Справа № 169/740/23
Провадження № 3/169/464/23
ТУРІЙСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 жовтня 2023 року смт Турійськ
Суддя Турійського районного суду Волинської області Хвіц Г.Й.,
розглянувши матеріали, які надійшли від сектору поліцейської діяльності №1 (сел.Турійськ) Ковельського районного управління поліції Головного управління Національної поліції у Волинській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя: АДРЕСА_1 ,
за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених статтею 124, частиною четвертою статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ВСТАНОВИВ :
06 липня 2023 року о 05 годині 00 хвилин ОСОБА_1 , керуючи належним ОСОБА_2 автомобілем марки "Ford Focus", номерний знак НОМЕР_1 , по вул. Володимирська в с. Блаженик Ковельського (колишнього Турійського) району Волинської області, всупереч вимогам пункту 12.1 Правил дорожнього руху України, під час вибору в установлених межах безпечної швидкості руху не урахував дорожню обстановку, внаслідок чого з'їхав у кювет, в результаті чого вищезазначений транспортний засіб отримав механічні пошкодження.
Крім того, ОСОБА_1 вживав алкоголь (самогон) до проведення уповноваженою особою медичного огляду з метою встановлення стану алкогольного сп'яніння після дорожньо-транспортної пригоди, що мала місце 06 липня 2023 року о 05 годині 00 хвилин за участю автомобіля марки "Ford Focus", номерний знак НОМЕР_1 , під його керуванням по АДРЕСА_2 , чим порушив вимоги підпункту «є» пункту 2.10 Правил дорожнього руху України.
Оскільки справи № 169/740/23 (провадження № 3/169/464/23 та № 169/741/23 (провадження № 3/169/465/23) про вчинення ОСОБА_1 вищезазначених адміністративних правопорушень надійшли до суду та розглядаються одночасно, то відповідно, їх слід об'єднати провадженням, присвоївши новій справі № 169/740/23 (провадження № 3/169/464/23).
ОСОБА_1 у судове засідання не з'явився, хоча про дату, час і місце розгляду справ повідомлявся шляхом надіслання судової повістки на зазначену у протоколах адресу місця проживання, проте поштове відправлення та судова повістка повернута до суду у зв'язку з відсутністю останнього. Про причини неявки суд не повідомляв, клопотань не подавав.
Крім того, у протоколах про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 було роз'яснено, що справа стосовно нього буде розглядатися в Турійському районному суді Волинської області.
Враховуючи, що відповідно до положень частини другої статті 268 КУпАП при розгляді справ про адміністративне правопорушення, передбачене статтею 124 та статтею 130 КУпАП, присутність особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, не є обов'язковою, ОСОБА_1 обізнаний про наявність щодо нього судового провадження та зобов'язаний з розумним інтервалом часу сам цікавитися про стадію та результат розгляду справ, добросовісно користуватися належними йому процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов'язки, однак ухиляється від явки до суду, то за таких обставин суддя вважає за можливе розглядати справу про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за відсутності останнього.
Всебічно, повно й об'єктивно дослідивши та оцінивши наявні в матеріалах справи докази в їх сукупності, суддя дійшов такого висновку.
Відповідно до вимог закону формулювання суті правопорушення повинно бути чітким і конкретним із зазначенням місця, часу, способу його вчинення, мотивів і форми вини, а висновки суду щодо оцінки доказів мають вказуватись у вигляді точних і категоричних суджень, які виключали б сумніви з приводу допустимості, належності і достовірності доказів на обґрунтування висновку про винуватість особи.
Згідно з положеннями статті 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Судовий розгляд проводиться лише стосовно особи, якій висунуте обвинувачення, і лише в межах висунутого обвинувачення.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні вищевказаних адміністративних правопорушень в повному обсязі доводиться матеріалами справи, а саме: протоколами про адміністративне правопорушення серії ДПР18 № 484737 та серії ДПР18 № 484738 від 06 липня 2023 року з відмітками про визнання порушником своєї вини, схемою місця дорожньо-транспортної пригоди від 06 липня 2023 року, результатами огляду на визначення стану алкогольного сп'яніння технічним приладом «Drаger Алкотест» 6810 № ARCD - 0460 від 06 липня 2023 року та актом огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів,з якими ОСОБА_1 був ознайомлений, письмовим поясненням ОСОБА_1 від 06 липня 2023 року, ДВД диском із записом, який свідчить про вчинення ОСОБА_1 інкримінованих йому адміністративних правопорушень.
Таким чином, ОСОБА_1 , будучи учасником дорожнього руху та керуючи транспортним засобом, порушив встановлені законом правила дорожнього руху щодо безпечної швидкості руху, що спричинило пошкодження транспортного засобу, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене статтею 124 КУпАП.
Крім цього, ОСОБА_1 , будучи водієм транспортного засобу та учасником дорожньо-транспортної пригоди, вживав алкоголь до проведення уповноваженою особою медичного огляду з метою встановлення стану алкогольного сп'яніння після дорожньо-транспортної пригоди за його участю, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене частиною четвертою статті 130 КУпАП.
Жодних розумних сумнівів щодо належності та допустимості наявних в матеріалах справи доказів у судді немає, будь-яких клопотань з цього приводу ОСОБА_1 не заявляв.
Санкція статті 124 КУпАП передбачає відповідальність у виді накладення штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від шести місяців до одного року.
Санкція частини четвертої статті 130 КУпАП передбачає відповідальність у виді накладення штрафу на водіїв у розмірі двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або адміністративний арешт на строк п'ятнадцять діб, з позбавленням права керування транспортними засобами на строк три роки і на інших осіб - накладення штрафу у розмірі двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або адміністративний арешт на строк п'ятнадцять діб.
Відповідно до пункту 1.10 ПДР України, водій - особа, яка керує транспортним засобом і має посвідчення водія (посвідчення тракториста - машиніста, тимчасовий дозвіл на право керування транспортним засобом, тимчасовий талон на право керування транспортним засобом) відповідної категорії. Враховуючи норми ПДР України, особа, яка керує транспортним засобом і не має посвідчення водія відповідної категорії, не є водієм в розумінні пункту 1.10 ПДР України.
Згідно довідки сектору поліцейської діяльності № 1 (сел.Турійськ) Ковельського районного управління поліції Головного управління Національної поліції у Волинській області від 07 липня 2023 року №1391/51/04/01-2023, посвідчення водія ОСОБА_1 в базах даних НАІС ІТС ІПНП не значиться.
Відповідно до частини другої статті 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Обставин, що пом'якшують та обтяжують відповідальність ОСОБА_1 за вчинені адміністративні правопорушення, не встановлено.
А тому, враховуючи характер вчинених правопорушень, які відносяться до категорії підвищеної суспільної небезпечності, та особу порушника, який є особою молодого віку, вперше притягається до адміністративної відповідальності, відсутність обставин, що пом'якшують та обтяжують відповідальність, а також те, що йому посвідчення водія будь - якої категорії не видавалося, та виходячи із визначеної законом мети адміністративного стягнення, суддя дійшов висновку, що в цьому випадку до ОСОБА_1 слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу.
Відповідно до статті 40-1 КУпАП, пункту 5 частини другої статті 4 Закону України “Про судовий збір” з ОСОБА_1 слід стягнути в дохід держави 536 гривень 80 копійок судового збору.
Керуючись статтями 33, 36, 40-1, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя
ПОСТАНОВИВ :
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених статтею 124, частиною четвертою статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 34000 (тридцять чотири тисячі) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в розмірі 536 (п'ятсот тридцять шість) гривень 80 (вісімдесят) копійок.
Постанова може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду через Турійський районний суд Волинської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя