ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
29 вересня 2023 року Справа № 280/3372/23 м.Запоріжжя
Запорізький окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді Сацького Р.В., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу
за позовом Головного управління ДПС у Запорізькій області
до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1
про стягнення податкового боргу,
ВСТАНОВИВ:
25 травня 2023 року Головне управління ДПС у Запорізькій області (далі - позивач) звернулось до Запорізького окружного адміністративного суду із позовом до фізичної особи -підприємця ОСОБА_1 (далі по тексту - ФОП ОСОБА_1 , або Відповідач), в якому просить стягнути з податковий борг у розмірі 34 081,00 грн (тридцять чотири тисячі вісімдесят одну грн 00 коп.) з яких:
- з податку на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування у розмірі 17 081,55 грн;
- з військового збору, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування у розмірі 1 830,53 грн;
- з акцизного податку з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизними товарами у розмірі 3 268,02 грн;
- з штрафними санкціям за порушення законодавства про патентування, норм регулювання обігу готівки та застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг у розмірі 5 100,90 грн;
- з штрафним санкціям за порушення законодавства у сфері виробництва обігу алкогольних напоїв та тютюну у розмірі 6 800,00 грн.
В обґрунтування позову вказує, що за відповідачем обліковується податковий борг з податку на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування у розмірі 17 081,55 грн з військового збору, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування у розмірі 1 830,53 грн з акцизного податку з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизними товарами у розмірі 3 268,02 грн;
- з штрафними санкціям за порушення законодавства про патентування, норм регулювання обігу готівки та застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг у розмірі 5 100,90 грн та з штрафним санкціям за порушення законодавства у сфері виробництва обігу алкогольних напоїв та тютюну у розмірі 6 800,00 грн, що виник у зв'язку із несплатою донарахованих контролюючим органом податкових зобов'язань. Стверджує, що податковим органом вживались заходи, направлені на погашення податкового боргу та боржнику направлялась податкова вимога № 2522-49 від 13.04.2018, яка залишилась без виконання. З огляду на викладене, позивач просить суд задовольнити позов та стягнути вказані суми з відповідача.
Ухвалою суду від 26.05.2023 відкрито спрощене позовне провадження у справі без повідомлення (виклику) сторін та проведення судового засідання за наявними у справі матеріалами в порядку, визначеному статтею 262 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України). Відповідачу запропоновано у 15 - денний строк з дня отримання ухвали надати відзив на позовну заяву.
Ухвалу про відкриття провадження у справі направлено відповідачу за адресою місцезнаходження, що зазначена у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
Відзив на позовну заяву відповідачем до суду не надано.
Відповідно до пунктів 21 та 116 Правил надання послуг поштового зв'язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 № 270 адресат реєстрованого поштового відправлення, поштового переказу інформується про надходження адресованого йому поштового відправлення, поштового переказу через смс-повідомлення, повідомлення, що підтримується засобами Інтернету, або повідомлення у паперовому вигляді за встановленим оператором поштового зв'язку зразком. У разі неможливості вручення одержувачам поштові відправлення, внутрішні поштові перекази зберігаються об'єктом поштового зв'язку місця призначення протягом одного місяця з дня їх надходження, відправлення «EMS» - 14 календарних днів, міжнародні поштові перекази - відповідно до укладених угод.
Так, конверт із відповідним поштовим відправленням 03.07.2023 повернуто на адресу суду з відміткою установи поштового зв'язку «за закінченням терміну зберігання», тобто після спливу місячного строку зберігання у відділенні поштового зв'язку.
Відповідно до правових висновків зазначених у постановах Верховного Суду від 16.12.2020 у справі № 120/4080/19-а та від 14.07.2021 у справі № 160/8623/19, Верховний Суд зазначив про те, що до повноважень адміністративних судів не віднесено установлення фактичного місцезнаходження юридичних осіб або місця проживання фізичних осіб - учасників судового процесу на час вчинення тих чи інших процесуальних дій. Тому повідомлення про вручення рекомендованої кореспонденції, повернуті органами зв'язку з позначками «за закінчення терміну зберігання», «адресат вибув», «адресат відсутній» і тому подібне, з урахуванням конкретних обставин справи можуть вважатися належними доказами виконання адміністративним судом обов'язку щодо повідомлення учасників судового процесу про вчинення цим судом належних процесуальних дій.
Отже, враховуючи не вручення поштового відправлення за адресою місцезнаходження відповідача з незалежних від суду причин, вжиття судом усіх заходів задля повідомлення сторони відповідача щодо відкриття спрощеного позовного провадження у даній справі, та відповідно до положення пункту 4 частини 6 статті 251 КАС України, дає підстави вважати належними доказами виконання адміністративним судом обов'язку щодо вручення відповідачу ухвали суду від 26.05.2023 врученою відповідачу.
Відтак суд, керуючись частиною 6 статті 162 КАС України, вирішує справу за наявними матеріалами.
Датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складання повного судового рішення (частина 5 статті 250 КАС України).
Згідно з частиною 4 статті 229 КАС України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши надані докази, суд встановив наступне.
Фізична особа - підприємець ОСОБА_1 є платником податків і зборів, передбачених Податковим кодексом України та є боржником перед бюджетом.
Станом на день подання позовної заяви за ФОП ОСОБА_1 обліковється податковий борг у сумі 34 081,00 грн, який виник зокрема:
- по податку на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами результатами річного декларування (КБК 11010500) у розмірі 17 081,55 грн;
- по військовому збору (КБК 11011000) у розмірі 1 830,53 грн;
- по акцизному податку з реалізації суб'єктами господарювання роздрібно;
- торгівлі підакцизних товарів (КБК 14040200 ) у розмірі 3 268,02 грн;
- по штрафним санкціям за порушення законодавства про патентування, норм регулювання обігу готівки та застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг ( КБК 21080900) у розмірі 5 100,90 грн;
- по штрафним санкціям за порушення законодавства у сфері виробництва та обігу алкогольних напоїв та тютюну (КБК 21081500) у розмірі 6 800,00 грн.
Детальніше по підставам виникнення податкового боргу.
1. По податку на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування (КБК 11010500).
Пунктом 179.1 ст. 179 ПК України передбачено, що платник податку зобов'язаний подавати річну декларацію про майновий стан і доходи (податкову декларацію) відповідно до цього Кодексу.
Згідно п. 179.5. 179 ПК України - податкова декларація заповнюється платником податку самостійно або іншою особою, нотаріально уповноваженою платником податку здійснювати таке заповнення, у порядку, передбаченому главою 2 розділу ІІ цього Кодексу.
Відповідачем подавались до контролюючого органу податкові декларації про майновий стан і доходи у яких ним самостійно визначались до сплати у бюджет суми податкових зобов'язань по податку на доходи фізичних осіб, а саме:
- податковою декларацією від 10.02.2019 № 15125938 про майновий стан і доходи (за 2018 рік) ФОП задекларував до сплати податок на доходи з фізичних осіб, у розмірі 3 799,78 грн. З рахунок часткового погашення податкових зобов'язань у сумі 374,72 грн, сума боргу: за даною декларацією становить 3 425, 06 грн;
- податковою декларацією від 28.01.2020 № 8099034 про майновий стан і доходи (за 2019 рік) ФОП задекларував до сплати податок на доходи з фізичних осіб у розмірі 2915,76 грн, яка платником не сплачена;
- податковою декларацією від 06.02.2021 № 8502980 про майновий стан і доходи (за 2020 рік) ФОП задекларував до сплати податок на доходи з фізичних осіб у розмірі 7 717,48 грн, яка платником не сплачена;
- податковою декларацією від 04.02.2022 № 9428184158 про майновий стан і доходи (за 2021 рік) ФОП задекларував до сплати податок на доходи з фізичних осіб у розмірі 227,11 грн, яка платником не сплачена.
Також Відповідачу за результатами камеральних перевірок було винесено:
- податкове повідомлення - рішення від 19.11.2019 № 0153064907, яким платнику визначено суму штрафних санкцій за несвоєчасну сплату податкових зобов'язань у розмірі 500,00 грн.
Дане податкове повідомлення - рішення було надіслане податковим органом на адресу Відповідача та відповідно відмітки служби поштового зв'язку отримане ним особисто 21.11.2019.
Податкове повідомлення - рішення від 02.07.2020 № 0064754905, яким до платника застосовано штрафну санкцію у розмірі 700,00 грн.
Дане податкове повідомлення - рішення було надіслане податковим органом на адресу Відповідача та відповідно відмітки служби поштового зв'язку «повернуте за закінченням терміну зберігання».
Зазначені податкові повідомлення - рішення в судовому та адміністративному порядку відповідачем не оскаржені.
Також за Відповідачем обліковується сума несплаченої пені у розмірі 1 596,14 грн.
Вказана сума пені виникла в результаті прострочення сплати Відповідачем сум податкових зобов'язань нарахованих за декларацією від 06.02.2018 (за 2017 рік) (сплата зобов'язань відбулась протягом 2019 - 2021 року). При цьому пеня нарахована за прострочення еплати податкових зобов'язань за період з травня 2018 р. по 01.03.2020.
Відповідно до ст. 129 ПК України на суми грошового зобов'язання, визначеного підпунктами 129.1.1 та 129.1.2 пункту 129.1 цієї статті (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені), та в інших випадках визначення пені відповідно до вимог цього Кодексу, коли її розмір не встановлений, нараховується пеня за кожний календарний день прострочення сплати грошового зобов'язання, включаючи день погашення, з розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на кожний такий день.
На суми грошового зобов'язання, визначеного підпунктом 129.1.3 пункту 129.1 цієї статті (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені), нараховується пеня за кожний календарний день прострочення у його сплаті, починаючи з 91 календарного дня (з 271 календарного дня у разі здійснення платником податків самостійного коригування відповідно до підпункту 39.5.4 пункту 39.5 статті 39 цього Кодексу), що настає за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання, із розрахунку 100 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на кожний такий день.
Зазначений розмір пені застосовується щодо всіх видів податків, зборів та інших грошових зобов'язань, крім пені, яка нараховується за порушення строку розрахунку у сфері зовнішньоекономічної діяльності, що встановлюється відповідним законодавством.
В силу положень пункту 102.4 статті 102 ПК України контролюючим органам надано право стягнення податкового боргу протягом наступних 1095 календарних днів з дня виникнення такого податкового боргу.
Відповідно до постанов Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 № 211 та від 20.05.2020 № 392 (із змінами та доповненнями) на всій території України з 18.03.2020 введено карантин, який діє і на даний час.
Згідно до абз. 10 пункту 52 (2) підрозділу 10 розділу ХХ "Перехідні положення" ПК України на період з 18 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (СОУІР-19), зупиняється перебіг строків давності, передбачених статтею 102 цього Кодексу.
Із прийняттям Закону України «про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період воєнного стану» від 15.03.2022 № 2120-ІХ ПК України доповнено зокрема п. 69. 69.9 п. 69 підрозділу 10 розділу ХХ "Перехідні положення".
Згідно з пп. 69.9 п. 69 підрозді 10 розділу ХХ "Перехідні положення" ПК України для платників податків та контролюючих органів зупиняється перебіг строків, визначених податковим твом та іншим твом , контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.
Отже, по суті пп. 69.9 п. 69 підрозділу 10 розділу ХХ "Перехідні положення" ПК України призупиняє на час військового стану строки позовної давності визначені ст. 102 ПК України.
При (цьому відповідно до п. 1029 ПК України на період дії правового режиму воєнного, надзвичайного стану, що вводиться в Україні зупиняється перебіг строків визначених цим Кодексом, іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.
Таким чином, з першого дня військового стану (24.02.2022) всі строки ( в том числі позовної давності для стягнення заборгованості), перебіг яких було призупинено карантином (з 01.03.2020) залишаються призупиненими і протягом дії військового стану в Україні. З вказаного можна зробити висновок, що позовна давність призупинила свій перебіг з 01.03.2020 та поновить цей перебіг з дня наступного за днем, коли в Україні буде скасовано карантин і воєнний стан.
Отже з врахуванням вказаних положень діючого законодавства строк позовної давності встановлений ст. 102 ПК України для звернення до суду призупинений і на час звернення до суду із позовом про стягнення - не сплинув.
Отже, сума заборгованості по податку на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування становить 17081,55 грн (14285,41 грн податкового зобов'язання + 1200,00 грн штрафних санкцій та + 1596,14 грн пені).
2. По військовому збору (КБК 11011 000).
Відповідно до п. 16 (1) підрозділу 10 «Інші перехідні положення» ПК України визначено, що тимчасово, до набрання чинності рішенням Верховної Ради України про завершення реформи Збройних Сил України, встановлюється військовий збір. Платниками збору є особи, визначені пунктом 162.1 статті 162 цього Кодексу. Об'єктом оподаткування збором є доходи, визначені статтею 163 цього Кодексу. Ставка збору становить 1,5 відсотка від об'єкта оподаткування.
Нарахування, утримання та сплата (перерахування) збору до бюджету здійснюються У порядку, встановленому статтею 168 цього Кодексу, за ставкою, визначеною підпунктом 1.3 цього пункту. Платники збору зобов'язані забезпечувати виконання податкових зобов'язань У формі та спосіб, визначені статтею 176 цього Кодексу.
Відповідачем подавались до контролюючого органу податкові декларації про майновий стан і доходи у яких ним самостійно визначались до сплати у бюджет суми податкових зобов'язань по податку на доходи фізичних осіб, а саме:
- податковою декларацією від 06.02.2018 № 9298115408 про майновий стан і доходи (за 2017 рік) ФОП задекларував до сплати військовий збір у розмірі 585,29 грн, який платником не сплачено;
- податковою декларацією від 10.02.2019 № 15125938 про майновий стан і доходи (за 2018 рік) ФОП задекларував до сплати військовий збір у розмірі 316,65 грн, який платником не сплачено;
- податковою декларацією від 06.02.2021 № 8502980 про майновий стан і доходи (за 2020 рік) ФОП задекларував до сплати військовий збір у розмірі 643,12 грн, який платником не сплачено;
- податковою декларацією від 04.02.2022 № 9428184158 про майновий стан і доходи (за 2021 ріку ФОП задекларував до сплати військовий збір у розмірі 18,93 грн, який платником не сплачено.
Крім цього, по уточнюючою податковою декларацією від 21.10.2020 № 31332 (за 2019 рік) ФОП задекларував до сплати військовий збір у розмірі 242,98 грн, та визначено самостійно штрафну санкцію за виправлення помилки у розмірі 7,29 грн. Дані суми зобов'язань по військовому збору платником не сплачено.
Також за Відповідачем обліковується сума несплаченої пені по військовому збору у розмірі 16,27 грн.
Вказана сума пені виникла в результаті прострочення сплати Відповідачем сум податкових зобов'язань нарахованих податковим повідомленнм - рішенням № 0014021305 (сплата зобов'язань відбулась у 2022 році). При цьому пеня нарахована за прострочення сплати податкових зобов'язань за період з червня 2019 р. по 01.03.2020.
Таким чином, податковий борг по військовому збору становить 1830,53 грн (податкові зобов'язання 1814,26 грн - пеня 16,27 грн).
3. По акцизному податку з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів (КБК 14040200).
У ході здійснення господарської діяльності ФОП здійснювалась торгівля підакцизними товарами.
Відповідачем самостійно визначались суми податкових зобов'язань по акцизному податку шляхом подання декларацій акцизного податку, а саме:
- податковою декларацією від 08.02.2021 № 8970196 по акцизному податку ФОП задекларував до сплати податок у розмірі 310,00 грн. За рахунок часткового погашення суми акцизного податку у розмірі 156,98 грн. сума боргу за даною декларацією становить 153,02 грн;
- податковою декларацією від 14.03.2021 № 13044205 по акцизному податку ФОП задекларував до сплати податок у розмірі 121,00 грн. який платником не сплачено;
- податковою декларацією від 19.04.2021 № 18305414 про по акцизному податку ФОП задекларував до сплати податок у розмірі 253,00) грн, який платником не сплачено;
- податковою декларацією від 11.05.2021 № 23072799 по акцизному податку ФОП задекларував до сплати податок у розмірі 193,00 грн. який платником не сплачено;
- податковою декларацією від 05.06.2021 № 25776233 про по акцизному податку ФОП задекларував до сплати податок у розмірі 222,00 грн, який платником не сплачено;
- податковою декларацією від 06.07.2021 № 28125822 по акцизному податку ФОП задекларував до сплати податок у розмірі 296,00 грн який платником не сплачено;
- податковою декларацією від 15.08.2021 № 35072896 про по акцизному податку ФОП задекларував до сплати податок у розмірі 322,00 грн, який платником не сплачено;
- податковою декларацією від 03.09.2021 № 36840389 по акцизному податку ФОП задекларував до сплати податок у розмірі 342,00 грн який платником не сплачено;
- податковою декларацією від 12.10.2021 № 42335176 про по акцизному податку ФОП задекларував до сплати податок у розмірі 370,00 грн, який платником не сплачено;
- податковою декларацією від 08.11.2021 № 48666529 по акцизному податку ФОП задекларував до сплати податок у розмірі 319,00 грн який платником не сплачено;
- податковою декларацією від 03.12.2021 № 51932217 про по акцизному податку ФОП задекларував до сплати податок у розмірі 336,00. грн, який платником не сплачено;
- податковою декларацією від 08.01.2022 № 1241587 по акцизному податку ФОП задекларував до сплати податок у розмірі 341,00 грн який платником не сплачено.
Таким чином, сума боргу по акцизному податку з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, яка підлягає стягненню становить 3 268,02 грн.
4. По штрафним санкціям за порушення законодавства про патентування, норм регулювання обігу готівки та застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг ( КБК 21080900).
До Відповідача за результатами фактичної перевірки щодо дотримання правил оптової та роздрібної торгівлі підакцизними товарами, наявності ліцензій та інших документів, дотримання правил торгівлі підакцизними товарами, а також з інших питань, що регулюють виробництво та обіг підакцизних товарі в Україні застосовувались штрафні санкції, а саме:
На підставі акту перевірки від 24.09.2020 було винесено податкове повідомлення - рішення від 06.10.2020 № 00000400709 яким до платника застосовано штрафну санкцію, за порушення порядку ведення обліку товарних запасів та не застосування РРО при здійсненні розрахункових операцій, у розмірі 5100,90 грн.
Дане податкове повідомлення-рішення було надіслане на адресу Відповідача та відповідно відмітки служби поштового зв'язку повернуте не врученим з відміткою «за закінченням терміну зберігання».
Вищезазначене податкове повідомлення - рішення не оскаржувалось відповідачем в адміністративному чи судовому порядку.
Таким чином, податковий борг по штрафним санкціям за порушення законодавства про патентування, норм регулювання обігу готівки та застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг становить 5100,90 грн.
5. По шрафним санкціям за порушення у сфері виробництва та обігу алкогольних напоїв та тютюну (КБК 21081500).
До Відповідача за результатами фактичної перевірки щодо дотримання правил оптової та роздрібної торгівлі підакцизними товарами, наявності ліцензій та інших документів, дотримання правил торгівлі підакцизними товарами, а також з інших питань, що регулюють виробництво та обіг підакцизних товарі в Україні застосовувались штрафні санкції, а саме:
На підставі акту перевірки від 02.03.2020 було винесено податкове повідомлення- рішення від 24.039.2020 № 0001583201 яким до платника застосовано штрафну санкцію за порушення законодавства у сфері торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами у розмірі 6 800,00 грн.
Дане податкове повідомлення - рішення було надіслане на адресу Відповідача та відповідно відмітки служби поштового зв'язку повернуте не врученим з відміткою «за закінченням терміну зберігання».
Вищезазначене податкове повідомлення - рішення не оскаржувалось відповідачем в адміністративному чи судовому порядку.
Таким чином, податковий борг по штрафним санкціям за порушення законодавства у сфері виробництва та обігу алкогольних напоїв та тютюну становить 6 800,00 грн.
Надаючи правову оцінку вказаним обставинам, суд зазначає наступне.
Відповідно до пп. 14.1.175 п. 14.1 Податкового кодексу України, податковий борг - це сума узгодженого грошового зобов'язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом.
Згідно п. 59.1 ст. 59 Податкового кодексу України, у разі коли у платника податків виник податковий борг, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення - рішення.
Відповідно до п. 59.5 ст. 59 Податкового кодексу, у разі коли у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується, погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення.
Таким чином, Кодексом не передбачено надіслання податкових вимог на кожну суму боргу, а тому податкові вимоги на борг, що утворився після надіслання вимоги не надсилались.
Податкову вимогу № 2522-49 від 13.04.2018, податковим органом надіслано на адресу Відповідача та отримано ним 25.04.2018.
Відповідно до п. 59.5 ст. 59 Податкового кодексу України, у разі коли у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується, погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення.
Відповідно до п. 95.2 ст. 95 Податкового кодексу України стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 30 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.
Пунктом 87.11 ст. 87 Податкового кодексу України встановлено, що орган стягнення звертається до суду з позовом про стягнення суми податкового боргу платника податку - фізичної особи. Стягнення податкового боргу за рішенням суду здійснюється державною виконавчою службою відповідно до закону про виконавче провадження.
Як встановлено судом, заявлену до стягнення суму податкового боргу відповідачем не сплачено, заборгованість перед бюджетом не погашена у повному обсязі.
Згідно з частиною 1 статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Виходячи системного аналізу положень законодавства України та наданих сторонами доказів, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення позову.
З урахуванням вимог частини 2 статті 139 КАС України, судовий збір з відповідача не стягується.
Керуючись статтями 9, 12, 139, 255 та 257 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги Головного управління ДПС у Запорізькій області (69107, м. Запоріжжя, просп. Соборний, буд. 166, код ЄДРПОУ ВП 44118663) до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) про стягнення податкового боргу - задовольнити у повному обсязі.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 податковий борг у розмірі 34 081,00 грн (тридцять чотири тисячі вісімдесят одну грн 00 коп) з яких:
- у сумі 17 081,55 грн по податку на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування, які зарахувати: р/р UA 878999980333119341000008479; отримувач - ГУК у Запорізький області/ ТГ м. Запоріжжя, код отримувача - 37941997, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП) МФО 899998, код класифікації доходів бюджету 11010500;
- у сумі 1 830,53 грн по військовому збору, які зарахувати: р/р UA 68999980313070137000008001; отримувач - ГУК у Запорізький області/Запорізька область, код отримувача - 37941997, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), МФО 899998, код класифікації доходів бюджету 11011001;
- у сумі 3 268,02 грн по акцизному податку з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизними товарами, які зарахувати: р/р UA 348999980314090531000008479; отримувач - ГУК у Запорізькій області/ТГ м. Запоріжжя, код отримувача - 37941997, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП) МФО 899998, код класифікації доходів бюджету 14040200;
- у сумі 5 100,90 грн по штрафним санкціям за порушення законодавства про патентування, норм регулювання обігу готівки та застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг які зарахувати: р/р UA 028999980313090104000008001; отримувач - ГУК у Запорізький області/ТГ м. Запоріжжя, код отримувача - 37941997, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП) МФО 899998, код класіфікації доходів бюджету 21080900;
- у сумі 6 800,00 грн по штрафним санкціям за порушенням законодавства у сфері виробництва та обігу алкогольних напоїв та тютюну, які зарахувати: р/р UA 938999980314060561000008479; отримувач - ГУК у Запорізькій області/ТГ м. Запоріжжя, код отримувача - 37941997, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП) МФО 899998, код класифікації доходів бюджету 21081500.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається безпосередньо до Третього апеляційного адміністративного суд протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.
Рішення виготовлено у повному обсязі та підписано суддею 29 вересня 2023 року.
Суддя Р.В. Сацький