Справа № 674/1529/23
Провадження № 3/674/599/23
ПОСТАНОВА
іменем України
21 вересня 2023 року м. Дунаївці
Суддя Дунаєвецького районного суду Хмельницької області Сосна О.М. розглянувши матеріали Відділення поліції №2 Кам'янець-Подільського районного управління поліції в Хмельницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 ,
ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, мешканця АДРЕСА_1 , не працюючого, РНОКПП НОМЕР_1
за ч.2 ст.173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ВСТАНОВИВ:
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ №629989, ОСОБА_1 07.09.202 близько 12:00 год. в АДРЕСА_1 , вчиняв домашнє насильство у сім'ї психологічного характеру відносно ОСОБА_2 , чим в свою чергу порушив п.14 ст.1 ЗУ «Про запобігання та протидію домашньому насильству» та вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.2 ст.173-2 КУпАП.
Дослідивши матеріали адміністративної справи, суд приходить до висновку про необхідність повернення протоколу для доопрацювання з таких підстав.
Згідно зі ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Відповідно до ч. 1 ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, а також іншими документами.
Згідно з положеннями п. 6 Розділу ІІ Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення, затвердженої наказом МВС України від 06.11.2015 №1376 (далі - Інструкція) усі реквізити протоколу заповнюються чорнило чорного або синього кольору, розбірливим почерком, державною мовою.
Відповідно до п.7 розділу IІ Інструкції, не допускається закреслення чи виправлення відомостей, що заносяться до протоколу про адміністративне правопорушення, а також внесення додаткових записів після того, як протокол про адміністративне правопорушення підписано особою, стосовно якої його складено (або відмови від підписання протоколу).
Протокол про адміністративне правопорушення серії ВАВ №629989 містить виправлення в зазначенні дати народження ОСОБА_1 , а тому такий протокол складений в порушення чинного законодавства.
Крім того, суть порушення, викладена у протоколі відносно ОСОБА_1 взагалі не відповідає диспозиції наведеної норми, не містить всіх ознак об'єктивної сторони даного правопорушення, зокрема, не зазначені такі обов'язкові ознаки складу даного правопорушення, як наслідки та причинний зв'язок, повторність.
Також, при викладенні поліцейським об'єктивної сторони адміністративного правопорушення не зазначено, ким саме приходиться потерпіла ОСОБА_2 у відповідності до ЗУ «Про запобігання та протидію домашньому насильству» ОСОБА_1 .
У протоколі про адміністративне правопорушення, у графах «місце реєстрації» та «місце поживання» не зазначено повної адреси місця проживання, реєстрації ОСОБА_1 (район, область).
До протоколу додано постанову Дунаєвецького районного суду Хмельницької області від 21.09.2022 щодо притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.173-2 КУпАП, однак така постанова не засвідчена належним чином.
Суд звертає увагу на те, що у протоколі у графі «до протоколу додається» зазначено «матеріали справи», однак надіслані матеріали належним чином не оформлені, а саме не підшиті, не описані.
За змістом ст.ст.279, 280 КУпАП справа про адміністративне правопорушення має розглядатися суддею у межах тих обставин, які зазначені у протоколі про таке порушення, при цьому, суд зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до п.2 ст.278 КУпАП визначено, що орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення повинен вирішити, у тому числі й питання про те, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення, а в разі неправильного його складення повернути матеріали справи органу, який його склав, для належного оформлення (доопрацювання).
За таких обставин, адміністративні матеріали підлягають поверненню разом з доданими до нього матеріалами до Відділення поліції №2 Кам'янець-Подільського районного управління поліції в Хмельницькій області для доопрацювання.
Керуючись ст.ст.254, 256, 268, 278, 283 КУпАП,-
ПОСТАНОВИВ:
Матеріали справи про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 173-2 КУпАП повернути до Відділення поліції №2 Кам'янець-Подільського районного управління поліції в Хмельницькій області для доопрацювання.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя О.М.Сосна