Ухвала від 21.09.2023 по справі 420/13571/23

Справа № 420/13571/23

УХВАЛА

21 вересня 2023 року м.Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Потоцької Н.В.

розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження (у письмовому провадженні) клопотання представника Управління Північного офісу Держаудитслужби в Черкаській області про заміну неналежного відповідача,

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Одеського окружного адміністративного суду знаходиться справа за адміністративним позовом Управління житлово-комунального господарства Ізмаїльської міської ради Ізмаїльського району Одеської області до Управління Північного офісу Держаудитслужби в Черкаській області, в якому позивач просить:

визнати протиправним та скасувати висновок про результати моніторингу процедури закупівлі UA-2023-03-15-011322-а від 01.06.2023 Управління Північного офісу Держаудитслужби в Черкаській області.

Управлінням Північного офісу Держаудитслужби в Черкаській області подано клопотання про заміну неналежного відповідача, яке обґрунтовано тим, що Управління, як структурний підрозділ Північного офісу Держаудитслужби, не має статусу юридичної особи та, відповідно не може здійснювати представництво інтересів в суді.

Розглянувши подане клопотання суд дійшов наступних висновків.

Згідно з пунктом 9 частини першої статті 4 Кодексу адміністративного судочинства України, відповідач - суб'єкт владних повноважень, а у випадках, визначених законом й інші особи, до яких звернена вимога позивача.

Приписами ч. 3-4 ст. 48 КАС України встановлено, якщо позов подано не до тієї особи, яка повинна відповідати за позовом, суд до ухвалення рішення у справі за згодою позивача замінює первісного відповідача належним відповідачем, не закриваючи провадження у справі, якщо це не потягне за собою зміни підсудності адміністративної справи. Суд має право за клопотанням позивача до ухвалення рішення у справі залучити до участі у ній співвідповідача.

Відповідно до статті 1 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» 26 січня 1993 року № 2939-XII, в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин (далі - Закон № 2939-XII), здійснення державного фінансового контролю забезпечує центральний орган виконавчої влади, уповноважений Кабінетом Міністрів України на реалізацію державної політики у сфері державного фінансового контролю (далі - орган державного фінансового контролю).

Відповідно до частини першої статті 2 Закону № 2939-XII головними завданнями органу державного фінансового контролю є: здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяттям зобов'язань, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності у міністерствах та інших органах виконавчої влади, державних фондах, фондах загальнообов'язкового державного соціального страхування, бюджетних установах і суб'єктах господарювання державного сектору економіки, а також на підприємствах, в установах та організаціях, які отримують (отримували у періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів, державних фондів та фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування або використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно (далі - підконтрольні установи), за дотриманням бюджетного законодавства, дотриманням законодавства про закупівлі, діяльністю суб'єктів господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені законодавством до підконтрольних установ, за судовим рішенням, ухваленим у кримінальному провадженні.

Відповідно до Положення про Державну аудиторську службу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03 лютого 2016 року № 43, в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин (далі - Положення № 43), Державна аудиторська служба України (далі - Держаудитслужба) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра фінансів та який реалізує державну політику у сфері державного фінансового контролю.

Крім того, підпунктом 3 пункту 4 Положення № 43 закріплено, що Держаудитслужба реалізує державний фінансовий контроль через здійснення: державного фінансового аудиту; перевірки державних закупівель; інспектування (ревізії); моніторингу закупівель.

Водночас, пунктом 7 Положення №43 визначено, що Держаудитслужба здійснює свої повноваження безпосередньо і через утворені в установленому порядку міжрегіональні територіальні органи.

Відповідно до Положення про Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області затвердженого Наказом Північного офісу Держаудитслужби №18 від 20.10.2016 року, Управління Північного офісу Держаудитслужби в Черкаській області (далі - Управління) є структурним підрозділом Північного офісу Держаудитслужби (далі - Офіс).

Відповідно до п. 3 вказаного Положення основним завданням Управління є реалізація повноважень Офісу на території Черкаській області.

Відповідно до п. 8 вказаного Положення з питань здійснення державного фінансового контролю Управління підконтрольне Держаудитслужбі, підзвітне та підконтрольне Офісу.

Відповідно до відкритих даних з мережі інтернет Управління Північного офісу Держаудитслужби в Черкаській області зареєстроване як самостійна юридична особа в Єдиному державному реєстрі (код 40919584), в стані припинення не перебуває.

Отже, до завдань Управління Північного офісу Держаудитслужби в Черкаській області, зокрема, віднесено реалізацію державного фінансового контролю через здійснення: державного фінансового аудиту; перевірки дотримання законодавства про закупівлю; інспектування (ревізії); моніторингу закупівель.

З огляду на вказане, суд вважає за необхідне відмовити в задоволенні клопотання про заміну неналежного відповідача.

Керуючись ст. ст. 2-9, 44, 49, 256, 295, 297 КАС України, суд,

УХВАЛИВ:

В задоволенні клопотання представника Управління Північного офісу Держаудитслужби в Черкаській області про заміну неналежного відповідача - відмовити.

Ухвала набирає законної сили відповідно до вимог ст. 256 КАС України та може бути оскаржена у порядку та строки визначені статтею 295, 297 КАС України, з урахуванням пункту 15.5 розділу VII «Перехідних положень» КАС України.

Головуючий суддя Потоцька Н.В.