ЧЕРКАСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
Номер провадження 22-ц/821/1719/23 Справа № 711/5872/22
УХВАЛА
про залишення апеляційної скарги без руху
02 жовтня 2023 року м. Черкаси
Суддя Черкаського апеляційного суду Гончар Н.І., розглянувши апеляційну скаргу ТВД «СК Кредо» на рішення Придніпровського районного суду м. Черкаси від 30 серпня 2023 року у справі за позовом ОСОБА_1 до ТВД «СК Кредо», ОСОБА_2 про відшкодування шкоди, завданої внаслідок дорожньо-транспортної пригоди та стягнення стравного відшкодування,
ВСТАНОВИЛА:
До Черкаського апеляційного суду надійшла апеляційна скарга ТВД «СК Кредо» на рішення Придніпровського районного суду м. Черкаси від 30 серпня 2023 року.
Апеляційна скарга не може бути прийнята до апеляційного провадження та підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Статтею 129 Конституції України однією із засад судочинства визначено рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом.
Так, відповідно до ст. 1 Закону України «Про судовий збір» визначено, що судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.
Обов'язок осіб, які звертаються до суду, сплачувати судовий збір - це процесуальний обов'язок, визначений нормами процесуального права.
Відповідно до п. 4 ст. 6 Закону України «Про судовий збір» якщо скаргу (заяву) подано про перегляд судового рішення в частині позовних вимог (сум, що підлягають стягненню за судовим рішенням), судовий збір за подання скарги (заяви) вираховується та сплачується лише щодо перегляду судового рішення в частині таких позовних вимог (оспорюваних сум).
Як вбачається з матеріалів апеляційної скарги, ТВД «СК Кредо» оскаржує рішення суду лише в частині несплаченого страхового відшкодування, пені, 3% річних та інфляційних витрат за період з 17.01.2022 року по 29.06.2022 року, та з 29.06.2022 року по 12.08.2022 року.
Відповідно до п. 6 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання апеляційної скарги на рішення суду сплачується 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги ( 1429,73 х150:100=2144,60 грн.).
Як вбачається з доданих до апеляційної скарги додатків, скаржник за подання апеляційної скарги на рішення Придніпровського районного суду м. Черкаси від 30 серпня 2023 року судовий збір не сплатив.
Згідно до ч. 2 ст. 357 ЦПК України передбачено, що до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених ст. 356 ЦПК України, застосовуються положення ст. 185 ЦПК України, тобто апеляційна скарга залишається без руху, а особі, яка подає апеляційну скаргу, надається строк для усунення недоліків апеляційної скарги.
Виходячи з вищевикладеного, у відповідності до вимог ст. ст. 185, 356, 357 ЦПК України апеляційна скарга залишається без руху, а особі, яка подає апеляційну скаргу, надається строк для усунення недоліків апеляційної скарги, а саме: сплатити судовий збір у розмірі 2144,60 грн. за подачу апеляційної скарги, але у строк, не більше десяти днів з дня отримання копії ухвали.
Відповідно до вимог ч. 3 ст. 185 ЦПК України в разі невиконання цієї ухвали в зазначений термін, апеляційна скарга вважатиметься неподаною, і підлягатиме поверненню.
Керуючись ст.ст. 185, 356, 357 ЦПК України, апеляційний суд, -
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу ТВД «СК Кредо» на рішення Придніпровського районного суду м. Черкаси від 30 серпня 2023 року у справі за позовом ОСОБА_1 до ТВД «СК Кредо», ОСОБА_2 про відшкодування шкоди, завданої внаслідок дорожньо-транспортної пригоди та стягнення стравного відшкодування залишити без руху, надавши скаржнику строк для усунення недоліків апеляційної скарги, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали, а саме: сплатити судовий збір у розмірі 2144,60 грн. за подачу апеляційної скарги на рішення Придніпровського районного суду м. Черкаси.
Копію ухвали направити скаржнику для виконання.
У разі невиконання ухвали суду апеляційну скаргу буде повернуто скаржнику.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Н.І. Гончар