3/130/1013/2023
130/2394/23
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05.10.2023 р. м. Жмеринка
Суддя Жмеринського міськрайонного суду Вінницької області Заярний А.М., розглянувши матеріали, що надійшла з Жмеринського РВП ГУНП у Вінницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованої в АДРЕСА_1 та проживаючої в АДРЕСА_2 , непрацюючої, за ст.173 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення 28.08.2023, приблизно о 15:00 год. в АДРЕСА_2 , ОСОБА_1 висловлювалась нецензурною лайкою на адресу ОСОБА_2 , чим порушувала громадський порядок та спокій громадян.
ПОГ Жмеринського РВП ГУНП капітаном поліції Рубанським Б.С. було складено відповідний протокол за ст. 173 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вказала, що дійсно наразі вона як внутрішньо переміщена особа проживає з чоловіком в приміщенні Людавської школи, також в цій школі проживає і ОСОБА_2 , з якою у неї виникають постійна конфлікти через зловживання нею спиртними напоями. 28.08.2023 між ними виник черговий конфлікт в ході якого саме вона викликала працівників поліції, нецензурною лайкою в сторону ОСОБА_2 вона не виражалась, а лише констатувала факт зловживання останньою спиртних напоїв.
Потерпіла ОСОБА_2 в судове засідання за викликом не з'явилась.
Відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням визнається протиправна, винна дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Так, стаття 173 КУпАП передбачає відповідальність за дрібне хуліганство, тобто нецензурна лайка в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та інші подібні дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами у справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган чи посадова особа встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами показаннями технічних приладів та технічних засобів та іншим.
Орган (посадова особа) відповідно до ст. 252 КУпАП оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Згідно ст. 280 КпАП України, орган при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ч.3 ст. 62 Конституції України, усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши зібрані докази та заслухавши пояснення ОСОБА_1 , суддя дійшов висновку про відсутність в її діях складу адміністративного правопорушення, оскільки жодних доказів, які б підтверджували вчинення нею будь-яких дій, які можуть характеризуватись як хуліганські, матеріали справи не містять, окрім письмових пояснень потерпілої, яка в судове засідання не з'явилась, що виключає в ОСОБА_1 відповідальність, передбачену ст.173 КУпАП, за вчинення дрібного хуліганства.
Відповідно до п.1 ч.1 ст. 247 КУпАП за відсутності складу адміністративного правопорушення, провадження у справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю.
Керуючись ст.ст. 33, 221, 252, 276, 280, 283, 284 КУпАП, суддя
ПОСТАНОВИВ:
Закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст. 173 КУпАП у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова підлягає зверненню до виконання протягом 3-х місяців з моменту набрання нею законної сили.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності до Вінницького апеляційного суду через Жмеринський міськрайонний суд протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Андрій ЗАЯРНИЙ