г Інгулецький районний суд міста Кривого Рогу Дніпропетровської області
Справа № 213/2853/23
Номер провадження 3/213/1263/23
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 вересня 2023 року м. Кривий Ріг
Суддя Інгулецького районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області Попов В.В., розглянувши матеріали про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 , до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ВСТАНОВИВ:
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ААД №261603, 25.06.2023 о 03:24 год. в Дніпропетровській області, м. Кривий Ріг, Інгулецький район, вул. Добролюбова, 9 водій ОСОБА_1 керував транспортним засобом Chevrolet Epica днз НОМЕР_1 , перебуваючи у стані алкогольного сп'яніння. Медичний огляд проводився у встановленому законодавством порядку у медичному закладі у лікаря-нарколога та підтверджується висновком медичного закладу №1586 від 25.06.2023 року. Від керування транспортним засобом відсторонений. Рух зафіксовано на службовий відеореєстратор БК 471644, 471657, мобільний телефон Xiaomi Mi 9T. Чим порушив вимоги п.2.9а Правил дорожнього руху України, за що передбачена адміністративна відповідальність за ч.1 ст.130 КУпАП.
Під час підготовки до розгляду адміністративної справи, керуючись положеннями ст. 278 КУпАП було встановлено, що розгляд даної справи належить до компетенції Інгулецького районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області, протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення складені правильно та відповідають вимогам ст. 256 КУпАП.
Позиція особи, яка притягується до адміністративної відповідальності та його представника.
В судовому засіданні ОСОБА_1 пояснив, що дійсно 25.06.2023 о 03 год. 24 хвилини рухався на вказаному автомобілі у вказаному місті і був зупинений поліцією. Просить заслухати свого захисника, до позиції якого повністю приєднується. Щодо своєї особи зазначив, що одружений, має двох неповнолітніх дітей, працює майстром на ПрАТ ІНГЗК, на підтвердження вказаних обставин документів не надав.
В судовому засіданні представник особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, адвокат Сергієнко Д.М. просив закрити провадження у справі за відсутності в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, посилаючись на те, що поліцейський склав протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 після проходження трьох днів з моменту складання Висновку щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану сп'яніння відносно ОСОБА_1 про те, що він перебуває у стані алкогольного сп'яніння, що є порушенням закону, а саме статті 254 КУпАП, яка зобов'язує скласти такий протокол не пізніше двадцяти чотирьох годин з моменту, коли було встановлено, що водій перебуває у стані сп'яніння. Так, вказаний медичний висновок відносно ОСОБА_1 складений 26.06.2023, у той час, як протокол про адміністративне правопорушення відносно нього на підставі цього висновку складений 29.06.2023, що є порушенням зазначеної норми закону. Крім того, просить визнати відеозапис, який долучений до матеріалів справи, а саме відеофайли, які містять відеозапис з особистих мобільних телефонів поліцейських визнати не допустимими доказами, оскільки це не є відеозапис з нагрудних відеореєстраторів поліцейських. На вказаних відеофайлах міститься відеозапис зупинки транспортного засобу, оголошення протоколу про адміністративне правопорушення та роз'яснення прав ОСОБА_1 .
Законодавчі норми.
Відповідно до пункту 2.9 "а" ПДР України, водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Відповідно до ч. 1 ст. 130 КУпАП, керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції тягнуть за собою накладення штрафу на водіїв у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік і на інших осіб - накладення штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до пункту 2 розділу І "Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції", затвердженої Наказом Міністерства внутрішніх справ України, Міністерством охорони здоров'я України № 1452/735 від 09.11.2015 року (далі - Інструкція) огляду на стан сп'яніння підлягають водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського уповноваженого підрозділу Національної поліції України (далі - поліцейський) є підстави вважати, що вони перебувають у стані сп'яніння згідно з ознаками такого стану.
Пункт 3 розділу І зазначеної Інструкції визначає, що ознаками алкогольного сп'яніння є: запах алкоголю з порожнини рота; порушення координації рухів; порушення мови; виражене тремтіння пальців рук; різка зміна забарвлення шкірного покриву обличчя; поведінка, що не відповідає обстановці.
Пункт 4 розділу І зазначеної Інструкції визначає, що ознаками наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, є наявність однієї чи декількох ознак стану алкогольного сп'яніння (крім запаху алкоголю з порожнини рота); звужені чи дуже розширені зіниці, які не реагують на світло; сповільненість або навпаки підвищена жвавість чи рухливість ходи, мови; почервоніння обличчя або неприродна блідість.
Згідно пункту 6 розділу І зазначеної Інструкції огляд на стан сп'яніння проводиться поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом (далі - спеціальні технічні засоби).
Згідно пункту 7 розділу І зазначеної Інструкції у разі відмови водія транспортного засобу від проходження огляду на стан сп'яніння на місці зупинки транспортного засобу або його незгоди з результатами огляду, проведеного поліцейським, такий огляд проводиться в найближчому закладі охорони здоров'я, якому надано право на його проведення.
Відповідно до правил ст. 266 КУпАП особи, які керують транспортними засобами і щодо яких є підстави вважати, що вони перебувають у стані алкогольного сп'яніння підлягають відстороненню від керування цими транспортними засобами. Огляд особи, яка керувала транспортним засобом на стан алкогольного сп'яніння проводиться поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів. Під час проведення огляду осіб поліцейський застосовує технічні засоби відеозапису, а в разі неможливості застосування таких засобів огляд проводиться у присутності двох свідків. Матеріали відеозапису обов'язково долучаються до протоколу про адміністративне правопорушення. У разі незгоди особи, яка керувала транспортним засобом на проведення огляду на стан алкогольного сп'яніння поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров'я. Перелік закладів охорони здоров'я, яким надається право проведення огляду особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, затверджується управліннями охорони здоров'я місцевих державних адміністрацій. Проведення огляду осіб на стан алкогольного сп'яніння в інших закладах забороняється. Огляд осіб на стан алкогольного сп'яніння здійснюється в закладах охорони здоров'я не пізніше двох годин з моменту встановлення підстав для його здійснення. Огляд у закладі охорони здоров'я та складення висновку за результатами огляду проводиться в присутності поліцейського. Кожний випадок огляду осіб на стан алкогольного сп'яніння у закладі охорони здоров'я реєструється в порядку, визначеному спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади в галузі охорони здоров'я. Огляд особи на стан алкогольного сп'яніння проведений з порушенням вимог цієї статті, вважається недійсним. Направлення особи для огляду на стан алкогольного сп'яніння і проведення такого огляду здійснюються в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Висновок судді за результатами розгляду справи.
Заслухавши позицію сторони захисту, дослідивши письмові матеріали справи у їх сукупності із дослідженим відеозаписом з нагрудних відеореєстраторів поліцейського, суддя приходить до висновку, що водій ОСОБА_1 за вказаних в протоколі про адміністративне правопорушення обставин порушив пункт 2.9 "а" ПДР України і в його діях знаходиться склад адміністративного правопорушення, передбачений ч. 1 ст. 130 КУпАП.
Вина ОСОБА_1 підтверджується наступними дослідженими доказами:
- вищевказаним протоколом про адміністративне правопорушення (а.с. 3);
- Актом огляду ОСОБА_1 на стан алкогольного сп'яніння на місті зупинки з використанням спеціальних технічних засобів - Драгер 7510, результат огляду - 2.36 % проміле (а.с. 4);
- оригіналом роздруківки з технічного приладу Драгер 7510, за допомогою якого водій ОСОБА_1 був оглянутий, тест № 200, результат тесту - 2.36 % проміле;
- Висновком щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану сп'яніння КП "Криворізька багатопрофільна лікарня з надання психіатричної допомоги" ДОР № 1586, дата заповнення 25.06.2023, складений 26.06.2023, відповідно до якого ОСОБА_1 25.06.2023 о 04 год. 11 хв. направлений на огляд, оглянутий лікарем 25.06.2023 о 04 год. 25 хв., висновок огляду - ОСОБА_1 перебуває у стані алкогольного сп'яніння. Даний Висновок, згідно печатки (вхідний 4453) отриманий поліцейським 29 червня 2023 (а.с. 7);
- відеозаписом з боді-камер поліцейських №№: 471644; 471657, який долучений до справи і який підтверджує виявлення у водія ознак алкогольного сп'яніння, за згодою водія огляд на місті зупинки за допомогою технічного приладу Драгер, незгоду водія з результатами цього огляду, згоду водія проїхати до медичного закладу, огляд водія лікарем у медичному закладі, згоду водія здати кров на аналізи для встановлення стану сп'яніння, саму процедуру здачі крові водієм.
В даному випадку суддя знаходить думку захисника стосовно порушення строків складання протоколу про адміністративне правопорушення помилковою з огляду на наступне.
Відповідно до правил статті 254 КУпАП, п ротокол про адміністративне правопорушення, у разі його оформлення, складається не пізніше двадцяти чотирьох годин з моменту виявлення особи, яка вчинила правопорушення, у двох примірниках, один із яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Дослідженими доказами встановлено, що поліцейський 29.06.2023 отримав Висновок з медичної установи про результати огляду водія ОСОБА_1 25.06.2023 та перебування ним у стані алкогольного сп'яніння, що підтверджується відповідною печаткою про отримання (а.с. 7), отже саме 29.06.2023 поліцейський на законній підставі виявив, що ОСОБА_1 вчинив вказане правопорушення і в цей же день 29.06.2023 відносно ОСОБА_1 був складений протокол про адміністративне правопорушення. Таким чином, строки його складання, відповідно до статті 254 КУпАП, порушені не були.
У свою чергу, оцінюючи позицію сторони захисту про недопустимість тих відеозаписів, які не були здійснені на нагрудний відеореєстратор поліцейського слід зазначити, що обов'язок фіксувати складання протоколу про адміністративне правопорушення, його оголошення не вимагається законодавцем тільки на нагрудний відеореєстратор поліцейського, отже суддя не знаходить в діях поліцейського порушень закону під час фіксування ним оголошення протоколу і роз'яснення прав ОСОБА_1 за допомогою інших технічних засобів, які поліцейський додав до матеріалів справи. При цьому є очевидним, що ОСОБА_1 під час розгляду справи не оспорює керування транспортним засобом у день, час та місті і його зупинку поліцейськими, про що йдеться в адміністративному протоколі. Також, згідно вищезазначеного адміністративного протоколу ОСОБА_1 підтвердив особистим підписом в ньому те, що йому була вручена його копія і були роз'яснені законні права, що у свою чергу не оспорювалось ОСОБА_1 в ході розгляду справи. Фіксація оголошення адміністративного протоколу та його вручення і роз'яснення законних прав (дії, які відбулись в іншій день) на інший технічний прилад ніж нагрудний відеореєстратор не є порушенням закону з боку поліцейського і не скасовує обставини вчинення адміністративного правопорушення, яке викладено в адміністративному протоколі. Всі інші дії поліцейських на місті зупинки транспортного засобу, дії лікарів в медичній установі згідно вимог чинного законодавства зафіксовані саме на нагрудний відеореєстратор поліцейського і підтверджують в сукупності з іншими доказами обставини вчинення правопорушення.
При накладенні адміністративного стягнення, керуючись ст.33 КУпАП, враховую характер вчиненого правопорушення, особу порушника, який зі слів одружений, має двох неповнолітніх дітей, працює майстром на ПрАТ ІНГЗК, на підтвердження вказаних обставин документів не надав, ступінь його вини. Обставин, що пом'якшують або обтяжують відповідальність суддею не знайдено.
Встановлено, що у ОСОБА_1 наявне посвідчення водія на право керування транспортними засобами серії НОМЕР_2 .
На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст. 24, 30, 33, 130 ч.1, 249, 251, 252, 268, 279, 280, 283-285 КУпАП, ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП та застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17 000 /сімнадцять тисяч/ гривень з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.
Рахунок по сплаті Адміністративного штрафу за постановою суду:
Отримувач: ГУК у Дніпр-кій обл./Дн-ка об.21081300
Код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 37988155
Банк отримувача - Казначейство України
Код банку отримувача (МФО) - 899998
Рахунок отримувача: UA758999980313020149000004001
Код класифікації доходів бюджету -21081300
Призначення платежу
_____;______________________;21081300
Серія Номер протоколу
(адміністративний штраф (ДАІ) у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху)
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 536 (п'ятсот тридцять шість) грн. 80 коп. в доход держави в особі Державної судової адміністрації України, місцезнаходження: вул. Липська, 18/5, м. Київ, 01601), за такими реквізитами:
Отримувач коштів: ГУК у Дн-кій обл/Інгул.р/22030101
Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37988155
Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП)
Код банку отримувача (МФО): 899998
Рахунок отримувача: UA288999980313121206000004649
Код класифікації доходів бюджету: 22030101.
Постанова може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду через Інгулецький районний суд міста Кривого Рогу Дніпропетровської області протягом 10 днів з дня її винесення.
Суддя В.В. Попов.