Постанова від 29.09.2023 по справі 378/702/23

Єдиний унікальний номер: 378/702/23

Провадження № 3/378/253/23

ПОСТАНОВА

29.09.2023 року смт. Ставище

Суддя Ставищенського районного суду Київської області Скороход Т. Н., розглянувши клопотання захисника ОСОБА_1 - адвоката Нечваль Яна Вадимовича про проведення судового засідання у режимі відеоконференції у справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 130 ч. 1 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

У провадженні Ставищенського районного суду Київської області перебуває справа про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст. 130 ч. 1 КУпАП, по якій призначено судове засідання на 10 год. 00 хв. 29 вересня 2023 року.

До суду 25 вересня 2023 року надійшло клопотання захисника ОСОБА_1 - адвоката Нечваль Я.В. про відкладення судового засідання в зв'язку із його зайнятістю у судовому засіданні у Київському апеляційному суді, надання можливості ознайомитись з матеріалами справи та наявними у справі відеозаписами в підсистемі «Електронний суд» та проведення судового засідання у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням технічних засобів за допомогою програмного забезпечення «EasyCon».

Відповідно до ч. 2 ст. 268 КУпАП особа, яка притягається до адміністративної відповідальності має право: знайомитися з матеріалами справи, давати пояснення, подавати докази, заявляти клопотання; при розгляді справи користуватися юридичною допомогою адвоката, іншого фахівця у галузі права, який за законом має право на надання правової допомоги особисто чи за дорученням юридичної особи, виступати рідною мовою і користуватися послугами перекладача, якщо не володіє мовою, якою ведеться провадження; оскаржити постанову по справі. Справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.

26 вересня 2023 року захиснику ОСОБА_1 - адвокату Нечваль Я.В. надана можливість перегляду матеріалів справи в особистому кабінеті підсистеми «Електронний суд» (а.с. 18).

Чинним КУпАП проведення судового засідання в режимі відеоконференції не передбачено, тому суд вважає за можливе застосувати аналогію закону з кримінально-процесуальним законодавством, яке за своєю суттю є найбільш наближеною до законодавства про адміністративні правопорушення галуззю.

За положеннями ст. 336 КПК України судове провадження може здійснюватися у режимі відеоконференції під час трансляції з іншого приміщення, у тому числі яке знаходиться поза межами приміщення суду (дистанційне судове провадження), у разі неможливості безпосередньої участі учасника кримінального провадження в судовому провадженні за станом здоров'я або з інших поважних причин. Суд ухвалює рішення про здійснення дистанційного судового провадження за власною ініціативою або за клопотанням сторони чи інших учасників кримінального провадження.

Відповідно до ч. 7 ст. 11 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», учасникам судового процесу на підставі судового рішення забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому законом.

Враховуючи, що захисник ОСОБА_1 - адвокат Нечваль Я.В. з об'єктивних причин не може особисто приймати участь у судовому засіданні, з метою забезпечення прав останніх та оперативного розгляду справи, вважаю за необхідне винести постанову про проведення судового засідання в режимі відеоконференції, з урахуванням технічних можливостей у суді.

На підставі викладеного, керуючись ст. 336 КПК України,

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання захисника ОСОБА_1 - адвоката Нечваль Яна Вадимовича про проведення судового засідання у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду задовольнити.

Судове засідання у справі про адміністративні правопорушення про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 130 ч. 1 КУпАП, призначене після відкладення розгляду справи на 10 год. 15 хв. 9 жовтня 2023 року провести в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням захисником Нечваль Яном Вадимовичем власних технічних засобів за допомогою програмного забезпечення «EasyCon».

Про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів повідомити захисника Нечваль Яна Вадимовича.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя Т. Н. Скороход

Попередній документ
113815031
Наступний документ
113815033
Інформація про рішення:
№ рішення: 113815032
№ справи: 378/702/23
Дата рішення: 29.09.2023
Дата публікації: 02.10.2023
Форма документу: Постанова
Форма судочинства: Адмінправопорушення
Суд: Ставищенський районний суд Київської області
Категорія справи: Справи про адмінправопорушення (з 01.01.2019); Адміністративні правопорушення на транспорті, в галузі шляхового господарства і зв’язку; Керування транспортними засобами або суднами особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто у апеляційній інстанції (11.03.2024)
Результат розгляду: залишено без змін
Дата надходження: 14.09.2023
Предмет позову: керування т/з в стані а/с
Розклад засідань:
29.09.2023 10:00 Ставищенський районний суд Київської області
09.10.2023 10:15 Ставищенський районний суд Київської області
08.11.2023 11:00 Ставищенський районний суд Київської області
24.11.2023 10:00 Ставищенський районний суд Київської області
11.12.2023 12:00 Ставищенський районний суд Київської області
Учасники справи:
головуючий суддя:
СКОРОХОД ТЕТЯНА НЕСТЕРІВНА
суддя-доповідач:
СКОРОХОД ТЕТЯНА НЕСТЕРІВНА
адвокат:
Нечваль Ян Вадимович
особа, яка притягається до адмін. відповідальності:
Швець Леонід Миколайович