Україна
Донецький окружний адміністративний суд
УХВАЛА
про відкриття провадження в адміністративній справі
21 вересня 2023 року Справа №200/5185/23
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Зінченко О.В., ознайомившись з матеріалами позовної заяви ОСОБА_1 (місце реєстрації: АДРЕСА_1 РНОКПП НОМЕР_1 ) до Територіального управління Державної судової адміністрації України в Донецькій області (юридична адреса: Донецька область, м. Слов'янськ, вул. Добровольського, 2, код ЄДРПОУ ), Державної судової адміністрації України (юридична адреса: 01601. м. Київ, вул. Липська, 18/5. код ЄДРПОУ 26255795) про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
19 вересня 2023 року ОСОБА_1 (далі-позивач) звернулася до Донецького окружного адміністративного суду з позовною заявою до Територіального управління Державної судової адміністрації України в Донецькій області (далі-відповідач № 1), Державної судової адміністрації України (далі-відповідач № 2), в якій просить:
- визнати протиправними дії Територіального управління Державної судової адміністрації України в Донецькій області щодо не нарахування та виплати судді Дружківського міського сулу Донецької області ОСОБА_1 суддівської винагороди за період з 01 січня 2021 року по 31 серпня 2023 року включно, обчисленої виходячи з прожиткового мінімуму для працездатних осіб, який застосовується для визначення базового розміру посадового окладу судді з 1 січня 2021 року у розмірі 2270 грн., з 1 січня 2022 у розмірі 2481,00 грн. та з 1 січня 2023 року у розмірі 2684,00 грн.;
- зобов'язати Територіальне управління Державної судової адміністрації України в Донецькій області провести нарахування та виплату суддівської винагороди судді Дружківського міського сулу Донецької області ОСОБА_1 за період з 01 січня 2021 року по 31 серпня 2023 року включно на підставі частин 2, З, 4 статті 135 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», виходячи з базовою розміру посадового окладу судді 30 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, розмір якого на 1 січня 2021 року складає 2270 грн., на 1 січня 2022 року складає 2481,00 грн., на 1 січня 2023 року складає 2684,00 грн., з урахуванням надбавки за вислугу років від посадового окладу та матеріальної допомоги за 2021 рік. 2022 рік та 2023 рік, з утриманням з цих сум передбачених законом податків та обов'язкових платежів при їх виплаті;
- стягнути з Територіального управління Державної судової адміністрації України в Донецькій області на користь судді Дружківського міського суду Донецької області ОСОБА_1 недоплачену суддівську винагороду за період з 01 січня 2021 року по 31 серпня 2023 року включно;
- зобов'язати Державну судову адміністрацію України (01601. м. Київ, вул. Липська, 18/5, код ЄДРПОУ 26255795) здійснити фінансування Територіального управління Державної судової адміністрації України в Донецької області з єдиного рахунку Державного бюджету України, передбаченого на виконання рішень судів на користь суддів, коштів для проведення виплаті судді Дружківського міського суду Донецької області ОСОБА_1 недоплачену суддівську винагороду за період з 01 січня 2021 року по 31 серпня 2023 року включно.
Позовна заява подана з додержанням вимог статей 159-161 Кодексу адміністративного судочинства України. Відсутні підстави, визначені статтями 169-170 КАС України для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження у справі, тому підлягає прийняттю до провадження та розгляду судом.
У відповідності до частини 3 статті 12 Кодексу адміністративного судочинства України, справа буде розглядатися за правилами загального позовного провадження.
На підставі викладеного, керуючись статтею 5, 6, 12, 171 Кодексу адміністративного судочинства України, суд ,-
УХВАЛИВ:
Прийняти позовну заяву до розгляду.
Відкрити провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Територіального управління Державної судової адміністрації України в Донецькій області, Державної судової адміністрації України, про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії.
Розгляд справи провести суддею одноособово за правилами загального позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін.
Призначити попередній розгляд справи о 14 год. 00 хв. на двадцять дев'ятий день з дня відкриття провадження у справі.
Зобов'язати відповідачів у п'ятнадцятиденний строк, з дня отримання ухвали про відкриття провадження у справі подати відзив на позовну заяву і всі письмові докази, що підтверджують заперечення проти позову, копія якого одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
У разі ненадання відповідачами відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, справу буде розглянуто судом за наявними матеріалами.
Роз'яснити сторонам, що позивач має право подати до суду відповідь на відзив, а відповідач - заперечення до початку розгляду справи по суті.
Учасники справи мають можливість надсилати заяви по адміністративній справі на офіційну електронну адресу Донецького окружного адміністративного суду (inbox@adm.dn.court.gov.ua).
Учасники справи мають можливість отримати інформацію по справі, що розглядається на офіційному веб - порталі судової влади України в мережі Інтернет (htt://court.gov.ua).
Текст ухвали розміщений в Єдиному державному реєстрі судових рішень (веб-адреса сторінки: http://www.reyestr.court.gov.ua/).
Ухвала оскарженню не підлягає і набирає законної сили з моменту її підписання.
Ухвала складена на підписана 21 вересня 2023 року.
Суддя О.В. Зінченко