Ухвала від 29.09.2023 по справі 903/769/23

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

пр. Волі, 54а, м. Луцьк, 43010, тел./факс 72-41-10

E-mail: inbox@vl.arbitr.gov.ua Код ЄДРПОУ 03499885

УХВАЛА

29 вересня 2023 року Справа № 903/769/23

Суддя Господарського суду Волинської області Якушева І. О., розглянувши матеріали заяви Західного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків

про визнання грошових вимог

у справі №903/769/23

за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю “Сервісна компанія “Імпекс”

до Товариства з обмеженою відповідальністю “Вог Кард”

про відкриття провадження у справі про банкрутство,

ВСТАНОВИЛА:

ухвалою суду від 14.08.2023 було відкрито провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю “Вог Кард”; визнано вимоги ініціюючого кредитора - Товариства з обмеженою відповідальністю “Сервісна компанія “Імпекс” до Товариства з обмеженою відповідальністю Вог Кард” в розмірі 43412,22 грн. та зобов'язано розпорядника майна включити вимоги до реєстру вимог кредиторів у наступній черговості:- 26840 грн. - вимоги першої черги; 43412 грн. 22 коп. - вимоги четвертої черги; введено мораторій на задоволення вимог кредиторів Товариства з обмеженою відповідальністю “Вог Кард”; введено процедуру розпорядження майном Товариства з обмеженою відповідальністю “Вог Кард” строком на сто сімдесят календарних днів до 31.01.2024 включно; розпорядником майна Товариства з обмеженою відповідальністю “Вог Кард” призначено арбітражного керуючого Темчишина Володимира Петровича.

У відповідності до положень Кодексу України з процедур банкрутства 15.08.2023 за №71204 на офіційному веб-порталі судової влади України було здійснено оприлюднення оголошення (повідомлення) про відкриття Господарським судом Волинської області провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю “Вог Кард”.

18.09.2023 від Західного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків надійшла заява №1415/5/33-00-13 від 12.09.2023 про визнання грошових вимог до боржника на загальну суму 622192 грн.

Ухвалою суду від 21.09.2023 заяву Західного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків про визнання грошових вимог до боржника №1415/5/33-00-13 від 12.09.2023 було залишено без руху; постановлено Західному міжрегіональному управлінню ДПС по роботі з великими платниками податків впродовж 5 днів з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху усунути допущені при поданні заяви недоліки, а саме: надати суду докази на підтвердження права філії Західного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків самостійно звертатися до господарського суду із заявою про визнання кредиторських вимог до боржника.

27.09.2023 від Західного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків надійшли письмові пояснення №1500/5/33-00-13 від 25.09.2023 на виконання ухвали суду від 21.09.2023. У поясненнях Західного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків зазначає, що, виходячи із системного аналізу положень частини другої статті 21-1 Закону України «Про центральні органи виконавчої влади», частини першої статті 45 та частини другої статті 4 ГПК України, статті 1 КУзПБ, а також враховуючи Положення про ДПС та Положення про Управління ДПС, останнє є відокремленим підрозділом ДПС, яке хоч і утворене без статусу юридичної особи, однак є органом державної влади (податковим органом, органом стягнення) та може бути стороною в судовому процесі. При цьому посилається на правову позицію, викладену у постанові Верховного Суду від 31.08.2022 у справі № 921/574/20.

Відповідно до ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства конкурсні кредитори за вимогами, що виникли до дня відкриття провадження у справі про банкрутство, зобов'язані подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують, протягом 30 днів з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство.

Відлік строку на заявлення грошових вимог кредиторів до боржника починається з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство.

Майнові вимоги кредиторів до боржника мають бути виражені в грошових одиницях і заявлені до господарського суду в порядку, встановленому цією статтею.

Копії відповідних заяв та доданих до них документів кредитори надсилають боржнику та розпоряднику майна.

Заява кредитора має містити: найменування господарського суду, до якого подається заява; найменування боржника, його місцезнаходження, ідентифікаційний код юридичної особи або реєстраційний номер облікової картки платника податків, або серію та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті); ім'я або найменування кредитора, його місцезнаходження або місце проживання, ідентифікаційний код юридичної особи або реєстраційний номер облікової картки платника податків, або серію та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті); розмір вимог кредитора до боржника з окремим зазначенням суми неустойки (штрафу, пені); виклад обставин, що підтверджують вимоги до боржника, та їх обґрунтування; відомості про наявність заставного майна боржника, яке є забезпеченням вимог; перелік документів, що додаються до заяви.

До заяви в обов'язковому порядку додаються докази сплати судового збору, докази надсилання копії заяви боржнику і розпоряднику майна, а також документи, що підтверджують грошові вимоги до боржника. Заява підписується кредитором або його уповноваженим представником.

Господарський суд зобов'язаний прийняти заяву кредитора, подану з дотриманням вимог цього Кодексу та Господарського процесуального кодексу України, про що постановляється ухвала, в якій зазначається дата попереднього засідання суду.

Розпорядник майна не пізніше ніж на 10 день з дня закінчення встановленого частиною першою цієї статті строку з урахуванням результатів розгляду вимог кредиторів боржником повністю або частково визнає їх або відхиляє з обґрунтуванням підстав визнання чи відхилення, про що письмово повідомляє заявників і господарський суд, а також подає до суду письмовий звіт про надіслані всім кредиторам боржника повідомлення про результати розгляду грошових вимог та їх отримання кредиторами разом з копіями повідомлень про вручення поштового відправлення та описів вкладення у поштове відправлення або інших документів, що підтверджують надсилання повідомлення кредиторам.

Заяви з вимогами конкурсних кредиторів або забезпечених кредиторів, подані в межах строку, визначеного частиною першою цієї статті, розглядаються господарським судом у попередньому засіданні суду.

Враховуючи усунення заявником недоліків заяви, заява Західного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків про визнання грошових вимог до боржника №1415/5/33-00-13 від 12.09.2023 про визнання грошових вимог до боржника відповідає вимогам ст. 45 КУзПБ, а відтак заяву кредитора слід прийняти до розгляду та призначити в судове засідання.

Керуючись ст.ст. 44, 45, 46 Кодексу України з процедур банкрутства, ст.ст. 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд

УХВАЛИВ:

1. Заяву кредитора Західного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків про визнання грошових вимог до боржника №1415/5/33-00-13 від 12.09.2023 прийняти до розгляду.

2. Розгляд заяви в судовому засіданні призначити на "12" жовтня 2023 р. на 14:30 год.

3. Судове засідання відбудеться в приміщенні Господарського суду Волинської області (м. Луцьк, пр. Волі, 54А, в залі судових засідань №104).

4. Зобов'язати розпорядника майна розглянути заяву Західного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків про визнання грошових вимог у справі про банкрутство ТзОВ “Вог Кард” та надати кредитору і суду нормативно-документальне обґрунтування щодо визнання або відхилення кредиторських вимог.

Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://vl.arbitr.gov.ua.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Ухвала підписана 29.09.2023.

Суддя І. О. Якушева

Попередній документ
113812642
Наступний документ
113812644
Інформація про рішення:
№ рішення: 113812643
№ справи: 903/769/23
Дата рішення: 29.09.2023
Дата публікації: 02.10.2023
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Господарське
Суд: Господарський суд Волинської області
Категорія справи: Господарські справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи про банкрутство, з них:; банкрутство юридичної особи
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Відкрито провадження (25.06.2024)
Дата надходження: 24.06.2024
Предмет позову: визнання банкрутом
Розклад засідань:
14.08.2023 15:00 Господарський суд Волинської області
21.09.2023 14:00 Господарський суд Волинської області
12.10.2023 14:30 Господарський суд Волинської області
02.11.2023 16:00 Господарський суд Волинської області
07.12.2023 16:00 Господарський суд Волинської області
04.01.2024 14:00 Господарський суд Волинської області
25.01.2024 14:00 Господарський суд Волинської області
15.02.2024 14:00 Господарський суд Волинської області
14.03.2024 14:00 Господарський суд Волинської області
11.07.2024 14:30 Господарський суд Волинської області
18.07.2024 14:00 Господарський суд Волинської області
22.08.2024 14:00 Господарський суд Волинської області
Учасники справи:
суддя-доповідач:
ЯКУШЕВА ІННА ОЛЕКСАНДРІВНА
ЯКУШЕВА ІННА ОЛЕКСАНДРІВНА
арбітражний керуючий:
арбітражний керуючий Темчишин Володимир Петрович
відповідач (боржник):
Товариство з обмеженою відповідальністю "ВОГ КАРД"
кредитор:
Головне управління ДПС у Волинській області
Західне міжрегіональне управління ДПС по роботіз великими платниками податків
Товариство з обмеженою відповідальністю "Бріс" ЛТД
Товариство з обмеженою відповідальністю "Вест Петрол Маркет"
Товариство з обмеженою відповідальністю "ВОГ РЕСУРС"
Товариство з обмеженою відповідальністю "ГЕЛІОС ДІСТРІБЮШИН"
Товариство з обмеженою відповідальністю "Літойл"
Товариство з обмеженою відповідальністю "Оператор газотранспортної системи України"
Товариство з обмеженою відповідальністю "Справа наша"
Товариство з обмеженою відповідальністю «ВЕСТ КАРД»
позивач (заявник):
Товариство з обмеженою відповідальністю "Сервісна компанія "Імпекс"