Ухвала від 03.10.2023 по справі 709/1423/23

Справа № 709/1423/23

УХВАЛА

про відкриття провадження

03 жовтня 2023 року суддя Чорнобаївського районного суду Черкаської області Кваша І.М., вивчивши позовну заяву ОСОБА_1 до Іркліївської сільської ради про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,-

встановив:

ОСОБА_1 , адреса: АДРЕСА_1 (далі - позивач) звернулася до Чорнобаївського районного суду Черкаської області з позовною заявою до Іркліївської сільської ради, адреса: вул. Богдана Хмельницького, 7,

с. Іркліїв, Золотоніський район, Черкаська область (далі - відповідач), про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини.

Позовна заява відповідає вимогам статтей 175-177 ЦПК України. Підстави, визначені статтями 185-186 ЦПК України, для повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження відсутні. Тому її слід прийняти до розгляду та відкрити провадження у справі.

З огляду на положення ч. 4 ст. 274 ЦПК України розгляду в спрощеному провадженні справа не підлягає.

Враховуючи викладене, провадження по цивільній справі за вищевказаною заявою підлягає розгляду за правилами загального позовного провадження.

Позовна заява містить клопотання позивача про витребування з Чорнобаївської державної нотаріальної контори копії спадкової справи ОСОБА_2 , яке в силу ст. 84 ЦПК України підлягає задоволенню, оскільки вказані документи мають значення для правильного вирішення справи.

На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 19, 175, 177, 187, 274 ЦПК України,-

ПОСТАНОВИВ:

Прийняти до розгляду та відкрити провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Іркліївської сільської ради про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини.

Розгляд справи проводити в порядку загального позовного провадження.

Призначити підготовче засідання по названій справі на 03 листопада 2023 року о 08-30 год в приміщенні Чорнобаївського районного суду Черкаської області за адресою: смт Чорнобай, вул. Центральна, 134, зал судових засідань № 2.

В підготовче засідання викликати учасників процесу.

Визначити строк для подання відповідачем відзиву на позов - 15 днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження. Роз'яснити відповідачу, що копія відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи повинна бути надіслана (надана) одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду.

Згідно з ч. 1 ст. 193 ЦПК України у строк для подання відзиву відповідач має право пред'явити зустрічний позов.

Витребувати з Чорнобаївської державної нотаріальної контори належним чином завірену копію спадкової справи, що відкрита після смерті ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Сторони можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет на офіційному веб-порталі судової влади України за веб-адресою сторінки: https://court.gov.ua/sud2322/.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання і оскарженню окремо від рішення суду не підлягає.

Суддя І.М. Кваша

Попередній документ
113913523
Наступний документ
113913525
Інформація про рішення:
№ рішення: 113913524
№ справи: 709/1423/23
Дата рішення: 03.10.2023
Дата публікації: 05.10.2023
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Чорнобаївський районний суд Черкаської області
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них; за законом.
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто: рішення набрало законної сили (09.11.2023)
Дата надходження: 02.10.2023
Предмет позову: про продовження терміну для прийняття спадщини
Розклад засідань:
03.11.2023 08:30 Чорнобаївський районний суд Черкаської області
09.11.2023 09:00 Чорнобаївський районний суд Черкаської області
Учасники справи:
головуючий суддя:
КВАША ІРИНА МИХАЙЛІВНА
суддя-доповідач:
КВАША ІРИНА МИХАЙЛІВНА
відповідач:
Іркліївська сільська рада
позивач:
Прохорова Тетяна Олександрівна
представник позивача:
Солод Валентин Миколайович