Справа № 755/13414/23
Провадження №: 3/755/6236/23
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"02" жовтня 2023 р. м. Київ
Суддя Дніпровського районного суду м. Києва Сазонова М.Г., розглянувши справу про адміністративне правопорушення щодо притягнення:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, що проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч. 3 ст. 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
УСТАНОВИВ:
Суддею визнано встановленим, що 28 серпня 2023 року о 09 год. 15 хв. в районі будинку №32, розташованого на пр. Броварському у м. Києві, ОСОБА_1 керував транспортним засобом «Peugeot», д.н.з. НОМЕР_1 , будучи тимчасово обмеженим в праві керування транспортними засобами на підставі постанови Петрівського відділу державної виконавчої служби в Олександрівському районі Кіровоградської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції від 26.01.2023 р., винесеної у межах виконавчого провадження № 29312916, чим вчинив правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 126 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 підтвердив, що 28.08.2023 р. він керував транспортним засобом «Peugeot», д.н.з. НОМЕР_1 , та був зупинений працівниками поліції через перевищення швидкісного режиму. При цьому, зазначив, що йому було відомо про встановлене щодо нього обмеження у праві керування транспортними засобами, однак він мав відвезти свого молодшого брата у поліклініку м. Баришівки на процедури, куди возить його один-два рази на тиждень. Поспішав, тому перевищив швидкість руху. Водночас повідомив, що візит до поліклініки був плановий, здоров'ю брата на той момент нічого не загрожувало. Також пояснив, що разом із ним в авто знаходилась його дружина, яка має водійське посвідчення, однак не вміє керувати автомобілем з механічною коробкою передач.
Згідно ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
Відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно зі ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ст. 280 КУпАП суд при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Частиною третьою статті 126 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за керування транспортним засобом особою, стосовно якої встановлено тимчасове обмеження у праві керування транспортними засобами .
Відповідно до ст. 15 Закону України «Про дорожній рух» від 30 червня 1993 року №3353-XII забороняється керування транспортними засобами особам, до яких застосовано адміністративне стягнення чи кримінальне покарання у виді позбавлення права керування транспортними засобами, протягом строку позбавлення, а також особам, щодо яких державним виконавцем встановлено тимчасове обмеження у праві керування транспортними засобами.
Як наголошується в ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, безпеки на автомобільному транспорті та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Відповідно до ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному вивченні справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Доказами в даній справі про адміністративне правопорушення є: протокол про адміністративне правопорушення серії ААД № 532009 від 28.08.2023 р.; копія постанови старшого державного виконавця Петрівського відділу державної виконавчої служби в Олександрівському районі Кіровоградської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції від 26.01.2023 р. про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві керування транспортними засобами, винесеної у межах виконавчого провадження № 29312916; відеозапис подій з нагрудного відеореєстратора працівника поліції, на якому зафіксовано рух та зупинку працівниками поліції транспортного засобу «Peugeot», д.н.з. НОМЕР_1 , під керуванням ОСОБА_1 через перевищення встановленої швидкості руху та спілкування поліцейських із ОСОБА_1 , який підтверджує, що йому відомо про обмеження у праві керування транспортними засобами, проте нема кому возити його брата в поліклініку.
Жодних документів щодо скасування встановленого щодо ОСОБА_1 обмеження у праві керування транспортними засобами суду надано не було.
Таким чином, враховуючи наведене, доходжу висновку, що в діях ОСОБА_1 наявні ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 126 КУпАП.
Враховуючи наведене вище, на ОСОБА_1 належить накласти адміністративне стягнення у виді позбавлення права керування транспортними засобами, згідно зі ст. 126 КУпАП.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
За правилом ст. 283 КУпАП, постанова суду (судді) про накладення адміністративного стягнення повинна містити положення про стягнення з особи, щодо якої її винесено, судового збору.
Разом з цим, стаття 5 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року № 3674-VI встановлює пільги щодо сплати судового збору.
Так, згідно п. 9 ч. 1 ст. 5 вказаного Закону від сплати судового збору звільняються особи з інвалідністю I та II груп, законні представники дітей з інвалідністю і недієздатних осіб з інвалідністю.
В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_1 рішенням Новоайдарського районного суду Луганської області від 06.09.2021 р. призначений опікуном недієздатного ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , який визнаний інвалідом І групи безстроково, що підтверджується довідкою серії МСЕ (2-20 ЛИ) № 120943.
Враховуючи наведене, ОСОБА_1 належить звільнити від сплати судового збору.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 126, 221, 283-285, 294 КУпАП України, ст. 9 Закону України «Про судовий збір», суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 126 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді позбавлення права керування транспортними засобами строком на три місяці.
Звільнити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , від сплати судового збору.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення через Дніпровський районний суд м. Києва.
Суддя: М.Г. Сазонова