Постанова від 04.10.2023 по справі 725/8026/23

Єдиний унікальний номер 725/8026/23

Номер провадження 3/725/3154/23

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04.10.2023 Суддя Першотравневого районного суду м.Чернівці Скуляк І. А., розглянувши адміністративну справу, яка надійшла від Чернівецької митниці, про притягнення до адміністративної відповідальності громадянина України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , за ч. 1 cт. 483 Митного Кодексу України, -

ВСТАНОВИВ:

01.09.2023 року о 18 год. 29 хв. в зону митного контролю надійшов транспортний засіб комерційного призначення марки Mercedes-Benz з реєстраційним номером НОМЕР_1 у складі напівпричіпу з реєстраційним номером CB1648XF (далі -транспортний засіб ). Згідно поданих для реєстрації транспортного засобу та товару документів, характер переміщуваного вантажу відноситься до категорії «гуманітарна допомога». Документи до митного контролю були подані водієм ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 - водієм транспортного засобу, який належить ФОП ОСОБА_3 , що зареєстрований у АДРЕСА_2 . Згідно поданих до митного контролю товаросупровідних документів CMR б/н, Дарчого листа №54 від 31.08.2023 року та MRN №23ROIS8200E0001942 (далі - товаросупровідні документи) до складу гуманітарної допомоги входило 11 палетів з продуктами харчування, 3 палети з ріжками для морозива, 30 матраців та 6 палетів маски медичні. При загальному огляді транспортного засобу, який здійснювався спільно за участі працівників Чернівецької митниці та НОМЕР_2 Прикордонного загону було встановлено, що типовість завантаження та пакування вантажу не відповідає його характеру. Цього ж дня на адресу Чернівецької митниці надійшли лист від Західного регіонального управління ІНФОРМАЦІЯ_2 вих. №5/1050 від 01.09.2023 року та лист від Управління Служби безпеки України в Чернівецькій області №75/5/б/-3712 від 01.09.2023 року, в яких зазначалось, що за наявною інформацією у транспортному засобі із реєстраційними номерами НОМЕР_1 / CB1648XF можливе переміщення товарів з порушенням митного законодавства. Відповідно до ч. 1 ст. 318 МК України митному контролю підлягають усі товари, транспортні засоби комерційного призначення, які переміщуються через митний кордон України. Згідно ч.2 Типової технологічної схеми здійснення митного контролю автомобільних транспортних засобів перевізників і товарів, що переміщуються ними, у пунктах пропуску через державний кордон, затвердженої Постановою КМУ від 21.05.2012 року № 451, митний контроль автомобільних транспортних засобів і товарів здійснюється виключно митними органами відповідно до законодавства, вибірково, у формах та обсязі, що визначені на підставі результатів системи управління ризиками. Враховуючи наявні індикатори ризиків за кодами 1.1.1.,1.1.8. та 1.3.1. транспортний засіб був направлений на повний огляд. Під час проведення повного митного огляду транспортного засобу здійснено розвантаження товару в оглядовий бокс та встановлено наступне: товар «гуманітарна допомога» було завантажено на 10 палетах та навалом. Термін придатності продуктів харчування, ріжків для морозива та медичних масок - вичерпано. Значна частина пакування пошкоджена, в тому числі з частковим намоканням. Частина товару «матрац» без пакування та в забрудненому стані. Також, під час проведення митного огляду, виявлено не вказаний в товаросупровідних документах лікарський засіб «Thrombo ASS»® 50 mg, no 20 таблеток в одній конвалюті, 100 таблеток в одній упаковці. Всього 16464 упаковок, які в свою чергу упаковані в 82 картонних ящики. Таким, чином, громадянин ОСОБА_4 вчинив дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з поданням митному органу, як підстави для їх переміщення документів, що містять неправдиві відомості щодо назви товарів. Зазначені дії мають ознаки порушення митних правил, передбаченого ч.1 ст. 483 Митного кодексу України. Відповідно до відомостей модуля «Провадження в справах про ПМП» АСМО «Інспектор» та інформації, наявної в реєстрі порушників митних правил ЄАІС, громадянин України ОСОБА_4 , протягом 2022-2023 років не притягувався до відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачено ст.483 Митного кодексу України.

Зазначені дії кваліфіковані працівниками митниці як порушення митних правил, передбачене ч.1 ст. 483 Митного кодексу України.

Правопорушник в судове засідання не з'явився, хоча був належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи. Про причини неявки в суд не повідомив.

Враховуючи практику Європейського суду з прав людини, сторона, яка задіяна в ході судового розгляду, зобов'язана з розумним інтервалом часу сама цікавитись провадженням у її справі, добросовісно користуватись належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов'язки, вважаю за можливе провести розгляд справи у відсутність її учасників.

Згідно ч. 4 ст. 526 МК України, справа про порушення митних правил може бути розглянута за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності за це правопорушення, лише у випадках, якщо є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про перенесення розгляду справи.

Так, будучи повідомленим про час та місце розгляду справи ОСОБА_1 не звертався до суду з відповідним клопотанням про перенесення розгляду справи, у зв'язку з чим, можливо розглянути справу за відсутності особи щодо якої вирішується питання про притягнення до адміністративної відповідальності.

Факт вчинення громадянином ОСОБА_1 правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 483 Митного кодексу України, підтверджується наступними дослідженими та проаналізованими судом письмовими доказами, а саме: протоколом про порушення митних правил №0829/40800/23 від 01.09.2023 року та іншими матеріалами справи, а тому суд вважає, що його діях є склад правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 483 МК України.

Згідно висновку експерта № 142000-3301-0836 від 27.09.2023 року, судом встановлено, що вартість предметів порушення митних правил становить 1 855 761 грн. 74 коп.

При накладенні на ОСОБА_1 адміністративного стягнення враховується характер вчиненого правопорушення, особа правопорушника.

Відповідно до п.2 розділу 3 наказу Міністерства фінансів України «Про затвердження Порядку відшкодування витрат за зберігання товарів та транспортних засобів на складах митних органів, Порядку обчислення сум витрат у справах про порушення митних правил та їх відшкодування та Розмірів відшкодувань за зберігання на складах митних органів товарів і транспортних засобів» № 731 від 15.06.2012 року витрати митного органу за зберігання товарів, транспортних засобів, тимчасово вилучених у справі про порушення митних правил, після набрання законної сили рішенням, винесеним у справі про порушення митних правил, відшкодовуються у разі, якщо особу визнано винною, а вилучені у справі про порушення митних правил товари та/або транспортні засоби підлягають поверненню власнику.

Враховуючи вищевказану норму Закону, суд прийшов до висновку, що витрати вказані за зберігання товарів на складах митних органів стягненню з правопорушника не підлягають.

На пiдставi ст. 483 ч.1 та керуючись ст.ст. 461, 462, 467, 522, 524, 525 Митного Кодексу України, п.2 розділу 3 наказу Міністерства фінансів України «Про затвердження Порядку відшкодування витрат за зберігання товарів та транспортних засобів на складах митних органів, Порядку обчислення сум витрат у справах про порушення митних правил та їх відшкодування та Розмірів відшкодувань за зберігання на складах митних органів товарів і транспортних засобів»,-

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ст.483 ч.1 МК України та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 1 855 761 грн. 74 коп. в дохід держави та конфіскації лікарського засобу «Thrombo ASS»® 50 mg, no 20 таблеток в одній конвалюті, 100 таблеток в одній упаковці, вартістю 1 855 761 грн. 74 коп., в дохід держави.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави, судовий збір у розмірі 536,80 грн.

Роз'яснити ОСОБА_1 що відповідно до вимог ст. 307 КпАП України, штраф має бути сплачений не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. У разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.

Постанова може бути оскаржена до Чернівецького апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя Першотравневого

районного суду м.Чернівці І. А. Скуляк