79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128
06.11.07 Справа№ 10/274А
За позовом : Комунальне підприємство «Бібрка-Сервіс», м. Бібрка
До відповідача 1 : Бібрська міська рада м. Бібрка
До відповідача 2 : Виконавчий комітет Бібрської міської ради, м. Бібрка
3-тя особа, на стороні відповідача : ВДК у Перемишлянському районі Львівської області
про стягнення 126570,01 грн. боргу
Суддя: Довга О.І.
Секретар : Яремчук С.М.
Представники сторін:
Від позивача : Мицик О.В. - адвокат
Від відповідача 1: Краєвський О.Й. - міський голова, посвідчення № 1 від 30.04.2006 р.
3-тя особа - Мацюк Н.С. - представник ( доручення №04-13/847 від 22.10.2007 р. )
Представникам роз'яснені права та обов'язки передбачені ст.ст. 49-59 КАС України, підстави та право відводу судді -ст. 27 КАС України, та секретаря судового засідання -ст. 29 КАС України.
Заяв та клопотань про відвід судді та секретаря судового засідання не подано.
Суть спору : Господарським судом Львівської області розглядається справа за позовом КП «Бібрка-Сервіс», м. Бібрка до Бібрської міської ради , виконавчого комітету Бібрської міської ради , третя особа на стороні відповідача ВДК у Перемишлянському районі Львівської області про стягнення 126570,01 грн.
Провадження у справі здійснюється судом за правилами Кодексу адміністративного судочинства України ( КАСУ ), оскільки п.6 розділу УП «Прикінцеві та перехідні положення « КАСУ є передбачено, що до початку діяльності окружного адміністративного суду адміністративні справи, підвідомчі господарським судам відповідно до ГПК України 1991 року , вирішуються відповідним господарським судом за правилами КАСУ.
Представник позивача в судовому засіданні підтримав позовні вимоги повністю.
Представники відповідача 1 та 2 проти заявленого позову не заперечують.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши представників сторін суд визнав адміністративний позов документально та нормативно обґрунтованим, та таким, який підлягає до задоволення з наступних підстав :
Як вбачається з матеріалів справи з серпня 2005 р. рішенням Бібрської міської ради «Про затвердження тарифів на водопостачання та водовідведення по Бібрській міській раді» затверджено тарифи на водопостачання та водовідведення , при цьому розмір тарифів на послуги з водопостачання становив: для населення - 1,70 грн., бюджетних установ та інших організацій - 3,50 грн.; розмір тарифів на послуги з водовідведення становив: для населення - 1,70 грн., бюджетних установ та інших організацій - 3,50 грн.
В зв'язку з підвищенням цін на енергоносії, пальне, збільшення розміру мінімальної заробітної плати, змінами в законодавстві, якими змусили всіх платників єдиного податку платити внески в Пенсійний фонд, діючі тарифи не відповідають затратам на виробництво даних послуг.
23.10.2006 року КП «Бібка-Сервіс" звернулось з листом № 01-317 до Бібрського міського голови з проханням внести на розгляд сесії міської Ради питання про затвердження тарифів на водопостачання та водовідведення відповідно до розрахунку тарифів тариф на послуги з водопостачання: для населення - 2,64грн., інших споживачів - 4,00 грн.; розмір тарифів на послуги з водовідведення становив: для населення - 5,96 грн., інших споживачів - 6,71 грн.
Як вбачається з акту перевірки Держаної інспекції з контролю за цінами у Львівській області від 31 січня 2007р. діючі тарифи на послуги водопостачання та водовідведення не лише не відшкодовують витрат на здійснення капітальних вкладень, але і є нижчими від планової собівартості.
Враховуючи викладене, позивач просить відшкодувати різницю в тарифах на послуги з водопостачання та водовідведення за 2006 рік у розмірі 126570,01 грн.
Відповідно до вимог ст. 31 ЗУ « Про житлово-комунальні послуги « на органи місцевого самоврядування покладено обов'язок затверджувати ціни/тарифи на житлово-комунальні послуги в розмірі економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво, а у разі затвердження цін/тарифів на житлово-комунальні послуги нижчими від розміру економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво, орган, що їх затвердив, зобов'язаний відшкодувати з відповідного місцевого бюджету виконавцям/виробникам різницю між затвердженим розміром цін/тарифів та економічно обгрунтованими витратами на виробництво цих послуг. Видатки на відшкодування втрат підприємств, що пов'язані із затвердженням цін/тарифів на житлово-комунальні послуги нижчими від розміру економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво, відповідна сільська, селищна, міська рада передбачає у відповідному місцевому бюджеті.
На підставі викладеного, керуючись ЗУ « Про місцеве самоврядування в Україні», ЗУ « Про житлово-комунальні послуги « , ст.ст. 17,110-121, 122-153 КАС України, суд
1. Адміністративний позов задоволити повністю.
2. Зобов'язати Бібрського міського голову внести відповідні зміни до відповідних бюджетних кошторисних призначень і відкрити відповідний реєстраційний рахунок.
3. Стягнути з Бібрської міської ради ( Львівська обл.. Перемишлянський район, м. Бібрка, вул. Тарнавського,22 ) , через ВДК у Перемишлянському районі Львівської області , на користь Комунального підприємства «Бібрка-Сервіс» ( Львівська обл.. Перемишлянський район, м. Бібрка, вул. Г.Тарнавського, буд.22 корд ЄДРПОУ 32435508 ) 126570,01 грн. різниці тарифів, 1265,70 грн. державного мита та 118,00 грн. за інформаційно - технічне забезпечення судового процесу.
Суддя Довга О.І.
Постанова може бути оскаржена в порядку та в строки, передбачені ст.186 КАС України.
Постанова вступає в законну силу відповідно до ст.254 КАС України, після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Главою І «Апеляційне провадження» Розділу ІV КАС України.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України -з дня складення у повному обсязі.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.