79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128
08.11.07 Справа№ 24/213А
За позовом: Державної п одаткової інспекції у Перемишлянському районі, м.Перемишляни
До: Фермерського господарства Газди Миколи Івановича, с.Волощина
Про: припинення юридичної особи
Суддя : Хабіб М.І.
Секретар Савченко Ю.А.
Представники:
Від позивача: Мисак С.П. -гол. держ. податковий інспектор
Від відповідача: Газда М.І. - фермер
Суть спору: Позов заявлено ДПІ у Перемишлянському районі про припинення юридичної особи фермера Газди Миколи Івановича, ідентифікаційний код 22368507.
Представник позивача в судове засідання з'явився, подав заяву від 08.11.2007р. про уточнення позовних вимог, в якій позивач уточнює назву відповідача - Фермерське господарство Газди Миколи Івановича. Крім того, позивачем подано довідку за №20-09/2835 від 26.10.2007р. видану Головним управлінням статистики у Львівській області, відповідно до якої до ЄДРПОУ включено - Фермерське господарство Газди Миколи Івановича.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач систематично порушує вимоги чинного законодавства щодо подачі до державних податкових органів звітності про результати фінансово-господарської діяльності -не подає звітність з 01.017.2005 року.
Представник відповідача в судове засідання з»явився, повідомив, що звітів до органів ДПІ господарство не подавало проти припинення юридичної особи Фермерського господарства Газди Миколи Івановича не заперечує.
В судовому засіданні 18.10.2007р. за згодою представників оголошувалась перерва до 08.11.2007р.
Розглянувши подані документи і матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, з'ясувавши фактичні обставини справи, на яких грунтуються позовні вимоги, які мають значення для справи, суд встановив наступне:
Відповідач -Фермерське господарство Газди Миколи Івановича, зареєстроване Перемишлянською районною державною адміністрацією.
Відповідно до акту №6/22368507 від 31.08.2007 року, відповідач з 01.01.2005р. не подає до державних податкових органів бухгалтерську звітність та інші документи і відомості пов'язані з обчисленням та сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів), чим порушує вимоги п.2,3 ст.9 Закону України “Про систему оподаткування». Як вбачається із матеріалів справи, відповідач заборгованості по сплаті податків, зборів (обов'язкових платежів) не має.
При прийнятті рішення суд виходив з наступного.
Частиною 1 ст.238 Господарського кодексу України передбачено, що за порушення встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності до суб'єктів господарювання можуть бути застосовані уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування адміністративно-господарські санкції, тобто заходи організаційно-правового або майнового характеру, спрямовані на припинення правопорушення суб'єкта господарювання і ліквідацію його наслідків.
Відповідно до ст.247 Господарського кодексу України, у разі здійснення суб'єктом господарювання діяльності, що суперечить закону чи установчим документам, до нього може бути застосовано адміністративно-господарську санкцію у вигляді скасування державної реєстрації цього суб'єкта та його ліквідації.
Поряд з цим, згідно із ч.15 ст.58 Господарського кодексу України скасування державної реєстрації суб'єкта господарювання здійснюється, зокрема, на підставі рішення господарського суду у випадку здійснення діяльності, що суперечить Закону.
Згідно із ч.2 ст.38 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців», підставою для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язано з банкрутством юридичної особи, зокрема є неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до Закону.
Відповідачем не представлено суду доказів подання до органів державної податкової служби документів податкової звітності згідно з вимогами законодавства. Цей факт, на думку суду, свідчить про те, що відповідач, будучи суб'єктом підприємницької діяльності не дотримується приписів законодавства щодо інформування контролюючих органів про результати власної господарської (підприємницької) діяльності, зокрема не подає у встановленому порядку та у визначені терміни податкову звітність.
Крім того, у зв»язку із уточненям правильної назви відповідача, належним відповідачем у справі є Фермерське господарство Газди Миколи Івановича, тому керуючись ст. 52 КАС України, відповідача у справі -Фермера Газда М.І. належить замінити на Фермерське господарство Газди Миколи Івановича.
Враховуючи наведене, суд прийшов до висновку про обгрунтованість позовних вимог і вважає, що позов підлягає задоволенню.
Керуючись ст.9 Закону України “Про систему оподаткування», п.15 ст.58. ст.ст.59, 238, 247 Господарського кодексу України, ст.46, 47 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, ст.ст. 49, 51, 52, 70, 71, 79, 98, 128, 138, 143, 153, 154, 158, 159, 162, 163, 167, 186, 254, п.п.3,6 Прикінцевих та перехідних положень КАС України, суд
1. Замінити неналежного відповідача -Фермера Газда М.І. ідентифікаційний код 22368507, на належного відповідача - Фермерське господарство Газди Миколи Івановича, ідентифікаційний код -22368507, адреса: Львівска область, Перемишлянський район, с.Волощина.
2. Припинити юридичну особу - Фермерського господарства Газди Миколи Івановича, ідентифікаційний код -22368507, адреса: Львівска область, Перемишлянський район, с.Волощина.
3. Зобов'язати засновників Фермерського господарства Газди Миколи Івановича, ідентифікаційний код -22368507, адреса: Львівска область, Перемишлянський район, с.Волощина., здійснити заходи, пов'язані з ліквідацією суб'єкта господарювання у встановленому законом порядку і в трьохмісячний термін подати органу державної реєстрації документи відповідно до ст.36 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців».
4. Стягнути з Фермерського господарства Газди Миколи Івановича, ідентифікаційний код -22368507, адреса: Львівска область, Перемишлянський район, с.Волощина, в доход державного бюджету України 3,40грн. судового збору.
Виконавчий лист видати після набрання постановою законної сили.
Постанова набирає законної сили через 10 днів і може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду в порядку, встановленому ст.186 КАС України.
Суддя Хабіб М.