Справа №295/12510/23
1-кс/295/5226/23
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18.09.2023 року м. Житомир
Слідчий суддя Богунського районного суду міста Житомира ОСОБА_1 ,
за участі: секретаря - ОСОБА_2 ,
прокурора - ОСОБА_3 ,
захисника - адвоката ОСОБА_4 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання прокурора Житомирської окружної прокуратури ОСОБА_3 про встановлення строків для ознайомлення із матеріалами досудового розслідування в кримінальному провадженні № 42023062020000026 від 10.02.2023 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 364 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
Прокурор звернувся до суду з указаним клопотанням, мотивовуючи його тим, що слідчим відділом Житомирського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Житомирській області проводилось досудове розслідування у кримінальному провадженні, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42023062020000026 від 10 лютого 2023 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 364 КК України, в якому про підозру у вчиненні кримінального правопорушення повідомлено ОСОБА_5 .
Як зазначено в клопотанні, досудовим розслідуванням встановлено, що рішенням десятої сесії Житомирської обласної ради № 587 від 06.04.2017 «Про призначення генерального директора комунального підприємства «Житомирський академічний український музично-драматичний театр ім. І.А. Кочерги» Житомирської обласної ради», ОСОБА_5 призначено на посаду генерального директора Комунального підприємства з 07 квітня 2017 року з укладенням із останньою контракту строком на 5 років. Додатком до наведеного рішення обласної ради є Контракт з генеральним директором комунального підприємства «Житомирський академічний український музично-драматичний театр ім. І.А. Кочерги» Житомирської обласної ради, що є у спільній власності територіальних громад сіл, селищ, міст області (далі - Контракт). Відповідно до преамбули Контракту його укладено на строк з 07 квітня 2017 року по 06 квітня 2022 року. Відповідно до п. 1 Контракту ОСОБА_5 (за текстом контракту і далі - Керівник) зобов'язується безпосередньо і через адміністрацію підприємства здійснювати поточне (оперативне) управління (керівництво) Комунальним підприємством, забезпечувати його господарську діяльність, ефективне використання і збереження закріпленого за підприємством майна. Згідно з п. 3, п. 4 Контракту Керівник є повноважним представником підприємства під час реалізації повноважень, функцій, обов'язків підприємства, передбачених актами законодавства, Статутом підприємства, іншими нормативними актами, діє на засадах єдиноначальності. За пунктом 6.1. Контакту Керівник здійснює поточне (оперативне) керівництво підприємством, організовує його виробничо-господарську, соціально побутову та іншу діяльність, забезпечує виконання завдань підприємства. Відповідно до п. 7.6. Контракту керівник зобов'язаний забезпечувати ефективне використання майна та збереження майнового стану підприємства, а також, відповідно до п. 7.8., постійно підвищувати рівень знань та кваліфікації, необхідних для виконання своїх обов'язків. Керівник відповідно до п. 11 Контракту, має право: діяти від імені підприємства, представляти його на всіх підприємствах, установах та організаціях; укладати від імені підприємства господарські договори та інші угоди, з урахуванням обмежень, встановлених Статутом, актами органу управління майном; видавати від імені підприємства довіреності, надавати доручення; відкривати від імені підприємства рахунки в органах Держказначейства України, банках, фінансових установах, тощо; користуватись правом розпорядження коштів підприємства; у межах своєї компетенції видавати накази та інші акти, давати вказівки, обов'язкові для всіх підрозділів та працівників підприємства.
Прокурор вказав, що відповідно до наказу Комунального підприємства № 101-к від 31.08.2018 «Про зміну назви посади», на підставі пп. 1, 4 Додаткової угоди до контракту від 06.04.2017 з генеральним директором, змінено у діловодстві театру, особових документах ОСОБА_5 посаду «генеральний директор» на «директор - художній керівник». Рішенням Житомирської обласної ради від 26.07.2018 № 1152 затверджено статут Комунального підприємства «Житомирський академічний український музично-драматичний театр ім. І.А. Кочерги» Житомирської обласної ради (далі - Статут). Відповідно до преамбули Статуту комунальне підприємство «Житомирський академічний український музично-драматичний театр ім. І.А. Кочерги» Житомирської обласної ради (далі - Комунальне підприємство), засноване на спільній власності територіальних громад сіл, селищ, міст області і перебуває в управлінні Житомирської обласної ради (орган управління майном). Згідно з абзацами другим та третім пункту 4.2. Статуту майно Комунального підприємства є спільною власністю територіальних громад сіл, селищ, міст області і закріплюється за ним на праві господарського відання. Здійснюючи право господарського відання, Підприємство володіє, користується та розпоряджається зазначеним майном на свій розсуд, вчиняючи щодо нього будь-які дії, які не суперечать чинному законодавству, цьому Статуту та рішенням Органу управління майном). Відповідно до п. 6.3. Статуту, оперативне управління (керівництво) Комунальним підприємством здійснює директор - художній керівник. Згідно з п. 6.7. Статуту директор - художній керівник Підприємства: діє на засадах єдиноначальності; розпоряджається у межах своїх повноважень майном Підприємства, у тому числі його коштами (відчуження, списання, застава та передача в користування (оренду) майна, що є спільною власністю територіальних громад сіл, селищ, міст області і закріплене за Підприємством на праві господарського відання, здійснюється у порядку, що встановлений Органом управління майном; без довіреності діє від імені Підприємства, представляє його інтереси у відносинах з усіма підприємствами, установами та організаціями. За таких обставин, враховуючи наявність згідно зі Статутом та Контрактом у ОСОБА_5 , як директора-художнього керівника Комунального підприємства організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, вона в силу положень ч. 3 ст. 18 та ч. 1 Примітки до ст. 364 КК України станом на момент вчинення інкримінованого кримінального правопорушення мала статус службової особи. Досудовим розслідуванням встановлено, що 01.12.2020 Комунальним підприємством, як замовником в розумінні п. 3 ч. 1 ст. 2 Закону України «Про публічні закупівлі», на веб-порталі публічних закупівель «Prozorro» розміщено оголошення за ідентифікатором UA-2020-12-01-002499-a про відкриті торги з закупівлі газового палива (природного газу) обсягом 106000 метрів кубічних (м3) з очікуваною вартістю в сумі 987 100 гривень. Відповідно до форми плану закупівель, а також звіту про виконання договору про закупівлю UA-2020-12-01-002499-a, наведена закупівля проводилась за кошти місцевого бюджету.За результатами процедури відкритих торгів на закупівлю природного газу для забезпечення потреб Комунального підприємства у 2021 році Товариство з обмеженою відповідальністю «Житомиргаз Збут» (код ЄДРПОУ 39577504, далі за текстом - Товариство), визнано переможцем з остаточною пропозицією в сумі 525 064,50 гривень. 06.01.2021 між Комунальним підприємством та Товариством з обмеженою відповідальністю «Житомиргаз Збут» укладено договір № 41-АВ107-100-21 поставки природного газу (далі - Договір) в період з 01.01.2021 до 31.12.2021. Згідно п. 2.1, 4.1 Договору, загальний об'єм газового палива складає 106 тис. куб. м., за ціною 4953,43867 грн. за 1000 куб. м. природного газу з урахуванням ПДВ та тарифів вартості послуг замовлення (бронювання потужності (тариф на послуги постачання природного газу для внутрішньої точки виходу з газотранспортної системи), а саме: ціна газу 4127,86556 гривень; податок на додану вартість у розмірі 20% - 825,57311 грн.; замовлення (бронювання) потужності - 136,576 грн. без ПДВ за 1000 м куб., ПДВ 20 % - 27,3152 грн., який встановлено постановою НКРЕКП № 2001 від 21.12.2018. Загальна вартість всього обсягу поставки відповідно до умов договору складає 525064 грн. 50 коп. Ці ж дані підтверджуються відомостями, що містяться у специфікації до Договору (додаток № 1 до Договору). Відповідно до п. 2.1. планові обсяги постачання протягом 2021 року становлять 106 тис. м куб. природного газу. За таких обставин Комунальним підприємством укладено Договір, умовами якого передбачалось забезпечення потреб театру у газовому паливі для здійснення опалювального сезону на протязі усього 2021 року по ціні, визначеній на рівні 4953,43867 грн. за 1000 куб. м. природного газу. Відповідно до частини першої статті 41 Закону, договір про закупівлю укладається відповідно до норм Цивільного та Господарського кодексів України з урахуванням особливостей, визначених цим Законом, що вказує на обмеження принципу свободи договору при укладенні правочинів з урахуванням вимог Закону України «Про публічні закупівлі». Відповідно до пунктів 2, 3 статті 180 Господарського кодексу України, істотною умовою Договору є ціна. Відповідно до пунктів 2 та 7 ч. 5 ст. 41 Закону, істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов'язань сторонами в повному обсязі (крім визначених цією статтею випадків).
Вимоги клопотання також обґрунтовані тим, що у невстановлений час та у невстановлену достовірно дату, але не раніше 25.02.2021, Товариство звернулось до Комунального підприємства листом № 107-S3-598-0121 (далі - Лист), в якому просить переглянути умови постачання природного газу в частині ціни, оскільки ціна на природний газ залежить від курсу валюти, зміни біржових котирувань або показників Platts та Argus та зазначає, що істотні умови договору можуть бути змінені у випадку «зміни встановленого згідно із законодавством органами державної статистики індексу споживчих цін, зміни курсу іноземної валюти, зміни біржових котирувань або показників Platts, Argus регульованих цін (тарифів) і нормативів, що застосовуються в договорі про закупівлю, у разі встановлення в договорі про закупівлю порядку зміни ціни». Наведена Товариством у Листі підстава за своїм змістом відповідає п. 7 ч. 5 ст. 41 Закону. У той же час, Товариством до Листа надано документи, щодо зростання середньоринкових цін природного газу в Україні, що відповідає підставі для внесення змін до істотних умов договору, визначеній у п. 2 ч. 5 ст. 41 Закону «у зв'язку зі збільшенням ціни товару на ринку». Так, на підтвердження зростання середньоринкових цін природного газу в Україні, Товариством надано висновки Житомирської торгово-промислової палати, зокрема: № В-580 від 12.02.2021, відповідно до якого середньозважені ціни на природний газ на ринку України з ПДВ (післяоплата) за результатами торгів на ТБ «Українська енергетична біржа» становлять 04.02.2021 - 7850 гривень за тис. куб. м., 11.02.2021 - 8150 гривень за тис. куб. м; № В-630 від 18.02.2021, відповідно до якого зазначено рівень відпускних цін по постачанню природного газу з 1 лютого 2021 року установам та організаціям, що фінансуються з державного і місцевих бюджетів по інформації, яка розміщена на офіційних сайтах ТОВ «Одесагаз-Постачання» (9450 грн. за 1000 м. куб.), ТОВ «Полтавагаз збут» (9960 грн. за 1000 м куб.), ТОВ «Суми газ збут» (9900 грн. за 1000 м куб.), ТОВ «Луганськгаз збут» (10363,89 грн. за 1000 м куб.); № В-629 від 17.02.2021, відповідно до якого рівень відпускних цін по постачанню природного газу з 1 лютого 2021 для установ та організацій, що фінансуються з державного і місцевих бюджетів по інформації, яка розміщена на офіційних сайтах ПП «Окко-Контакт» (8500 грн. за 1000 м куб.), ТОВ «АС» (8970 грн. за 1000 м куб.), ТОВ «ЮГ-ГАЗ» (9059,88 грн. за 1000 м куб.). При цьому, жоден з наведених висновків торгово-промислової палати, так само як і Лист Товариства, не містять у собі даних, що могли бути доказом наявності підстав для зміни істотних умов договору на підставі п. 7 ч. 5 ст. 41 Закону, зокрема: зміни встановленого згідно із законодавством органами державної статистики індексу споживчих цін; зміни курсу іноземної валюти; зміни біржових котирувань або показників Platts, ARGUS; регульованих цін (тарифів) і нормативів, що застосовуються в договорі про закупівлю. До того ж, в Договорі не передбачено порядку зміни ціни, що виключає можливість внесення змін до істотних умов Договору на підставі п. 7 ч. 5 ст. 41 Закону. Укладений Договір містить лише підстави, при настанні яких Закон дозволяє внести зміни до істотних умов Договору. Крім того, висновки № В-629 та В-630 не містять інформації щодо коливання ринкової ціни на природний газ, не зазначають про зміну біржових котирувань, а лише засвідчують ціни певних суб'єктів господарювання у окремих регіонах України, а отже не можуть використовуватись як документ, яким обґрунтовується та документально підтверджується наявність підстави для внесення змін до істотних умов договору, передбачених п. 2 чи п. 7 ч. 5 ст. 41 Закону. У той же час, висновком № В-580 від 12.02.2021 наведено інформацію про коливання ціни на ринку природного газу за період з 4 по 11 лютого 2021 року, яке склало 300 гривень в бік збільшення, або ж 3,82 %. За таких обставин Товариством при зверненні до Комунального підприємства листом № 107-S3-598-0121 від 25.02.2021, не надано жодних доказів коливання ціни на ринку природного газу на 63,52 % (так само як і доказів зміни біржових котирувань) у порівнянні з ціною, що існувала на цьому ж ринку станом на момент укладення Договору, тобто 06.01.2021, що є очевидним та чого не могла не усвідомлювати ОСОБА_5 як керівник Комунального підприємства, інтереси служби якої полягають, зокрема, у забезпеченні ефективного використання і збереження закріпленого за підприємством майна, що передбачено п. 1 Контракту. В подальшому, у достовірно не встановлену дату, але не раніше 25.02.2021 та після отримання листа Товариства № 107-S3-598-0121 від 25.02.2021, у невстановлений час, у ОСОБА_5 , яка усвідомлювала відсутність передбачених частиною 5 статті 41 Закону України «Про публічні закупівлі» підстав для збільшення ціни природного газу за Договором, виник злочинний умисел, спрямований на зловживання своїм службовим становищем всупереч інтересам служби шляхом укладення додаткової угоди до Договору з метою одержання Товариством неправомірної вигоди у вигляді збільшеного прибутку від реалізації природного газу Комунальному підприємству за рахунок бюджетних коштів. Реалізуючи раніше виниклий злочинний умисел, ОСОБА_5 26.02.2021 у достовірно невстановлений час, перебуваючи у приміщенні комунального підприємства «Житомирський академічний український музично-драматичний театр ім. І.А. Кочерги» Житомирської обласної ради за адресою: 10014, м. Житомир, майдан Соборний, 6, зловживаючи своїм службовим становищем та діючи всупереч інтересам служби, умисно, з метою одержання Товариством з обмеженою відповідальністю «Житомиргаз збут» неправомірної вигоди у виді збільшеного прибутку від реалізації природного газу за Договором за рахунок бюджетних коштів, за відсутності підстав для внесення змін до істотних умов Договору, підписала від імені Комунального підприємства додаткову угоду № 2 від 26.02.2021 до Договору № 41АВ107-100-21 від 06.01.2021, внаслідок чого ціну природного газу з 01.02.2021 за Договором збільшено з 4953,43867 гривень за 1 тис м. куб. природного газу до 8100 гривень, тобто на 3146,5633 гривень або ж на 63, 52%. Враховуючи, що протягом строку дії Договору ТОВ «Житомиргаз збут» поставлено Комунальному підприємству природний газ у кількості 52 560, 32 м. куб. на загальну суму 376 837, 31 грн., внаслідок дій ОСОБА_5 , що призвели до безпідставного збільшення ціни на природний газ за додатковою угодою № 2 від 26.02.2021 до Договору № 41АВ107-100-21 від 06.01.2021, оплачено вартість природного газу за завищеною ціною, чим завдано істотної шкоди охоронюваним законом інтересам територіальних громад сіл, селищ, міст області в особі Житомирської обласної ради на загальну суму 116 484, 03 грн. (сто шістнадцять тисяч чотириста вісімдесят чотири гривні 03 копійки). Таким чином, ОСОБА_5 підозрюється у зловживанні службовим становищем, тобто в умисному, з метою одержання неправомірної вигоди для іншої юридичної особи використанні службовою особою службового становища всупереч інтересам служби, що завдало істотної шкоди охоронюваним законом інтересам територіальних громад сіл, селищ, міст області в особі Житомирської обласної ради, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 364 КК України. 20 липня 2023 року ОСОБА_5 у встановленому законом порядку повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 364 КК України.
За змістом клопотання 01 вересня 2023 року, визнавши зібрані під час досудового розслідування у кримінальному провадженні № 42023062020000026 від 10 лютого 2023 року докази достатніми для складання обвинувального акту, керуючись ст.ст. 36, 42, 253, 283, 290 КПК України, прокурор доручив слідчому повідомити підозрюваній ОСОБА_5 та її захиснику - ОСОБА_4 про завершення досудового розслідування та надання доступу до матеріалів досудового розслідування, а також надати доступ до усіх наявних матеріалів досудового розслідування, що є у розпорядженні сторони обвинувачення. На виконання вказаного доручення, 01.09.2023 слідчим ОСОБА_6 , з використанням месенджеру Viber, на номер телефону ОСОБА_5 , що зазначався нею під час неодноразових допитів - НОМЕР_1 , а також на номер телефону захисника ОСОБА_5 - адвоката ОСОБА_4 - 0979641144, скеровано повідомлення слідчого про те, що досудове розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42023062020000026 від 10 лютого 2023 року, в якому повідомлено про підозру ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 364 КК України, завершено, а зібрані під час розслідування докази є достатніми для складання обвинувального акту. Сторону захисту проінформовано, що доступ до матеріалів досудового розслідування надається в приміщенні Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області за адресою: м. Житомир, вул. Лесі Українки, 17, у зручний для них час. Ці ж повідомлення, що 01.09.2023 скеровані з використанням телефонного зв'язку, 05.09.2023 вручені підозрюваній та захиснику під підпис. З цього часу, протягом 01.09.2023 - 14.09.2023, тобто протягом 10 повних робочих днів, захисник ознайомився лише з двома томами - 07.09.2023 з 16 год. 08 хв. по 16 год. 49 хв. та 13.09.2023 з 12 год. 10 хв. по 12 год. 50 хв. (з наявних п'яти томів) матеріалів вказаного кримінального провадження, при чому витратив на ознайомлення 81 хвилину (тобто близько 40 хвилин для ознайомлення з одним томом). При цьому, протягом цього ж проміжку часу, підозрювана для ознайомлення з матеріалами провадження не з'явилась жодного разу. До того ж, відповідно до рапорту слідчого Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області, яким безпосередньо вживаються заходи для ознайомлення сторони захисту із матеріалами досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні, останнім в порядку ст. 135 КПК України засобами телефонного зв'язку неодноразово здійснювався виклик захисника та підозрюваної для ознайомлення з матеріалами досудового розслідування, проте останні, як зазначалось вище, з матеріалами провадження й досі не ознайомлені. Матеріали досудового розслідування в кримінальному провадженні № 42023062020000026 від 10 лютого 2023 року містять 5 томів документів.
Тому просить встановити строк для ознайомлення з матеріалами досудового розслідування, тривалістю 3 робочих дні з моменту винесення ухвали для ознайомлення підозрюваної ОСОБА_5 та її захисника ОСОБА_4 з матеріалами досудового розслідування у кримінальному провадженні № 42023062020000026 від 10 лютого 2023 року.
У судовому засіданні прокурор клопотання підтримав, посилаючись на викладені в ньому обставини.
Захисник у судовому засіданні заперечував проти задоволення клопотання та пояснив, що повідомлення про завершення досудового розслідування він отримав під розписку 05.09.2023 та 07.09.2023 він почав ознайомлюватися з матеріалами досудового розслідування та продовжив 13.09.2023. Підозрювана не має можливості ознайомлюватися з матеріалами досудового розслідування, так як з 11.09.2023 по теперішній час перебуває на лікарняному, що є об'єктивною поважною причиною неявки для ознайомлення з матеріалами. Вважає, що зволікання при ознайомленні з матеріалами досудового розслідування допущено не було.
Заслухавши пояснення прокурора та захисника, дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя вважає клопотання таким, що не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Стаття 111 КПК України надає визначення повідомлення у кримінальному провадженні, яким є процесуальна дія, за допомогою якої слідчий, прокурор, слідчий суддя чи суд повідомляє певного учасника кримінального провадження про дату, час та місце проведення відповідної процесуальної дії або про прийняте процесуальне рішення чи здійснену процесуальну дію.
Відповідно до ч. 3 ст. 111 КПК України повідомлення у кримінальному провадженні здійснюється у випадках, передбачених цим Кодексом, у порядку, передбаченому главою 11 цього Кодексу, за винятком положень щодо змісту повідомлення та наслідків неприбуття особи. Які відомості повинні бути відображенні у такому повідомленні, передбачено статтею 112 КПК України.
За правилами ст. 133 КПК України слідчий, прокурор під час досудового розслідування має право викликати підозрюваного, свідка, потерпілого або іншого учасника кримінального провадження у встановлених цим Кодексом випадках для допиту чи участі в іншій процесуальній дії. Слідчий, прокурор під час досудового розслідування мають право викликати особу, якщо є достатні підстави вважати, що вона може дати показання, які мають значення для кримінального провадження, або її участь у процесуальній дії є обов'язковою.
Особа викликається до слідчого, прокурора, слідчого судді, суду шляхом вручення повістки про виклик, надіслання її поштою, електронною поштою чи факсимільним зв'язком, здійснення виклику по телефону або телеграмою (ч. 1 ст. 135 КПК України).
Відповідно до ч. 1 ст. 136 КПК України належним підтвердженням отримання особою повістки про виклик або ознайомлення з її змістом іншим шляхом є розпис особи про отримання повістки, в тому числі на поштовому повідомленні, відеозапис вручення особі повістки, будь-які інші дані, які підтверджують факт вручення особі повістки про виклик або ознайомлення з її змістом.
Згідно ч. 1 ст. 290 КПК України, визнавши зібрані під час досудового розслідування докази достатніми для складання обвинувального акта, клопотання про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру прокурор або слідчий за його дорученням зобов'язаний повідомити підозрюваному, його захиснику, законному представнику та захиснику особи, стосовно якої передбачається застосування примусових заходів медичного чи виховного характеру, про завершення досудового розслідування та надання доступу до матеріалів досудового розслідування.
Частиною 10 ст. 290 КПК України визначено, що сторонам кримінального провадження, потерпілому, представнику юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, надається достатній час для ознайомлення з матеріалами, до яких їм надано доступ. У разі зволікання при ознайомленні з матеріалами, до яких надано доступ, слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження з урахуванням обсягу, складності матеріалів та умов доступу до них зобов'язаний встановити строк для ознайомлення з матеріалами, після спливу якого сторона кримінального провадження або потерпілий, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, вважаються такими, що реалізували своє право на доступ до матеріалів. Клопотання розглядається слідчим суддею місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого здійснюється досудове розслідування, а в кримінальних провадженнях щодо кримінальних правопорушень, віднесених до підсудності Вищого антикорупційного суду, - слідчим суддею Вищого антикорупційного суду, не пізніше п'яти днів з дня його надходження до суду з повідомленням сторін кримінального провадження. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про місце та час проведення судового засідання, не перешкоджає розглядові клопотання.
Як встановлено в судовому засіданні, 01.09.2023 слідчим СВ Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області ОСОБА_6 було оформлено повідомлення підозрюваній ОСОБА_5 та її захиснику ОСОБА_4 про завершення досудового розслідування, в якому зазначено про завершення досудового розслідування у кримінальному провадженні та надання доступу до матеріалів досудового розслідування. Повідомлення отримано захисником 05.09.2023, що слідує з його підпису на ньому, а 07.09.2023 та 13.09.2023 він ознайомився з першим та другим томами матеріалів.
Підозрювана з матеріалами досудового розслідування не знайомилася та в період з 11.09.2023 року по 15.09.2023 року, а також з 16.09.2023 року по теперішній час перебуває на лікуванні, підтвердженням чому є надані захисником роздруківки із сайту Пенсійного фонду України з інформацією про листки непрацездатності.
Таким чином, досліджені в судовому засіданні матеріали клопотання, зокрема часткове ознайомлення захисника з матеріалами досудового розслідування та перебування підозрюваної з 11.09.2023 на лікарняному, що є поважною причиною її неявки до слідчого для ознайомлення з матеріалами, спростовують твердження, якими обґрунтовані вимоги клопотання, щодо ухилення стороною захисту від ознайомлення з матеріалами досудового розслідування в кримінальному провадженні, а також зволікання при ознайомленні з ними, що виключає можливість задоволення клопотання.
Керуючись ст. ст. 111, 133, 135, 136, 290 КПК України, -
ПОСТАНОВИВ:
У задоволенні клопотання прокурора Житомирської окружної прокуратури ОСОБА_3 про встановлення строків для ознайомлення із матеріалами досудового розслідування в кримінальному провадженні № 42023062020000026 від 10.02.2023 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 364 КК України, відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Оголошення повного тексту ухвали - о 13-50 год. 21.09.2023 року.
Слідчий суддя ОСОБА_1