Справа № 383/538/23
Номер провадження 3/383/369/23
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 вересня 2023 року суддя Бобринецького районного суду Кіровоградської області Адаменко І.М., розглянувши матеріали які надійшли від Відділення поліції № 3 (м. Бобринець) Кропивницького районного управління поліції ГУНП в Кіровоградській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , за ч.1 ст.130 КУпАП,-
ВСТАНОВИВ:
21 квітня 2023 року до Бобринецького районного суду Кіровоградської області надійшли адміністративні матеріали відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 130 КУпАП.
Відповідно до положень ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи.
Згідно з вимогами статті 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Відповідно ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Відповідно до п. 2 ч.1 ст. 278 КУпАП при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішується питання правильності складання протоколу та інших матеріалів у справі про адміністративне правопорушення.
За змістом ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно з положеннями ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ч. 2 ст. 251 КУпАП обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Статтею 7 КУпАП передбачено, що ніхто не може бути підданий заходу впливу у зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. При цьому, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законів.
Проте, службовою особою, яка складала протокол про адміністративне правопорушення, зазначені вище вимоги Закону не дотримані, у зв'язку з чим справа не може бути розглянута в судовому засіданні.
Так, з відео, наданого до матеріалів адміністративної справи, вбачається, що причиною зупинки водія, є порушення ОСОБА_1 правил дорожнього руху, а саме не включення покажчика повороту при паркуванні - п. 9.4 ПДР ч. 2 ст. 122 КУпАП та не включення підсвітки номерного знаку - п. 2.9.б ПДР, ч. 1 ст. 121-3 КУпАП.
Але, в порушення вимог ст.ст. 256, 266 КУпАП, до протоколу про адміністративне правопорушення від 11.03.2023 року серії ААД №157425, не додано документів на підтвердження причин зупинки водія, та документів за наслідками розгляду поліцейськими вказаних порушень та ухвалення ними відповідних рішень, тобто відсутні оригінали чи належним чином засвідчені копії постанов про адміністративне правопорушення за вказаними фактами, крім того, з матеріалів справи вбачається, що зупинка транспортного засобу ОСОБА_1 відбулася під час комендантської годи, але матеріали справи також не містять відповідного маршруту патрульного автомобіля, як то визначено Порядком здійснення заходів під час запровадження комендантської години та встановлення спеціального режиму світломаскування в окремих місцевостях, де введено воєнний стан, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.07.2020 року № 573, при цьому у своїх письмових доводах сторона захисту заперечує факт наявності поважних причин та підстав зупинки транспортного засобу ОСОБА_1 в день події.
Оскільки усунути виявлені недоліки при розгляді справи не можливо, а їх наявність позбавляє суд можливості здійснити всебічне, повне і об'єктивне з'ясування всіх обставин правопорушення, тому справа про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 130 КУпАП підлягає поверненню до Відділення №3 (м. Бобринець) Кропивницького районного управління поліції ГУНП в Кіровоградській області для доопрацювання.
Керуючись ст. ст. 268, 277, 278 КУпАП,-
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративну справу №383/538/23 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ч.1 ст.130 КУпАП - повернути до Відділення №3 (м. Бобринець) Кропивницького районного управління поліції ГУНП в Кіровоградській області на доопрацювання з подальшим направленням справи для розгляду в межах строків накладення адміністративного стягнення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя І. М. Адаменко