Справа №521/13512/23
Номер провадження 3/521/10267/23
ПОСТАНОВА
ВСТУПНА ЧАСТИНА
м. Одеса, Україна
28 вересня 2023 року
Суддя Малиновського районного суду м. Одеси Гарський О.В., із секретарем судового засідання Рижих В.В., розглянув справу про адміністративне правопорушення за протоколом серії ВАВ №882869 від 17.05.2023 року у відношенні ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , за ч. 2 ст. 187 КУпАП.
Справа про адміністративне правопорушення розглядалась без особи у відношенні якої складено протокол.
МОТИВУВАЛЬНА ЧАСТИНА
1.Формулювання обставин правопорушення, яке пред'являлось особі у протоколі визнане суддею недоведеним.
1.1. З протоколу вбачається, що ОСОБА_1 17.05.2023 року об 11 годині 30 хвилин перебував у кафе-барі «Івушка» за адресою: м. Одеса, вул. І.Рабіна,2/1, чим порушив встановлені правила адміністративного нагляду.
1.2. За даним фактом 17.05.2023 року співробітниками поліції складено протокол серія ВАВ №882869 про адміністративне правопорушення у відношенні ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 187 КУпАП.
2.Повідомлення сторін і судовий виклик.
2.1. ОСОБА_1 викликався до судового засідання належним чином, шляхом направлення смс-повідомлення, що не доставлено абоненту з технічних причин.
2.2.Окрім того, співробітниками поліції не забезпечена явка ОСОБА_1 в день надходження матеріалів справи до суду.
2.3. Відповідно суддею прийнято рішення, про проведення розгляду справи без явки особи у відношенні якої складено протокол, за наявними доказами.
3.Докази на підтвердження встановлених суддею обставин, а також мотиви неврахування окремих доказів.
3.1.Суддя вважає, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 КУпАП, з наступних підстав.
3.2. ОСОБА_1 в день надходження матеріалів справи до суду, співробітниками поліції доставлений не був.
3.3.При розгляді справи про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 187 КУпАП, присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, є обов'язковою /ч. 2 ст. 268 КУпАП/.
3.4.Вивченням справи про адміністративне правопорушення встановлено, що інспектором поліції у порушення ч. 1 ст. 256, ст. 251 КУпАП не забезпечено належних та допустимих доказів у вказаному провадженні, які б обґрунтовано підтверджували факт вчинення правопорушення ОСОБА_1 .
3.5. Так, на підставі матеріалів справи, не можливо встановити ступінь вини, майновий стан, соціальні зв'язки особи, щодо якої складено протокол про адміністративне правопорушення.
3.6.Окрім того, без присутності особи, явка якої є обов'язковою, суд не може встановити чи дійсно існує вказана особа, перевірити її особистість, роз'яснити її права, встановити фактичні обставини за якими було складено протокол та головне допитати особу з'ясувавши її правову позицію й обставини за якими складено протокол. Не менш важливим у даному випадку є встановлення соціальних зв'язків особи, її сімейний та матеріальний стан, відомості про які необхідні судді для визначення справедливого адміністративного стягнення у випадку визнання особи винною.
3.7. Справа про адміністративне правопорушення складається з наступних документів: безпосередньо з протоколу про адміністративне правопорушення; рапорту; пояснень особи, відносно якої складено протокол; копії паспорту; копії постанови суду про встановлення адміністративного нагляду. Інших об'єктивних доказів вини гр. ОСОБА_1 матеріали справи не містять.
3.8. Окрім того, в протоколі серії ВАВ №882869 від 17.05.2023 року інспектор поліції, який складав протокол, не вірно кваліфікував дії ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 187 КУпАП, оскільки такі дії, відповідно до диспозиції ч. 2 ст. 187 КУпАП, що вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, не підтвердженні наданими матеріалами. В матеріалах справи не містяться дані, щодо притягнення до адміністративної відповідальності протягом року ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 187 КУпАП.
3.9. Отже, за відсутності особи, яка притягується до відповідальності та матеріальних доказів фактичних обставин правопорушення визнати особу винною у вчиненні вказаного адміністративного правопорушення, на думку судді, не можливо.
3.10.Провадження по справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю: за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення /п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП/.
3.11.У даному випадку, негативна відповідь на питання про винність громадянина ОСОБА_1 виходить не з позитивно встановленої невинності останнього, а з доказового аспекту презумпції невинності: ніхто не зобов'язаний доводити свою невинуватість у вчиненні правопорушення і має бути виправданим, якщо сторона обвинувачення не доведе винуватість особи поза розумним сумнівом.
3.12.Суд не є стороною обвинувачення, а співробітники поліції не зібрали та не забезпечили надання до суду відповідних доказів винуватості особи.
3.13. Таким чином, суддя вважає, що справа підлягає закриттю в зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення в діях ОСОБА_1 , передбаченого ч. 2 ст. 187 КУпАП.
3.14.Закриваючи провадження по справі, з підстав відсутності складу адміністративного правопорушення в діях ОСОБА_1 , суддя не стягує судовий збір з останнього, відповідно до ЗУ «Про судовий збір» від 08.07.2011 року № 3674-VI.
3.15. При винесені постанови суддя керується ст.ст. 9, 187, 221, 247, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
РЕЗОЛЮТИВНА ЧАСТИНА
1.Висновки судді.
1.1. Провадження по справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ч. 2 ст. 187 КУпАП - закрити, на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП, у зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
2.Строк і порядок набрання постановою законної сили та її оскарження.
2.1. Постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 КУпАП, особою щодо якої її винесено, а також потерпілим.
2.2. Скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови.
2.3. Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, за винятком постанов про застосування стягнення, передбаченого статтею 32 або 32-1 КУпАП.
2.4. Апеляційна скарга подається до Одеського апеляційного суду через місцевий суд, який виніс постанову.
С У Д Д Я: О.В. Гарський