Рішення від 20.09.2023 по справі 240/14360/23

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 вересня 2023 року м. Житомир справа № 240/14360/23

категорія 112010201

Житомирський окружний адміністративний суд у складі судді Єфіменко О.В., розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Житомирського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки про визнання протиправною діяльність, зобов'язання вчинити дії,

встановив:

До Житомирського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 із позовом, в якому просить:

- визнати протиправною діяльність Житомирського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, яка полягає у безпідставному заниженні деяких розмірів додаткових видів грошового забезпечення, вказаних у довідці про грошове забезпечення № 0601007138 військовому пенсіонеру ОСОБА_1 вих. №10/1980 від 28.02.2023 станом на розміру 1% і премії до розміру 10% та поданні невірно розрахованої довідки до ГУ ПФ України в Житомирській області для перерахунку пенсії з 01.01.2021 без урахування вимог статті 63 Закону України від 09.04.1992 № 2262-ХІІ«Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», статті 9 Закону України від 20.12.199р. № 2011-XII «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», «Порядку виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам», затвердженого наказом Міністра оборони України №260 від 07.06.2018, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 26.06.2018 за №745/32197 з урахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» (діючого п.4 на час надання довідки 28.02.2023) та розпорядження Міністра оборони України №248/612 від 27.01.2021;

- зобов'язати відповідача відкликати з ГУ ПФУ в Житомирській області надану довідку про грошове забезпечення (станом на 01.01.2021) військового пенсіонера ОСОБА_1 вих. №10/1980 від 28.02.2023 та виправити безпідставно занижені розміри ДВГЗ: надбавка за особливі умови проходження служби до розміру не менше 65% і премія до розміру 47% згідно додатку 1 до розпорядження Міністра оборони України №248/612 від 27.01.2021;

- зобов'язати Житомирський ОТЦКСП направити до ГУ ПФУ в Житомирській області виправлену довідку про грошове забезпечення військового пенсіонера ОСОБА_1 станом на 01.01.2021 копію довідки надіслати на його поштову адресу за нормами, чинними станом на 29.01.2020, відповідно до вимог статей 43 і 63 Закону України від 09.04.1992 №2262-ХІ1 «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», статті 9 Закону України від 20.12.1991 №2011-XII «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», Закону України "Про державний бюджет України на 2021 рік", пункту 4 постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017р. №704 у редакції до внесення змін постановою Кабінету Міністрів України від 12.05.2023 року № 481, наказу Міністра оборони України №90 від 01.03.2018 "Про встановлення тарифних розрядів за посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил України", наказу Міністра оборони України N 260 від 07.06.2018 "Про затвердження Порядку виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам" з урахуванням внесених до цього наказу змін, з урахуванням додатку № 1 до телеграми-розпорядження Міністра оборони України N 248/612 від 27.01.2021 про встановлення премії у розмірі 47 % від розміру посадового окладу для тарифного розряду № 20, з урахуванням відповідного збільшення у відсотках за розмірами усіх щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премії згідно останньої штатної посади і чи аналогічної штатній посаді, а саме:

- посадовий оклад (ПО), що визначається шляхом множення ПМП встановленого на 01 січня 2021 року на відповідний коефіцієнт тарифного розряду №20, коефіцієнт 2,56 (додаток 1 до Постанови 704;

- оклад за військовим званням (ОВЗ) «майор», що визначається шляхом множення ПМП, встановленого на 1 січня 2021 року, на відповідний коефіцієнт звання «майор» розміром у 0,76 (додаток №14 Постанови 704);

- надбавка за вислугу років у розмірі 50 % грошового забезпечення, що відповідає розміру раніше призначеної пенсії за вислугу 28 років;

- надбавка за особливості проходження служби (НОПС) - 65%, як зазначено у попередній довідці від 05.03.2019 року та згідно наказу Міністра оборони України № 260 від 07.06.2018 "Про затвердження Порядку виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам", з урахуванням внесених до цього наказу змін;

- надбавка за таємність 10 %;

- щомісячна премія - 47% (як зазначено у попередній довідці ЖОТЦКСП станом на 05.03.2019 та згідно додатку 1 Розпорядження Міністра оборони України від 27.01.2021 №248/612 відповідно 20 тарифному розряду для здійснення обчислення та перерахунку з 01.01.2021 основного розміру його пенсії.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що на виконання рішення рішення суду відповідач видав довідку, в якій вірно розрахував посадовий оклад та оклад за військове звання, однак деякі додаткові види грошового забезпечення містять безпідставно занижені дані, які невірно розраховані і свідчать про неврахування у довідці вимог додатку №1 до телеграми-розпорядження Міністра оборони України №248/612 від 27.01.2021, а також занижені розміри додаткових видів грошового забезпечення у процентах не відповідають розмірам, які зазначені у довідці складеній станом на 05.03.2019.

Не погоджуючись із такими діями відповідача позивач звернувся до суду із цим позовом за захистом порушених прав.

Ухвалою суду від 29.05.2023 відкрите провадження в адміністративній справі та вирішено здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у письмовому провадженні).

17.07.2023 від представника Житомирського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки (далі - відповідач) надійшов до суду відзив на позовну заяву, в якому не погоджується із заявленими позовними вимогами та просить відмовити у її задоволенні. Зазначає, що прийняття рішення Кабінету Міністрів України є підставою для запуску механізму перерахунку пенсій та видачі оновленої довідки про грошове забезпечення. При цьому зауважує, що зазначення конкретних розмірів додаткових видів грошового забезпечення у оновленій довідці є обов'язком відповідача під час виконання якого повинен враховувати положення чинного законодавства України. Крім того наголосив, що такого порядку, як відкликання та виправлення відомостей зазначених у довідці законодавством не передбачено, а тому виконання дій про які просить позивач буде суперечити вимогам ст.19 Конституції України.

Відповідно до наказів Житомирського окружного адміністративного суду: № 01-36-В від 12.06.2023 (у період з 03.07.2023 до 21.07.2023) та №01-53-в від 17.08.2023 (у період з 28.08.2023 до 01.09.2023) суддя Єфіменко О.В. перебувала у щорічній відпустці, тому розгляд даної справи судом відкладався.

Положення ч.5 ст.262, ч.1 ст.263 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) передбачено, що суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у письмовому провадженні) за наявними у справі матеріалами.

Розглянувши матеріали справи, оцінивши докази, суд встановив наступне.

Як пояснює позивач, на виконання рішення суду відповідач склав довідку про його грошове забезпечення станом на 01.01.2021 від 28.02.2023, втім при її виготовленні зменшив розмір відсотків додаткових видів грошового забезпечення, зокрема надбавку за особливості проходження військової служби у розмірі 65 % знижено до 1% та премію у розмірі 47% зменшено до 10%.

Не погоджуючись із відсотковим розміром складових зазначених у довідці про грошове забезпечення станом на 01.01.2021, зокрема його зменшеннями, позивач звернувся до суду за захистом порушених прав.

Надаючи правову оцінку спірних правовідносин, суд вказує наступне.

Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, є, зокрема, Закон України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 №2262-ХІІ (далі - Закон №2262-ХІІ ) .

Так статтею 43 Закону № 2262-XII передбачено, що пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Процитована норма статті 43 Закону міститься в розділі V "Обчислення пенсії", тобто в загальному розділі, та безпосередньо визначає складові грошового забезпечення для обчислення пенсій. При цьому під обчисленням слід розуміти процес отримання результату за допомогою дій над числами, кожне з яких є конкретним цифровим вираженням розміру складових грошового забезпечення.

Аналогічний висновок міститься у постанові Верховного Суду від 12.11.2019 у справі №826/3858/18.

За змістом частини першої, другої та четвертої статті 63 Закону № 2262-ХІІ перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.

Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.

Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Отже, Кабінету Міністрів України надано право на встановлення умов та порядку перерахунку пенсій, а також розміри складових грошового забезпечення для такого перерахунку.

Згідно з частинами першою, другою статті 51 Закону № 2262-ХІІ перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.

Перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів ПФУ та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Пунктом 1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45 (далі - Порядок № 45), передбачено, що пенсії, призначені відповідно до Закону № 2262-ХІІ, у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Отже, підставою для проведення перерахунку пенсії особам, які отримують пенсію за нормами Закону № 2262-ХІІ, є зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, або введення для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, проведені на підставі рішення Кабінету Міністрів України, оскільки саме цьому органу законодавчо надано право на встановлення умов та порядку перерахунку пенсій, а також розмірів грошового забезпечення для такого перерахунку. Перерахунок пенсії здійснюється Головними управліннями Пенсійного фонду після надходження від уповноваженого органу відповідної довідки та виключно з урахуванням тих складових грошового забезпечення, які вказані у такій довідці.

30.08.2017 Кабінет Міністрів України прийняв Постанову №704 (далі - Постанова №704), яка набрала чинності 01.03.2018 та якою затверджено тарифні сітки розрядів і коефіцієнтів посадових окладів, схеми тарифних розрядів, тарифних коефіцієнтів, додаткові види грошового забезпечення, розміри надбавки за вислугу років, пунктом 2 якої установлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Згідно з п. 3 Постанови №704 виплату грошового забезпечення військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу здійснювати в порядку, що затверджується Міністерством оборони, Міністерством внутрішніх справ, Міністерством фінансів, Міністерством інфраструктури, Міністерством юстиції, Службою безпеки, Управлінням державної охорони, Службою зовнішньої розвідки, Адміністрацією Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації (далі державні органи).

При цьому підпунктом 2 пункту 5 Постанови №704 надано право керівникам державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання здійснювати преміювання військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу відповідно до їх особистого внеску в загальний результат служби у межах фонду преміювання, утвореного в розмірі не менш як 10 відсотків (для військовослужбовців розвідувальних органів не менш як 30 відсотків) посадових окладів та економії фонду грошового забезпечення.

На виконання цієї постанови наказом Міністерства оборони України від 07.06.2018 року № 260 затверджено Порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам (далі - Порядок № 260), який застосовується з дня набрання чинності постановою № 704.

Згідно з пунктом 2 розділу І Порядку № 260 грошове забезпечення включає: щомісячні основні види грошового забезпечення; щомісячні додаткові види грошового забезпечення; одноразові додаткові види грошового забезпечення.

До щомісячних основних видів грошового забезпечення належать: посадовий оклад; оклад за військовим званням; надбавка за вислугу років.

До щомісячних додаткових видів грошового забезпечення належать: підвищення посадового окладу; надбавки; доплати; винагорода військовослужбовцям, які обіймають посади, пов'язані з безпосереднім виконанням завдань із забезпечення кібербезпеки та кіберзахисту; премія.

Суд вважає за необхідне вказати, що відповідно до вказаних норм законодавства перерахунок раніше призначених пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.

Ці обставини зумовлюють обов'язок уповноважених державних органів скласти та подати до органів Пенсійного фонду довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, визначивши у них розмір грошового забезпечення за нормами, чинними на день, з якого змінено розмір грошового забезпечення особам, що проходять дійсну військову службу.

Водночас суд звертає увагу на те, що після прийняття Постанови №704 Кабінет Міністрів України не приймав жодних рішень про збільшення грошового забезпечення особам, які мають право на пенсію згідно із Законом № 2262-XII.

Як свідчать матеріали справи, відповідачем виготовлену оновлену довідку про грошове забезпечення позивача станом на 01.01.2021, в якій посадовий оклад та оклад за військове звання визначили шляхом множення розміру прожиткового мінімуму, встановленого законом на 1 січня календарного року, на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1,12,13,14. При цьому, слід відмітити, що відсотковий розмір щомісячних додаткових видів та премії при оформленні нової довідки на виконання даного рішення мав залишатися незмінним та відповідати тим розмірам, які були визначені у попередній довідці, оскільки, як вже зазначалося вище, після березня 2018 року пенсії колишніх військовослужбовців централізовано (тобто за рішенням Уряду України) не перераховувалися.

Крім того, суд зауважує, що Постановою №704 Міністру оборони України надано право у межах наявних асигнувань установлювати надбавку за особливості проходження служби військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби) та особам рядового і начальницького складу в розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років та здійснювати преміювання військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу відповідно до їх особистого внеску в загальний результат служби у межах фонду преміювання, утвореного в розмірі не менш як 10 відсотків (для військовослужбовців розвідувальних органів не менш як 30 відсотків) посадових окладів та економії фонду грошового забезпечення.

Тобто розміри надбавки за особливості проходження служби та премії не є сталими величинами, залежать від рішення Міністра оборони України і фінансових можливостей Міністерства оборони України та можуть коливатися від 1 до 100% для надбавки за ОПВС та від 10% і вище для премії.

Суд зазначає, що перерахунок основних видів грошового забезпечення, виходячи з іншого розміру прожиткового мінімуму, не впливає на відсоткове значення одного із додаткових видів грошового забезпечення, а також премії.

Крім того, встановлення надбавки за особливості проходження служби та премії у таких значно знижених розмірах не відповідає положенням постанови Кабінету Міністрів України «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» від 30.08.2017 №704.

Постановою № 704 Міністру оборони України надано право у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання установлювати надбавку за особливості проходження служби військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби) та особам рядового і начальницького складу в розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років та здійснювати преміювання військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу відповідно до їх особистого внеску в загальний результат служби у межах фонду преміювання, утвореного в розмірі не менш як 10 відсотків (для військовослужбовців розвідувальних органів - не менш як 30 відсотків) посадових окладів та економії фонду грошового забезпечення.

Міністр оборони України, використовуючи надане йому Постановою №704 право, кожного календарного року видає телеграму-розпорядження про розмір, зокрема, надбавки за особливості проходження служби та премії військовослужбовців Міністерства оборони України згідно їх тарифних розрядів.

Відповідно до телеграми-розпорядження Міністра оборони України від 27.01.2021 №248/612 з 01.01.2021 у Збройних Силах України та у Державній спеціальній службі транспорту встановлено надбавку за особливості проходження служби в мінімальному розмірі 65 відсотків посадового окладу, окладу за військове звання та надбавки за вислугу років. Також для категорії офіцерів з тарифним розрядом з 23 по 60 премію встановлено не нижче 35 відсотків.

Таким чином, протягом 2021 року для військовослужбовців Збройних Сил України надбавку за ОПВС було встановлено на рівні 65% відсотків посадового окладу, окладу за військове звання та надбавки за вислугу років, а премію не нижче 35%.

Проаналізувавши викладене, суд вважає, що дії відповідача щодо зазначення у виданій позивачу довідці станом на 01.01.2021 мінімального розміру надбавки за ОПВС 1% та премії 10%, не можуть вважатися обґрунтованими та правомірними, оскільки не відповідають обставинам справи та нормам чинного законодавства, яке регулює спірні правовідносини.

Враховуючи викладене суд дійшов висновку, що в оновленій довідці про розмір грошового забезпечення позивача станом на 01.01.2021 відповідач був зобов'язаний зазначити відомості про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення), в тому числі надбавку за особливості проходження служби у розмірі 65% та премію у розмірі 47%, як було зазначено у попередній довідці про грошове забезпечення станом на 05.03.2019.

З огляду на викладене, зважаючи на встановлення судом протиправності дій відповідача у визначенні надбавки за особливості проходження служби у розмірі 1,00% від посадового окладу, окладу за військове звання та надбавки за вислугу років, та премії - 10% при виготовленні довідки про розмір грошового забезпечення за нормами, чинними станом на 01.01.2021 з метою відновлення порушеного права позивача, слід зобов'язати відповідача підготувати та надати Головному управлінню Пенсійного фонду України в Житомирській області нову довідки про розмір грошового забезпечення позивача за нормами, чинними 01.01.2021 відповідно до вимог ст. ст. 43 і 63 Закону №2262-XII, ст. 9 Закону №2011-XII, на підставі положень Постанови №704 та прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом 01.01.2021, включаючи надбавку за особливості проходження служби 65% та премію 47%. Спір стосовно розміру зазначених інших складових грошового забезпечення у довідці складеній відповідачем станом на 01.01.2021 між сторонами відсутній.

Наведена норма означає, що суб'єкт владних повноважень зобов'язаний діяти лише на виконання закону, за умов і обставин, визначених ним, вчиняти дії, не виходячи за межі прав та обов'язків, дотримуватися встановленої законом процедури, обирати лише встановлені законодавством України способи правомірної поведінки під час реалізації своїх владних повноважень.

Правова процедура (fair procedure справедлива процедура) є складовою принципу законності та принципу верховенства права і передбачає правові вимоги до належного прийняття актів органами публічної влади. Правова процедура встановлює чітку послідовність дій проведення такої перевірки із зазначенням способів та методів її здійснення, підстав, порядку, форми та строків такої діяльності.

Правова процедура встановлює межі вчинення повноважень органом публічної влади і, в разі її неналежного дотримання, дає підстави для оскарження таких дій особою, чиї інтереси вона зачіпає, до суду.

Установлена правова процедура як складова частина принципу законності та принципу верховенства права є важливою гарантією недопущення зловживання з боку органів публічної влади під час прийняття рішень та вчинення дій, які повинні забезпечувати справедливе ставлення до особи.

Ця правова процедура спрямована на забезпечення загального принципу юридичної визначеності, складовою якої є принцип легітимних очікувань як один з елементів принципу верховенства права.

Аналогічна правова позиція міститься, зокрема, у постановв Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду: від 8 липня 2021 року у справі №160/674/19.

У той час, у ході судового розгляду справи встановлено, що відповідач під час підготовки та оформлення нової довідки довільно визначив розміри таких складових, як надбавка за особливості проходження військової служби та премія. Ці дії відповідача не мають належного правового підґрунтя, вчинені не на підставі, у спосіб та в межах повноважень, що визначені законами, та порушують права і законні інтереси позивача.

Відтак, суд керуючись ст. 245 КАС України обирає інший спосіб захисту та вважає, що слід визнати протиправними дії відповідача щодо зменшення в довідці від 28.02.2023 розміру надбавки за особливості проходження служби з 65% до 1% та премії з 47% до 35% , як наслідок, слід зобов'язати скласти та подати до Головного управління Пенсійного фонду України у Житомирській області нову довідку про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2021, в якій на підставі Постанови № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" вказати розміри надбавки за особливості проходження служби - 65% та премії - 47% .

З огляду на що, інша частина заявлених позовних вимог до задоволення не підлягає, оскільки суд вважає, що належним захистом порушеного права позивача буде саме зобов'язання відповідача скласти довідку про грошове забезпечення із вірно зазначеним розміром її складових та направити таку до Пенсійного фонду для здійснення перерахунку його пенсії.

Перевіривши юридичну та фактичну обґрунтованість доводів позивача, суд доходить висновку, що з наведених у позовній заяві мотивів і підстав, позовній вимоги підлягають частковому задоволенню.

Зважаючи на відсутність документально підтверджених судових витрат, питання про їх розподіл судом не вирішується.

Керуючись ст.ст. 72, 77, 90, 139, 242, 245, 246, 250, 255, 295 КАС України, суд

вирішив:

Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 . РНОКПП: НОМЕР_1 ) до Житомирського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки (вул. Сергія Параджанова, 4, м.Житомир,10001. ЄДРПОУ: 07873079) про визнання протиправною діяльність, зобов'язання вчинити дії, задовольнити частково.

Визнати протиправними дії Житомирського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки щодо зменшення ОСОБА_1 в довідці про грошове забезпечення станом на 01.01.2021 від 28.02.2023 розміру надбавки за особливості проходження служби з 65% до 1% та премії з 47% до 35%.

Зобов'язати Житомирський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки скласти та подати до Головного управління Пенсійного фонду України у Житомирській області нову довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01.01.2021, в якій, на підставі Постанови Кабінету Міністрів України "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" №704 від 30 серпня 2017 року, вказати розміри надбавки за особливості проходження служби - 65% та премії - 47% .

У задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Рішення суду може бути оскаржене шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя О.В. Єфіменко

Повний текст складено: 20 вересня 2023 р.