Рішення від 19.09.2023 по справі 140/20209/23

ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 вересня 2023 року ЛуцькСправа № 140/20209/23

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Дмитрука В.В.,

розглянувши у письмовому провадженні за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області про визнання протиправною відмови, зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі - ОСОБА_1 ) звернулась до суду із позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області (далі - ГУПФ України у Волинській області) з наступними позовними вимогами:

- визнати протиправною бездіяльність щодо відмови у врахуванні при обчисленні розміру пенсії за віком відповідно до Закону України «Про державну службу» заробітної плати державного службовця, відображеної у довідці про суддівську винагороду по відповідній посаді працюючого судді Ківерцівського районного суду Волинської області, виданій Територіальним управлінням Державної судової адміністрації України в Волинській області від 09.02.2022 за № 318/04-37;

- зобов'язати провести перерахунок та виплату пенсії за віком відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу» з 09.02.2022 у розмірі 60 відсотків заробітної плати державного службовця (посадовий оклад, надбавка за вислугу років), відображеної в довідці про суддівську винагороду по відповідній посаді працюючого судці Ківерцівського районного суду Волинської області, виданій Територіальним управлінням Державної судової адміністрації України в Волинській області від 09.02.2022 за № 318/04-37, з урахуванням виплачених сум.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що ОСОБА_1 звернулася із заявою за призначенням /перерахунком пенсії, а саме про переведення з пенсії по інвалідності, призначеної відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу». До вказаної заяви було додано довідку про суддівську винагороду по відповідній посаді працюючого судді Ківерцівського районного суду Волинської області, видану Територіальним управлінням державної судової адміністрації в Волинській області від 09.02.2022 за №318/04-37.

Рішенням №032550000063 від 14.02.2022 Головного управління Пенсійного Фонду України в Кіровоградській області в задоволенні заяви ОСОБА_1 було відмовлено.

Зазначене рішення було оскаржене до суду та рішенням Волинського окружного адміністративного суду від 03.11.2022 у справі № 140/5892/22 позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області, Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області про визнання протиправним та скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії задоволено повністю, а саме: визнано протиправним та скасовано рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області №032550000063 від 14.02.2022 про відмову в перерахунку пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу»; зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України у Волинській області зарахувати до стажу роботи на посадах, віднесених до категорії посад державних службовців період роботи в органах державної податкової служби з 24.12.1992 по 19.05.2003 та період роботи з 20.05.2003 по 01.05.2016 на посаді судді Ківерцівського районного суду Волинської області та здійснити переведення на пенсію державного службовця відповідно Закону України від 16.12.1993 року №3723-ХІІ «Про державну службу» (на підставі Прикінцевих та перехідних положень Закону від 10.121.2015 року №889-VIII) з врахуванням вказаного стажу, з 09.02.2022. Рішення набрало законної сили 06.04.2023.

28.04.2023 ОСОБА_1 звернулася із заявою до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області про прийняття до виконання вказаного рішення суду та здійснення переведення її на пенсію державного службовця відповідно до Закону «Про державну службу» з 09.02.2022 з призначенням та виплатою такої пенсії виходячи з розміру заробітної плати, зазначеної в довідці про суддівську винагороду по відповідній посаді працюючого судді Ківерцівського районного суду Волинської області, виданій Територіальним управлінням державної судової адміністрації в Волинській області від 09.02.2022 №318/04-37.

Позивач вказала, що з розпорядження відповідача (Перерахунок пенсії. Версія: 1.6.7.8.1 від 07.06.2023 рішення 032550000063 від 07.06.2023) зазначена вище довідка не була взята до уваги при призначенні пенсій за рішенням суду. Відповідачем застосовано нульовий середньомісячний заробіток, що привело до призначення пенсії в розмірі 2 093,00 грн, що значно нижче розміру пенсій по інвалідності, яку ОСОБА_1 отримувала раніше.

Листом від 09.06.2023 Головне управління Пенсійного фонду України у Волинській області повідомило позивача про переплату пенсії в сумі 137 106,82 грн, яка, на думку відповідача, виникла у зв'язку з проведенням перерахунку пенсії на виконання вищевказаного судового рішення та запропоновано добровільно внести на відповідний рахунок Пенсійного фонду України.

Позивач вважає вказані дії відповідача протиправними та такими, що порушують її конституційні права, просила адміністративний позов задовольнити.

Ухвалою судді Волинського окружного адміністративного суду від 21.07.2023 відкрито спрощене позовне провадження у справі без проведення судового засідання та виклику сторін.

Відзив на позовну заяву до суду не надходив.

Дослідивши наявні у матеріалах справи письмові докази в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних мотивів та підстав.

Судом встановлено, що рішенням Волинського окружного адміністративного суду від 03.11.2022 у справі №140/5892/22 позов ОСОБА_1 задоволено, а саме:

«Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області (25009, Кіровоградська область, місто Кропивницький, вулиця Соборна, 7-а, код ЄДРПОУ 20632802) про відмову у проведенні перерахунку ОСОБА_1 пенсії від 14.02.2022 №032550000063 відповідно до Закону України «Про державну службу».

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Волинській (43026, Волинська область, місто Луцьк, вулиця Кравчука, 22-В, код ЄДРПОУ 13358826) зарахувати ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до стажу роботи на посадах, віднесених до категорії посад державних службовців період роботи в органах державної податкової служби з 24.12.1992 по 19.05.2003 та період роботи з 20.05.2003 по 01.05.2016 на посаді судді Ківерцівського районного суду Волинської області та здійснити переведення на пенсію державного службовця відповідно 3акону України від 16.12.1993 №3723-ХІІ «Про державну службу» (на підставі Прикінцевих та перехідних положень Закону від 10.12.2015 №889-VIII,) з врахуванням вказаного стажу, з 09.02.2022».

28.04.2023 ОСОБА_1 звернулася із заявою до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області про прийняття до виконання вказаного рішення суду та здійснення переведення її на пенсію державного службовця відповідно до Закону «Про державну службу» з 09.02.2022 з призначенням та виплатою такої пенсії виходячи з розміру заробітної плати, зазначеної в довідці про суддівську винагороду по відповідній посаді працюючого судді Ківерцівського районного суду Волинської області, виданій Територіальним управлінням державної судової адміністрації в Волинській області від 09.02.2022 №318/04-37.

З розпорядження відповідача (Перерахунок пенсії. Версія: 1.6.78.1 від 07.06.2023 рішення 032550000063 від 07.06.2023) вбачається, що зазначена вище довідка не була взята до уваги при призначенні пенсій за рішенням суду, що привело до призначення пенсії в розмірі 2 093,00 грн, що значно нижче розміру пенсій по інвалідності, яку ОСОБА_1 отримувала раніше.

Листом від 09.06.2023 Головне управління Пенсійного фонду України у Волинській області повідомило позивача про переплату пенсії в сумі 137 106,82 грн, яка, на думку відповідача, виникла у зв'язку з проведенням перерахунку пенсії на виконання вищевказаного судового рішення та запропоновано добровільно внести цю суму на відповідний рахунок Пенсійного фонду України.

Позивач вважаючи такі дії відповідача протиправними, звернулася до суду з даним позовом.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, що склалися між сторонами, суд зазначає наступне.

Принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, визначені Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 №1058-IV, який набрав чинності з 01.01.2004 (далі - Закон №1058-IV).

Згідно із пунктом 1 частини першої статті 8 цього Закону, право на отримання пенсії та соціальних послуг із солідарної системи мають: громадяни України, які застраховані згідно із цим Законом та досягли встановленого цим Законом пенсійного віку, чи визнані інвалідами в установленому законодавством порядку і мають необхідний для призначення відповідно виду пенсії страховий стаж, а в разі смерті цих осіб - члени їх сімей, зазначені у статті 36 цього Закону, та інші особи, передбачені цим Законом.

Статтею 9 Закону №1058-IV, передбачено, що відповідно до цього Закону в солідарній системі призначаються такі пенсійні виплати:

1) пенсія за віком;

2) пенсія по інвалідності;

3) пенсія у зв'язку з втратою годувальника.

Статтею 10 Закону №1058-IV, встановлено, що особі, яка має одночасно право на різні види пенсії (за віком, по інвалідності, у зв'язку з втратою годувальника), призначається один з цих видів пенсії за вибором.

Відповідно до частини третьої статті 45 Закону №1058-IV, переведення з одного виду пенсії на інший здійснюється з дня подання заяви на підставі документів про страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших документів, що знаходяться на час переведення з одного виду пенсії на інший в пенсійній справі, а також додаткових документів, одержаних органами Пенсійного фонду.

При переведенні з одного виду пенсії на інший за бажанням особи може враховуватися заробітна плата (дохід) за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) попереднього виду пенсії.

Якщо особа після призначення пенсії по інвалідності продовжувала працювати та набула не менш як 24 місяці страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі, при переведенні вперше з пенсії по інвалідності на пенсію за віком застосовується середня заробітна плата (дохід), визначена частиною другою статті 40 цього Закону для призначення пенсії.

Відповідно до частини першої статті 40 Закону №1058-IV, для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року незалежно від перерв.

У разі якщо страховий стаж становить менший період, ніж передбачено абзацом першим цієї частини, враховується заробітна плата (дохід) за фактичний страховий стаж.

Страховий стаж, це період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок (частина перша статті 24 Закону №1058-IV).

Із змісту наведених правових норм Закону №1058-IV, вбачається:

- право на отримання пенсії та соціальних послуг із солідарної системи мають громадяни України, які застраховані згідно із цим Законом та досягли встановленого цим Законом пенсійного віку;

- в солідарній системі призначаються такі пенсійні виплати як пенсія за віком; пенсія по інвалідності; пенсія у зв'язку з втратою годувальника;

- особі яка має одночасно право на різні види пенсії (за віком, по інвалідності, у зв'язку з втратою годувальника), призначається один з цих видів пенсії за вибором;

- переведення з одного виду пенсії на інший здійснюється з дня подання заяви на підставі документів про страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших документів, що знаходяться на час переведення з одного виду пенсії на інший в пенсійній справі, а також додаткових документів, одержаних органами Пенсійного фонду;

- розрахунок розміру пенсійних виплат згідно із пенсією на яку було переведено особу за її заявою проводиться тільки із заробітної плати (доходу) за періоди страхового стажу, протягом якого особа підлягала загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

Принципи, правові та організаційні засади забезпечення публічної, професійної, політично неупередженої, ефективної, орієнтованої на громадян державної служби, яка функціонує в інтересах держави і суспільства, визначені Законом України від 10.12.2015 №889-VIII «Про державну службу», який набрав чинності 01.05.2016 (далі - Закон №889-VIII).

Відповідно до статті 90 цього Закону, пенсійне забезпечення державних службовців здійснюється відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Згідно із підпунктом 1 пункту 2 Розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону №889-VIII, визнано таким, що втратив чинність Закон України «Про державну службу» від 16.12.1993 №3723-XII, крім статті 37, що застосовується до осіб, зазначених у пунктах 10 і 12 цього розділу.

Пунктами 10, 12 Розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 889-VIII, передбачено, що державні службовці, які на день набрання чинності цим Законом займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 Закону України «Про державну службу» та актами Кабінету Міністрів України мають право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу» у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Для осіб, які на день набрання чинності цим Законом мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 Закону України «Про державну службу» та актами Кабінету Міністрів України, зберігається право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу» у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Відповідно до частини першої статті 37 Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 №3723-XII (далі - Закон №3723-XII), на одержання пенсії державних службовців мають право чоловіки, які досягли віку 62 роки, та жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом 1 частини першої статті 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», у тому числі стажу державної служби не менш як 10 років, та які на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку.

Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 60 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Постановою Кабінету Міністрів України від 14.09.2016 №622 «Деякі питання пенсійного забезпечення окремих категорій осіб», затверджено «Порядок призначення пенсій деяким категоріям осіб» (далі - Порядок №622).

Пунктом 2 Порядку №622, встановлено, що згідно із пунктами 10 і 12 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 10.12.2015 №889-VIII «Про державну службу», на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України від 16.12.1993 №3723-XII «Про державну службу» мають право особи, які на день набрання чинності Законом України від 10.12.2015 №889-VIII «Про державну службу»:

- мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 Закону та актами Кабінету Міністрів України;

- займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 Закону та актами Кабінету Міністрів України.

Згідно із пунктом 3 Порядку №622, право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону, за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом першим частини першої статті 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», з урахуванням стажу державної служби, передбаченого пунктом 2 цього Порядку, якщо до набрання чинності Законом України від 10.12.2015 №889-VIII «Про державну службу» не призначалася пенсія відповідно до Закону, мають жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Відповідно до наведених правових норм Законів України №3723-XII, №889-VIII, Порядку №622, право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу» мають жінки, а саме:

- державні службовці та особи, за наявності не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців;

- державні службовці, які на день набрання чинності цим Законом (01.05.2016), займали посади державної служби (працювали на посадах державних службовців), та мають не менш як 10 років стажу на посадах державної служби у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців та на час досягнення віку, встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» працювали на посадах державних службовців;

- особи, які на день набрання чинності цим Законом (01.05.2016), мали не менш як 20 років стажу на посадах державної служби, у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення віку, встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»;

- державні службовці та особи, за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом 1 частини першої статті 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», а саме: за наявності страхового стажу 30 років;

- особи, яким не призначали пенсію відповідно до Закону України «Про державну службу» №3723-XII від 16.12.1993 до набрання чинності Законом України від 10.12.2015 №889-VIII «Про державну службу» за умови наявності достатнього страхового стажу, стажу державної служби та досягнення певного віку.

Відповідно до пункту 8 Прикінцевих та перехідних положень Закону № 889-VIII, стаж державної служби за період роботи (служби) до набрання чинності цим Законом обчислюється у порядку та на умовах, установлених на той час законодавством.

Судом встановлено, що позивач працювала на посадах, віднесених до посад державних службовців.

На виконання рішення Волинського окружного адміністративного суду від 03.11.2022 у справі № 140/5892/22 ОСОБА_1 переведено на пенсію державного службовця відповідно Закону України від 16.12.1993 року №3723-ХІІ «Про державну службу» (на підставі Прикінцевих та перехідних положень Закону від 10.121.2015 №889-VIII).

Щодо позовних вимог про зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області здійснити перерахунок та виплату пенсії по віку відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу» з 09.02.2022 у розмірі 60 відсотків заробітної плати державного службовця (посадовий оклад, надбавка за вислугу років), відображеної в довідці про суддівську винагороду по відповідній посаді працюючого судці Ківерцівського районного суду Волинської області, виданій Територіальним управлінням Державної судової адміністрації України в Волинській області від 09.02.2022 за № 318/04-37, з урахуванням виплачених сум.

28.04.2023 ОСОБА_1 звернулася із заявою до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області про прийняття до виконання вказаного рішення суду та здійснення переведення її на пенсію державного службовця відповідно до Закону «Про державну службу» з 09.02.2022 з призначенням та виплатою такої пенсії виходячи з розміру заробітної плати, зазначеної в довідці про суддівську винагороду по відповідній посаді працюючого судді Ківерцівського районного суду Волинської області, виданій Територіальним управлінням державної судової адміністрації в Волинській області від 09.02.2022 №318/04-37.

Відтак, оскільки 09.02.2022 ОСОБА_1 видано довідку №318/04-37, при цьому, підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок призначених пенсій, може бути як відповідна заява пенсіонера та додані до неї документи.

Разом із тим, відповідачем було відмовлено у здійсненні перерахунку пенсії позивача на підставі вказаної довідки.

За змістом пункту 4 Порядку №622 особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, пенсія державного службовця призначається в розмірі 60 відсотків суми заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та відповідного рангу за останнім місцем роботи на державній службі, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. При цьому, посадовий оклад, надбавки за ранг та вислугу років враховуються в розмірах, установлених на день звернення за призначенням пенсії за останньою займаною посадою державної служби, а розмір інших виплат, що включаються в заробіток для обчислення пенсії, у разі коли в особи станом на дату звернення немає 60 календарних місяців роботи на посаді державної служби підряд перед зверненням за пенсією починаючи з 1 травня 2016 року, визначається шляхом ділення загальної суми таких виплат за наявні місяці роботи починаючи з 1 травня 2016 року на кількість таких місяців; матеріальна допомога та виплати, які нараховуються за період, що перевищує календарний місяць, враховуються в частині, що відповідає кількості місяців у розрахунковому періоді.

Однак, якщо особа має не менше як 20 років стажу державної служби і на час виходу на пенсію не перебуває на державній службі, за її бажанням, розмір цих інших виплат (виплат, що включаються в заробіток для обчислення пенсії, крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років, а також розмір матеріальної допомоги та виплат, які нараховуються за період, який перевищує календарний місяць) визначається в середніх розмірах відносно визначених законодавством таких виплат за місяць, що передує місяцю звернення за призначенням пенсії, але не раніше травня 2016 року, за відповідною (прирівняною) посадою (посадами) за останнім місцем роботи на державній службі.

Отже, у спірному випадку нарахування позивачу пенсії державного службовця у відповідності до пункту 4 Порядку №622 повинно здійснюватись з урахуванням даних, зазначених в довідці про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця - довідка від 09.02.2022 №318/04-37 (враховуючи виявлене бажання).

Згідно з частиною другою статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до частини першої, другої статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідно до частини третьої статті 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

З огляду на наведене та з урахуванням повноважень, наданих суду статтею 245 КАС України, позов належить задовольнити шляхом прийняття рішення про визнання протиправною бездіяльності щодо відмови у врахуванні при обчисленні розміру пенсії за віком відповідно до Закону України «Про державну службу» заробітної плати державного службовця, відображеної у довідці про суддівську винагороду по відповідній посаді працюючого судді Ківерцівського районного суду Волинської області, виданій Територіальним управлінням Державної судової адміністрації України в Волинській області від 09.02.2022 за № 318/04-37; зобов'язати провести перерахунок та виплату пенсії за віком відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу» з 09.02.2022 у розмірі 60 відсотків заробітної плати державного службовця (посадовий оклад, надбавка за вислугу років), відображеної в довідці про суддівську винагороду по відповідній посаді працюючого судці Ківерцівського районного суду Волинської області, виданій Територіальним управлінням Державної судової адміністрації України в Волинській області від 09.02.2022 за № 318/04-37, з урахуванням виплачених сум.

Підстави для розподілу судових витрат відсутні.

Керуючись статтями 139, 243 - 246, 262 КАС України, суд

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов задовольнити.

Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області щодо відмови ОСОБА_1 у врахуванні при обчисленні розміру пенсії за віком відповідно до Закону України «Про державну службу» заробітної плати державного службовця, відображеної у довідці про суддівську винагороду по відповідній посаді працюючого судді Ківерцівського районного суду Волинської області, виданій Територіальним управлінням Державної судової адміністрації України в Волинській області від 09.02.2022 за №318/04-37.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Волинській області провести ОСОБА_1 перерахунок та виплату пенсії за віком відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу» з 09.02.2022 у розмірі 60 відсотків заробітної плати державного службовця (посадовий оклад, надбавка за вислугу років), відображеної в довідці про суддівську винагороду по відповідній посаді працюючого судці Ківерцівського районного суду Волинської області, виданій Територіальним управлінням Державної судової адміністрації України в Волинській області від 09.02.2022 за №318/04-37, з урахуванням виплачених сум.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 295 КАС України. У разі подання апеляційної скарги рішення якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Позивач: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_1 )

Відповідач: Головне управління Пенсійного фонду України у Волинській області (43026, Волинська область, місто Луцьк, вулиця Кравчука, будинок 22В, код ЄДРПОУ 13358826)

Суддя В.В. Дмитрук