Справа № 674/1160/23
Провадження № 3/674/594/23
ПОСТАНОВА
іменем України
20 вересня 2023 року м. Дунаївці
Суддя Дунаєвецького районного суду Хмельницької області Сосна О.М. розглянувши матеріали Відділення поліції №2 Кам'янець-Подільського районного управління поліції в Хмельницькій області ГУНП про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 ,
ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця,
громадянина України, військовослужбовця в/ НОМЕР_1 , мешканця АДРЕСА_1 , паспорт НОМЕР_2 виданий Костянтинівським МВ УМВС України в Донецькій області від 22.04.1997 року
за ст. 173 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ВСТАНОВИВ:
До Дунаєвецького районного суду Хмельницької області надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії ВАВ №634008, згідно якого 16.07.2023 близько 21:20 год., ОСОБА_1 в с. Міцівці біля магазину поряд зі ставком, перебуваючи в п'яному вигляді з явними ознаками алкогольного сп'яніння висловлювався нецензурною лайкою, на зауваження не реагував, чим порушував громадський порядок і спокій громадян, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст.173 КУпАП.
Дослідивши матеріали адміністративної справи, суд приходить до висновку про необхідність повернення протоколу для доопрацювання з таких підстав.
Згідно зі ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Відповідно до ч.1 ст.251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, а також іншими документами.
У протоколі про адміністративне правопорушення серії ВАВ №634008 зазначено, що ОСОБА_1 проживає за адресою: АДРЕСА_1 , однак не зазначено район місця проживання останнього.
Крім того, у протоколі зазначено, що ОСОБА_1 є військовослужбовцем в/ч НОМЕР_3 , однак підтверджуючих документів до матеріалів справи поліцейським не додано, із зазначенням адреси місця знаходження такої.
В матеріалах справи наявний рапорт поліцейського, який здійснював складення протоколу про адміністративне правопорушення від 24.07.2023, в якому зазначає, що ОСОБА_1 перебуває на лікуванні в Хмельницькій обласній психіатричній лікарні, однак підтверджуючих документів до матеріалів справи не додано.
Також, суд звертає увагу, що рапорт поліцейським подано 24.07.2023, матеріали після доопрацювання згідно постанови Дунаєвецького районного суду Хмельницької області від 24.07.2023 надійшли до суду 19.09.2023. Відсутні будь-які письмові докази щодо актуального місця проживання (перебування) особи, відповідні довідки з місця фактичного або постійного проживання.
Відсутність достовірних відомостей про місце проживання порушника, без належного повідомлення його про дату, час і місце розгляду справи, всебічне та повне з'ясування обставин справи, вирішення її в точній відповідності з законом є неможливим та позбавляє суд можливості забезпечити право особи, що притягається до адміністративної відповідальності на участь у розгляді справи у передбачені законом строки.
Відповідно до вимог ч. ст.268 КУпАП, при розгляді справ про адміністративні правопорушення, передбачені частиною першою статті 44, статтями 51, 146, 160, 172-4-172-9, 173, частиною третьою статті 178, статтями 185, 185-1, статтями 185-7, 187 цього Кодексу, присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, є обов'язковою.
Відповідно до п.2 ст.278 КУпАП визначено, що орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення повинен вирішити, у тому числі й питання про те, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення, а в разі неправильного його складення повернути матеріали справи органу, який його склав, для належного оформлення (доопрацювання).
Оскільки фактичне місце знаходження ОСОБА_1 встановити не представилось за можливе, суд вважає за необхідне матеріали з доданими до нього матеріалами повернути до Відділення поліції №2 Кам'янець-Подільського районного управління поліції в Хмельницькій області для доопрацювання.
Керуючись ст.ст.256, 268, 277, 278, 283 КУпАП, -
ПОСТАНОВИВ:
Матеріали справи про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст.173 КУпАП повернути до Відділення поліції №2 Кам'янець-Подільського районного управління поліції в Хмельницькій області для доопрацювання.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя О.М.Сосна