації перерахунку раніше призначених пенсій.
Пунктом 1 Порядку №45 передбачено, що пенсії, призначені відповідно до Закону № 2262-ХІІ, у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.
Згідно із пунктом 2 Порядку № 45 Пенсійний фонд України після прийняття Кабінетом Міністрів України рішення щодо перерахунку пенсій та отримання відповідного повідомлення від Мінсоцполітики повідомляє своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки), та надсилає відповідну інформацію Міноборони, МВС, Національній поліції, Мін'юсту, Мінінфраструктури, СБУ, Службі зовнішньої розвідки, ДФС, Управлінню державної охорони, Адміністрації Держспецзв'язку, Адміністрації Держприкордонслужби, ДСНС, Службі судової охорони (далі - державні органи).
Головні управління Пенсійного фонду України у десятиденний строк з моменту надходження зазначеного повідомлення складають списки за формою згідно з додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів (далі - уповноважені органи) видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.
На підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 (далі - довідки) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.
Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено Порядком № 45 (пункт 3 Порядку № 45).
Слід зазначити, що питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону № 2262-ХІІ, крім пенсій військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, регулює Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затверджений постановою Правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 № 3-1 «Про затвердження Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Порядок №3-1).
Відповідно до пункту 23 Порядку №3-1 перерахунок раніше призначених пенсій проводиться органами, що призначають пенсії, в порядку, установленому статтею 63 Закону № 2262-ХІІ. Пенсіонери подають органам, що призначають пенсії, додаткові документи, які дають право на підвищення пенсії.
Згідно з пунктом 24 Порядку №3-1 про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі статтею 63 Закону № 2262-ХІІ уповноважені структурні підрозділи зобов'язані у п'ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв'язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії. Органи, що призначають пенсії, протягом п'яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії (додаток 5). Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п'ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.
Таким чином, підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій, є збільшення рівня грошового забезпечення діючих військовослужбовців та осіб, які мають право на пенсію за Законом № 2262-ХІІ, що може бути реалізовано двома шляхами:
1) через централізований механізм повідомлень та інформувань територіального органу Пенсійного фонду України органами влади, у спосіб, визначений пунктами 1-3 Порядку № 45;
2) за відповідною заявою пенсіонера та доданими до неї документами.
Слід наголосити на тому, що заява пенсіонера та додані до неї документи, які дають право на подальше підвищення пенсії (довідка про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій), є підставою для перерахунку раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за Законом № 2262-ХІІ, проте за умови, якщо її видача державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено Порядком № 45, обумовлена зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством.
У свою чергу, Кабінет Міністрів України 11.11.2015 року прийняв постанову № 988, яка набрала чинності 02.12.2015 року, та якою затверджено схеми окладів за спеціальним званням поліцейських, схеми посадових окладів курсантів вищих навчальних закладів Міністерства внутрішніх справ із специфічними умовами навчання та схеми посадових окладів поліцейських у розмірах згідно з додатками 3-10. При цьому пунктом 7 постанови № 988 доручено Міністерству внутрішніх справ України за погодженням з Міністерством соціальної політики та Міністерством фінансів затвердити у двотижневий строк порядок та умови виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам навчальних закладів Міністерства внутрішніх справ із специфічними умовами навчання.
Такий порядок було затверджено наказом Міністерства внутрішніх справ України від 06.04.2016 року № 260 «Про затвердження Порядку та умов виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та здобувачам вищої освіти закладів вищої освіти із специфічними умовами навчання, що здійснюють підготовку поліцейських» відповідно до статті 94 Закону № 580-УІІІ, постанови №988, з метою впорядкування структури та умов грошового забезпечення поліцейських та курсантів вищих навчальних закладів Міністерства внутрішніх справ України із специфічними умовами навчання, які здійснюють підготовку поліцейських, який набрав чинності 27.05.2016 року.
В подальшому, відповідно до частини четвертої статті 63 Закону № 2262-ХІІ Уряд ухвалив постанову № 103, яка набрала чинності 24.02.2018 року.
Приписи Постанови № 103 не містять жодних застережень щодо наявності підстав для перерахунку пенсії особам, які були звільнені на пенсію зі служби в органах поліції після 01.01.2016 року, оскільки нею передбачено виключно порядок та підстави проведення перерахунку пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції).
Вказаний висновок узгоджується із позицією Верховного Суду у постанові від 26.04.2023 року по справі № 420/11589/22.
Суд зазначає, що пунктом 3 розділу І Порядку № 260 передбачено, що грошове забезпечення поліцейських визначається залежно від посади, спеціального звання, стажу служби в поліції, інтенсивності та умов служби, кваліфікації, наукового ступеня або вченого звання. До складу грошового забезпечення входять: 1) посадовий оклад; 2) оклад за спеціальним званням; 3) щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер); 4) премії; 5) одноразові додаткові види грошового забезпечення.
Зокрема, розділом II Порядку № 260 установлено такі додаткові види грошового забезпечення: надбавка за специфічні умови проходження служби в поліції (пункт 4); надбавка за безперервний стаж на шифрувальній роботі (пункт 5); надбавка за виконання функцій державного експерта з питань таємниць (пункт 6); надбавка за службу в умовах режимних обмежень (пункт 7); надбавка за почесне звання «заслужений» (пункт 8); доплата за науковий ступінь з відповідної спеціальності (пункт 9); доплата за учене звання (пункт 10); доплата за службу в нічний час (пункт 11).
Грошове забезпечення поліцейських унормовано постановою № 988 та Порядком № 260. Однак, з часу прийняття цих нормативно-правових актів, визначений ними розмір видів грошового забезпечення поліцейських не змінився.
Як вбачається з наданих на адвокатські запити представника позивача листів Національної поліції України від 08.03.2023 року за № 58аз/29/2/01-2023, Міністерства внутрішніх справ України від 15.03.2023 року за № 12, останню проінформовано, що починаючи з лютого 2023 року поліцейським збільшено грошове забезпечення за рахунок визначення преміювання керівником на підставі особистого внеску поліцейського до загальних результатів служби в межах обсягу коштів, затверджених для Національної поліції для виплати грошового забезпечення на 2023 рік, при цьому враховується збільшення мінімального розміру грошового забезпечення поліцейським на рівні 17000 грн.
При цьому зазначено, що будь-яких змін щодо підвищення розмірів, визначених постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року № 988, за видами грошового забезпечення поліцейських не відбулося.
Таким чином суд приходить до висновку, що підвищення грошового забезпечення поліцейських у вигляді збільшення преміювання не є рішенням Уряду про зміну розміру грошового забезпечення, що надає право на перерахунок пенсії пенсіонерам Національної поліції і не може слугувати підставою для видачі нової довідки для перерахунку пенсії позивача.
Згідно з частинами 1-3 статті 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.
Відповідно до частини першої статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Приписами частини другоїстатті 77 КАС Українипередбачено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Перевіривши юридичну та фактичну обґрунтованість мотивів, покладених суб'єктом владних повноважень в основу своїх дій на відповідність вимогам частини другої статті 2 КАС України та зважаючи на доводи адміністративного позову, суд дійшов висновку про безпідставність позовних вимог та у задоволенні яких слід відмовити.
У зв'язку з відмовою у задоволенні позову, судові витрати, у відповідності до статті 139 КАС України, не підлягають розподілу.
Керуючись статтями 9, 14, 242-246, 255, 295 КАС України, суд -
УХВАЛИВ:
У задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 ,в особі представника Калинич Оксани Іллівни до Головного управління Національної поліції України в Закарпатській області про визнання протиправними дії та зобов'язання вчинити дії - відмовити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
Повний текст рішення виготовлений та підписаний 04 жовтня 2023 року.
СуддяТ.В.Скраль