ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 вересня 2023 року м. Житомир справа № 240/34006/22
категорія 112050000
Житомирський окружний адміністративний суд у складі судді Шимоновича Р.М., розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Військової частини НОМЕР_1 про визнання дій протиправними зобов'язання вчинити дії,
встановив:
До Житомирського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 із позовом, у якому просить: зобов'язати командування військової частини поновити його у військовій частині НОМЕР_1 на квартирному обліку громадян з 03.03.1995 року в загальній черзі та в першочерговій черзі на отримання житла з 25.06.2013 року, для отримання житла за рахунок МО України, із складом сім'ї 1 (одна) особа.
Позовні вимоги мотивовані протиправною бездіяльністю відповідача щодо не поновлення позивача на квартирному обліку.
Ухвалою Житомирського окружного адміністративного суду відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи.
На адресу суду надійшов відзив на позовну заяву, в якому представник відповідача просив відмовити у задоволенні позовних вимог за їх безпідставністю.
Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов наступних висновків.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 , проходив військову службу у військовій частині НОМЕР_2 .
Під час проходження служби, перебував на квартирному обліку у військовій частині НОМЕР_2 з 03.03.1995 року в загальній черзі та в позачерговій черзі з 25.06.2013 року, зі складом сім'ї 1 особа.
Після розформування військової частин НОМЕР_2 , позивач перебував на квартирному обліку у військовій частині НОМЕР_1 , що підтверджується відповіддю військової частини НОМЕР_1 за вих. № 932 від 01.04.2020 року.
Проте, відповідно до протоколу №4 засідання житлової комісії Житомирського гарнізону від 29.06.2017 року, позивача було знято з квартирного обліку у військовій частині НОМЕР_1 для подальшого перебування та постановки на облік для отримання житла при Житомирському обласному військовому комісаріаті (Житомирський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки).
Однак, у подальшому, відповідно до протоколу рішення засідання житлової комісії Житомирського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки №8 від 28.09.2021 року було скасовано рішення житлової комісії Житомирського гарнізону від 29.06.2017 року, та відповідно пункту 2 рішення житлової комісії Житомирського гарнізону від 26.08.2021 року №7 позивача та інших військовослужбовців військової частини НОМЕР_2 та членів їх сімей було знято з квартирного обліку при Житомирському обласному територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки та прийнято відповідне рішення про повернення квартирних справ колишніх військовослужбовців в/ч НОМЕР_2 до військової частини НОМЕР_1 для поновлення на квартирному обліку.
Позивач зазначає, що правомірність прийнтого рішення підтверджено рішенням житлової комісії Житомирського гарнізону (протокол № 1 від 12 січня 2022 року) та неодноразовими повідомленнями посадових осіб МО на його звернення.
22 вересня 2022 року позивач звернувся до командира військової частини НОМЕР_1 із вимогою повідомити його про виконання вищевказаних рішень у військовій частині НОМЕР_1 , № протоколу житлової комісії військової частини, місцезнаходження в загальній та позачерговій черзі на отримання житла та час направлення даного протоколу в Житомирський гарнізон для реалізації його права на забезпечення житлом за рахунок МО України.
28 листопада 2022 року позивач отримав відповідь на заяву за вих.№2180 від 17.11.2022 року, в якій вказано «..З метою вирішення питання постановки на квартирну чергу, слід звернутися із відповідною заявою та необхідним пакетом документів до Житлової комісії військової частин НОМЕР_1 після закінчення військового стану ».
Не погоджуючись із такими діями відповідача, позивач звернувся до суду з даним адміністративним позовом.
Визначаючись щодо заявлених позовних вимог, суд виходить із наступного.
Згідно із ч.1, 2 ст.47 Конституції України, кожен має право на житло. Держава створює умови, за яких кожний громадянин матиме змогу побудувати житло, придбати його у власність або взяти в оренду. Громадянам, які потребують соціального захисту, житло надається державою та органами місцевого самоврядування безоплатно або за доступну для них плату відповідно до закону.
Відповідно до ч.1 ст.12 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" встановлено, що держава забезпечує військовослужбовців жилими приміщеннями або за їх бажанням грошовою компенсацією за належне їм для отримання жиле приміщення на підставах, у межах норм і відповідно до вимог, встановлених Житловим кодексом Української РСР, іншими законами, в порядку, визначеному КМУ.
Військовослужбовці (крім військовослужбовців строкової військової служби) та члени їх сімей, які проживають разом з ними, забезпечуються службовими жилими приміщеннями, що повинні відповідати вимогам житлового законодавства.
Відповідно до ч.9 ст.12 ЗУ "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" за військовослужбовцями, які проходять військову службу за призовом осіб офіцерського складу, зберігаються жилі приміщення, які вони займали до призову на військову службу. Такі військовослужбовці не можуть бути зняті з обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, та зараховані на квартирний облік у військовій частині за місцем проходження служби.
Порядок забезпечення військовослужбовців та членів їх сімей жилими приміщеннями, а також розмір і порядок виплати військовослужбовцям грошової компенсації за піднайом (найом) ними жилих приміщень визначаються Кабінетом Міністрів України.
Постановою Кабінету Міністрів України від 03.08.06 № 1081 затверджено Порядок забезпечення військовослужбовців та членів їх сімей житловими приміщеннями (Порядок), який визначає механізм забезпечення житловими приміщеннями військовослужбовців - осіб офіцерського, старшинського і сержантського, рядового складу (крім військовослужбовців строкової служби) Збройних Сил, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, правоохоронних органів спеціального призначення та Держспецтрансслужби, Держспецзв'язку, посади в яких комплектуються військовослужбовцями, у тому числі звільнених в запас або у відставку, що залишилися перебувати на обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, у військових частинах, закладах, установах та організаціях (далі - військові частини) після звільнення (далі - військовослужбовці) та членів їх сімей.
Згідно п. 22 Порядку, облік військовослужбовців, які потребують поліпшення житлових умов (далі - облік), ведеться у військових частинах та квартирно-експлуатаційних органах.
У відповідності до п.24 Порядку, військовослужбовці зараховуються на облік згідно з рішенням житлової комісії військової частини, яке затверджується командиром військової частини. Датою зарахування на облік вважається день, коли житловою комісією військової частини винесено рішення про зарахування військовослужбовця на облік.
Згідно до пункту 32 Порядку черговість надання житла визначається за часом зарахування на облік (включення до списків осіб, що користуються правом першочергового або позачергового одержання житлових приміщень).
Наказом Міністерства оборони України від 30.11.2011 року № 737, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 10.01.2012 р. за № 24/20337, затверджено Інструкцію про організацію забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України та членів їх сімей жилими приміщеннями (далі - Інструкція), відповідно до п.1.3 якої забезпечення жилими приміщеннями здійснюється шляхом:
надання службових жилих приміщень військовослужбовцям;
надання для постійного проживання один раз протягом усього часу проходження військової служби жилого приміщення новозбудованого, виключеного з числа службового, вивільненого або придбаного у фізичних чи юридичних осіб військовослужбовцям та особам, звільненим з військової служби, які перебувають на квартирному обліку за останнім місцем проходження військової служби;
надання за згодою військовослужбовця кредиту або грошової компенсації за належне йому для отримання жиле приміщення;
участі військовослужбовців та членів їх сімей у державних цільових програмах забезпечення громадян доступним житлом відповідно до законодавства (за їх бажанням);
надання жилої площі у гуртожитках курсантам і військовослужбовцям та працівникам ЗС України;
надання місць у спеціально пристосованих казармах у розташуванні військової частини військовослужбовцям, які проходять військову службу за контрактом і не перебувають у шлюбі;
оренди жилого приміщення військовослужбовцям офіцерського складу.
Військовослужбовці та члени їх сімей визнаються такими, що потребують поліпшення житлових умов, на загальних підставах відповідно до вимог чинного законодавства (п.1.5 Інструкції).
Відповідно до п.1.6 Інструкції, з метою дотримання вимог чинного законодавства під час ведення обліку військовослужбовців, осіб, звільнених з військової служби, та членів їх сімей, які потребують поліпшення житлових умов, розподілу жилої площі, призначеної для постійного проживання, участі в розподілі службового жилого приміщення та контролю за використанням жилого приміщення в органах військового управління, військових частинах, військових навчальних закладах, установах та організаціях (далі - військові частини), гарнізонах створюються житлові комісії.
При цьому, згідно п.1.11 Інструкції, усі питання, пов'язані з перебуванням військовослужбовців та осіб, звільнених з військової служби, на квартирному обліку, із забезпеченням їх жилою площею та розміром жилого приміщення, вирішуються за місцем проходження ними служби, перебування на обліку або в судовому порядку.
Так, повноваження житлових комісій визначені у п.п.10.1.-10.3. Інструкції.
Відповідно до п.10.6 Інструкції, на житлові комісії (об'єднані житлові комісії) органів військового управління, військових частин, військових навчальних закладів, установ та організацій ЗС України покладаються такі завдання:
розгляд рапортів військовослужбовців та заяв осіб, звільнених з військової служби, які потребують поліпшення житлових умов;
перевірка житлових умов;
розгляд заяв, скарг та пропозицій, прийняття рішень зі спірних питань, які виникли під час роботи житлових комісій військових частин, закладів, установ та організацій, і прийом відвідувачів з житлових питань;
надання звіту про виконану роботу не менше двох разів на рік загальним зборам військовослужбовців та осіб, звільнених з військової служби, та радам офіцерів органів військового управління.
За правилами пункту 10.9 Інструкції, робота житлової комісії проводиться на засадах гласності, демократичності та прозорості.
На засіданні житлової комісії можуть бути присутні військовослужбовці, особи, звільнені з військової служби, та члени їх сімей, особи, питання стосовно яких розглядаються на засіданні житлової комісії, та інші особи.
Рішення приймається житловою комісією відкритим голосуванням. Голосування проводиться за наявності на засіданні житлової комісії не менше двох третин членів затвердженого складу житлової комісії. Рішення вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало не менше двох третин присутніх членів житлової комісії.
Рішення житлової комісії оформлюється у вигляді протоколу, який підписується головою і членами комісії, які були присутні на засіданні житлової комісії, та затверджується командиром військової частини не пізніше ніж через 10 днів з дня проведення засідання житлової комісії. Підпис командира військової частини засвідчується гербовою печаткою військової частини.
При цьому, командири (начальники) військових частин, які затверджують рішення житлових комісій, зобов'язані в межах компетенції перевіряти законність прийнятих житловою комісією рішень. Рішення житлових комісій може бути: переглянуто житловою комісією, яка прийняла це рішення, або її правонаступником з підстав, передбачених законодавством та цією Інструкцією; оскаржено до суду (п.10.15 Інструкції).
Відповідно до протоколу №4 засідання житлової комісії Житомирського гарнізону від 29.06.2017 року, позивача було знято з квартирного обліку у військовій частині НОМЕР_1 для подальшого перебування та постановки на облік для отримання житла при Житомирському обласному військовому комісаріаті (Житомирський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки).
Відповідно до п.10.11 Інструкції до повноважень житлової комісії військової частини належать, в тому числі, зарахування військовослужбовців на облік, зняття військовослужбовців, осіб, звільнених з військової служби, та членів їх сімей з обліку осіб, які потребують поліпшення житлових умов.
Так, судом встановлено, що позивач під час проходження служби, перебував на квартирному обліку у військовій частині НОМЕР_2 з 03.03.1995 року в загальній черзі та в позачерговій черзі з 25.06.2013 року, зі складом сім'ї 1 особа.
Після розформування військової частин НОМЕР_2 , позивач перебував на квартирному обліку у військовій частині НОМЕР_1 , що підтверджується відповіддю військової частини НОМЕР_1 за вих. № 932 від 01.04.2020 року.
Водночас, за правилами пункту 30 Порядку забезпечення військовослужбовців та членів їх сімей житловими приміщеннями, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.08.06 № 1081, військовослужбовці знімаються з обліку у разі:
поліпшення житлових умов, внаслідок чого відпала потреба в наданні житла;
засудження військовослужбовця до позбавлення волі на строк понад шість місяців, крім умовного засудження;
звільнення з військової служби за службовою невідповідністю, у зв'язку з систематичним невиконанням умов контракту військовослужбовцем;
подання відомостей, що не відповідають дійсності, але стали підставою для зарахування на облік;
в інших випадках, передбачених законодавством.
Так, за ч. 1 п.2.16 Інструкції військовослужбовці, які перебувають на обліку, під час звільнення з військової служби в запас або відставку за віком, станом здоров'я, а також у зв'язку з реформуванням ЗС України, зі скороченням штатів або проведенням інших організаційних заходів, у разі неможливості використання на військовій службі, залишаються (за їх бажанням на обліку у військовій частині до одержання жилого приміщення з державного житлового Фонду за останнім місцем проходження служби, а в разі розформування військової частини - у військовому комісаріаті і КЕВ (КЕЧ) району, на території обслуговування яких знаходилася розформована військова частина, та користуються правом позачергового одержання жилого приміщення.
Також, згідно до п. 2.18 Інструкції про організацію забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України та членів їх сімей жилими приміщеннями, затвердженої Наказом Міністерства оборони України від 30.11.11 № 737, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 10.01.2012 р. за № 24/20337, чинної на час прийняття оскаржуваного рішення, військовослужбовці та особи, звільнені з військової служби, знімаються з обліку за місцем служби (за місцем звільнення з військової служби) у разі:
поліпшення житлових умов у випадках, передбачених законодавством, за місцем перебування на квартирному обліку, унаслідок чого зникла потреба в наданні жилого приміщення;
отримання за рахунок житлових фондів МО України жилого приміщення для постійного проживання;
переміщення військовослужбовця до нового місця служби в інший населений пункт;
звільнення з військової служби за підставами, не зазначеними в абзаці першому пункту 2.16 цього розділу;
подання відомостей, що не відповідають дійсності, але стали підставою для зарахування на облік або неправомірних дій посадових (відповідальних) осіб при вирішенні питання про прийняття на квартирний облік;
звільнення в запас або відставку до досягнення 20 років вислуги на військовій службі особами, які зараховані на облік після 01 січня 2005 року (крім випадків, вказаних у пункті 2.17 цього розділу);
обрання для постійного місця проживання іншого населеного пункту особами, які звільнені у запас або у відставку;
в інших випадках, передбачених законодавством.
Військовослужбовці та особи, звільнені з військової служби, виключаються зі списків осіб, що мають право першочергового та позачергового одержання жилих приміщень, у разі якщо вони були необґрунтовано включені до цих списків або втратили право на отримання жилого приміщення в пільговому порядку.
Рішення про зняття з обліку та виключення зі списків осіб, що мають право першочергового та позачергового одержання жилих приміщень, приймається житловою комісією військової частини, яка зарахувала військовослужбовця на облік, або її правонаступником.
Тобто, ні Порядок № 1081, ні Інструкція № 737 не містить вичерпних підстав для зняття військовослужбовця з обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, оскільки передбачають можливість зняття особи з обліку й в інших передбачених законодавством випадках.
Відповідно до Наказу Міністра оборони України від 03.02.1995 року № 20 «Про внесення змін та доповнень до Положення про порядок забезпечення жилою площею Збройних Силах України», відповідно до п. 37 Військовослужбовці, які перебувають на квартирному обліку, при звільненні з військової служби у запас чи відставку за віком, за станом здоров'я, а також у зв'язку із скороченням штатів або організаційними заходами у разі неможливості використання на службі залишаються на квартирному обліку до одержання житла у військовій частині (у випадку її розформування - військових комісаріатах і КЕЧ районів та користуються правом на позачергове одержання житла.
Згідно з п. 30 Порядку забезпечення військовослужбовців та членів їх сімей житловими приміщеннями, затвердженого постановою КМУ №1081 від 03 серпня 2006 року, військовослужбовці знімаються з обліку у разі: поліпшення житлових умов, внаслідок чого відпала потреба в наданні житла; засудження військовослужбовця до позбавлення волі на строк понад шість місяців, крім умовного засудження; звільнення з військової служби за службовою невідповідністю, у зв'язку з систематичним невиконанням умов контракту військовослужбовцем; подання відомостей, що не відповідають дійсності, але стали підставою для зарахування на облік; в інших випадках, передбачених законодавством.
Згідно з п.1.11 вказаної вище Інструкції від 30.11.2011 року усі питання, пов'язані з перебуванням військовослужбовців та осіб, звільнених з військової служби, на квартирному обліку, із забезпеченням їх жилою площею та розміром жилого приміщення, вирішуються за місцем проходження ними служби, перебування на обліку або в судовому порядку, а як передбачено п.2.4 Інструкції, на облік приймаються військовослужбовці, які потребують поліпшення житлових умов і зареєстровані в цьому населеному пункті, з дня прийняття рішення житловою комісією військової частини, затвердженого командиром цієї військової частини.
Так, відповідно до вимог 4. вищевказаного Наказу № 380 від 3 1.07 2018 року, яким введено в дію нову Інструкцію з організації забезпечення військовослужбовців ЗС України та членів їх сімей жилими поміщеннями» слідує - «... Встановити, що: За військовослужбовцями та членами їх сімей в тому числі звільненими з військової служби в запас або відставку, які були зараховані на облік військовослужбовців та членів їх сімей шо потребують поліпшення житлових умов, до набрання чинності цим наказом, зберігається дата зарахування на облік для забезпечення житлом для постійного проживання (за результатами інвентаризації облікових справ); »
Крім того, положення чинного законодавства про військовий стан, на який посилається відповідач не містять прямих норм, які б давали законні підстави для відмови в постановці (поновленню) позивача на черги на отримання житла з підстав триваючого військового стану в Україні.
Згідно з п. 30 Порядку забезпечення військовослужбовців та членів їх сімей житловими приміщеннями, затвердженого постановою КМУ №1081 від 03 серпня 2006 року, військовослужбовці знімаються з обліку у разі: поліпшення житлових умов, внаслідок чого відпала потреба в наданні житла; засудження військовослужбовця до позбавлення волі на строк понад шість місяців, крім умовного засудження; звільнення з військової служби за службовою невідповідністю, у зв'язку з систематичним невиконанням умов контракту військовослужбовцем; подання відомостей, що не відповідають дійсності, але стали підставою для зарахування на облік; в інших випадках, передбачених законодавством.
Крім того, у ст.40 ЖК України також передбачено підстави для зняття громадян з квартирного обліку,
Так, громадяни знімаються з обліку потребуючих поліпшення житлових умов у випадках:
1) поліпшення житлових умов, внаслідок якого відпали підстави для надання іншого жилого приміщення; 1 -1 ) одноразового одержання за їх бажанням від органів державної влади або органів місцевого самоврядування грошової компенсації за належне їм для отримання жиле приміщення у встановленому порядку; 2) виїзду на постійне місце проживання до іншого населеного пункту; 3) припинення трудових відносин з підприємством, установою, організацією особи, яка перебуває на обліку за місцем роботи, крім випадків, передбачених законодавством Союзу PCP, цим Кодексом та іншими актами законодавства Української PCP; 4) засудження до позбавлення волі на строк понад шість місяців, заслання або вислання; 5) подання відомостей, що не відповідають дійсності, які стали підставою для взяття на облік, або неправомірних дій службових осіб при вирішенні питання про взяття на облік.?
Згідно з п.1.11 вказаної вище Інструкції від 30.11.2011 року усі питання, пов'язані з перебуванням військовослужбовців та осіб, звільнених з військової служби, на квартирному обліку, із забезпеченням їх жилою площею та розміром жилого приміщення, вирішуються за місцем проходження ними служби, перебування на обліку або в судовому порядку.
п.2.4 Інструкції передбачено, що на облік приймаються військовослужбовці, які потребують поліпшення житлових умов і зареєстровані в цьому населеному пункті, з дня прийняття рішення житловою комісією військової частини, затвердженого командиром цієї військової частини.
Матеріалами справи підтверджено, що позивач 22 вересня 2022 року звернувся до командира військової частини НОМЕР_1 із вимогою повідомити його про виконання вищевказаних рішень у військовій частині НОМЕР_1 , № протоколу житлової комісії військової частини, місцезнаходження в загальній та позачерговій черзі на отримання житла та час направлення даного протоколу в Житомирський гарнізон для реалізації його права на забезпечення житлом за рахунок МО України.
Відповідач у відповіді на заяву позивача за вих.№2180 від 17.11.2022 року, повідомив: «..З метою вирішення питання постановки на квартирну чергу, слід звернутися із відповідною заявою та необхідним пакетом документів до Житлової комісії військової частин НОМЕР_1 після закінчення військового стану ».
При цьому, необхідний пакет документів потрібний при первинній постановці на квартирний облік. Однак, у даному випадку, позивач вже перебував на квартирному обліку з 03.03.1995 року в загальній черзі, та з 25.06.2013 року в позачерговій черзі зі складом сім'ї одна особа на підставі відповідного рішення житлової комісії військової частини, яке прийнято на підставі документів, наданих позивачем, та є чинним, що сторонами не оспорюється, а тому повторне витребування відповідачем документів є протиправним.
Разом з тим, як вже зазначалося, відповідно до протоколу №4 засідання житлової комісії Житомирського гарнізону від 29.06.2017 року, позивача було знято з квартирного обліку у військовій частині НОМЕР_1 для подальшого перебування та постановки на облік для отримання житла при Житомирському обласному військовому комісаріаті (Житомирський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки).
У подальшому, відповідно до протоколу рішення засідання житлової комісії Житомирського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки №8 від 28.09.2021 року було скасовано рішення житлової комісії Житомирського гарнізону від 29.06.2017 року, та відповідно пункту 2 рішення житлової комісії Житомирського гарнізону від 26.08.2021 року №7 позивача та інших військовослужбовців військової частини НОМЕР_2 та членів їх сімей було знято з квартирного обліку при Житомирському обласному територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки та прийнято відповідне рішення про повернення квартирних справ колишніх військовослужбовців в/ч НОМЕР_2 до військової частини НОМЕР_1 для поновлення на квартирному обліку.
Правомірність прийнятого рішення підтверджено рішенням житлової комісії Житомирського гарнізону (протокол № 1 від 12 січня 2022 року) та повідомленнями посадових осіб МО на звернення позивача.
Вказане рішення військовою частиною НОМЕР_1 не оскаржено, у зв'язку з чим позивач підлягає поновленню на квартирному обліку у військовій частині НОМЕР_1 , в загальній черзі Житомирського гарнізону за № 69 з 03 березня 1995 року та в позачерговій за №106 з 25 червня 2013 року, як звільнений за станом здоров'я зі складом сім'ї одна особа.
Відтак, перевіривши юридичну та фактичну обґрунтованість основних доводів сторін, оцінивши надані докази, суд приходить до переконання, що адміністративний позов належить задовольнити.
Відповідно до частини другої статті 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Під час розгляду справи відповідач не надав до суду достатньо належних і достовірних доказів, а відтак, не довів правомірності своєї позиції.
Підстави для застосування положень статті 139 КАС України відсутні.
Керуючись ст.ст. 73, 74, 75, 76, 77, 90, 94, 139, 241, 245, 246, 250, 255, 295 КАС України, -
вирішив:
Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_3 ) до Військової частини НОМЕР_1 ( АДРЕСА_2 , ЄДРПОУ: НОМЕР_4 ) про визнання дій протиправними зобов'язання вчинити дії - задовольнити.
Зобов'язати Військову частину НОМЕР_1 поновити ОСОБА_1 у Військовій частині НОМЕР_1 на квартирному обліку громадян з 03.03.1995 року в загальній черзі та в першочерговій черзі на отримання житла з 25.06.2013 року, для отримання житла за рахунок МО України, із складом сім'ї 1 (одна) особа.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Рішення суду може бути оскаржене шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя Р.М.Шимонович