Ухвала від 02.10.2023 по справі 335/6071/23

1Справа № 335/6071/23 2/335/2317/2023

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

про закриття провадження у справі

2 жовтня 2023 року суддя Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя Соболєва І.П.,розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи (письмовому провадженні) цивільну справу за позовом Концерну «Міські теплові мережі» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за послуги з постачання теплової енергії,

ВСТАНОВИВ:

05.07.2023 Концерн «Міські теплові мережі» звернувся до суду з позовом до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за послуги з постачання теплової енергії, мотивуючи свої вимоги тим, що у період з листопада 2021 р. по травень 2023 р. надавав відповідачеві послуги з постачання теплової енергії в нежитлове приміщення № 5 за адресою: АДРЕСА_1 , на загальну суму 46 858,10 грн. Оплату за надані послуги відповідач здійснював неналежним чином, внаслідок чого утворилась заборгованість. Просив стягнути з відповідача суму заборгованості загальним 46 858,10 грн, а також судовий збір.

Ухвалою судді Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя від 05.07.2023 позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі, визначено провести розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи у судове засідання, встановлено строки для подання заяв по суті справи.

Копію ухвали від 05.07.2023 відповідач отримала 10.07.2023 (а.с. 43).

У встановлений ухвалою строк відповідач не подав відзиву на позов або клопотання про розгляд справи в судовому засіданні.

За таких обставин, суд вважав за можливе розглянути справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи у судове засідання на підставі наявних у справі доказів на підставі статті 279 ЦПК України.

Дослідивши обставини справи, суд встановив, що провадження у справі слід закрити з таких підстав.

Так, в порядку ч. 6 ст. 187 ЦПК України судом отримана інформація про зареєстроване місце проживання (перебування) фізичної особи - відповідача з реєстру територіальної громади м. Запоріжжя, відповідно до якого відповідач ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрована за адресою: АДРЕСА_2 (а.с. 40).

Згідно з інформацією з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань ОСОБА_1 зареєстрована як ФОП з 13.03.2019, здійснює діяльність з надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна (основний, код КВЕД: 68.20 (а.с. 83).

Відповідно до ч. 1 ст. 19 ЦПК України суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи, що виникають з цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин, крім справ, розгляд яких здійснюється в порядку іншого судочинства.

Відповідач ОСОБА_1 є власницею нежитлового приміщення за адресою: АДРЕСА_3 з 14.03.2019, що підтверджується інформацією з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності від 14.11.2022 № 315030909 (а.с. 10).

Крім того, як зазначає позивач в позовній заяві, станом на 01.11.2021 типовий індивідуальний договір № 72223081 про надання послуги з постачання теплової енергії за адресою: АДРЕСА_3 , між Концерном «МТМ» та ОСОБА_1 , є укладеним.

В матеріалах справи наявні рахунки, що виставлені відповідачу на адресу цього нежитлового приміщення (а.с. 60-78).

Таким чином, з матеріалів справи однозначно випливає, що позовні вимоги випливають з господарських відносин між Концерном «Міські теплові мережі» та ОСОБА_1 , як фізичною особою - підприємцем, що виникли на підставі Договору № 72223081 про надання послуги з постачання теплової енергії з 01.11.2021.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 20 ГПК України господарські суди розглядають справи у спорах, що виникають у зв'язку із здійсненням господарської діяльності (крім справ, передбачених частиною другою цієї статті), та інші справи у визначених законом випадках, зокрема, справи у спорах, що виникають при укладанні, зміні, розірванні і виконанні правочинів у господарській діяльності, крім правочинів, стороною яких є фізична особа, яка не є підприємцем, а також у спорах щодо правочинів, укладених для забезпечення виконання зобов'язання, сторонами якого є юридичні особи та (або) фізичні особи - підприємці.

Отже, справа за позовом Концерну «Міські теплові мережі» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за послуги з постачання теплової енергії не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 255 ЦПК України суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.

Таким чином, провадження у справі слід закрити, роз'яснивши, що розгляд справи має здійснюватися в порядку господарського судочинства.

Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 7 Закону України «Про судовий збір» сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду в разі закриття (припинення) провадження у справі (крім випадків, якщо провадження у справі закрито у зв'язку з відмовою позивача від позову і така відмова визнана судом), у тому числі в апеляційній та касаційній інстанціях.

Оскільки в даному випадку провадження у справі підлягає закриттю на підставі п. 1 ч. 1 ст. 255 ЦПК України, суд вважає можливим повернути позивачеві судовий збір розміром 2 684,00 грн, сплачений згідно з платіжною інструкцією № 8338 від 14.03.2023 (а.с. 2).

На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст. 19, 187, 255, 260, 261 ЦПК України, суддя

ПОСТАНОВИВ:

Закрити провадження в цивільній справі за позовом Концерну «Міські теплові мережі» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за послуги з постачання теплової енергії за період з листопада 2021 р. по травень 2023 р. на загальну суму 46 858,10 грн.

Роз'яснити позивачу, що він право звернутись з тими самими вимогами до Господарського суду Запорізької області в порядку господарського судочинства.

Повернути концерну «Міські теплові мережі» (ЄДРПОУ 32121458, юридична адреса: м. Запоріжжя, бул. Гвардійський, б. 137) суму судового збору в розмірі 2 684 (дві тисячі шістсот вісімдесят чотири) гривні 00 копійок, сплаченого згідно з платіжною інструкцією № 13573 від 20.06.2023.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Запорізького апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 15-денний строк з дня її складання.

Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому ухвали суду.

Суддя І.П. Соболєва

Попередній документ
113841094
Наступний документ
113841096
Інформація про рішення:
№ рішення: 113841095
№ справи: 335/6071/23
Дата рішення: 02.10.2023
Дата публікації: 03.10.2023
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Вознесенівський районний суд міста Запоріжжя
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них; надання послуг
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто: рішення набрало законної сили (02.10.2023)
Дата надходження: 05.07.2023
Предмет позову: про стягнення заборгованості за надання послуги з постачання теплової енергії
Розклад засідань:
02.10.2023 00:00 Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя